Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

To Wy wchodzicie w ich świat i chcecie wprowadzać jakieś cywilizowane nawyki ;) Te doświadczenia nauczyły mnie, że sąsiada należy traktować z szacunkiem, ale i duuuużym dystansem, inaczej "wejdą" Wam na głowę ;)

 

Ja jeszcze u siebie nie mieszkam, ale sąsiednie działki są już zasiedlone. I powiem Ci jedno, jak się tak przyglądam tym "byłym miastowym" to, aż się boję tam wprowadzać. Już nawet miałem małą wojenkę i teraz też "poznajemy się" na ulicy - ubaw po pachy:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

ja zdecydowałam się na zmiękczacz - firma która mi montowała to ADAR http://www.adar.net.pl/ (robili u mie też calą instalację wod-kan i podłączali to do kominka z płaszczem wodnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w przeciągu 3 tygodni nie zmontujemy jakiegoś spotkanka (chociażby na kawę w mieście) to ja potem jestem ugotowana w domu na wieeeeeele tygodni :roll:

Znam takich, którym udało się znaleźć tą Ligotę ;) Myślę, że inni też dadzą radę jakbyco :lol:

:lol: :lol: :lol: no tak, dla chcącego nic trudnego.....tym bardziej że już z 2 razy u nas był 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był na etapie kopania fundamentów czy wyrównywania terenu, to niech uważa na słońce. Ja co prawda nie na działce, a nad zalewem, ale załatwiłem się wczoraj na cacy w ciągu 4 godzin. Tak dokładnie, to synek mnie załatwił. Popsikał mnie i rozprowadził tą emulsję z filtrem "20", ale nie do końca. Mam więc czerwoną ramkę wokół pleców i to w dodatku z odciskiem dłoni w jednym miejscu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda-słonce wczoraj operowało niemiłosiernie - mam pomidorowy kolor skóry. Frankai - widziałam się z Pawlickim - facet b. skromny, spokojny. Zaczyna we wrześniu.

U mnie też :) Wstępnie 1-2 tydzień września. Znajoma z Dobrzycy (czyli miał bardzo blisko), zapłaciła... (lepiej usiądź) 22zł/m2 !!! U mnie było rok temu 24zł/m2, a ułożenie palisady 15zł/mb (ale zaznaczone na żółto, więc może jakieś szacunki, a nie zapłacona kwota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

ja zdecydowałam się na zmiękczacz - firma która mi montowała to ADAR http://www.adar.net.pl/ (robili u mie też calą instalację wod-kan i podłączali to do kominka z płaszczem wodnym)

 

zmiękczacz to nie wszystko, a raczej to dopiero początek, bo coprawda zmniejszy twardość, ale woda z nadmiarem sodu, na który wymieniany jest "kamień" jest nie zdrowa i to bardzo.

Po zmiękczaczu do picia najlepiej nalezy wodę przefiltrować przez odwruconą osmozę, albo mieć kranik z wodą przed zmiękczaczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem - jestem w trakcie tynkowania - i zauważyłem, że moim tynkarzom sufit w jednym pomieszczeniu nie wyszedł - gdzie niegdzie prześwitują kable od elektryki.

Czy ktoś miał taki problem?

Możecie poradzić co z tym teraz zrobić?

Tynk jest na suficie gipsowy, ma kilka dni, na ścianach właśnie kładą c-w.

 

Czy można na niego teraz położyć drugą warstwę i czy jest sens czy to zamalować i już?

Boję się, że po jakimś czasie będą się robiły ciemne smugi wzdłuż przewodów.

 

poradźcie,

dzięki,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam !

 

Ania ma rację - w miejscach, w których nie wskazane jest skakanie skoczkiem stosuje się zamulanie, czyli polewanie wodą.

 

A że powierzchnia słuszna to i wody należy obficie olać.

 

Ja z innej mańki - proszę Was o namiary na:

 

1. Misiów od ocieplenia zewnętrznego

2. Misiów od elewacji drewnianej na ruszcie. (jednego znalazłem)

3. Misia od przeróbek komina systemowego - ten od schiedla (nie mogę dokopać się do jego namiaru.)

 

Pozdrav

 

Help, help !!!

 

 

U mnie ociepleniowcy kończą. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie wiem jak u nich z terminami,nie pytałam. Tel.juz podawałam 513 700701. Będą u mnie jeszcze we wtorek i środe.Możesz zobaczyć ich robote masz po drodze jadąc na swoją budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam !

 

Ania ma rację - w miejscach, w których nie wskazane jest skakanie skoczkiem stosuje się zamulanie, czyli polewanie wodą.

 

A że powierzchnia słuszna to i wody należy obficie olać.

