Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

firma z dolnośląskiego KOMPLEKS-DACH - otrzymałem wycenę materiału kompleksowego na dach z rynnami, akcesoriami dachowymi, kominiarskimi z tej właśnie firmy. Znalazłem ich ofertę na allegro. wycena jest bardzo korzystna. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sprzedawcą, proszę o jakieś informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy myśleliście, żeby zamówić sobie gotowe słupki klinkierowe? Moje parapety są po części wzorowane na prefabrykatach Roben'a. Ich wykonanie na budowie wydawało mi się nie tylko tańsze, ale prostsze w realizacji - w końcu żadnen otwór okienny czy montaż okna nie jest idealny. W przypadku słupków, które będą łączone rurami - może będzie lepiej zamówić sobie gotowe słupki. Roben ma firmę , która się tym zajmuje.

 

Swego czasu myślałem własnie nad takimi, bo na pewno są proste w montażu i prawidłowo wykonane.

Wychodzi też taniej od klasycznych, bo mozna poskładać samemu z pomocą np. kolegi.

 

Widziałem je też na targach i jest to bardzo ciekawe rozwiązanie - gdybym robił klinkierowe to na pewno takie.

 

Ostatecznie wziąłem jeszcze prostsze w montażu betonowe (spodobały się żonie), zmontowałem i pomalowałem na dość "odważne" kolory (wspólnie uzgodnione) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu myślałem własnie nad takimi, bo na pewno są proste w montażu i prawidłowo wykonane.

Wychodzi też taniej od klasycznych, bo mozna poskładać samemu z pomocą np. kolegi.

 

Widziałem je też na targach i jest to bardzo ciekawe rozwiązanie - gdybym robił klinkierowe to na pewno takie.

 

Ostatecznie wziąłem jeszcze prostsze w montażu betonowe (spodobały się żonie), zmontowałem i pomalowałem na dość "odważne" kolory (wspólnie uzgodnione) :wink:

Sądzisz, że wychodzi taniej? Pamiętam, że nadproża i parapety były kiedyś drogie. Dostałem już potwierdzenie od Cersusa, że są w stanie wykonać w moich wymiarach i uwzględnić skrzynki :) Poprosili o dodatkowe dane do wyceny. Nieomieszkam się podzielić wiedzą.

 

Ile kosztowały te betonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z nieskrywaną przyjemnością, tylko sękatych pniaków do rąbania już nie mam ;), a i o Dobrzyku słuch zaginął ;) , ale, ale, teraz mam piłę spalinową , więc będziem rrrrrżnąć ;)

Sękate, nie sękate... Wszystkie wymiękają jak się walnie takim Fiskarsem. Dobrze że mi przypomniałeś - muszę zadzwonić do leśniczego czy jakiej dębiny nie nazorgował.

Smoku - zapraszam z tą piłą do mnie. Właśnie przytargaliśmy dziś dębinę. Cołkom przyczepe. Były pniaczki które musieliśmy we 4 ładować. Miałem w planach kupić sobie elektryczną, ale po dzisiejszym dniu poważnie zastanawiam się czy jednak nie zmienić. Gdybym miał pod ręką spalinówkę, toby się przecięło na pół jeszcze w lesie.

Po dzisiejszym dniu zaczynam lepiej rozróżniać siłę od wytrzymałości ;) Siły mi nie brakuje - kiedy chwytaliśmy za pniaczki widać było, że przychodzi mi to łatwiej niż pomocnikom. Pod koniec ładowania przyczepy niestety już zdychałem i musiałem przerwę zrobić, a oni jeszcze ładowali :oops: Oni fizyczni a ja jednak biurowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś odszukać swoje wypowiedzi na forum z wiosny i nie udało mi się. Użyłem Googli z opcją "search site" i bez problemu znalazłem. Ciekawe czy nawala tylko przy szukaniu po użytkowniku czy ogólnie. Tak czy owak - kicha. :evil:

 

ja od dawna nie używam szukania muratora, bo po prostu nie wyszukuje czasem postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo, poradźcie, bo już nie jestem za bardzo w temacie, gdzie kupić w miare tanio cement? Kupował ktoś może ostatnio?

