Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai - na pewno wybrałeś już napęd do bramy, mów jaki model jest w miarę OK i stosunkowo niedrogi :D

A jaka brama, dwuskrzydłowa czy przesuwana? Jak dwuskrzydłowa, to tu na forum króluje FAAC 414. Do kupienia na allegro już za ok 1500zł.

 

A... no właśnie... nie podałem co mam :) Brama w płocie to 2-skrzydłowa. Jedno skrzydło to 1.75m i <50kg. Brama garażowa to Horrmann 250x212.5 cm, gr. 4cm, ocieplana. Avidsen do skrzydłowej kosztuje coś 900zł. Somfy 1400-1600 zależnie od wyposażenia. Ja oczywiście fotokomórki chcę, ale koguta (zwłaszcza w takim rozmierze) - nie. Seltex jest na Allegro i bardzo dużo ludzi kupuje tam te Avidseny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Natomiast wierność kolorów... hmm... wzornik pierścieniowy i wzornik folderowy się różnią. Moim zdaniem niektóre kolory wychodzą bardzo podobnie jak we wzorniku, a inne ciemniej.
Z tego co pamiętam ze współpracy z Dekoralem, to te kolory z folderów są poglądowe tylko. Te na wzornikach mają być takie jak w rzeczywistości.

Myślmy wszystko wybierali według wzorników i dla pewności brali je ze sobą. Po pomalowaniu rzeczywiście kolory czasami wychodzą "inaczej" ale po przyłożeniu wzornika powinny być takie same. U nas są...

 

A kolory wszystkie trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 900m3/h drzwi będą trzaskały.

 

Święte słowa.

Wpierw ocieplamy, izolujemy i ogrzewamy, a później w parę minut wszystko frrrrrrrrrru w powietrze ;)

Zara, zara - nie wszystko. Jak się ma ogrzewanie podłogowe czy choćby grzejniki płytowe, to ciepło przekazywane jest też przez promieniowanie, a tego najwydajniejszy okap nam nie wyfruknie 8) Jeżeli konwektory to faktycznie - żegnajcie złotówki wydane na grzanie. Oczywiście można okap puścić wewnętrznie, ale niestety nie da się tego zrobić raz tak a raz inaczej, bo wsadza się w rurę odpowiedni zestaw z filtrami węglowymi. No i przede wszystkim - nie ciągniemy na maksa cały dzień tylko kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka brama, dwuskrzydłowa czy przesuwana? Jak dwuskrzydłowa, to tu na forum króluje FAAC 414. Do kupienia na allegro już za ok 1500zł.

 

Ja mam FAAC 414 - kupiony za 1380 zł przy okazji zamawiania bramy.

 

Jest faktycznie silny i daje radę ustawiłem na połowę mocy przy bramie ze skrzydłami 2,5 m i spokojnie wystarcza - w opisie wyczytałem jednak, że jest dostępna także lepsza wersja - napędy w niej pracują na 24 V, a nie 230 V i nie dość, że biorą mniej prądu (70W zamiast 280W) to mają wyższą częstotliwość pracy (50% a moje tylko 20%); są przy tym tylko trochę słabsze (3,0 kN, a moje 3,5 kN) - popytajcie o tą wersję, bo sam jestem ciekawy ile kosztuje :wink:

 

Przy odpowiednim montażu Faac otwiera spokojnie skrzydło na 110 stopni (u mnie to było ważne i sprawdzałem, że dałby radę otworzyć nawet na 130 stopni).

 

Jeśli będziecie planować montaż do słupków stalowych to polecam użyć nitonakrętek - szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll:

Zacząłem się budować, kiedy słowo rekuperotor mogło rodzić podejrzenia o obrażanie ;)

 

fakt :D zaczynaliśmy w tym samym czasie, , a popatrz jak zmieniła się technika, rozwiązania i propozycje rynku (w gruncie rzeczy chodzi chyba o to by mieszkać). :)

Czyżby Smoku? Na forum pojawiłem się już jak chałupa stała, zaliczyłem trzy spotkania forumowiczów a dopiero potem Ty się pojawiłeś. Tułaczka przeszkadzała w budowie, ale jak patrzę na efekt... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka brama, dwuskrzydłowa czy przesuwana? Jak dwuskrzydłowa, to tu na forum króluje FAAC 414. Do kupienia na allegro już za ok 1500zł.

 

Ja mam FAAC 414 - kupiony za 1380 zł przy okazji zamawiania bramy.

