Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

W garażu chcę utrzymywać temperaturę +4 stopnie. Dla bezpieczeństwa (licznik wody) i dla wygody tyłka wsiadającego do auta w zimie ;)

Frankai - dzięki, dopytam tylko - rozumiem, że masz ocieplony garaż, a czy ścianę pomiędzy garazem a domem też?

jaką miałeś temp z wyłączonym grzejnikiem?

a z tymi zmianami w życiu - racja, różnie moze być

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - dzięki, dopytam tylko - rozumiem, że masz ocieplony garaż, a czy ścianę pomiędzy garazem a domem też?

jaką miałeś temp z wyłączonym grzejnikiem?

Nie mam. Z garażem sąsiadują spiżarnia (też lepiej by nie była ciepła ;) ) i kotłownia (nie zależy mi). Zresztą - jeżeli na dworze temperartura spada do 4 stopni to często nie włącza się jeszcze ogrzewania. Takie 4 stopnie podane jako dodatek przez ścianę nie wyziębi Ci więc za mocno domu.

Trudno powiedzieć z tą temp., bo wiele razy miałem otwarte drzwi do garażu i trochę ciepła wpadło. W dodatku w domu włączałem i wyłączałem grzanie. Raz nawet wyjechałem na 3 dni, a rozpoczęły siię największe mrozy. I nic się nie wydarzyło złego :) W garażu także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć z tą temp., bo wiele razy miałem otwarte drzwi do garażu i trochę ciepła wpadło. W dodatku w domu włączałem i wyłączałem grzanie. Raz nawet wyjechałem na 3 dni, a rozpoczęły siię największe mrozy. I nic się nie wydarzyło złego :) W garażu także.

czyli robię same rurki, a z grzejnikiem "się zobaczy" :lol:

dzięki Franek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niepogody i terminu wykonania kuchni, zabrałem się za dobór sprzętów AGD.

 

Przeglądnałem póki co okapy (służę plikiem porównawczym). Potrzebuję kominowy 90cm w prostej formie i z kwasówki. Wytypowałem 4:

- z tanich: Amica OKC 921T (660 zł) i Teka DH1 90 (840 zł)

- z bardziej wydajnych: Ciarko Quatro Black (1 349 zł) i Teka DHX 90P (1 415 zł)

 

Dla tych co nie wiedzą: Ciarko to największy polski producent okapów. Ten Amica to... też jest Ciarko. Wszystkie z literką "C" tam produkują. Ja optuję za tym Black. Zobczymy co żona powie ;)

 

Jeżeli chodzi o lodówkę - przypuszczalnie będzie to Siemens 70cm. Zmywarka i piekarnik także. Ekspres nie, bo horrendalnie drogi. Ekspres będzie albo Whirlpool, albo... nie będzie i dam w szafce wolnostojący. Podobnie mikrofala. Nie wiem jeszcze co z płytą, bo tam też konkurencja spora, a w szczególności nie wiem czy zwykła czy indukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niepogody i terminu wykonania kuchni, zabrałem się za dobór sprzętów AGD.

 

Przeglądnałem póki co okapy (służę plikiem porównawczym). Potrzebuję kominowy 90cm w prostej formie i z kwasówki. Wytypowałem 4:

- z tanich: Amica OKC 921T (660 zł) i Teka DH1 90 (840 zł)

- z bardziej wydajnych: Ciarko Quatro Black (1 349 zł) i Teka DHX 90P (1 415 zł)

spójrz jeszcze na Gorenje DKK 900 MS - podobny do tego Ciarko, ze szkłem, my mamy właśnie taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz jeszcze na Gorenje DKK 900 MS - podobny do tego Ciarko, ze szkłem, my mamy właśnie taki :)

Spojrzałem. Na stronie Gorenje już go nie ma (skończyli produkować?). Na Ceneo sobie obejrzałem. Wygląd OK. Wydajność znacznie mniejsza. Mam otwartą kuchnię, a żona wrażliwy nos, więc raczej muszę mieć baaaaardzo wydajny okap. Z Gorenje analizowałem DT 9545 E i częściowo DT 9545 GES. Ale oczywiście dziękuję za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad sprzetem. Siemens albo bosch. Jeszcze nie wiem.

