Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam

ja też jestem na etapie szukania wkładu kominkowego z płaszczem wodnym

 

zdecyduję się na polską firmę - mają po 5 lat gwarancji (EDILKAMIN ma 2)

myślałem o firmie LECHMA - ponoć mają najdłuższą tradycję w kominkach wodnych

 

jeśli chodzi o ich sprawność i jakość to wszystkie są podobne

 

oprócz kratki.pl - tamte sa robione przez małe chińskie rączki :D

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja kominka mieć nie będę więc nie pomogę :wink: ale szukam pomocy...potrzebuję kupić deski sosnowe na elewację domu. Deska musi się nakładać jedna na drugą a'la panel ...gdzie mogę coś takiego kupić w rozsądnej cenie (to są te elementy brązowe)

p.s.

Dziękuje bardzo za namiary na syro...przy okazji okazało sie że w pw aris mają jeszcze papę :lol:

 

http://images41.fotosik.pl/153/959d1815a068e381m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja znowu z pytaniem;-)

 

Tym razem chodzi o bank, konkretnie o "zestawienie kosztów i zaawansowania budowy". W tymże dokumencie, mam mieć w punktach wyliczone co i ile bedzie mnie kosztowało... i sęk w tym, że tynkowanie i malowanie mam wcześniej niz instalacja elektryczna itd.;-)

Koniecznie chcą abym w takiej kolejności robił czy pieniądze będę otrzymywał na konkretne zadania i mogę wtedy zdecydować, iż jako pierwsze zrobię coś co jest na liscie zaznaczone jako późniejszy termin??

Ktoś miał taką sytuację?

 

I jeszcze jedno. Pozycji jest 23... czy to znaczy, że będą mi wypłacać w 23 transzach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vento jest na Zmigrodzkiej.

U mnie na prowadzenie wyszedł Hajduk Volkano D. Spełnia moją wizję a i cenowo można wytrzymać. Bardzo podobny do Sparterma ale ten ceną zabija :evil:

Jeśli chodzi o płaszcz wodny to nie poradzę, nawet o nim nie myślałam.

 

U mnie Hajduka montowala własnie firma Mikołajczyk z Braniborskiej. Jeszcze nie paliłem, wiec ciezko mi sie wypowiedziec co i jak ;), ale firma profesjonalnie podchodzi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja znowu z pytaniem;-)

 

Tym razem chodzi o bank, konkretnie o "zestawienie kosztów i zaawansowania budowy". W tymże dokumencie, mam mieć w punktach wyliczone co i ile bedzie mnie kosztowało... i sęk w tym, że tynkowanie i malowanie mam wcześniej niz instalacja elektryczna itd.;-)

Koniecznie chcą abym w takiej kolejności robił czy pieniądze będę otrzymywał na konkretne zadania i mogę wtedy zdecydować, iż jako pierwsze zrobię coś co jest na liscie zaznaczone jako późniejszy termin??

Ktoś miał taką sytuację?

 

I jeszcze jedno. Pozycji jest 23... czy to znaczy, że będą mi wypłacać w 23 transzach??

 

Nie ważne co jest po czym - te wyliczenia są PI razy drzwi.

Rozbij sobie kwotę kredytu w miarę rozsądnie na poszczególne pozycje i tyle.

 

Najczęściej można brać kasę w min. 2 transzach i to Ci polecam, bo jak np. weźmiesz w 4 to przed każdą kolejną będziesz musiał udokumentować wydanie poprzedniaj (zdjęcia budowy na CD, podanie, trzeba poczekać na akceptację itp. problemy) - tak wygląda to np. w Milenniumm.

 

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

W kwestii kominków to nam robiła zabudowę i obudowę (u nich braliśmy też w końcu wkład Jotula i wyszło taniej niż w Uniwag-Spolmot :wink: ) firma Gruszecki (strona gruszecki. com.pl).

Nas determinował fakt, że jakiś czas temu praktycznie tylko dwie czy trzy firmy sprzedawały Jotula a nam bardzo zalezało na konkretnym wkładzie, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Poza tym u Gruszeckiego kupiliśmy przepiękną płytę (żadna inna sie nam nie podobała chociaż byliśmy w kilku hurtowniach kamieniarskich) i to oni zrobili nam montaż całości i zabudowę. Działa i grzeje super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuję hurtowni, gdzie moge kupić elementy do suchej zabudowy ( chce wstawić sciankę i drzwi do pokoju) Byłem w obi ale nie maja wszystkich elementów,odesłano mnie na robotnicza do knauffa, tam znów zamkniete. Najlepiej aby bylo to w okolicach Popowic.

P.S.

ładny ten wasz wrocek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę kominkową na Hallera to my u nich nie wycenialiśmy, ale byłam tam kiedyś i i wydają sie w miarę ok. Chociaż pamiętam, że pani która tam obsługiwała była chyba z pochodzenia Rosjanką i nie bardzo potrafiła coś doradzić czy podpowiedzieć. Praktycznie we wszystkich kwestiach prosiła o kontakt z szefem :wink: A koleś był (przez tel) sympatyczny chociaż z takich co to: "jakos sie dogadamy" 8) :wink:

 

Poza tym jakoś dziwnie chodzi mi po głowie, że to w jego firmie zaczynał kiedyś niejaki Maleszak. A co do niego to napisze tylko, że uważam (a właściwie mój mąz uważa, bo to jest siła techniczno-fachowa :wink: ), że koleś naciąga jak sie da, a robotę robi aby szybciej i taniej dla niego-koszty. W każdym razie radze dobrze poznać temat, żeby móc z nim troszke poduskutować na tematy proponowanych rozwiązań, a potem pilnowac ustalonych wcześniej szczegołów wykonania. Nie jestem wyrocznia, ale ja go NIE POLECAM i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

ja znowu z pytaniem;-)

