Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

dzień dobry Grupo

 

czy możecie doradzić mi filtry do wody - firma, namiar? Mam strasznie twardą wodę, koniecznie muszę uzdatnić. Ładnie proszę o kontakt...

ja zdecydowałam się na zmiękczacz - firma która mi montowała to ADAR http://www.adar.net.pl/ (robili u mie też calą instalację wod-kan i podłączali to do kominka z płaszczem wodnym)

 

zmiękczacz to nie wszystko, a raczej to dopiero początek, bo coprawda zmniejszy twardość, ale woda z nadmiarem sodu, na który wymieniany jest "kamień" jest nie zdrowa i to bardzo.

Po zmiękczaczu do picia najlepiej nalezy wodę przefiltrować przez odwruconą osmozę, albo mieć kranik z wodą przed zmiękczaczem...

tak naprawdę to najlepiej zrobić badania wody....idę i idę do sanepidu i dojść nie mogę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Smoku :o :o :o :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jeśli w przeciągu 3 tygodni nie zmontujemy jakiegoś spotkanka :roll:

 

...z nieskrywaną przyjemnością, tylko sękatych pniaków do rąbania już nie mam ;), a i o Dobrzyku słuch zaginął ;) , ale, ale, teraz mam piłę spalinową , więc będziem rrrrrżnąć ;)

popatrz, popatrz....piłę spalinową :lol:

no tak....ale od tego spotkania z sękatym pniakiem to trochę minęlo 8)

a Dobrzyk rzeczywiście zaginął gdzieś :-? ......ale może choć Yemiołka się odnajdzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację o uzdatnianiu wody. Osmoza - cóś to takiego?

 

filtr odwróconej osmozy (RO) - na wylocie masz wykastrowane H2O ze wszystkiego dobrego i złego ;) D podlewania kwiatków, do autka, do akwarium, do żelazka i jeszcze parę innych zastosowań się znajdzie dla tejże wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. W takim razie podjade sobie do nich. Problem w tym ze w miastah czy wioskach gdzie nie ma kanalizy nie robia z tym takiego problemu jak w naszym "kochanym" worcławiu. Mi MPWiK kazało rozbudować sieć wodociągową i kanalizacyjną a potem dopiero się do tego przyłączyć. Na początku nie chcieli mi nawet dać zapwnienia dostawy wody i odbioru ściekow bo w mojej odnodze glownej ulicy nie ma sieci. Dali mi warunkowa umowe bo bez tego nawet WZ bym nie dostała. I tak się pałuję z tym wszystkim, że aż musiałam wycofać pozwolenie na budowe i teraz walcze o zmiane w decyzji wz i prosze o pozwolenie na tymczasowe szambo. Tak ja wspominalam nie moge zrobic drenażu tylko z osadem czynnym ale z kolei nie mam gdzie odprowadzić oczyszczonego ścieku. Jak by nie patrzec oczyszczalnia wychodzi najtaniej w eksploatacji ale małe szanse i raczej nie zwrócą kosztów, szambo drożej ale chyba to jedyna możliwść, robienie kanalizacji ok 100tys to wogle bez sensu. Niezłą mam zagwozdke i jeszcze wiecej nerwów.

pozdrówki

 

Witam

Vanka99 i Daro_K - widze, że wróciliście do tematu oczyszczalni. Ja się pochwalę, udało mi się załatwić zmianę w WZ i teraz mam taki zapis, że mogę zrobić "szambo lub przydomową oczyszczalnie" :)))

Oczyszczalni z drenażem też nie mogę zrobić, ma być HABA z nasypem czyli niby tak jak u Vanki co mi nie odpowiada lub biologiczna a oczyszczone ścieki odprowadzone do deszczówki. I tu stop bo kolejnym problemem jest brak deszczówki. Nie szkodzi, zrobi się studnie chłonną :) Ale żeby nie było za miło - składamy pozwolenie na budowę z projektem szamba bo szybciej i prościej bo bez operatu wodno-prawnego. A jak dostaniemy PnB i zaczniemy a nadal będziemy chcieli oczyszczalnie to złożymy wniosek o zmiane w pozwoleniu i powoli będziemy działać z operatem, równolegle do budowy.

 

Bo w sumie to ja już mam serdecnie dość wszystkiego a jesze budowa się nie zaczęła, bo pierwsze papiery czyli WZ składałam 30 maja 2008 czyli już prawie półtora roku walki z papierami. Normalnie nikt mnie nie przebije.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację o uzdatnianiu wody. Osmoza - cóś to takiego?

 

filtr odwróconej osmozy (RO) - na wylocie masz wykastrowane H2O ze wszystkiego dobrego i złego ;) D podlewania kwiatków, do autka, do akwarium, do żelazka i jeszcze parę innych zastosowań się znajdzie dla tejże wody.

 

Dlatego własnie proponują zastosować mineralizator dolomitowy, żeby coś w tej wodzie się jednak znalazło :wink:

 

Tak "wykastrowana i potem zmineralizowana" woda mnie jakos jednak średnio przekonuje, bo czy nie lepiej (i taniej) dać przed kranem w kuchni filtr z wkładem węglowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie proponują zastosować mineralizator dolomitowy, żeby coś w tej wodzie się jednak znalazło :wink:

 

Tak "wykastrowana i potem zmineralizowana" woda mnie jakos jednak średnio przekonuje, bo czy nie lepiej (i taniej) dać przed kranem w kuchni filtr z wkładem węglowym ?

