Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Proszę Was o namiary na sprawdzone ekipy od regipsów. (ocieplenie poddaszy, obniżenie sufitów i jakieś tam jeszcze bajerki z regipsami).

Z góry dziękuję

 

U nas zaczeli wlasnie polecani ludzie - jesli faktycznie sie sprawdza - to dam znac.

 

A propos - ile teraz sie placi za wykonczenie poddasza jesli welna w krokwiach jest juz ulozona?

Czyli - ryszt, welna 5cm, folia, plyty, szpachlowanie, gruntowanie?

 

Pozdrav

 

hej

ja płaciłam za:

-położenie wełny 10cm

-regipsy+wszystko pod malowanie

-pierwsze malowanie

60zł/m (bez mat.).... chcieli 65

bez wełny 5 zł mniej, ale 5 cm czy 10cm nie było różnicy w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dzięki dzięki wszystkim za info

Muszę jednak skorygować swoją opinię o wykonawcy. Otóż:

1. Dzisiaj już im się tak spieszyło, że nie poodrywali porządnie taśmy sklejającej bryty, więc wystaje mi spomiędzy klepek.

2. Wczoraj mówiłem, żeby nie wstawiać kawałków mniejszych niż 5 cm. Dzisiaj znowu takie powstawiali, więc przesunięcia są zbyt małe.

3. Tuż przy połączeniu z garderobą jest wybrzuszenie wysokości 3-5mm. To się da zcyklinować, ale chyba nie o to chodzi.

4. Mówiłem, że mogą korzystać z wanny a z prysznica nie. I tak nie posłuchali. Nie wspomnę o tym, że tak to ja bym nie zostawił prysznica w swoim domu, a co dopiero u kogoś. :evil:

 

Lepiej więc rozmawiaj z Sewerynem a nie Andrzejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostro wszyscy działają na budowach i nikt nie ma czasu pisać.

 

Dzisiaj kupiliśmy pierwszą lampkę na korytarz - Massive Brooke. Podłączyłem i rewelacja z uwagi na wbudowany ściemniacz. Można dostosować moc świecenia do danego miejsca :) Zamawiam drugą do pary. Na ścianę nad schody chyba będę coś kombinował :lol: Te kombinacje już mi się tak spodobały, że myślę o zrobieniu lampy nad stołem w jadalni. Podoba mi się stylistycznie Eglo Anais, ale cena powyżej 700zł i fakt, że to tylko aluminium, skutecznie mnie zniechęca. Ciekawe czy mój "kwasówkowiec" zawinie mi arkusik blachy. Resztę powinno się dać wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z iplusa i chodzi super ale mam zamiar przy kopaniu kanalizacji wrzucić kabla i wtedy wybrac ziemnego operatora.

 

mam lampki massive - całkiem całkiem, choć mówią, że szybko sie niszczą - ale mi pasowały do wnętrza.

 

za to po podłączeniu rekuperatora stwierdzam, że jestem zadowolona na 2/10. Jakoś tak brak zachwytów.

 

Słuchajcie czym się eksterminuje perz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to po podłączeniu rekuperatora stwierdzam, że jestem zadowolona na 2/10. Jakoś tak brak zachwytów.

 

Słuchajcie czym się eksterminuje perz?

 

Jaki masz reku i dlaczego tylko 2/10 ?

Jeśli nie masz GWC to reku latem spełnia tylko funkcję went. machanicznej (chyba, że na zewnątrz jest typowy polski upał 11 stopni ;-))

 

Ja perz eksterminowałem szpadlem - ta roślina jest jak góra lodowa tzn. na powierzchni jest 10-20%, a reszta pod, jesli planujesz coś sadzić w jego miejscu to jest najlepszy sposób (przy wiekszej powierzchni mozna zaorać i zabronować).

 

Na pewno wszelkie rośliny ukatrupi ROUNDUP, ale poza podjazdem nie lałem nigdzie tej trucizny, bardzo skuteczna i tańsza jest też sól do zimowego posypywania dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja perz eksterminowałem szpadlem - ta roślina jest jak góra lodowa tzn. na powierzchni jest 10-20%, a reszta pod, jesli planujesz coś sadzić w jego miejscu to jest najlepszy sposób (przy wiekszej powierzchni mozna zaorać i zabronować).

