Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ponawiam pytanie moze ktos z was orientuje sie ile mniej wiecej trzeba zaplacic za polozenie tynku pozdrawiam

 

My wstępnie jesteśmy umówieni na 30 zł za m2 ( bez materiału) - tynk zewnętrzny

Tynk wewnętrzny 25 zł.

Też nie wiem czy to dużo, czy mało, gdyż w różnych regionach inaczej się płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My wstępnie jesteśmy umówieni na 30 zł za m2 ( bez materiału) - tynk zewnętrzny (...)

My szukając ekipy do całej elewacji za prace bez styropianu i siatki (aczkolwiek trzeba wyrównać klejem), czyli grunt i tynk, powiedzieli że 2/3 całej robocizny za ocieplenie - w tym przypadku było to trochę poniżej 30zł, a więc bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wstępnie jesteśmy umówieni na 30 zł za m2 ( bez materiału) - tynk zewnętrzny (...)

My szukając ekipy do całej elewacji za prace bez styropianu i siatki (aczkolwiek trzeba wyrównać klejem), czyli grunt i tynk, powiedzieli że 2/3 całej robocizny za ocieplenie - w tym przypadku było to trochę poniżej 30zł, a więc bardzo podobnie.

 

Ja bardzo przepraszam :oops: :oops: :oops: trochę na cyganiłam, żle zrozumiałam małżonka :( z tymi cenami.

Więc prostuję ceny:

- ocieplenie styropianem 30 zł za m2 - robocizna

- tynk zewnętrzny 25 zł m2 - robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przepraszam :oops: :oops: :oops: trochę na cyganiłam, żle zrozumiałam małżonka :( z tymi cenami.

Więc prostuję ceny:

- ocieplenie styropianem 30 zł za m2 - robocizna

- tynk zewnętrzny 25 zł m2 - robocizna

Czyli razem za ocieplenie+tynk - 55zł?

 

Tak wychodzi, myślę, że to nie tanio i nie drogo :)

Ale mam zaufanie do ekipy, więc mam nadzieję, że tego zaufania nie pogrzebią wraz z robotą

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wstępnie jesteśmy umówieni na 30 zł za m2 ( bez materiału) - tynk zewnętrzny (...)

My szukając ekipy do całej elewacji za prace bez styropianu i siatki (aczkolwiek trzeba wyrównać klejem), czyli grunt i tynk, powiedzieli że 2/3 całej robocizny za ocieplenie - w tym przypadku było to trochę poniżej 30zł, a więc bardzo podobnie.

 

Ja bardzo przepraszam :oops: :oops: :oops: trochę na cyganiłam, żle zrozumiałam małżonka :( z tymi cenami.

Więc prostuję ceny:

- ocieplenie styropianem 30 zł za m2 - robocizna

- tynk zewnętrzny 25 zł m2 - robocizna

 

Myślę, że to drogo teraz spokojnie można to zrobić za 35 - 40 zł. Trzeba troszkę poszukać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

to pamiętajcie jeszcze że woda po zmiękczaczu nie jest zbyt zdrowa na dłuższą metę, ma za dużo sodu !

 

Zgadza się - dlatego pies i koty piją surową nalewaną z kranu w garażu, a my mineralną.

Do czajnika też lejesz mineralną?

A ten kot i pies mają wybór? Jeżeli mają dwie miski i piją z określonej, to można by ciągnąć wnioski z tego, z tym że... jak mawia mój przyjaciel pijąc Colę - wszystko co jest niezdrowe ma przynajmniej dobry samk ;)

 

Ja czajnika nie używam :D a żona leje kranówę - muszę jej postawić butlę z surową wodą sprzed zmiękczacza.

 

Zwierzaki mają wybór - w ogródku jest oczko wodne oraz miska i wiaderko z wodą ze studni wierconej i deszczówką - nie wybrzydzaja i piją co maja bliżej :wink:

 

Czy Cola ma dobry smak - no cóż kwestia gustu - dla mnie to przesłodzona woda z dodatkiem kwasu ortofosforowego (samo zdrowie - wypłukuje wapń z zębów i rozpuszcza je oraz kości) i benzoesanu - a do tego trochę ekstraktu coli do smaku :wink:

 

Przypomina mi to przepis na tanie wino owocowe: wiadro wody, szufla siary i wisienka do smaku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiliśmy wziąć dużego pieska ze schroniska. Mamy już własny dom, niech jakaś biedna psina też go ma. Problem w tym, że piesek którego bierzemy jest dorosły i naprawdę duży, a nasz płot delikatnie mówiąc kiepski. Planowaliśmy na razie taki zostwić, ale przy takim psie sie nie da. Poradźcie gdzie kupić w miarę porządny i nie bardzo drogi płot systemowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematów innych niż budowlane: nikt nie potrzebuje miejsca w fajnym przedszkolu dla swoich dzieci?

