Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam grupe i pozwalam sobie trochę zboczyć od tematów sąsiedzkich . Gdzie kupujecie tłuczeń pod podjazdy na południu wrocka coby cena za transport nie zabijała.

Np. w kopalni piasku w Zachowicach za Gniechowicami.

Kruszywa dostarcza też Sanbet (ale nie wiem skąd to wożą, bo betoniarnie to mają koło Bielan).

 

Kopalnia w Zachowicach także należy do sanbetu, ale trzeba na nich uważać - potrafią ładować mniej niż się płaci....

 

No to tak jak właściwie wszędzie :D

Ale jak masz jakiś namiar na uczciwych i pewnych to DAWAJ ICH!!!

 

A tak na marginesie to przejeżdżałem dzisiaj i widziałem u kolegi... firanki!

Gratuluje bo to chyba znaczy, że już premiera była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Grupo,

potrzebuję namiar na dobre i tanie (wiem, wiem, to się podobno wyklucza) biuro projektowe - przyszedł czas na projekt przyłacza wody. Wiem, że czas jakiś temu wątek się przewinał, ale nie pamiętam na której grupie wrocławskiej. Nie mogę się do tego dokopać. Pomóżcie :oops:

 

Mi taki projekt szybko, konkretnie i w dobrej cenie zrobili u Jaskóły w Jelczu - ma biuro obok Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jelczu - nr tel. nie mogę znaleźć - pewnie nie zapisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia w Zachowicach także należy do sanbetu, ale trzeba na nich uważać - potrafią ładować mniej niż się płaci....

 

No to tak jak właściwie wszędzie :D

Ale jak masz jakiś namiar na uczciwych i pewnych to DAWAJ ICH!!!

 

A tak na marginesie to przejeżdżałem dzisiaj i widziałem u kolegi... firanki!

Gratuluje bo to chyba znaczy, że już premiera była?

 

Znacznie więcej za tę samą ceny przywoził mi z rolantowic, musisz poszukać namiarów nie mam telefonu.

 

Premiera mówisz? Już na swoim i teraz widać na ile jeszcze lat będzie pracy z urządzaniem tego wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na to jest kilka rad, mineralizator, bypass zmiękczacza do celów spożywczych i tylko zwykłe filtry węglowe itp... (nie przewidziałem tego, i łazienki kuł niebędę, ale mam pewien pomysł ;),

 

Pewnie zatwardzacz wody w kuchni :lol:

 

hehe, słabe ;) elektrozawór trójdrożny który załączałby na żądanie wodę niezmiękczoną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na to jest kilka rad, mineralizator, bypass zmiękczacza do celów spożywczych i tylko zwykłe filtry węglowe itp... (nie przewidziałem tego, i łazienki kuł niebędę, ale mam pewien pomysł ;),

 

Pewnie zatwardzacz wody w kuchni :lol:

 

hehe, słabe ;) elektrozawór trójdrożny który załączałby na żądanie wodę niezmiękczoną :D

 

Hech a już myslałem, że masz patent na odwrócenie zmiękczania :wink:

 

Po przełączeniu elektrozaworu będziesz musiał spuścić wodę od niego aż do wylotu (miękką lub surową w zależności od potrzeby), więc na dłuższą metę jest to średnie rozwiązanie - jednak lepsze średnie niż żadne lub kucie.

 

Co do filtrów węglowych to widzę, że w Allegro do wyboru są 2 rodzaje - 10 um wkłady w cenie 6,5 zł/szt i 1 um w cenie 30 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Pan Sebastian z polecanej tu fmy drzwiowej pracuje na robotniczej czy gwiaździstej? Byłem na Robotniczej wczoraj ale nie mieli do pokazania drzwi KMT - generalnie poczułem się tam z lekka intruzem. :roll:

 

Zdegustowany obsługą wstąpiłem też do sklepu nieopodal, który oferował drzwi drewniane fmy door-system. Są robione na bazie drewna sosnowego (klejonego) a okładzina jest bodajże machoniowa. Drzwi prezentowały się dość fajnie. Ma ktoś doświadczenie czy te drzwi są w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo,

potrzebuję namiar na dobre i tanie (wiem, wiem, to się podobno wyklucza) biuro projektowe - przyszedł czas na projekt przyłacza wody. Wiem, że czas jakiś temu wątek się przewinał, ale nie pamiętam na której grupie wrocławskiej. Nie mogę się do tego dokopać. Pomóżcie :oops:

 

Projektant : Krzysztof Wegrzynowicz 692 448 145 - u mnie projektuje gaz, mozesz spytac czy robi tez wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc !!!

 

Na balkonie wylewkarze zrobili mi wylewke o grubości 8-10 cm. Moj kierownik budowy nie chce tego zaakceptować bo obciazenie balkonu bedzie za duze. Mowi ze ma byc styropian i max 2-3 cm betonu. Wylewkarze z kolei twierdza ze to bedzie za cienkie i bedzie pekac (balkon na poludnie i beda duze zmiany temperatur), minimum musi byc 6-7 cm. Powiedzieli mi tez ze rozwiazaniem moga byc wylewki cienkowarstwowe z worka, ktorych uzywaja kafelkrze.

