Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Moją ósemkę zalałem do 30% wodą i zassało że HEJA.

Moniq - nie chcę pwiedziec za kilak tygodni - a nie mówiłem - sprawdźcie poziomy i wędrówkę wody guntowej w miejscu posadownia planowanego zbiornika.

Wykopcie dół w letni dzień i poczekajcie, czy zbierze się woda, jeśli zbierze się to betonowe nie będzie dobrym pomysłem. U mie wod stała do połowy czerwca.

 

Daro chyba nie rozumiem, dlaczego metalowe jest lepsze niż betonowe ? Przecież szczelność w jednym i drugim przypadku musi być taka sama i (chyba) jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu - gratuluję córeczki. trzymaj się.

 

Frankai - mam nadzieję na bruk we wrześniu, ale nie założę się. Ściany w twojej łazience są przepiękne, a jak dostosowałeś szerokość kafli i płyty kamiennej? W sprawie zbiornika - niedawno miałam spotkanie z ogrodnikiem, twierdzi że studnia wychodzi taniej i lepsza woda dla roślinek. Ja za studnią.

 

Ludzie - pisaliście trochę wcześniej o sklepie z listwami z ul. Św. Antoniego - gdzie go przenieśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie poszukiwania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy? Co sądzicie o Urlich lub CTM?

zależy mi żeby szybko nie brudziła się szyba - czy to raczej niemożliwe w przypadku wkładów wodnych??

 

jeśli chodzi o moc do do mojego domu przewidziano 24 kW

i teraz pytanie - jak bardzo to jest adekwatne? czy można samemu regulować szybkość spalania?

 

i ostatnie pytanko - gdzie we Wrocku można się rozejrzeć i dostać jakieś przyzwoite ceny i kompetentne informacje...

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dziękuje!szkrabik leży sobie obok i demonstracyjnie udaje, że jest aniołkiem

 

ja mam szambo metalowe, ale obawiam się, ze metalowe szamba z biegiem lat korodują ale zaważyła cena....400zł z allegro, stan bardzo dobry naprawdę, plus 1500 za wkopanie, przywiezienie. Pojemność 8m3

 

Z innej mańki - dajcie prosze namiar na kogos w dobrej cenie z kontenerami na odpady budowlane. Nie moge z córeczką wjechac na nieposprzątane co nie (jak nas wreszcie wypuszczą ze szpitala....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - gratuluję córeczki. trzymaj się.

 

Frankai - mam nadzieję na bruk we wrześniu, ale nie założę się. Ściany w twojej łazience są przepiękne, a jak dostosowałeś szerokość kafli i płyty kamiennej? W sprawie zbiornika - niedawno miałam spotkanie z ogrodnikiem, twierdzi że studnia wychodzi taniej i lepsza woda dla roślinek. Ja za studnią.

 

Ludzie - pisaliście trochę wcześniej o sklepie z listwami z ul. Św. Antoniego - gdzie go przenieśli?

 

na Ostrowskiego kolo Pryzmatu :wink:

bylam ogromny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie poszukiwania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy? Co sądzicie o Urlich lub CTM?

zależy mi żeby szybko nie brudziła się szyba - czy to raczej niemożliwe w przypadku wkładów wodnych??

 

jeśli chodzi o moc do do mojego domu przewidziano 24 kW

i teraz pytanie - jak bardzo to jest adekwatne? czy można samemu regulować szybkość spalania?

 

i ostatnie pytanko - gdzie we Wrocku można się rozejrzeć i dostać jakieś przyzwoite ceny i kompetentne informacje...

 

pozd

 

moi rodzice maja edilkamin - polecam, a ja planuje brunnera (bo szukalam panoramy z pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie poszukiwania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy? Co sądzicie o Urlich lub CTM?

zależy mi żeby szybko nie brudziła się szyba - czy to raczej niemożliwe w przypadku wkładów wodnych??

 

jeśli chodzi o moc do do mojego domu przewidziano 24 kW

i teraz pytanie - jak bardzo to jest adekwatne? czy można samemu regulować szybkość spalania?

 

i ostatnie pytanko - gdzie we Wrocku można się rozejrzeć i dostać jakieś przyzwoite ceny i kompetentne informacje...

 

pozd

Witam

Ja mam kominek z CTM i jestem bardzo zadowolona 18 kW dopływ powietrza naturalny. Musisz zastanowić się co potrzebujesz, bo moi znajomi mają kominki Borysowski z regulowaną przepustnicą powietrza wtedy musisz ustawić temperaturę w kominku i taka jest trzymana (około 60 stopni). Ja znów rozpalam i trzymam do około 55. Najlepiej mieć jeszcze bufor to zawsze trochę ciepła z kominka się zaoszczędzi.

