Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Info dla osob szykujących się do podbitki.

Jesli chodzi o ceny ,są bardzo różne od 45 do 80 za mb. Niektórzy biorą za mkw.

Znalazłam firmę STOLWOOD

 

link http://www.stolwood.com/index.htm

 

Ceny za podbitkę , to około 45 za mkw. Czy ktoś zna taką firmę ????

Narazie nie znalazłam nikogo " z polecenia" .

 

Ceny podbitki w sumie są wszędzie takie same - chyba jakaś zmowa cenowa.

Jesli znalazłam gdzieś odrobinę taniej to za to trzeba było dopłacić za transport.

Fachowcy od podbitek twierdzą, że podbitka powinna mieć przynajmniej 16 mm grubości ponieważ z czasem drewno wykręca się.

My wezmiemy chyba 18 mm w cenie 28 brutto klasa BC ( chyba średnia )

 

Może macie jakieś lepsze informacje , to proszę piszcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Pan Sebastian z polecanej tu fmy drzwiowej pracuje na robotniczej czy gwiaździstej? Byłem na Robotniczej wczoraj ale nie mieli do pokazania drzwi KMT - generalnie poczułem się tam z lekka intruzem. :roll:

 

Pan Sebastian pracuje przy Gwiaździstej.

Nie na Gwiaździstej, lecz na Robotniczej. Wiem na pewno bo tam ustalalam z nim rabat dla grupy. Pozdrawiam.

 

No nieźle :oops:

 

Jestem przekonany, że rozmawiałem z nim na Gwiaździstej - lecz faktycznie było to dawno - jeszcze przed załatwianiem rabatu (wtedy był rabat w Budusie).

 

 

Chyba przespałam temat rabatu na drzwi :roll:

Możecie mi podpowiedzieć co, gdzie i z kim???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik frankai juz Ci odpowiedzial, ja tylko dodam, ze z grzejnikami kanalowymi wiaze sie tez kurz - sa one w podlodze czasem w miejscu gdzie sie chodzi...

choc w zimie sie przewaznie nie wychodzi na taras...ja patrzyłam na grzejniki podlogowe zehnder ale sa tez verano bodajze, regulusy, vasco i napewno inne. Mnie akurat przekonal brak wykonanego zawczasu kanalu i cena;)

Zwoc tez uwage na fakt, ze prawdopodobnie (jesli masz gaz) skusisz sie na kondensata ktory dziala na nizszych parametrach wody co oznacza potrzebe zwiekszenia mocy grzejnika 25-30%...

 

dgp:mam ale dopieo zaczynam go uzywac, wiec nic nie powiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla osob szykujących się do podbitki.

Jesli chodzi o ceny ,są bardzo różne od 45 do 80 za mb. Niektórzy biorą za mkw.

Znalazłam firmę STOLWOOD

 

link http://www.stolwood.com/index.htm

 

Ceny za podbitkę , to około 45 za mkw. Czy ktoś zna taką firmę ????

Narazie nie znalazłam nikogo " z polecenia" .

 

Ceny podbitki w sumie są wszędzie takie same - chyba jakaś zmowa cenowa.

Jesli znalazłam gdzieś odrobinę taniej to za to trzeba było dopłacić za transport.

Fachowcy od podbitek twierdzą, że podbitka powinna mieć przynajmniej 16 mm grubości ponieważ z czasem drewno wykręca się.

My wezmiemy chyba 18 mm w cenie 28 brutto klasa BC ( chyba średnia )

 

Może macie jakieś lepsze informacje , to proszę piszcie !!

 

 

Witam.

 

Ja dzisiaj zamawiałam podbitke ale gr.14mm u Szymka w Chrząstawie Wielkiej w cenie 24 zł/m2. Miał też 19mm ale mnie nie interesowała i nie powiem Ci w jakiej cenie. Tartak był wcześniej polecany tu na forum. We Wrocku ceny wyższe albo totalne olewanie klienta.

 

Ps. tel. do tartaku 698 762 885

za transport trzeba zapłacic osobno

drewno klasa A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do młodych zaczynających budować, to ja powiem z własnego przykładu.