 

Ja z innej mańki - proszę Was o namiary na:

 

1. Misiów od ocieplenia zewnętrznego

2. Misiów od elewacji drewnianej na ruszcie. (jednego znalazłem)

3. Misia od przeróbek komina systemowego - ten od schiedla (nie mogę dokopać się do jego namiaru.)

 

Pozdrav

 

Help, help !!!

 

 

U mnie ociepleniowcy kończą. Jestem z nich bardzo zadowolona. Nie wiem jak u nich z terminami,nie pytałam. Tel.juz podawałam 513 700701. Będą u mnie jeszcze we wtorek i środe.Możesz zobaczyć ich robote masz po drodze jadąc na swoją budowe.

 

Dzięki bardzo - napisz mi na priv swój nr tel. to jutro w drodze na budowę zajrzymy (jeśli oczywiście będziecie).

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod wątek deski podbitkowej

Jakby kto bliżej moich rejonów szukał, to Burkietowicz w Odolanowie ma i chwalę ją sobie. Tam gdzie mi po wykonawca nie schrzanił, po 2 latach jest ciągle idealna. Była jednak malowana przez okniarza tą samą farbą co okna. Oczywiście brałem bezsękową i w długościach podanych przez podbitkarza (im dłuższe tym droższe). Kładłem wzdłuż muru (tam jak najdłuższe), łączącz pod kątem 45 stopni (efekt w galerii "Zdjęcia z budowy" poniżej). Oczywiście deska czołowa grubsza i koniecznie mocowana wkrętami, bo potrafi się wygiąć. Zarówno klepki jak też deski łączone na pióro i wpust.

 

Klepka podbitki u mnie ma szerokość 8cm i w czerwcu 2007 kiedy dokupowałem resztę płaciłem (netto):

- 18.70zł/m2 za długość 70cm,

- 21.23zł za 110, 140 i 180,

- 24.51zł za 190, 240, 260, 270, 280, 290.

Malowanie - o ile dobrze pamiętam - kosztowało 1600zł (2-krotnie z zewnątrz i 1-krotnie od wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

 

Ja kupiłem zmiękczacz C20 przez Allegro - link do sklepu w którym kupiłem poniżej:

http://www.czystawoda.pl/

 

Używam od roku i jest ok - woda po nim jest faktycznie miękka.

 

Do tego na wlocie instalacji mam filtr 5 um - zapas wkładów w bardzo dobrej cenie kupiłem we Wrocławiu na Robotniczej:

http://www.pplast.pl/

 

Odwrócona osmozę z mineralizatorem dopiero planuję kupić - pewnie w Allegro, bo mineralna z plastikowych butelek średnio mi pasuje, a w szklanych 1 litrowych jest trudna do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i żona mi namieszała. Chciałem dać kamyszek wokół domu, a ta zobaczyła, że po pierwsze się brudzi, a po drugie raczej niego nie da rady wymieść ani wygrabić śmieci. No i nic tylko chce kostkować. No i jak to z tym zawilgacaniem ścian i odparowywaniem wody. Nakarmiono mnie, że wszelkie opaski betonowe wokół domów, a nawet wybrukowanie, powoduje dłuższe utrzymywanie się wilgoci na ścianie fundamentowej, więc najlepszy kamyszek. Z drugiej strony dren wokół budynku mam i działa. Póki go nie było, to wejść się na działkę nie dało po deszczach, a teraz spoko. Więc może się nie martwić i niech se ślubna kostkuje?

 

A propos kostki. Hurtownik właśnie mnie uświadamiał, że na żółtej i czerwonej plamy trudno schodzą, a na szarej po miesiącu śladu nie ma, a na grafitowej jeszcze szybciej. Jako dowód pokazał plamę na swoim parking - na czerwonej kostce paskudna plama po osobówce, a tak gdzie ciężarówki parkują brak. Jak dla mnie kolor ma się nijak do plamienia. No chyba że technologia kolorowania kostki - której nie znam - powoduje, że inna jest struktura powierzchni. Co "plam demonstracyjnych" to powinien wykonać raczej test plamienia - wziąć ten sam olej i równo zaplamić wszystkie kostki i potrem spróbować je wyczyścić np. Karcherem. Ta po osobówce mogła być wszak z jakieś strasznie przepalonego oleju.

Nie zdążyłem go wypytać o technologię i zaproponować testów, bo już zamykali. Słyszeliście coś w temacie "plamy o kolor kostki betonowej"?

Przy okazji jeszcze jedno pytanko - co sądzicie o impregnowaniu kostki? Jeden twierdził, że pozwala zachować kolor (nie blaknie), a z kolei inny gość odradzał, gdyż wygląda nienaturalnie (jakby była mokra cały czas) i sporo kosztuje - wychodzi 10zł/m2, gdyż trzeba 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...