Jeśli chodzi o urlicha napisz mi na priv podam Ci cenę za ile mogłabym Ci sprzedać. Tak dla Twojej orientacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jesteśmy przy kominkach, to może ktoś użytkuje i jest zadowolony ze swojego kominka zwykłego powietrznego (będę miał DGP) ale z pełnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz.

Mam upatrzonego DOVRE 2180 ale ostatnio naczytałem się złych opinii na jego temat i jestem w kropce. Może coś innego sprawdzonego mi podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szambo nie interesi, ale ciągle nie daje mi spokoju zbiornik na deszczówkę. Robić czy nie robić? Będę miał zraszacze i linie kroplujące. Na nieszczęście wprowadzenie wody (i ewentalne wyprowadzenia na dolewki) mam z tyłu budynku, a połączenie wszystkich spustów deszczówki od frontu. Zasilanie do pompy też z tyłu mogę wyciągnąć. Teren mam gliniasty i wokół domu musiałem robić drenaż. Zastanawiam się czy opłaca się grzebać, bo z jednej strony teren podszyty gliną nie wymaga aż tyle wody, a z drugiej kombinacji ze zbiornikiem i potem dbania o niego pewnie sporo. Nie wiem też jak to u nas z wodą. Może lepiej byloby studnie wykopać?

 

Witaj

Moim zdaniem jak nie musisz robić zbiornika na deszczówkę to lepiej wykopać studnie, aczkolwiek tutaj inwestycja ciut droższa. Zbiornik jest fajny latem jak potrzebujesz wody więc musi być dość duży albo zrobić dwa na przelew. Problem pojawia się gdy nie masz gdzie odprowadzić wody jak leje na wiosnę i jesień albo jak teraz w czerwcu. Trzeba ciągle odpompowywać wodę aby drenaże nie były zalewane i fundamenty. Gdy latem jest sucho wody nie starcza na codzienne podlewanie. Ja zrobiłam studnie 16m ale nie mam nawodnienia więc ciągle muszę podlewać sama. Mam też studnie na deszczówkę i drenaż ale z niej nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - mam nadzieję na bruk we wrześniu, ale nie założę się. Ściany w twojej łazience są przepiękne, a jak dostosowałeś szerokość kafli i płyty kamiennej? W sprawie zbiornika - niedawno miałam spotkanie z ogrodnikiem, twierdzi że studnia wychodzi taniej i lepsza woda dla roślinek. Ja za studnią.

 

Ludzie - pisaliście trochę wcześniej o sklepie z listwami z ul. Św. Antoniego - gdzie go przenieśli?

 

Kamień kupiłem w płycie i kamieniarz ciął pod konkretny wymiar.

Sęk w tym, że nikt z sąsiadów nie wie na jakiej głębokości jest woda :( Podejrzewam, że nikt mi też nie da gwarancji.

 

Nie wiem co ze sklepem, ale ja poprosiłem schodziarza o wycięcie listew z odpadków jak się da, a jak się nie da, to ma kupić kolejny kawałek merbau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak nie musisz robić zbiornika na deszczówkę to lepiej wykopać studnie, aczkolwiek tutaj inwestycja ciut droższa. Zbiornik jest fajny latem jak potrzebujesz wody więc musi być dość duży albo zrobić dwa na przelew. Problem pojawia się gdy nie masz gdzie odprowadzić wody jak leje na wiosnę i jesień albo jak teraz w czerwcu. Trzeba ciągle odpompowywać wodę aby drenaże nie były zalewane i fundamenty. Gdy latem jest sucho wody nie starcza na codzienne podlewanie. Ja zrobiłam studnie 16m ale nie mam nawodnienia więc ciągle muszę podlewać sama. Mam też studnie na deszczówkę i drenaż ale z niej nie korzystam.

Mam pełne media, więc się nie boję o odprowadzenie. Zbiornik chciałem robić dość duży. Gdzieś widziałem obliczenia i dla mojej powierzchni było to mniej niż 2m3, ale myślałem o 4m3. W sumie też wolałbym studnię, ale nikt nie wie jak głęboko będzie woda. Sąsiedzi też jakoś nie podchwycili tematu wspólnego kopania. Swoją drogą nie wiem czy to dobry pomysł, bo pewnie wydajność studni też bywa problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam gwarancję na to że woda będzie tym miejscu i na tej głębokości co powiedział Pan od kopania studni. Dokładnie tak było. Jeżeli okazało by się, że wody nie ma nie płaciłabym za odwierty. Pan stwierdził że woda zaczyna się na 9 metrze potem na 12 i 16 i tak jest mam około 2m3 na godzinę to bardzo dużo. Jest tylko jeden szkopuł za metr zapłaciłam około 400zł:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się ile metrów sześciennych mają moi znajomi dwie studnie przelewowe i na ogół starcza im do podlewania w czasie suszy. Zawsze możesz nadmiar odprowadzić do kanalizacji tylko to jest chyba nielegalne. No i z czego będziesz te zbiorniki robił. Kręgi betonowe są drogie trzeba ich trochę wkopać a 4m3 to troszkę za mało aby podlać całą działkę. Mi dwa metry sześcienne ze starej studni starczało gdzieś na godzinę podlewania, a resztę musiałam podlewać z wodociągu. U nas jest problem z ciśnieniem, ponieważ wieczorkiem wszyscy podlewają to wody jest tylko do nabrania w czajnik na herbatkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie poszukiwania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy? Co sądzicie o Urlich lub CTM?