 

Gdy brałem kredyt miałem do dyspozycji jakieś 150tyś na dokończenie budowy ze stano SSO do zamieszkania. Z kosztorysu przygotowanego przez wujka budowlańca wynikało, że braknie mi z 40-50 tyś żeby wszystko zakończyć.

 

Minęły dwa lata od tamtego czasu, wydałem już ponad 220tyś i jeszcze jakieś 30 przede mną. Czyli de facto 100tyś jakoś się znalazło. A na niektórych rzeczach nie oszczędzaliśmy - czytaj wełna z lepszą lambdą, szary styro. Na niektóych rzeczach się oszczędzało, aby zrekompensować - panele zamiast drewna, tanie okleinowane drzwi.

 

Jeżeli możecie, to AGD i meble można na raty wziąć i spokojnie spłacać w czasie.

 

Jesteście młodzi więc kombinujcie. Jakaś dodatkowa fucha na boku. Rodzice zawsze pomogą i coś dołożą od siebie. Dużo własnej pracy. I uda się.

 

Tak więc powodzenia.

Ale wybierajcie jak najproszty w bryle i układzie projekt. Dach najlepiej dwuspadowy, bez wykuszy. Proste ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu - Wasza praca i efekt :-) jest godna podziwu.

 

Ze swojej perspektywy powiem tak- jakby człowiek nie liczył, to do założonego kosztorysu trzeba dodać ok.20-30% min. I dopiero wtedy wyjdzie ostateczny koszt.

I na taką kwotę trzeba się przygotować. Jeżeli wyjdzie, że starczy tylko na ściśle opracowany budżet, to w większości przypadków trzeba założyć że pod koniec budowy będzie dziura w finansach. Na pracy własnej można sporo zaoszczędzić, ale w pewnych jednak granicach - no chyba, że ma się firmę budowlaną :-).

Ja niestety nie miałam możliwości pracy własnymi rękoma (oprócz pomalowania ścian :-)).

 

Poza tym jest jescze wiele kosztów, krórych sobie człowiek nie uzmysławia przed przeprowadzką - liczy się koszty budowy domu, czasem ogrodzenia, na podjazd już niekoniecznie i mało bierze pod uwagę pieniądze potrzebne na zagospodarowanie terenu wokół.

A ziemia, rozplantowanie koparką, zrobienie trawy ( sama robiłam trawnik, 2 tygodnie urlopu poświęciłam :-)), roslinki w podstawowej wersji tez kosztują. Owszem można to powoli, ale wtedy już najczęściej jest kredyt do spłacenia, co zmniejsza możliwości oszczędzania na bieżąco pojawiające się większe potrzeby.

pozdrawiam serdecznie

Iza

mamik - nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik [/b]- nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

:D

dzięki, właśnie na taką odpowiedź liczyłam :D

a długie mają kanały w poziomie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik [/b]- nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

:D

dzięki, właśnie na taką odpowiedź liczyłam :D

a długie mają kanały w poziomie?

Ja mam kominek w otwartej przestrzeni (hall, salon, jadalnia, kuchnia). Do tego 3 kanały grawitacyjne: gabinet przez ścianę i 2 sypialnie na górze. Paliłem 4 razy w ramach testów. Czuć było, że leci, ale nie powiem dokładnie jaki efekt. Raz że do jest jeszcze nie użytkowany i nie są zamontowane nawiewniki (są jeszcze dziury). Dwa że nie zakładałem anemostatów. Wydaje mi się, że salon w którym stał kominek był najmocniej dogrzany. Szczegóły w grudniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik [/b]- nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

:D

dzięki, właśnie na taką odpowiedź liczyłam :D

a długie mają kanały w poziomie?

pozdr

 

DGP grawitacyjne użytkowałam całą zimę. Kominek stoi centralnie, poziome kanały: 0,5 m- daje prosto na moje biurko, trudno wysiedzieć:), 3m z zakrętem - dogrzewa pomieszczenie dość dobrze, 6m z dwoma załomami- ledwo ledwo (pomieszczenie bez innego typu ogrzewania, w zimie i tak było koło 15C.

 

Całą zimę grzaliśmy głównie kominkiem, gaz 2-3 godz na dobę. Dwoje małych dzieci, ja pracuje w domu. Też zastanawiałam się nad wentylatorem i też hałas mnie zniechęcał. Nie dałam i nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla osob szykujących się do podbitki.

