Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai - ty robisz słupki z klinkieru, jakie daszki będziesz miał? Gotowe czy dorabiane? Ja robię słupki z klinkieru Robena, taka dziwna nazwa: cegła niebiesko-brązowa, choć w rzeczywistości jest brązowa. Roben nie ma gotowych kształtek i teraz albo trzeba szukać w podobnym kolorze, albo dorabiać czapy z docinanych cegieł.

Pisałem o tym - znalazłem ofertę firmy Cersus z Wołowa, która robi prefabrykowane płoty z klinkieru Robena. Sęk w tym, że moje słupki są zbyt duże 100x36cm i nie podjęli się tego. Jeden ważyłby blisko tonę!!!

Początkowo chciałem robić kaptury nawiązujące do moich parapetów z kształem "112" (2 rzędy po 11 perforowanych + 2 pełne na skraju). Ostatecznie zrobę tak jak robi Cerusus - "koperty" z okładzionwych. Jak chcesz to mogę podesłać Ci zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących.Ja jestem remontująca.Zadałam już wcześniej pytanie,ale przegoniono mnie właśnie tutaj :-?

Remontuję stary poniemiecki dom.Dopiero zaczynam,a ponieważ jeszcze nie mieszkam w Polsce wiec zupełnie nie mam pojęcia o realiach rynku budowlanego.Trochę sie naczytałam o wykonawcach i ...no cóż...włos mi się jeży na głowie.W poniedziałek wchodzą górale robić mi nowy dach.Niby z polecenia lokalnego dewelopera,ale zobaczymy.Chciałabym prosić o opinię w sprawie wykonawców.Jesli ktoś z nimi współpracował to bardzo proszę o informację.Pan Robert Bronowicki,Bogusław Bryła,Jacek Jaśnikowski.Czy ktoś z państwa miał coś do czynienia z tymi ludzmi?Powiem tak:jeden robi wszystko :o i jest bardzo tani,drugi robi tylko wykończeniówkę,trochę za spokojny jak na wykonawcę,trzeci też niby zrobi wszystko,ale taki trochę jakby za bardzo wyszczekany.Nie chciałabym zaliczyć jakiejś ogromnej wtopy choć wiem że to chyba nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałem, że tylko ja mam problem ze zrozumieniem ;-)

Se człowiek musi trochę poszpanować ;)

A mówiąc poważniej - trochę rzeczy przemyślałem planując swoją budowę i ... nie zrobiłem :lol: Po prostu czasem łapię się na tym, że chcę szmery bajery, a jak ochłonę, to stwierdzam, że nie jest mi to do życia niezbędne ;)

 

O skąd ja to znam, małżonek Michał też tak ma :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam już wcześniej pytanie,ale przegoniono mnie właśnie tutaj :-?

 

Remontuję stary poniemiecki dom.

 

Trochę sie naczytałam o wykonawcach i ...no cóż...włos mi się jeży na głowie.

Przegoniono Cię z Grupy? Raczej to nie możliwe. Jesteśmy generalnie pozytywnie nastawieni do każdego. Czasem tylko komuś się dostaje za mało konkretne zadawanie pytań, spamowanie (mamy takiego "dyżurnego", który daje po uszach jak się spamuje) i przede wszystkim za reklamy.

 

W remoncie starych domów to największe doświadczenie ma Gagata. Ostatnio jej nie widziałem, ale swego czasu wyremontowała takowy i ... wyprowadziła się na wieś, by remontować kolejny :lol:

 

No i niestety wykonawcy bywają różni, a jak ktoś jest wymagający, to większość fachowców mu podpadnie. Nie rób niczego nie sprawdzając codziennie co i jak fachowcy robią. Tych konkretnych nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy możecie coś powiedzieć o hurtowni MB03 z Wrocławia? Wysłałem do nich z 5 mail z prośbą o ofertę. Na wszystkie możliwe maile.... Najstarszego dwa tygodnie temu. Dostałem tylko jedną odpowiedź, tydzień temu, że wysłali ofertę na maila pewnej kobiety, która przypadkiem ma takie nazwisko jak ja... Przypadkiem jest moją żoną... Niby kryzys, a takie bezmyślne podejście do klienta...