Czy zna ktos taki material ktory mozna stosowac na zewnatrz tak zeby zrobic cienka wylewke ktora nie popeka ?

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc :(

 

Czy ktoś ma obłożone płytkami klinkierowymi komin/y ?

Z tego co wyszukałam, to wszyscy okładają cegłą.

Proszę o opinię i zdjęcia. Chciałabym zobaczyć jak na rogach wyglądają położone płytki oraz jak wygląda fuga. Zaznaczę, że nie ma do wybranych przeze mnie płytek, płytek narożnikowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc :(

 

Czy ktoś ma obłożone płytkami klinkierowymi komin/y ?

Z tego co wyszukałam, to wszyscy okładają cegłą.

Proszę o opinię i zdjęcia. Chciałabym zobaczyć jak na rogach wyglądają położone płytki oraz jak wygląda fuga. Zaznaczę, że nie ma do wybranych przeze mnie płytek, płytek narożnikowych :(

 

My mamy obłożone kominy płytkami klinkierowymi, też nie mieliśmy płytek narożnikowych ale wyszło bardzo ładnie :) płytki w kolorze czerwonym-ceglanym i do tego szara fuga. Niestety nie mam zdjęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc :(

 

Czy ktoś ma obłożone płytkami klinkierowymi komin/y ?

Z tego co wyszukałam, to wszyscy okładają cegłą.

Proszę o opinię i zdjęcia. Chciałabym zobaczyć jak na rogach wyglądają położone płytki oraz jak wygląda fuga. Zaznaczę, że nie ma do wybranych przeze mnie płytek, płytek narożnikowych :(

 

My mamy obłożone kominy płytkami klinkierowymi, też nie mieliśmy płytek narożnikowych ale wyszło bardzo ładnie :) płytki w kolorze czerwonym-ceglanym i do tego szara fuga. Niestety nie mam zdjęcia :(

 

Wielkie dzięki za odpowiedź :) :)

A pamiętasz, czy miałaś szlifowane kąty płytek w narożnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc !!!

 

Na balkonie wylewkarze zrobili mi wylewke o grubości 8-10 cm. Moj kierownik budowy nie chce tego zaakceptować bo obciazenie balkonu bedzie za duze. Mowi ze ma byc styropian i max 2-3 cm betonu. Wylewkarze z kolei twierdza ze to bedzie za cienkie i bedzie pekac (balkon na poludnie i beda duze zmiany temperatur), minimum musi byc 6-7 cm. Powiedzieli mi tez ze rozwiazaniem moga byc wylewki cienkowarstwowe z worka, ktorych uzywaja kafelkrze.

Czy zna ktos taki material ktory mozna stosowac na zewnatrz tak zeby zrobic cienka wylewke ktora nie popeka ?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Spróbuj pianobeton - np firma Cezbud - miałem z nimi kiedyś spotkanie - dość ciekawa technologia, ale chyba masz zbyt małą powierzchnię, żeby udało się to zrobić.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz, popatrz....piłę spalinową :lol:

no tak....ale od tego spotkania z sękatym pniakiem to trochę minęlo 8)

a Dobrzyk rzeczywiście zaginął gdzieś :-? ......ale może choć Yemiołka się odnajdzie 8)

 

Mój kontakt do Yemiołki zniknął razem z kartą sim, ale jak trzeba to znajdziemy ich w tym Smolcu ;) ,

Sękate, nie sękate... Wszystkie wymiękają jak się walnie takim Fiskarsem.

aż mnie korci by dać szansę Frankai'owi zaprezentować możliwości siekiery ( jakkolwiek nazywałaby się ;) jadę po pniaczki ;), chyba pamiętasz co potrafię przywieźć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za telefon do geodety.

 

A propos kominow oblozonych plytkami klinkierowych, to Megana ja bede miala za jakis czas.

Na razie zrobili cokol wokol domu. Z kominami czekam, bo musze uszczelnic je od dolu. Nie wiem, jak sie za to zabrac. Kominy mam z cegly klinkierowej, ale czerwonej. Plytki sa grafitowe.

Podobno trzeba je wczesniej owinac czyms, zapomnialam, jak sie nazywa, ale najgorsze przy polaczeniu z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za telefon do geodety.

 

A propos kominow oblozonych plytkami klinkierowych, to Megana ja bede miala za jakis czas.

Na razie zrobili cokol wokol domu. Z kominami czekam, bo musze uszczelnic je od dolu. Nie wiem, jak sie za to zabrac. Kominy mam z cegly klinkierowej, ale czerwonej. Plytki sa grafitowe.

Podobno trzeba je wczesniej owinac czyms, zapomnialam, jak sie nazywa, ale najgorsze przy polaczeniu z dachem.

 

Witaj ellaj - właśnie włożyłam zdjęcie do swojego dziennika komina.

Zobacz, jak wyglądał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...