Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Co do oczyszczalni - proszę nie traktować sprawy tak, że wszędzie się da i wszędzie będzie to działać.

Otóż, nie wszędzie - a ilość wody produkowanej przez przeciętne gospodarstwo domowe potrafi zalać skutecznie drogę lub sąsiednią niżej położoną działkę. Gminy czasami nie wiedzą, co dzieje się w terenie sugerują lub dopuszczaja pewne rozwiązania, ale odpowiedzilność doboru odpowiedniej formy odbioru ścieków leży po stronie inwestora, bo to on musi współżyć z sąsiadami przez lata 8)

W przypadku gleby gliniastej+10cm humusu i oczyszczalni ekologicznej - problemy murowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Niezłą mam zagwozdke i jeszcze wiecej nerwów.

pozdrówki

 

sorki za pytanie ale mając tego typu działkę czemu ją kupiłaś?

nie sprawdziłaś wcześniej wz ?

Łukasz - gdyby wiedziała, że się przewróci, to by się położyła.

daj spokój, za późno znalazła forum, ale nie ze swojej winy przecież 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto załatwiał osobiście ZUDP co potrzeba, projekty przyłączy już mam.

 

Ja załatwiałem.

 

Gdy dostaniesz już to uzgodnienie koniecznie pójdź do nadzoru budowlanego (tam, gdzie składasz po wybudowaniu wniosek o zgodę na użytkowanie budynku) i zgłoś chęć wykonania przyłączy (u mnie się przyczepili o brak tego zgłoszenia przy składaniu wniosku o zgodę na użytkowanie) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Darek swego czasu olał mnie. Umówił się na spotkanie, odwołał na godzinę przed, miał oddzwonić i nic. Ponieważ po rozmowie z fachowcami od reku zrezygnowałam z DGP to już nie szukałam z nim kontaktu. Zresztą jeśli chodzi o DGP to jakoś drogo mi wycenił. Jak zakładałam reku to wyceniałam w tej samej firmie też instalacje DGP. Ich oferta był o około 1400 zł niższa.

Reku robili mi ze Skavena , jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź, sprawdzę co mają (potrzebuję najlepiej z 3 otworami w odpowiednich miejscach

 

to w Budoskładzie masz mniejsze szanse na taki krąg z otworami natomiast ta hurtownia w Domasławiu specjalizuje się w kanalizacji. Jest po lewej stronie pod koniec jak się jedzie od strony Bielan Wr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:

 

Za przeproszeniem TMK - to forum budowlane, a nie hodowlane 8) :lol: polecam Google :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą mam zagwozdke i jeszcze wiecej nerwów.

pozdrówki

 

sorki za pytanie ale mając tego typu działkę czemu ją kupiłaś?

nie sprawdziłaś wcześniej wz ?

 

 

lakusz i Daro_K krótko wyjasnie sprawę działki: otóż została mi darowana przez tatę i przylega do działki gdzie obecnie mieszkamy w domku rodziów. O WZ wnioskowałam dopiero mając akt własnośi bo nie wiedziałam, że każdy może to zrobić. Wiedzialam, że jest nie uzbrojona i że będą z nią problemy ale nie sądziłam, że aż takie i że tyle to potrwa :evil: i wiem ze dla dwóch sąsiednich działek (jedna prywatna, druga gminna) odwalam sporą robotę. Niestety człowiek całe życie się uczy a wiem, że pewne żeczy mogłam załatwić inaczej, wcześnie itp a niektórych niestety nie da się przyspieszyć w naszym mieście. Mimo to jestem uparta i wytrwała i już na finiszu więc dam radę :D

A na forum to już ponad dwa lata jestem i dzieki wszystkim którzy ze stoickim spokojem odpowiadają na setny raz zadawane pytania wiele się nauczyłam. i za to wielkie dzięki.

pozdrówki

 

PS: nadal będę zadać czasem głupie pytania :lol: i proszę o wyrozumiałość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...