 

Mineralizator i tak nie zastąpi natury, wzbogaci wodę w to co sobie wymyślił producent wkładu ;) RO u siebie planuję w szafce pod akwarium jeśli wrócę kiedyś do holenderskiego, w kuchni raczej węglowy lub coś usuwające nadmiar kamienia. Z praktyki dodam że węgiel aktywny trzeba odpowiednio często wymieniać, w pewnym momencie zaczyna oddawać do wody świństwa które nagromadził - ewentualnie coś takiego, ale najwcześniej w przyszłym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr odwróconej osmozy (RO) - na wylocie masz wykastrowane H2O ze wszystkiego dobrego i złego ;) D podlewania kwiatków, do autka, do akwarium, do żelazka i jeszcze parę innych zastosowań się znajdzie dla tejże wody.

 

Dlatego własnie proponują zastosować mineralizator dolomitowy, żeby coś w tej wodzie się jednak znalazło :wink:

 

Tak "wykastrowana i potem zmineralizowana" woda mnie jakos jednak średnio przekonuje, bo czy nie lepiej (i taniej) dać przed kranem w kuchni filtr z wkładem węglowym ?

Coś mi tam dzwoni, że picie takiej wody, wymaga sztucznego uzupełnienia diety o minerały. Ale mogę się mylić :roll: :lol: Może te wszystkie wapnie i potasy są w tak śladowych ilościach, że jednak nic to nie znaczy, a takie opinie to wynik marketingu konkurencji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "wykastrowana i potem zmineralizowana" woda mnie jakos jednak średnio przekonuje, bo czy nie lepiej (i taniej) dać przed kranem w kuchni filtr z wkładem węglowym ?

Coś mi tam dzwoni, że picie takiej wody, wymaga sztucznego uzupełnienia diety o minerały. Ale mogę się mylić :roll: :lol: Może te wszystkie wapnie i potasy są w tak śladowych ilościach, że jednak nic to nie znaczy, a takie opinie to wynik marketingu konkurencji :wink:

 

Ja jestem za tym samym co Frankai :) :)

Piję wodę z kranu ( oczywiście przegotowaną), co mnie nie zabije, to wzmocni :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak poważnie, to w pracy nigdy nie wiem, czy wymieniono filtry i czy nie piję już tego co się odłożyło. W związku z tym piję kranówę, tak chyba lepiej dla mojego zdrowia :) :)

Dobrze, że każdy z nas ma wybór :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe i pozwalam sobie trochę zboczyć od tematów sąsiedzkich . Gdzie kupujecie tłuczeń pod podjazdy na południu wrocka coby cena za transport nie zabijała.

Np. w kopalni piasku w Zachowicach za Gniechowicami.

Kruszywa dostarcza też Sanbet (ale nie wiem skąd to wożą, bo betoniarnie to mają koło Bielan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe i pozwalam sobie trochę zboczyć od tematów sąsiedzkich . Gdzie kupujecie tłuczeń pod podjazdy na południu wrocka coby cena za transport nie zabijała.

Np. w kopalni piasku w Zachowicach za Gniechowicami.

Kruszywa dostarcza też Sanbet (ale nie wiem skąd to wożą, bo betoniarnie to mają koło Bielan).

 

Kopalnia w Zachowicach także należy do sanbetu, ale trzeba na nich uważać - potrafią ładować mniej niż się płaci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie się namiarami na drewno kominkowe..

Facet który mi robił kominek powiedział, że nie ma co brać od handlarzy. Nikt nie ma sezonowanego drewna, w dodatku potrafią oszukiwać na metrach. Najlepiej brać bezpośrednio od leśniczego. Niestety tak jak pisałem wyżej - strasznie podrożało. Nie tak dawno za kubik grabu płaciłem 100 czy 120zł, a obecnie dąb będzie mnie kosztował 123.71zł za mp!!! 10 września będzie dostępny, ale od mojego leśniczego do Wrocka to trochę za daleko. Lepiej znaleźć coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jesteśmy przed zakupem paneli byliśmy w BelPolu na Bielanach , ale tam z upustami ciężko i dalej szukamy. Gdybyście coś ciekawego znależli proszę o info

Ja zamówiłem panele tutaj: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11323396 Nie dosyć, że sporo tańsze niż Bel Pol to jeszcze montaż w cenie... Jak robią przekonam się za tydzień.

 

Dzięki, Proszę o info po motażu czy jesteś zadowolony

 

Montaż odbył się w zeszłym tygodniu ale przez przeprowadzkę i brak internetu w nowym domu nie miałem okazji opisać wrażeń.

 

A wrażenia bardzo pozytywne. Przyjechali tak jak się umawiali. Przywieźli te panele które zamawiałem. Układali we dwóch od 9 rano do 21. Oblistwowali. Listwy konkretne - kręcone do ściany z wkładaną maskownicą. Dobrane do koloru paneli. Posprzątali po sobie. Do zapłaty tyle ile w wycenie.

 

Tak więc jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informację o uzdatnianiu wody. Osmoza - cóś to takiego?

 

filtr odwróconej osmozy (RO) - na wylocie masz wykastrowane H2O ze wszystkiego dobrego i złego ;) D podlewania kwiatków, do autka, do akwarium, do żelazka i jeszcze parę innych zastosowań się znajdzie dla tejże wody.

 

na to jest kilka rad, mineralizator, bypass zmiękczacza do celów spożywczych i tylko zwykłe filtry węglowe itp... (nie przewidziałem tego, i łazienki kuł niebędę, ale mam pewien pomysł ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...