Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
A masz położone już kafelki? Jeżeli nie, to nie ma dramatu. Kładziesz płytki na grubym kleju tak, aby spasowały się z podłogą drewnianą.

 

Ale zastanowiłbym się czy koniecznie Barlinek a nie inny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:

 

Za przeproszeniem TMK - to forum budowlane, a nie hodowlane 8) :lol: polecam Google :wink:

 

Daro_K - wyluzuj. "Grupy" są miejscem stworzonym głównie by dzielić się lokalnymi informacjami budowlanymi, ale wielokrotnie służyły nam celom towarzyskim czy osobistym.

TMK - hodowle to faktycznie za duże słowo. Tam masz psy z rodowodem (zdaje się jednak, że jak liczba szczeniaków przekracza normę, to są też i bez). Tak na marginesie - to chyba Tobie podawałem namiar na hodowlę obok mojej budowy. Miesiąc temu mój aktualny sąsiad wziął tą młodą suczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki - może ktoś polecić hodowle (to za duże słowo ;)) gdzie można teraz kupić szczeniaka owczarka niemieckiego? Może Wasz sąsiad/znajomy czy gdzieś w pobliżu ma maluchy? Szukam pieska takiego do max 3 miesięcy, krótko lub długowłosy i ma wyglądać jak owczarek, a nie krzyżówka z jamnikiem :) acha i nie w cenie rodowodowej :roll:

 

Za przeproszeniem TMK - to forum budowlane, a nie hodowlane 8) :lol: polecam Google :wink:

 

Przecież to pies na budowę! Za przeproszeniem, ponad 4 godz googlowałem :roll: Spróbuj sam, jak znajdziesz sensowne ogłoszenie, to masz u mnie piwo. Do odbioru osobistego :) Rozprawa już czysto akademicka, ale skoro moderujesz forum to chętnie pooglądam wyniki ;) Druga sprawa, że jest zasadnicza różnica między przypadkowym linkiem, a kimś z polecenia - przecież o tym wiesz. Jak napisał Frankai - tworzymy małą (?) społeczność, tematy są różne, mniej i bardziej budowlane. Pozdrawiam :D

 

moje "maleństwo" :D

 

http://img24.imageshack.us/img24/4610/m214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.
A masz położone już kafelki? Jeżeli nie, to nie ma dramatu. Kładziesz płytki na grubym kleju tak, aby spasowały się z podłogą drewnianą.

 

Ale zastanowiłbym się czy koniecznie Barlinek a nie inny producent.

 

Wysokość między gresem, a deską/panelem możesz także regulować korzystając z różnej grubości mat pod panele. U siebie niedawno podkładałem maty 5mm i bardzo ładnie podłoga zlicowała się z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się, czy będzie mi potrzebny atest na szambo? Pytam ponieważ zastanawiam się czy kupować w Radomiu z atestem, czy może wystarczy bez atestu robione przez jakiegoś małego wiejskiego przedsiębiorcę w mojej okolicy.

 

pozdrawiam

Ponoć do odbioru budowlanego domu są potrzebne papiery od szamba czyli atest, protokół odbioru i próba szczelności...

 

Dzięn dobry wszytkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam prawnika, który na początek pomoże mi postraszyć wykonawcę, który nie kwapi się do naprawy tego co spitolił. No a gdyby nie udało się go wystarczająco zmotywować to również do poprowadzenia sprawy w sądzie. Możecie kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko jesli kierownik spisze protokół szczelnosci to wystarczy (starostwo powiatowe podwale) ale sprawdz w wmaganych dokumentach wlasciwych dla swojej gminy

 

secam witaj! juz sie niepokoilam co z Tobą jak tam na polu walki

 

Panowie nie denerwować się, zaćmienie było trzeba wyluzować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko jesli kierownik spisze protokół szczelnosci to wystarczy (starostwo powiatowe podwale) ale sprawdz w wmaganych dokumentach wlasciwych dla swojej gminy

 

Wiem że jak sąsiad odbierał to musiał mieć f-rę i jakieś świadecto homologaji czy cuś takiego

 

secam witaj! juz sie niepokoilam co z Tobą jak tam na polu walki

 

cześć Kasiu fajnie Cię widziec - wpadłem na chwilę na grupę oczy oderwać od pieluch :)

Na polu walka że hej - Doska z małym walczy w dzień a ja pracuję , problem w tym że nie za bardzo może dzwigać po operacjach - w nocy ona odsypia a ja wstaję karmić - kutfa dostajemy w dupę :-?

Pomagała nam trochę teściowa ale dostała po tym wszytkim kilka dni temu zawał - tak więc ciąg dalszy lekarzy i szpitali. :-?

A jak Wasza maleńka - juz dobrze ??

 

Panowie nie denerwować się, zaćmienie było trzeba wyluzować ;)

A co popiszemy o dzieciach - to nas okrzyczą :D:D:D zawsze się przeciez droczą ;)

 

pozdrowienia dla wszystkich - jak bym się nie odzywał znaczy że utknąłem w pieluchach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, mam pytanie chciałam założyć deske barlinecką, bo namówili mnie znajomi, a chciałam drewno w salonie w polączeniu z płytkami przy kominku. Mam już wylane posadzki i teraz nie wiem co zrobić bo zaczęto mi odradzać deske barlinecką. Co o niej sadzicie. Czy jeszcze można coś z tym zrobić np. założyć coś innego. Mam posadzkę na jednym poziomie. pozdr.

 

Barlinecka jest miękka i bardzo łatwo się rysuje.

 

2 lata temu położył ją kolega i potem strasznie psioczyl i mówił, że drugi raz nawet by na nią nie spojrzał.

 

Inni znajomi położyli taką pół roku temu nie słuchając mnie (bo ich urzekła - tak ładna itp.) i już po 2 tygodniach chodzili źli, bo jest miękka i się rysuje.

 

Zastanów się czy chcesz być kolejną osobą, którą dołączę do listy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie szukam dobrego dekoratora wnetrz.Chodzi o przystrojenie okien w plisy albo firanki a moze rolety rzymskie.Wlasnie w tym caly problem ,dlatego szukam.

 

U mnie za dekoratorkę robi moja wspaniale utalentowana żona :D

Ja uzgadniam i zatwierdzam projekty wtrącając przy okazji swoje 3 grosze :wink:

Wykonanie (przeróbki standardów ze sklepów) zlecamy do: Teściowa Sp. z o.o. :lol:

 

Jeśli szukasz dobrego (drogiego) sklepu, gdzie wykonaja nawet bardzo nietypowe rzeczy to są np. Eurofirany na Bielanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secam ja nie spie ani w dzien ani w nocy....ale dobrze, ze dochdozicie do siebie chodz jak słysze nie do końca...

 

to oswiadczenie o szczelnosci szamba kierownika u mnie wystarczylo. notabene czekam z utesknieniem na kanalize te oplaty za kauwóz mnie wykończą

 

Grupo gdzie mozna zrobic nadruk na szybie (wlasna kompozycja, nadruk czarny szyba mleczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...