Gdzieś tam słyszałem, że ponoć dobrzy są. A może to jest tak, że jak o kimś się coś dobrego napisze, szybko czuje się pewnie... W każdym razie, musiałem to z siebie zrzucić, i coś na forum naskrobać ;-)

 

 

Witam

 

Ja korzystam z hurtowni MB03 od kiedy zaczełam robić sama zakupy budowlane. Współpraca bez zastrzeżeń, są solidni, towar zawsze na czas a u P. Maćka zawsze można wywalczyć jakiś rabat. Właśnie zamówiłam u Niego nastepną partie towaru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy możecie coś powiedzieć o hurtowni MB03 z Wrocławia? Wysłałem do nich z 5 mail z prośbą o ofertę. Na wszystkie możliwe maile.... Najstarszego dwa tygodnie temu. Dostałem tylko jedną odpowiedź, tydzień temu, że wysłali ofertę na maila pewnej kobiety, która przypadkiem ma takie nazwisko jak ja... Przypadkiem jest moją żoną... Niby kryzys, a takie bezmyślne podejście do klienta...

Gdzieś tam słyszałem, że ponoć dobrzy są. A może to jest tak, że jak o kimś się coś dobrego napisze, szybko czuje się pewnie... W każdym razie, musiałem to z siebie zrzucić, i coś na forum naskrobać ;-)

 

 

Witam

 

Ja korzystam z hurtowni MB03 od kiedy zaczełam robić sama zakupy budowlane. Współpraca bez zastrzeżeń, są solidni, towar zawsze na czas a u P. Maćka zawsze można wywalczyć jakiś rabat. Właśnie zamówiłam u Niego nastepną partie towaru.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo nie miła tam obsługa,próbowałam kilku podejśc i za każdym razem wychodziłam z niesmakiem,ostatnio byłam u nich w czwartek wybrac kolor tynku na zewnątrz,powiedziano mi że nie mają w chwili obecnej kolorownika bo oba pożyczyli klientowi do domu i nie wiedzą kiedy wrócą,więc podziękowałam i kupiłam gdzie indziej,tam więcej już nie wrócę,w nosie mają klienta,jeśli to ta sama obsługa co była na Gnieźnieńskiej to pisano o niej dużo negatywnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarz chwalił się nam w sobotę, że miał przed nami 7 klientów na rozmowach i podpisał 6 umów. Kryzys jest, ale dotyka wybiórczo.

 

Stolarze faktycznie mają obłożenie - ci których polecałem najbliższy wolny termin mają w ... Maju :o

 

Frankai - igę112 przegoniono do nas, a nie od nas :wink:

 

Ania i seba - ja kupiłem ekogroszek w STYK w Nadolicach - Pieklorz workowany po niecałe 800 zł/tonę + transport 20 zł za 3 tony - to była najlepsza oferta (innych tańszych odmian typu Retopal próbowałem, czeski wypróbował sąsiad i polecam jednak Pieklorza).

 

Co do obrzeży plastikowych to jak głęboko je wkopujecie tzn ile wystają - chyba niewiele, bo jak potem kosić trawę kosiarką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarze faktycznie mają obłożenie - ci których polecałem najbliższy wolny termin mają w ... Maju :o

 

Frankai - igę112 przegoniono do nas, a nie od nas :wink:

 

Co do obrzeży plastikowych to jak głęboko je wkopujecie tzn ile wystają - chyba niewiele, bo jak potem kosić trawę kosiarką ?

Mój zgodził się zrobić mi drzwi na koniec listopada :) Zdecydowaliśmy się na niego z uwagi na nasze wymysły - mamy szafę wnękową obok drzwi i chcemy ją zrobić w identycznym kolorze, a poza tym będzie to prawie jedna płaszczyzna (zabudujemy drewnem przestrzeń nad drzwiami). Niestety drzwi muszą się otwierać do wewnątrz pokoju i nie da się zrobić idealnie płasko (chyba że ze szparami). Gość ponoć robił jednemu klientowi dwoje drzwi ukrytych w ścianie z drewna. Nie miały klamek, były bezfelcowe, więc licowały z resztą, a oklejone były z jednego płata, żeby utrzymać rysunek słojów. Zapewne jakieś minimalne szparki były, ale z pewnej odległości mogło to sprawiać wrażenie płyty. Trochę martwi mnie jednak cena. Za samą ościeżnicę gość chce doliczyć 500zł :( Ościeżnica byłaby nieregulowana w świetle drzwi, więc moim zdaniem prostsza i tańsza. Jako sprzedawca wiem, że za chciejstwo klient musi zapłacić 8) Ale jako klient mi się to nie podoba :roll: Zwłaszcza, że mam troszkę wyobraźni i wiem, że to nie ma to uzasadnienia.