 

W sobotę kupowałem w Biulderze po 13 PLN Górażdże, a w niedzielę w Casto po 10 jakiś no-name z Łodzi czy cuś.

 

Ja potrzebowałem do mieszania suchej zaprawy więc mi było wsio ryba.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile kosztowały te betonki?

 

Betonki 150 zł za przęsło 2m ze słupkami, z dostawą (u mnie było 6 szt) - w Allegro były po 80 zł + dostawa - kupiłem drożej, bo hurtownia budowlana która je sprzedaje jest prawie na miejscu i miało być szybko, a było ... ech szkoda gadać - dzisiaj brałbym u producenta przez Allegro.

 

Zwrócić trzeba uwage na to czy będą pasować - u mnie obyło się bez cięcia - weszły idealnie gdy dołożyłem dodatkowy słupek na końcu - inaczej przęsło trzeba skrócić a może to popsuć efekt całości.

 

No i co mnie zaskoczyło - kulki przychodzą w 2 połówkach, więc trzeba je sobie posklejać klejem do płytek, a do tego są nierówne, więc wyrównałem je klejem i po wyschnięciu przeszlifowałem siatką ścierną do tynków.

 

Nadlewki betonu w przęsłach też trzeba obstukać młotkiem, potem grunt i farba i gotowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bardziej doświadczeni grupowicze

 

Bardzo proszę o namiary na sprawdzonego hydraulika. Zadzwoniłam do kilku misiów ale albo nie odbierają albo umawiają się na spotkanie i nie pojawiają się Dostałam jedną wycenę 150 - 200 zł za punkt i 4500 materiały instalacyjne rury, rozdzielacz itp. (15 grzejników, brak podłogówki, piec na ekogroszek, zasobnik wody) czy to aby nie za dużo?

 

Poza tym mam do sprzedania 54 rolki (189m2) wełny Toprock 150 (rockwool).

 

Liczę na Waszą pomoc w sprawie hydrauliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam do Was pytanie - zdecydowalismy na wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i wzwiazku z tym chcemy zrezygnowac z komina w ktorym mialyby byc kanaly wentylacji grawitacyjnej i wywiewek dachowych, czy ktos z Was juz cos takiego robil i wie jak wyglada sprawa odbioru w urzedzie? Przepisy nie mowia o tym jednoznacznie wiec podejrzewam ze kazdy urzad moze to zinterpretowac po swojemu.

Ma ktos juz jakie doswiadczenia w tym temacie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o namiary na sprawdzonego hydraulika.

 

Jeszcze nie doszłam do tego etapu, ale z moich notatek robionych po lekturze FM (przy czym przepraszam forumowiczów, ale nie pamiętam kogo cytuję):

 

"no skończył u mnie hydraulik i mogę go z czystym sumieniem polecić.Facet naprawdę zna się na rzeczy i ma dużo fajnych pomysłów. Pan Jacek 667-677-624.

Sam zamawiał materiał przywoził i jeszcze faktury na nas brał. "

 

"hydraulik Polecam naszego instalatora Marcin Ostrowski tel. 691662120. Niedawno u nas skończył. Powołaj się na Jolę z Radwanic."

 

"... u Nas robił Pan Krzysztof Starula - 501-017-582 robi dobrze i sensownie wycenia - jak na razie nie można narzekać. Robił całą hydraulikę i podłogówkę.

Trzeba sie z nim spotkac pogadać i ustalić wszystko - wówczas podejmiecie decyzję."

 

"polecam ADAR Adam Dudek z Jelcza Laskowic"

 

To by było na tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu myślałem własnie nad takimi, bo na pewno są proste w montażu i prawidłowo wykonane.

Wychodzi też taniej od klasycznych, bo mozna poskładać samemu z pomocą np. kolegi.

 

Widziałem je też na targach i jest to bardzo ciekawe rozwiązanie - gdybym robił klinkierowe to na pewno takie.

 

Buuuu. Jednak nie zrobią mi słupków :( Robią tylko 36x36, a ja chciałem 36x100. Te co widziałeś to pewnie były z innego klinkieru, a ja mam już na domu Roben NF-17 i muszę mieć płot z takiego czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...