 

Jest faktycznie silny i daje radę ustawiłem na połowę mocy przy bramie ze skrzydłami 2,5 m i spokojnie wystarcza - w opisie wyczytałem jednak, że jest dostępna także lepsza wersja - napędy w niej pracują na 24 V, a nie 230 V i nie dość, że biorą mniej prądu (70W zamiast 280W) to mają wyższą częstotliwość pracy (50% a moje tylko 20%); są przy tym tylko trochę słabsze (3,0 kN, a moje 3,5 kN) - popytajcie o tą wersję, bo sam jestem ciekawy ile kosztuje :wink:

 

Jeśli będziecie planować montaż do słupków stalowych to polecam użyć nitonakrętek - szczegóły na priv.

Ja mocnego nie potrzebuję. Aha - z parametrów które mi się jeszcze kojarzą - Avidsen jest przewidziany na 10 otwarć na dobę a Smofy znacznie więcej (nie pamiętam ile). Szybciej też się otwiera.

 

Ja w sumie chciałem zostawić napęd na zaśkę, ale stwierdziłem, że 2 tys. wydam i będę się martwił potem ;)

 

Czy ten FAAC ma brata do bram garażowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten FAAC ma brata do bram garażowych?

Widzę, że najniższe ceny na Allegro to 1432 + 830. Już ciut wykracza poza 2000. :roll: No i znowu problem... Skoro taki chwalony...

 

Ale.. ale... on musi być mocowany maksymalnie 10 cm od krawędzi. To nie halo, bo musiałbym wnęki w słupkach robić, lub bramiy nie mocować na środku słupka tylko z brzegu. Ja mam mieć słupki 37 cm.

 

Ale się uśmiałem - niektórzy na Allegro handlują napędami do bramy przesównej :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwa216, nie wiem czy ktos z grupy robil meble we Wroclawiu.

Przewaznie w okolicznych zakladach.

Jesli juz tak sie uwzielas na Wroclaw, to sprawdz BRW, Ikea, na Branoborskiej w Domarze jest duzo ofert.

Osobiscie sprawdzilam BRW, bo nawet mi sie podobaly, ale cena baardzo wysoka, jak sie okazalo, a jakosc... wiadomo.

Meble wolsztynskie. Bylam w salonie przy Jaracza. Zrobiono mi wycene i tez, jak za cos takiego, cena wygorowana.

Dlatego nie chce juz szukac i sie zastanawiac. Anjamen zrobila u daszczyka, widzi co ma i poleca i to jest najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo gdzie we Wrocławiu mogę zamowic meble kuchenne. Zupełnie nie mam pojecia gdzie je zamówic. Może mozecie polecic mi dobrą firmę,zakład?

Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Ponawiam swoje pytanie - bardzo proszę pomóżcie mi !!!

Nam meble robił stolarz z pod Zakopanego. Żadne tam góralskie. Takie jak chcieliśmy, nowoczesne, z blumami itp. Cena była super, dużo niższa niż np. w BRW, a i z mebli jestem bardzo zadowolona. W użytkowaniu sprawdzają sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten FAAC ma brata do bram garażowych?

Widzę, że najniższe ceny na Allegro to 1432 + 830. Już ciut wykracza poza 2000. :roll: No i znowu problem... Skoro taki chwalony...

 

Ale.. ale... on musi być mocowany maksymalnie 10 cm od krawędzi. To nie halo, bo musiałbym wnęki w słupkach robić, lub bramiy nie mocować na środku słupka tylko z brzegu. Ja mam mieć słupki 37 cm.

 

Ja mam garażową Horrmann i dodatkowo kupiłem układ przekaźnika za 250 zł dzięki czemu steruję Faac-em pilotami Horrmanna, a odbiornik i pilot Faac przyda mi się do np. otwierania domofonu :wink:

 

Za co te +830 - czyżby montaż ???

 

Co do wnęk to przy tym typie napędu inaczej nie da rady - musiałbyś raczej kupić inny model tzn. z ramieniem łamanym np. taki:

http://www.allegro.pl/item775999695_naped_life_armor_szerokie_slupki_faac_came_nice.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo gdzie we Wrocławiu mogę zamowic meble kuchenne. Zupełnie nie mam pojecia gdzie je zamówic. Może mozecie polecic mi dobrą firmę,zakład?

Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Ponawiam swoje pytanie - bardzo proszę pomóżcie mi !!!

 

Meble do kuchni na wymiar robił dla mnie okoliczny fachowiec z Piekar - Marcin Zanin tel. 609 034 113 - miał najciekawszy pomysł na rozsądną zabudowę biorąc pod uwagę nasze zachcianki, dotrzymał warunków umowy (termin, wizualizacja itd.), cena atrakcyjna, więc go polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...