zależy mi żeby szybko nie brudziła się szyba - czy to raczej niemożliwe w przypadku wkładów wodnych??

 

jeśli chodzi o moc do do mojego domu przewidziano 24 kW

i teraz pytanie - jak bardzo to jest adekwatne? czy można samemu regulować szybkość spalania?

 

i ostatnie pytanko - gdzie we Wrocku można się rozejrzeć i dostać jakieś przyzwoite ceny i kompetentne informacje...

 

pozd

Witam

Ja mam kominek z CTM i jestem bardzo zadowolona 18 kW dopływ powietrza naturalny. Musisz zastanowić się co potrzebujesz, bo moi znajomi mają kominki Borysowski z regulowaną przepustnicą powietrza wtedy musisz ustawić temperaturę w kominku i taka jest trzymana (około 60 stopni). Ja znów rozpalam i trzymam do około 55. Najlepiej mieć jeszcze bufor to zawsze trochę ciepła z kominka się zaoszczędzi.

Jeśli chodzi o urlicha napisz mi na priv podam Ci cenę za ile mogłabym Ci sprzedać. Tak dla Twojej orientacji.

Pozdrawiam

 

my mamy hajduka dodatkowo zestaw adaptacyjny Aria

sprawdalismy jak wspoldziala z podlogowka grzejnikami wszytko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem na etapie poszukiwania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

czy moglibyście polecić jakieś firmy? Co sądzicie o Urlich lub CTM?

zależy mi żeby szybko nie brudziła się szyba - czy to raczej niemożliwe w przypadku wkładów wodnych??

 

jeśli chodzi o moc do do mojego domu przewidziano 24 kW

i teraz pytanie - jak bardzo to jest adekwatne? czy można samemu regulować szybkość spalania?

 

i ostatnie pytanko - gdzie we Wrocku można się rozejrzeć i dostać jakieś przyzwoite ceny i kompetentne informacje...

 

pozd

Witam

Ja mam kominek z CTM i jestem bardzo zadowolona 18 kW dopływ powietrza naturalny. Musisz zastanowić się co potrzebujesz, bo moi znajomi mają kominki Borysowski z regulowaną przepustnicą powietrza wtedy musisz ustawić temperaturę w kominku i taka jest trzymana (około 60 stopni). Ja znów rozpalam i trzymam do około 55. Najlepiej mieć jeszcze bufor to zawsze trochę ciepła z kominka się zaoszczędzi.

Jeśli chodzi o urlicha napisz mi na priv podam Ci cenę za ile mogłabym Ci sprzedać. Tak dla Twojej orientacji.

Pozdrawiam

 

my mamy hajduka dodatkowo zestaw adaptacyjny Aria

sprawdalismy jak wspoldziala z podlogowka grzejnikami wszytko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam gwarancję na to że woda będzie tym miejscu i na tej głębokości co powiedział Pan od kopania studni. Dokładnie tak było. Jeżeli okazało by się, że wody nie ma nie płaciłabym za odwierty. Pan stwierdził że woda zaczyna się na 9 metrze potem na 12 i 16 i tak jest mam około 2m3 na godzinę to bardzo dużo. Jest tylko jeden szkopuł za metr zapłaciłam około 400zł:(

 

Jednym słowem gość gra w totka z wykonawcami. Kolega mi coś wspominał, że ma ofertę 100zł/mb ale bez gwarancji. Więc jak Twój trafi częściej niż 1 na 4 klientów, to wychodzi na tym lepiej ;) A jak oni wiercą? Maszyną i dopiero jak się dowiercą to wstawiają kręgi?

 

Nie wiem co miałaś na myśli pisząc o nadmiarze wody. Masz artezyjską studnię i Ci wybija? Póki co słyszałem raczej jak ludziom zaczyna brakować wody w studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest problem z ciśnieniem, ponieważ wieczorkiem wszyscy podlewają to wody jest tylko do nabrania w czajnik na herbatkę.

No i tutaj objawia się duży plus automatyki - może załączyć się nad ranem :) Jak uruchamiałem przepompownie w USA, to szczyt poboru wody był właśnie o 5 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...