Chcialabym wszystko z jednej firmy.

Zastanawiam sie nad expresem do kawy. Podobno najlepsze Jury, ale sa tylko wolnostojace.

Boscha gość od drzwi (robi też kuchnie) zdecydowanie odradzał. Ostatnio bardzo duża awaryjność (dużo sprzedał w 2008), a serwis masakra. Drzwi od lodówki odkształcały się od słońca - przez piankę izolacyjną. Gdzieś czytałem na ceneo w opiniach, że Siemensowi też zdarza się nierówno wstrzyknięta pianka i trzeba oglądać przed odbiorem. Zdecydowanie nie poleca sprzętów z jednej firmy (z wyjątkiem tych obok siebie, np. piekarnik-ekspres-mikrofala).

 

Ja tak jak pisałem - raczej nie użyję wbudowanego. Drzwiczki na Blum HL i wolnostojący. 3 tysiące za wbudowanie to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać namiary na sprawdzonego dostawcę drzewa kominkowego?

Nie ma raczej takich ;) Kominkarz mi powiedział, że:

- nikt nie będzie sezonował drewna, bo się nie opłaci. Każde drewno u handlarzy jest tegoroczne

- chcąc dostać to za co się płaci - brać od leśniczego.

 

Nie ma jak samemu pomachać siekierką ;) Piłą też fajnie, ale jak się nie ma sprzętu, to trzeba nająć pilarza. Ja mam gościa za "grosze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać namiary na sprawdzonego dostawcę drzewa kominkowego?

Nie ma raczej takich ;) Kominkarz mi powiedział, że:

- nikt nie będzie sezonował drewna, bo się nie opłaci. Każde drewno u handlarzy jest tegoroczne

- chcąc dostać to za co się płaci - brać od leśniczego.

 

Nie ma jak samemu pomachać siekierką ;) Piłą też fajnie, ale jak się nie ma sprzętu, to trzeba nająć pilarza. Ja mam gościa za "grosze".

 

Dokładnie tak jak pisze Frankai.

Dodam, że najlepiej kupować zimą - wczesną wiosną, drewno z jesienno zimowej wycinki. Wtedy drzewa nie mają już soków i prędzej się to sezonuje.

A różnica jak się pali takim dobrym drewienkiem jest ogromna. Widzę to w tej chwili. Palę drzewem kupionym w zeszłym roku, a w ubiegłych latach to wiadomo, na ostatnią chwilę coś sie załatwiało. I nie ma porównania.

Kaloryczność, rozpalanie i nawet rąbanie tego - dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niepogody i terminu wykonania kuchni, zabrałem się za dobór sprzętów AGD.

 

Przeglądnałem póki co okapy (służę plikiem porównawczym). Potrzebuję kominowy 90cm w prostej formie i z kwasówki. Wytypowałem 4:

- z tanich: Amica OKC 921T (660 zł) i Teka DH1 90 (840 zł)

- z bardziej wydajnych: Ciarko Quatro Black (1 349 zł) i Teka DHX 90P (1 415 zł)

spójrz jeszcze na Gorenje DKK 900 MS - podobny do tego Ciarko, ze szkłem, my mamy właśnie taki :)

Frankai, zwróć uwagę na jeszcze jeden parametr, a mianowicie na poziom hałasu.

U mnie też był temat wydajnego okapu do otwartej kuchni i te z porządnym wydmuchem potrafią dać trochę decybeli. W sumie kupiliśmy trochę słabszy ale mniej hałaśliwy. No chyba, że Ci szumek nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teka chodzi bardzo głośno, ale ciągnie jak odkurzacz.

Bosch-faktycznie do płyty indukcyjnej 3 razy wzywałam fachowców, przyjeżdżają raz w tygodniu, na wymianę czekałam 3 tygodnie, tragedia

Jak ekspres do kawy to tylko Jura wolnostojąca, ja mam model Ena 5

 

Ale ale u mnie zaczęli robić bruk :p Normalnie dzisiaj z radości się napiję -tak długo czekałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...