 

Tym razem chodzi o bank, konkretnie o "zestawienie kosztów i zaawansowania budowy". W tymże dokumencie, mam mieć w punktach wyliczone co i ile bedzie mnie kosztowało... i sęk w tym, że tynkowanie i malowanie mam wcześniej niz instalacja elektryczna itd.;-)

Koniecznie chcą abym w takiej kolejności robił czy pieniądze będę otrzymywał na konkretne zadania i mogę wtedy zdecydować, iż jako pierwsze zrobię coś co jest na liscie zaznaczone jako późniejszy termin??

Ktoś miał taką sytuację?

 

I jeszcze jedno. Pozycji jest 23... czy to znaczy, że będą mi wypłacać w 23 transzach??

 

My mieliśmy tez wyszczegołnione pozycje, ale moglismy tam wpisywac "swoja kolejnosc prac" :wink: wydaje mi sie, ze mozna bylo to podzielic na np. trzy duze czesci i wtedy nie istotne bylo w jakiej kolejnosci jest to wewnątrz tej czesci.

Jesli chodzi o transze to oczywiscie nie dziela na takie drobne wypłaty :D

U nas byly chyba tylko dwie, ale sami bylismy zdziwieni, ze sie zgodzili wypłacic duża kwotę 8)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz:

Droga grupo

Proszę napiszcie mi jak teraz kształtują się ceny za ułożenie metra kwadratowego płytek i paneli? A może macie jakiegoś fachowca godnego polecenia?

Pozdrawiam

robilam rozeznanie w plytkach srednia cena okolo 50zł/m2 plus 10za cokoly

 

znajdzie sie tez takich za 40zł i za 100zł.

 

nikogo Ci nie polece bo sama szukam kogos kto mi szybko ulozy kotlownie i garaz wiec dolaczam sie do pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakoś dziwnie chodzi mi po głowie, że to w jego firmie zaczynał kiedyś niejaki Maleszak. A co do niego to napisze tylko, że uważam (a właściwie mój mąz uważa, bo to jest siła techniczno-fachowa :wink: ), że koleś naciąga jak sie da, a robotę robi aby szybciej i taniej dla niego-koszty. W każdym razie radze dobrze poznać temat, żeby móc z nim troszke poduskutować na tematy proponowanych rozwiązań, a potem pilnowac ustalonych wcześniej szczegołów wykonania. Nie jestem wyrocznia, ale ja go NIE POLECAM i tyle.
Hmmm. Kurcze - jakiś czas temu p.Maleszak był bardzo polecany na forum. A teraz już chyba druga czy trzecia negatywna wypowiedź na jego temat. Zaczynam się zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jestem zaprzeczeniem tego co tu piszecie, mam kredyt w Nordei i jestem BARDZO zadowolona, szybko, sprawnie a pieniadze wyplacene bez zadnego problemu.

To chyba tak bywa, bo ja też jestem bardzo zadowolona z mojego kredytu w Millenium, a naczytałam sie i nasłuchałam mnóstwo b. negatywnych opinii. I pani rzeczoznawca też marzenie inwestora :wink: (no nie chodzi mi tu przeciez o wygląd :wink: :oops: )

 

rodzice w ubieglym roku montowali kominek z pw w VENTO i rowniez bez zarzutu :roll: :roll: :roll:

O tutaj to się niestety nie zgodzę :-? My bardzo chcieliśmy współpracowac z panem od VENTO, ale obsolutnie nam to wybił z głowy. Obym juz wiecej nie musiała mieć potrzeby kontaków z nim. Zero podejścia do klienta :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz:

Droga grupo

Proszę napiszcie mi jak teraz kształtują się ceny za ułożenie metra kwadratowego płytek i paneli? A może macie jakiegoś fachowca godnego polecenia?

Pozdrawiam

Ja Ci moge polecic mojego fachowca, ale z z tego co wiem to z terminami u niego kiepsko. Ceny Ci nie podam, ale cos ok. 50 za metr, może trochę mniej. Nie wiem na kiedy potrzebujesz? Jeżeli nie na teraz to moge Ci wysłać namiar. Poza tym w sumie zawsza warto zadzwonić :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana grupo, gdzie kupowaliście dachówki? Nie pytam gdzie najkorzystniej bo to z góry założone ;)

Mam wyceny z Lech-budu, Dachpol-u i Madar-u , gdzie jeszcze polecicie ? Troszkę tych firm jest, wysłać zapytanie to nie problem ale potem porównywanie ofert :roll:

 

My Kupowaliśmy w Lech-budzie dachówkę Bogena,

dostaliśmy tam najlepszą cenę a obsługa tez ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz:

Droga grupo

Proszę napiszcie mi jak teraz kształtują się ceny za ułożenie metra kwadratowego płytek i paneli? A może macie jakiegoś fachowca godnego polecenia?

Pozdrawiam

 

hej zależy od płytek....

 

często jest tak że biorą tyle ile kosztują płytki lub panele....

 

w garażu - płytki techniczne.... 55/m2, na tarasie - większe płytki twardsze 75 zł....

panele z folią i pianką... - 12 zł/m2. do tego położenie listew - wyniosło mnie 100 zł.... ale ile tam było mb nie pamiętam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...