 

Pytam, bo od początku wrzesnia na ul. Fabrycznej działa nowe niepubliczne przedszkole Bajkowe Nutki, do którego sama przeniosłam 5-letnią córkę.

Od razu mówię, że to jeden z efektów mojej pracy - budynek wybudowany ze środków UE :-) a nie kryptoreklama 8) ) i zależy mi na dobrym funkcjonowaniu tego miejsca, bo będę miała czym się pochwalić w raportach do Instytucji Wdrażającej :-).

Jest czynne od 6,30 chyba do 17,30 jak nie 18-tej. Posiłki są przygotowywane na miejscu w restauracji (4/dziennie). Cena 730zł/mc ( w tym jedzenie ok. 200zł).

Znam panie pracujące w tym przedszkolu -są z poprzedniego przedszkola :-), i dlatego moja córka tam chodzi, bo wiem że są super.

 

W odróżnieniu od punktów przedszkolnych, których się sporo otwiera we Wrocławiu, tylko przedszkola będą mogły prowadzić od 2012 roku grupy 5-latków - czyli de facto zerówki, bo od tego momentu sześciolatki pójda do 1-szej klasy. Dzieci z punktów przedszkolnych chodzić będą musiały do zerówek w szkołach.

 

Ja potrzebuję i to dla 2jki, czyli moich bliźniaków :). Nawet z tego co pamiętam rozmawiałem już kiedyś z Bajkowymi Nutkami. Chciałbym, żeby dzieci poszły do przedszkola w przyszłym roku (teraz mają 2,5 roczku) - czy już teraz powinienem zacząć działać?

 

Miejsce mi idealnie pasuje, bo jest 200m z mojej pracy ;).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie może polecić rzetelnego i normalnego cenowo majstra do położenia płytek klinkierowych na kominach i elewacji? (ok. 60 m2)

 

Potrzebuję na wiosnę, ale teraz muszę już poplanować.

 

Będę wdzięczny za namiary.

 

Pozdrav

 

U mnie elewację okłada aktualnie ekipa Pana Maćka - 512166798, Młody chłopak, ale ja jestem bardzo zadowolony z jego pracy.

 

http://img228.imageshack.us/img228/9049/img5591m.jpg

 

Możecie mnie poratować namiarami na kogoś od ocieplania domu styropianem z własnymi rusztowaniami ?? Północ Wrocławia

Pliiiiisssssss !!!

 

Podobnie jak wyżej - u mnie jedna ekipa robiła/robi ocieplenie i elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalio - czy czasem nie masz zmiękczacza, bo to nie to samo co stacja uzdatniania ?

 

Ja mam zmiękczacz i filtr wstępny kupiony tu:

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_C20-168.html

 

Kosztuje jak widać 1690 zł

 

Polecam jednak ten:

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_LC25-190.html

 

bo ma większą pojemność wymiany przy tej samej cenie !!!

 

Czy ten zmiękczacz będzie bez problemu współpracował z piecem Vaillanta kondensacyjnym? Jak później wychodzą miesięczne koszty użytkowania takiego zmiękczacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematów innych niż budowlane: nikt nie potrzebuje miejsca w fajnym przedszkolu dla swoich dzieci?

 

Pytam, bo od początku wrzesnia na ul. Fabrycznej działa nowe niepubliczne przedszkole Bajkowe Nutki, do którego sama przeniosłam 5-letnią córkę.

Od razu mówię, że to jeden z efektów mojej pracy - budynek wybudowany ze środków UE :-) a nie kryptoreklama 8) ) i zależy mi na dobrym funkcjonowaniu tego miejsca, bo będę miała czym się pochwalić w raportach do Instytucji Wdrażającej :-).

Jest czynne od 6,30 chyba do 17,30 jak nie 18-tej. Posiłki są przygotowywane na miejscu w restauracji (4/dziennie). Cena 730zł/mc ( w tym jedzenie ok. 200zł).

Znam panie pracujące w tym przedszkolu -są z poprzedniego przedszkola :-), i dlatego moja córka tam chodzi, bo wiem że są super.

 

W odróżnieniu od punktów przedszkolnych, których się sporo otwiera we Wrocławiu, tylko przedszkola będą mogły prowadzić od 2012 roku grupy 5-latków - czyli de facto zerówki, bo od tego momentu sześciolatki pójda do 1-szej klasy. Dzieci z punktów przedszkolnych chodzić będą musiały do zerówek w szkołach.

 

Ja potrzebuję i to dla 2jki, czyli moich bliźniaków :). Nawet z tego co pamiętam rozmawiałem już kiedyś z Bajkowymi Nutkami. Chciałbym, żeby dzieci poszły do przedszkola w przyszłym roku (teraz mają 2,5 roczku) - czy już teraz powinienem zacząć działać?

 

Miejsce mi idealnie pasuje, bo jest 200m z mojej pracy ;).

 

Pzdr,

Adam

 

o rany, moja firma od lipca mieści również w tych okolicach :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...