Jesli chodzi o ceny ,są bardzo różne od 45 do 80 za mb. Niektórzy biorą za mkw.

Znalazłam firmę STOLWOOD

 

link http://www.stolwood.com/index.htm

 

Ceny za podbitkę , to około 45 za mkw. Czy ktoś zna taką firmę ????

Narazie nie znalazłam nikogo " z polecenia" .

 

Ceny podbitki w sumie są wszędzie takie same - chyba jakaś zmowa cenowa.

Jesli znalazłam gdzieś odrobinę taniej to za to trzeba było dopłacić za transport.

Fachowcy od podbitek twierdzą, że podbitka powinna mieć przynajmniej 16 mm grubości ponieważ z czasem drewno wykręca się.

My wezmiemy chyba 18 mm w cenie 28 brutto klasa BC ( chyba średnia )

 

Może macie jakieś lepsze informacje , to proszę piszcie !!

U mnie robili,bardzo fajne chłopaki,szybko,robią nawet we czwórkę,nie marudzą,zrobią dokładnie jak zechcemy,polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

To ja mogę prosic namiary na tego fachowca od kominków,bo chciałabym zrobic obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik [/b]- nasi sąsiedzi mają DGP bez wentylatora, grawitacyjne. Są ograniczenia w odległościach by było efektywnie dogrzzane pomieszczenie, ale u nich jest kominek na środku, więc pokoje na górze są wszystkie podłączone. I bardzo dobrze hula :-).

:D

dzięki, właśnie na taką odpowiedź liczyłam :D

a długie mają kanały w poziomie?

pozdr

 

Kanały sa bardzo krótkie, dwa pokoje prawie przy kominie (po dwóch stronach - czyli prawie nic, jeden w odległosci ok. 2m, oraz klatka ok. 1,5m.

Z tego co czytałam nie powinno się przekraczać 3, max 4 mb żeby był dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje kogos do wykonania ogrodzenia kompleksowo..przesla metalowe plus podmurowka klinkierowa....macie moze namiary na kogos sprawdzonego??

z gory wielkie dzieki za wszelkie info...

 

 

ps

jakby ktos chciał moge podac namiary na fachowca od kominkow godnego polecenia...temat kominka juz szczesliwie zakonczony i jestesmy bardzo zadowoleni!

 

Ja też poprosiłbym o namiary na mistrza kominkowego - co prawda temat jeszcze nie jest pilny ale jesli ktoś jest zadowolony to namiary warto spisac.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za bezcenne informacje o DGP, forumowicze są NIEZAWODNI

dotychczas wszyscy mnie namawiali na wentylator, a z tego co czytam to powinno działać bez :D

xx - dzięki za zaproszenie, kto wie .... :wink:

a tak naprawdę, to decyzja już zapadła - DGP grawitacyjne, kominek mamy (mamy mieć) centralnie, długości kanałów max 4m i to pod warunkiem, że będziemy doprowadzać w okolice okien, więc chyba nie ma niebezpieczeństwa, że coś będzie nie tak.

 

I zostało mi jeszcze jedno pytanie (na obecnym etapie oczywiście :lol: ), które mnie nurtuje - ciepła woda latem podgrzewana powietrzem, czyli jakaś odmiana pomy ciepła tylko na potrzeby c.w.u.

czy ktoś taki wynalazek sobie zamontował??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które mnie nurtuje - ciepła woda latem podgrzewana powietrzem, czyli jakaś odmiana pomy ciepła tylko na potrzeby c.w.u.

czy ktoś taki wynalazek sobie zamontował??

Osoby posiadające kolektory chwalą się niejednokrotnie, że w okresie letnim załatwiają im kwestię ciepłej wody. Ja nie miałem dachu południowego, a w dodatku południowa strona jest od ulicy, a łazienki, kotłownia i kuchnia od podwórza.

Nie sprawdzałem tematu, ale być może są jakieś rozwiązania łączące 2 tematy idące w różnych kierunkach - klima i cwu. Powietrze się chłodzi, a wodę grzeje. Aż prosi się, o jakąś pompę ciepła między tymi dwoma urządzeniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...