 

Skoro przegoniono do nas, to witamy z otwartymi ramionami :D

 

W starym domu ogrodnik zaproponował wykonanie obrzeży z kostki. Jest to między kwietnikiem a trawnikiem. Pas z pojedyńczej kostki, równo z trawą, układany na warstwę z betonu. Póki co - tfu... tfu... - trzyma się dobrze i uważam to za lepszy pomysł niż drewniane obrzeże (gniło) czy plastikowe (traci kolor i pęka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dziękuję za przyjęcie.

Remont domu to nie budowa,choć patrząc na to co zamierzam zrobić,to jest to na granicy budowy.Nie znam się na tym zupełnie,ale mam naturę ciekawską,więc podsłuchuję,podpytuję i się uczę.Remont tego domu jest całkowicie na mojej głowie,ponieważ mój ślubny jest obrażony,że w starą ruderę ładuję pieniądze :evil: To mnie jeszcze bardziej mobilizuje do działania.

W poniedziałek wchodzą do mnie górale robić dach.Chyba że już spadnie śnieg,będzie gradobicie i sama nie wiem co jeszcze :x Za zrzucenie starej dachówki,starego drzewa,zrobienie nowej więzby,pokrycie dachu,wymurowanie trzech kominów,założenie rynien krzyknęli 90 zł za metr.Czy to dużo?Rozmawiałam z jednym wykonawcą który zaśpiewał 150 zł za metr i ja sama we własnym zakresie miałam zrzucić starą dachówkę? :o Górali polecił mi lokalny deweloper,który z nimi współpracuje od kilku lat.

Mam pytanie o system rynnowy Galeco Stal?Czy to dobry system?Czy wytrzymały?Nie chciałabym za 10 lat wymieniać rynien.I jeszcze jedno pytanie.Okna z EMPOLU, drzwi Urzędowski.Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pamiętam, że pojawiał się kiedyś temat bramy garażowej Hormanna i zniżki gdzieś dla Grupy.

Czy ktoś kto korzystał - może mi podać namiary na tego przedstawiciela i ile oczek upustu było wynegocjowane? Mam bardzo szeroką bramę (czytaj drogą) i każdy punkcik się tutaj będzie liczył.

 

z góry dzięki,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popatrzyłem na propozycję kuchniarza i ekspres Siemensa powalił mnie. Cena w necie to 5600zł. Liczyłem, że będzie to minimum o 1000zł mniej. Sugerowany Whirpool to 3100zł. Z kolei stolarz (też robi kuchnie), gorąco mi polecał Liebherra. Te z kolei są tylko wolnostojące i kosztują jakieś 2800. Chyba odpuszczę kawiarkę, zrobię szafkę na wolnostojącą i dokupię w zależności od kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem stara forumowiczka, jesli ktos z Was poszukiwalby na miarow na solidnego instalatora to polecam swojego TZ , który zajmuje sie instalacjami grzewczymi (grzejniki, podłogówka ścienne, kotły c.o.), wodnymi i kanalizacja, a takze alarmami oraz instalacja monitoringu, choc nasza mysla przewodnia sa pompy ciepla, wlasnie podczas budowy domu postanowil zalozyc firme insole i produkowac pompy ciepla (

u nas mamy taka pompe) a takze robic rozne instalacje.

Robert Rybak 667 99 26 26

Serdecznie polecam i to nie dlatego ze to moj TZ, ale na prawde jest solidny, uczciwy i rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai zgodze sie z Toba, ze takie kostkowe obrzeże jest bardzo funckjonalne - myślę, że najlepiej dać w ogóle podwójne obrzeże (2 rzędy tej malutkiej kostki 4x6 bodajże)

 

Ja ostatecznie zrobiłem 1 rząd kostki 12-15 i spokojnie mogę teraz kosić trawę jeżdżąc po kostkach kółkami :D

 

zorba76 - nie pamiętam ile % było, ale namiar wysłałem na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...