Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A ja dostałam wczoraj ofertę od wykonawcy - wymurowanie ścian, zrobienie fundamentów (oczywiście w odwrotnej kolejności) plus tynki, bez dachu - sama robocizna - 55 tysięcy złotych polskich.

 

BK, mam nadzieję, że to nie "nasza" ekipa krzyknęła Ci taką cenę :o ?

 

Jaki dom budujecie?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam wczoraj ofertę od wykonawcy - wymurowanie ścian, zrobienie fundamentów (oczywiście w odwrotnej kolejności) plus tynki, bez dachu - sama robocizna - 55 tysięcy złotych polskich.

 

BK, mam nadzieję, że to nie "nasza" ekipa krzyknęła Ci taką cenę :o ?

 

Jaki dom budujecie?

 

pozdrawiam

Robert

 

Nie, do Waszych budowniczych jeszcze nie zadzwoniłam, to byli inni. Cenę uzasadniali jakością - rzeczywiście, mówli ładnie.

Ale oczywiście szukam dalej, niewykluczone że znajdę całkiem blisko.

 

Budujemy domek D08 muratora :

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

Domek jest ptosty w budowie (brak stropu, proste ściany etc.) więc nie powinien dużo kosztować.

Pozdrawiam

Wesołych świąt

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Waszą Grupę!

 

Sprawa jest tego rodzaju, iż zastanawiam się nad kupnem działki w Waszym regionie. Mam ojca, który za moją namową przeniósł się na "stare lata" do Świdnicy (miasto niemal idelane), od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem działki w tamtej okolicy lub na linii do Strzelina, względnie Strzelin-Wrocław.

 

Proszę o konstruktywne uwagi i wasze odczucia. Będę szczerze zobowiązany za ceny działek i informacje, gdzie szukać po za agencjami. Pewnie przecieraliście wcześniej szlak...może inne lokalizacje preferuję raczej kierunek południowy, chyba, że...

 

Z pozdrowieniami "Warszawiak Nietypowy" :wink:

 

Jesli miałbym polecać budowanie własnego domu w okolicach ŚWIDNICY , godnymi polecenia miejscowościami są TOMKOWA,WITOSZÓW,BURKATÓW,KRZCZONÓW, BOLEŚCIN ,BYSTRZYCA DOLNA,KOMORÓW,WIERZBNA ,KALNO,BOŻANÓW,JAGODNIK,SŁOTWINA

czyli generalnie na zachód, południowy zachód lub północny zachód niestety nie bez powodu gdyż "ktoś " uraczył ŚWIDNICĘ pobliskim wysypiskiem w miejscu najmniej do tego odpowiednim ale to moja opinia.

 

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSKIM UCZESTNIKOM FORUM ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT JAN ZAREMBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Domek jest prosty w budowie (brak stropu, proste ściany etc.) więc nie powinien dużo kosztować.

 

Rzeczywiście, domek wygląda sympatycznie i prosto.

Tym bardziej cena 55 tys. za robociznę (i to bez dachu???) wygląda jak z kosmosu. Żart raczej.

 

Nam pewni górale za dokończenie w naszm "pogibanym" Bilbo na gotowym fundamencie stanu surowego z dachem i ściankami działowymi krzynęli 31-32tys. (zaczynali rozmowę od 35). Jednak się na nich nie zdecydowaliśmy z paru powodów. Np. z takiego, że inni też górale mają podobno wybudować naszym znajomym od gołej ziemi po dach domek (Orion z pracowni Domus, nie ma w internecie, ale można znaleźć w katalogach - wcale taki prościutki ten dom nie jest) za 28tys. robocizny.

Ci którzy robią teraz u nas ocenili wstępnie koszty robocizny na ok. 30 tys. z tym, że ostateczna cena (110tys.) dotyczyła pełnego wykonania wraz z materiałem i wszystkim, więc trudno tak naprawdę w tym wydzielić dokładny koszt robocizny...

 

pozdrawiam

Robert

 

Życzymy wszystkim Spokojnych Świąt i Miłych Snów o Budowaniu.

 

Justa & Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam wczoraj ofertę od wykonawcy - wymurowanie ścian, zrobienie fundamentów (oczywiście w odwrotnej kolejności) plus tynki, bez dachu - sama robocizna - 55 tysięcy złotych polskich.

 

 

Moi za:

 

fundamenty, ściany parteru, schody, strop i ściany poddasza oraz dwa małę tarasy (bez tynków) nie wzieli nawet połowy tego co chcą wziąć od Ciebie ci panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Po przerwie znów coś naskrobię...

 

Polanka! chyba jesteśmy sąsiadami... proszę wpisz mnie na mapkę... Nowosielce, rzut beretem od Was! (pierwsza droga do lasu od strony Obornik, pod lasem :)

 

dla szukających spokojnego miejsca po pięćdziesiątce.... okolice Obornik Śląskich! Doba komunikacja (kolej, autobusiki), dobry klimat, pagórki, koniki, woda, mnóstwo lasu...

 

dla poszukujących ekip... mam sporo namiarów i rozeznanie cenowe ale nie mogę za nich ręczyć bo ... sam dopiero zaczynam. Jeśli mimo to ktoś chciałbym informacji to proszę o dokładne zapytanie na priva.

 

AKA! Minęliśmy się na tarbudzie a chciałem pogadać... tematy ogólne noi i ... rekuperatory ale do tego pewnie i tak na dniach wrócę w siedzibie wiadomej firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świątecznej przerwie.

 

BK, ale trafilas na fachowców, zaśpiewali Ci cene że hoho. Ale m nie to juz nic nie dziwi, odkąd jedna firma zawołała 60 tys. za nasze fundamenty :wink: :D

Na razie to mam wrazenie ze robocizna kosztuje nas najmniej...

 

Dachowiec - my to się w ogóle jakos zgrabnie mijamy! :D Ale jakby co zawsze zapraszam na działke, w koncu to 15 minut od Ciebie. W maju ruszymy z robota wiec moze bedzie na co popatrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świątecznej przerwie.

Dachowiec - my to się w ogóle jakos zgrabnie mijamy! :D Ale jakby co zawsze zapraszam na działke, w koncu to 15 minut od Ciebie. W maju ruszymy z robota wiec moze bedzie na co popatrzec.

 

To do nas pewnie też niedaleko? Niestety na mapce Cię nie ma, nawet na tej najnowszej, z dachowcem, Wiechem i joasia33 ;-)

 

Grzegorz

(co to się uparcie podszywa pod nazwisko panieńskie żony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam po świętach :)

Niestety nie jestem najbieglejsza w komputerze i niezbyt wiem jak się mam na mapkę Grupy Wrocławskiej wpasować.Poproszę o instrukcje :) .Dla informacji podaję jeszcze raz Ząbkowice Śl-jakieś 65 km od Wrocławia na trasie Wrocław-Kudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...