Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

pozdrawia grupę wraz z małym Maćkiem ;-)

 

Witamy nowego forumowicza i życzymy dużo zdrowia Jemu i Mamusi :)

 

pięknie dziękujemy :-) dziś kończymy CAŁE 2 tygodnie :lol:

 

Oj powiększa się grupa o przystojniaczków :wink:

Dużo zdrowia życzymy mamusi i synkowi :) :) :)

 

No ja tez życzę samych dobrych chwil w życiu...wychowaj go na twardego "kolesia", żeby dał sobie radę z dziewczynami, które w tych czasach nie są "miętkimi kwiatkami" ...moja tym bardziej nie będzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba przypadki powodują wyłączenie zasilania w całym domu gdy nastąpi nieprawidłowe zdarzenie w instalacji (podłączonych odbiorników)

Lepsze rozwiązanie to zabezpieczenie każdej fazy osobno.

Wtedy nieprawidłowe zdarzenie wyłączy tylko jedną fazę w domu, (zostają dwie, mamy w części oświetlenie i gniazda.

Jeszcze lepsze to zabezpieczenie każdej fazy osobno i wybranych obwodów osobno (np lodówki) Nawet nieprawidłowe zdarzenie nie wyłączy nam lodówki podczas nieobecności.

Extremum to zabezpieczanie każdego obwodu "różnicówką" (mnoży niepotrzebnie koszty)

 

Pytanie, jak zabiezpieczysz "na cały dom" każdą fazę osobno ? Jak zastosujesz 3 x RP 2N to po podłączeniu urządzenia 3fazowego będzie wywalać, bo (tak w skrócie) przez N nie płynie prąd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojęcia "lepsze rozwiązanie" użyłem subiektywnie.

Stosowanie wielu "różnicówek" naraża nas na straty energii spowodowane upływnością urządzeń podłączonych. Upływność to ufekt prądu płynącego do ziemi zamiast do urządzenia na skutek zazwyczaj wilgotności.

"różnicówka" jakie stosujemy w domowych instalacjach ma ustawiony próg zadziałania na 30 mA. Tym samym godzimy się na to, że na skutek nieprawidłowego działania odbiorników stracimy nie więcej niż ok. 6 pln/miesiąc

 

Możesz przybliżyć problem "strat" przy użyciu różnicówki? Czy te straty nie występują przy ich braku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o piorunochron, to słyszałem teorie - i się z nimi zgadzam - że czasem lepiej nie robić. Po pierwszym uderzeniu i tak z niego niewiele zostaje. "Przybliżenie" ziemi do chmur może spowodować, że właśnie dlatego piorun w to miejsce uderzy. Trzeba o niego dbać, bo w przypadku uderzenia pioruna w instalację odgromową, która ma przerwy, może spowodować większe straty. Najlepiej jeżeli w pobliżu jest coś wyższego - wyższy budynek, drzewa, linia energetyczna, itp.

 

tu w pełni popieram Kolegę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

jest dużo szkółek drzewek i krzewów koł ale moglibyście poradzić

w której nie poszłabym z torbami 8) może być namiar na priwa

 

witaj :lol:

 

najpierw podam namiar na szkółkę gdzie na pewno ! można pójść z torbami,

ale warto tam zajrzeć , mają sporo "rarytasików "

ja jestem miłośniczką iglaków i ja dostałam tam oczopląsu

ok.300 odmian sosny

200 świerków

150 jodły :o :o :o

http://www.multiflora.com.pl/index.html

szkółka znajduje się na Buforowej , i przy drodze z Żórawiny do Domasławia,

ja byłam w tej drugiej , przed wizytą dobrze się umówić telefonicznie

 

spore zakupy zrobiłam też ostatnio w szkółce w Iwinach

ceny ok. a pan dał jeszcze spore rabaty

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...