Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

W temacie drzwi zewnętrznych - ja mam PCV z Oknoplastu (w kolorze okien) z wypełnieniem Adeco do domów pasywnych i funkcjonują juz pełne dwa lata - wystawa zachodnia jedynie lekko zasłonięta balkonem.

Sprawują się idealnie, super szczelne, nic się nie wypacza, cieplutkie w dotyku nawet w najgorsze mrozy ostatniej zimy (no cieplutkie to może nie ale takie neutralne :-)). Mam porównanie z sąsiadką - jej metalowe mogą przmrozić do kości po dotknięciu :-? .

Myślałam o drewnianych, ale wszyscy mi odradzali ze względu na wystawę zachodnią i miejsce wywiewne :-)- wokół pola i posłuchałam - i jestem bardzo zadowolona.

Koszt dwa lata temu ok. 5,5 tys. ale wzięłam jakiś specyficzny model (secco) inny (troszkę tańszy) ma Halszka.ka - ciekawe jaka jest jej opinia :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Znów pomęczę Was pytaniami.

Przymierzamy sie do ocieplenia poddasza ale nie mamy jeszcze wylewek.

Jeden z wykonawców, zasiał we mnie wątpliwości, mówiąc nam, że przed ociepleniem poddasza trzeba zrobić wylewki, bo potem jak wylewki schną , to wilgoć wchodzi w wełne i rygipsy.

Pewnie większośc ma to opisane w dziennikach ale zanim sie dokopie takich szczegółow w Waszych dziennikach to tydzien minie.

Jak było u Was - prosze podpowiedzcie !!!

 

U nas na górze najpierw wylewka potem ocieplenie.... Na dole były najpierw tynki potem wylewka - wilgoć wlazła w tynki.... Okna otwarte cały czas.........

U nas też tynki i wylewki pierwsze, a dopiero troche potem było poddasze i g-k z wełną. Myślę, że to jest zdecydownie rozsądniejsze wyjście.

Poza tym teraz dobra pora na szybkie wysuszenie wylewek :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drzwi Cal-a,użutkuję prawie rok,to prawda potrzeba pare lat aby coś powiedzieć,jak narazie jestem bardzo zadowolona są grube,dębowe.

 

Ja też mam CAL-a dębowe poszerzone do 100 cm.

 

Pierwszej zimy wygięły się i pojawiły się szpary, więc zgłosiłem reklamację (całą akcję opisałem we wczesniejszych wątkach) - po dłuuugim odwlekaniu przyjechali, zmierzyli i powiedzieli, że tak może być w pierwszym sezonie i gdy się ociepli wyprostują się (wstawione też nie są idealnie równo przez ekipę z Budusa), podregulowali i są szczelne.

Gdy zrobiło się cieplej faktycznie się wyprostowały.

 

Trochę żałowałem, że nie spytałem wczesniej o takie drzwi moich stolarzy (robili u mnie schody i drzwi wewn.), bo gdy później ich o takie pytałem to byłyby tańsze i jakby co to serwis na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drzwi Cal-a,użutkuję prawie rok,to prawda potrzeba pare lat aby coś powiedzieć,jak narazie jestem bardzo zadowolona są grube,dębowe.

 

Ja też mam CAL-a dębowe poszerzone do 100 cm.

 

Pierwszej zimy wygięły się i pojawiły się szpary, więc zgłosiłem reklamację (całą akcję opisałem we wczesniejszych wątkach) - po dłuuugim odwlekaniu przyjechali, zmierzyli i powiedzieli, że tak może być w pierwszym sezonie i gdy się ociepli wyprostują się (wstawione też nie są idealnie równo przez ekipę z Budusa), podregulowali i są szczelne.

Gdy zrobiło się cieplej faktycznie się wyprostowały.

 

Trochę żałowałem, że nie spytałem wczesniej o takie drzwi moich stolarzy (robili u mnie schody i drzwi wewn.), bo gdy później ich o takie pytałem to byłyby tańsze i jakby co to serwis na miejscu.

 

mi w salonie mówili,że przy pierwszym sezonie każde jedne drzwi drewniane jakiejkolwiek firmy pracują i mogą się ciężko domykać i tak rzeczywiście u mnie było,wezwałam serwis,podregulowali i jest gucio,chodź bez regulacji ponoć też na wiosnę wróciłyby do normy,myślę że teraz będzie dobrze,twierdzili ci z serwisu że z dębowymi nie mają reklamacji jedynie z sosnowymi bo miększe drewno i bardziej pracuje a jak jest w rzeczywistości to nie wiem,chodź mam sosnowe wstawione między kotłownią a ogrodem i też nic się z nimi nie dzieje, są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zewn. mam i polecam KMT - przyzwoita cena i jakość.

 

a przy okazji, gdzie we wrocku można zamówić pocięte na wymiar i oklejone płyty MDF? Szczególnie zależy mi na dobrze oklejonych rantach, metoda żelazkowa kiepska jest :)

 

To dobra wiadomość, bo my też zdecydowaliśmy się na drzwi KMT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam drzwi zewnetrzne z pcv z Extherm-2.

Mialy byc drewniane, ale antracytowa brama garazowa normhstala okazala sie raczej ciemno szara i zdecydowalam sie na drzwi z pcv w tym samy kolorze. Pasuja super. Potwierdzam, ze bardzo szczelne. I w ogole bardzo jestem z nich zadowolona.