Jak na mój gust podałeś sposób na wspaniałą plantację perzu. Najmniejszy pozostawiony kawałek perzu jest zaczątkiem kolejnej rodzinki kłączy. Jedyny sposób niechemiczny jaki znam, to cierpliwe wybieranie, a w żadnym wypadku oranie! Zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to jeden mój wujek przed posadzeniem trudkawek, zaorał pole z perzem. Tak się pięknie rozrósł, że truskawki nie miały szans.

Szpadel już tak i wybrać każde najmniejsze kłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są betonowe robione z dwóch i więcej prefabrykatów - i te mają szanse być nieszczelne. Osobiście mam niebawem przerobić szmbo na zbiornik deszczówki bo idzie do mnie kanaliza. Ciekwae czy dojdzei w 2010 roku.

Daro a u Ciebie coś nowego się dzieje w sprawie kanalizy? U naszej wsi miało być w środe jakies zebranie z biurem projektowym w tej sprawie, ale to dopiero chyba faza projektów (niestety nie bylismy na zebraniu :oops: ).

Ty chyba nasz miec kanalize z tej samej puli co my, chyba ze sie myle :oops: :D

Pozdrawiam :D

 

Tak tak wszystko idzie ku dobremu, po9dstwa to pozbyć się drogi jeśli jest prywatna - ta przed Waszym domem. ;) Moja jest jeszcze moja muszę ją przepisać jakoś. Termin u Was za 1,5 roku u mnie za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja perz eksterminowałem szpadlem - ta roślina jest jak góra lodowa tzn. na powierzchni jest 10-20%, a reszta pod, jesli planujesz coś sadzić w jego miejscu to jest najlepszy sposób (przy wiekszej powierzchni mozna zaorać i zabronować).

Jak na mój gust podałeś sposób na wspaniałą plantację perzu. Najmniejszy pozostawiony kawałek perzu jest zaczątkiem kolejnej rodzinki kłączy. Jedyny sposób niechemiczny jaki znam, to cierpliwe wybieranie, a w żadnym wypadku oranie! Zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to jeden mój wujek przed posadzeniem trudkawek, zaorał pole z perzem. Tak się pięknie rozrósł, że truskawki nie miały szans.

Szpadel już tak i wybrać każde najmniejsze kłącze.

 

Czy zabronował to pole ?

 

Brony zbierają to paskudztwo, ale potem dokładnie trzeba wybrać ręcznie.

Ewentualnie dla pewnego efektu można jeszcze przekopać to zaorane i zabronowane (będzie dużo łatwiej niż nie zruszone).

 

Przy większej powierzchni np. 800 m2 zwykłe przekopywanie to masakra.

 

Teraz w chwilach gdy nie pada jest najlepszy czas na wykopywanie chwastów, bo łatwo wyłażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy macie jakieś doświadczenia z firmą Drewland (http://www.panelewroclaw.pl/)?? Zbliżam się wreszcie do tematu podłóg i ze względu na opcję oszczędnościową tniemy koszty właśnie na podłodze. Wypatrzyliśmy sobie Classena Dąb Ancona i oni mają na razie najlepszą ofertę panel + montaż.

 

Chyba że macie jakieś inne sprawdzone miejsca na zakup paneli Classena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadel już tak i wybrać każde najmniejsze kłącze.
Szpadel też ma tendencję do rozcinania pędów perzu. Lepsze mogą być w tym temacie widły - mniej szatkują kłącza.

 

Ale z tego co pamiętam, to koszenie perzowi też nie służy. Więc jak już jest trwaniczek, to chyba cykliczne jego koszenie pomoże również w pozbyciu się gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne CAL-a? Czy będzie jakimiś problemem dla nich podłogówka w wiatrołapie? Na jakim poziomie można dostać rabat za nie? ;)

 

Jeśli chodzi o chwaty, to ja walczę na niedawno założonym trawniku z chwstnicą jednolistną i mam jej też serdecznie dość...

 

http://img268.imageshack.us/img268/7933/img7196r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po ostatnich deszczach doszedlem do wniosku ze bez drenazu dzialki sie nie obejdzie. Czy macie jakies namiary na drenażystów (albo drenażierów)?

 

Pozdr.

 

Dołączam się do pytania - toniemy w błocie.

Pytanie z tym zwiazane, czy taki drenaż nie wymaga odprowadzenia wody do jakiegoś rowu ?? Jak takiego nie ma przy działce, to na jakiej zasadzie działa taki drenaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...