A co z ta pracownia? Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupa jakie polecacie drzwi zewnetrzne??

Może macie jakies swoje sugestie, komu sie dobrze uzytkuje drzwi a kto jest mniej zadowolony.

Tu myślę większość wypowie się dopiero po kilku sezonach... Na dzień dobry to pewnie większość drzwi będzie OK i decydować może konstrukcja, wygląd, upodobanie klienta :)

My np kupiliśmy drzwi Urzędowskiego - solidne, ciężkie, grube, dębowe... ale coś o nich powiedzieć będziemy mogli zapewne dopiero za kilka lat :-)

 

Gosia racja,ze wszystko wyjdzie za pare lat, jak ktos użytkuje drzwi juz z rok, to ma juz doświadczenie i swoje zdanie na temat zakupionych drzwi.

 

Puki co rozgladamy się :

Urzedowski,

Cal.

Porta ( ale ktos wczesniej pisał,ze nie bardzo sie sprwdzają zewnętrzne)

 

Co jeszcze polecacie zobaczyć albo czego nie polecacie??

 

popytaj w hohensee z bojanowa. swego czasu robiłem wycenę i mieli interesujące ceny, a poza tym wiem ,że dużą część produkcji wysyłają do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zewn. mam i polecam KMT - przyzwoita cena i jakość.

 

a przy okazji, gdzie we wrocku można zamówić pocięte na wymiar i oklejone płyty MDF? Szczególnie zależy mi na dobrze oklejonych rantach, metoda żelazkowa kiepska jest :)

 

przy ul. Monopolowej , jest (albo była) firma Bel Mebel. Tam zamują sie płytami, mają też magazyn przy ul. Kowalskiej (na zakręcie obok krzyża - duże tablice reklamowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…ale mi bank wyciął numer !

 

Wstrzymali mi ostatnią transzę i stoję z pracami

 

Twierdzą że wartość domu w tej chwili jest taka na jaką kwotę wnioskowałem, co jest bardzo dalekie od prawdy

 

Inspektor przyjeżdżał na kontrole lub, nie, jak mu się chciało, twierdził że porobił zdjęcia z komórki przez okno z zewnątrz (!)

 

My byliśmy zadowoleni że bank nie robi problemów ani nie ma zbytniej papirologii – a tu się okazało że inspektor powpisywał jakieś bzdury – że mam drzwi wewnętrzne, że mam płot i trawnik…

 

Myślę że sprawa jest do wygrania ale to się ciągnie 2 miesiące i w banku trwa akcja spychologii i wszyscy tworzą sobie dupochrony…

 

A pamiętam nie tak dawno baki biły się o klientów pod hipotekę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zewn. mam i polecam KMT - przyzwoita cena i jakość.

 

a przy okazji, gdzie we wrocku można zamówić pocięte na wymiar i oklejone płyty MDF? Szczególnie zależy mi na dobrze oklejonych rantach, metoda żelazkowa kiepska jest :)

 

przy ul. Monopolowej , jest (albo była) firma Bel Mebel. Tam zamują sie płytami, mają też magazyn przy ul. Kowalskiej (na zakręcie obok krzyża - duże tablice reklamowe)

 

dzięki! :)

 

 

…ale mi bank wyciął numer !

Wstrzymali mi ostatnią transzę i stoję z pracami

 

pochwal się - który to bank? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie można by nabyć drogą kupna niedrogi/używany (może być ewentualnie używany ale koniecznie niedrogi ;) ) właz żeliwny we Wrocławiu?

 

jest sens szukać na jakimś skupie złomu? kiedyś szukałem kozy na budowę to mnie w punktach skupu wyśmiali :roll:

 

potrzebuję taki o średnicy fi600 taki żeby osobówka mogła po tym przejechać czyli 5t wystarczy no góra 25t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie można by nabyć drogą kupna niedrogi/używany (może być ewentualnie używany ale koniecznie niedrogi ;) ) właz żeliwny we Wrocławiu?

 

jest sens szukać na jakimś skupie złomu? kiedyś szukałem kozy na budowę to mnie w punktach skupu wyśmiali :roll:

 

potrzebuję taki o średnicy fi600 taki żeby osobówka mogła po tym przejechać czyli 5t wystarczy no góra 25t

 

Jakis czas temu też miałem podobny problem, bo betonowa pokrywa przykanalika na podjeździe wystawała mi za bardzo - w końcu dałem sobie spokój, odkopałem cały kołnierz, przyciąłem rurę szlifierką kątową, zmontowałem wszystko niżej i zasypałem całość.

 

Gdy szukałem to tylko w Castoramie powiedzieli mi, że mieli kiedyś takie wyłazy po 150 zł czy coś w tym stylu.

 

Jesli naprawde taki jest ci niezbędny spytaj jakiegoś pracownika w gospodarce komunalnej, może mają niepotrzebny do opchnięcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos szukal wykonawce ogrodzen to chcialem przestrzec przed uslugami p. Berezański ego z Kamienca Wroclawskiego

Wprawdzie nie zdecydowalem sie na jego uslugi ale sposob kontaktu i kultura osobista odbiegaja znacznie od przyjetych norm.

Do tego jeszcze bardzo wysokie ceny (chociaz na poczatku wydaje sie ok)

z pozdrowieniami z Wojnowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...