Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Panie to tym bardziej powinny się wypowiadać to one zawsze mają najwięcej do powiedzenia podczas wyboru takich rzeczy.:wink: Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny. A co do kostki to poszukaj coś w Semmelrocku, otwarli jeden nawet ostatnio niedaleko mnie w wylocie na trzebnice. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - u mnie samodzielny montaż odpada, napęd, zamki, no co ty... :roll:

 

Dzisiaj koleżanka ma mi dać namiar na niedrogiego bramiarza z Dzierżoniowa, robi i montuje, można samemu napęd kupić.

 

Kostkę można kupić najtaniej w Strzegomiu, nawet z transportem się opłaca...

 

Podaję namiar na faceta od klinkieru, ja jestem bardzo zadowolona

Mariusz 500-052-269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - u mnie samodzielny montaż odpada, napęd, zamki, no co ty... :roll:

 

Chyba Cię niepotrzebnie wystraszyłem tymi opisami, bo oni też robią montaż - mi proponowali, ale z różnych względów wolałem to zrobić sam.

 

Jolu - kliknij i zobacz tu:

http://www.allegro.pl/item718479337_718479337.html

http://www.allegro.pl/item731152507_731152507.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dawno już tu nie byłem, właśnie wybudowałem domek i zamieszkałem (jest super) ale mieszkam bez drzwi wewnętrznych, więc powstaje moje pytanie.

 

Chcę zakupić drzwi, producent DRE czy możecie wskazać miejsce z dobrą obsługą i dobrymi cenami ??

 

góry dziękuję za informację

 

 

Ja Ci mogę powiedzieć gdzie NIE KUPOWAĆ w ogóle drzwi w tym też DRE :(

w Salonie Drzwi.pl na Zielonogórskiej.

Obsługa nieprzyjemna ... zwłaszcza po zakupie :(

Jedne drzwi nam tak zamontowali, że odeszły wraz z futryną

W naszym przypadku drzwi.pl to największa porażka na budowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny.

 

coś mi tu śmierdzi autoreklamą.... Ceramika Design to dawne Adako - byłem tam raz i fakt, powalili mnie na kolana ale.... właśnie cenami. Ceny katalogowe czyli masakryczne. Co do płytek to jak byłem w CD to nie widziałem różnicy między dawnym Adako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafeleczki pierwsza klasa mają w Ceramika design nawet przystępne ceny.

 

coś mi tu śmierdzi autoreklamą.... Ceramika Design to dawne Adako - byłem tam raz i fakt, powalili mnie na kolana ale.... właśnie cenami. Ceny katalogowe czyli masakryczne. Co do płytek to jak byłem w CD to nie widziałem różnicy między dawnym Adako.

 

ale jestes czujny.

to dobrze.

ja kafle wybieralam na popowickiej w max-flizie w Krakowie i wlasnie w adaco, ale kupowalam wszystkie przez internet ze wzgledu na ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam w adako. Płytki OK, ale obsługa beznadziejna. Ceny wtedy były dobre. Kupowaliśmy też w marketach (Obi, castorama)

 

Polecam też monotrading - http://www.monotrading.com.pl/

 

Kupowaliśmy tam płytki do mieszkania 15 lat temu :) i szukaliśmy płytek do domu. Ostatecznie wzięliśmy inne, ale monotrading ma (miał?) piękne płytki w dobrych cenach, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po pierwsze chciałem się przywitać.

Kłaniam się z Wrocławia, ale mam nadzieję wiosną rozpocząć budowę w Kiełczowie.

 

Od razu mam pytanko - czy ktoś z Was się orientował czy gmina Długołęka proponuje jakieś dofinansowania do inwestycji ekologicznych (w szczególności chodzi mi o solary) ?

 

Witam

Gmina nie ma dofinansowania do solarów. W tym roku 1000 zł do szamba ekologicznego i do dachów (wymiana azbestu). W następnym podobnie:(

 

dla zainteresowanych prefernencyjnymi kredytami, podobno coś ma się pojawić na początku 2010

 

http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/oszczedny-dom-kowalskiego,1390329

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam takie pytanie odnośnie instalatorów ogrzewania. Co lepiej, samemu skompletować materiały, np. w internecie, znaleźć instalatora, któremu zapłacimy tylko za robociznę, czy szukać kogoś od całości?

 

Ćwieka nie ukrywam wbitego mam. Od paru dni zbieram oferty od wykonawców, którzy krótko mówiąc, robią ze mnie durnia. Jak inaczej mogę nazwać dwukrotną (!) różnicę w cenie zakupu kotła u wykonawcy i w internecie? Jak mogę tłumaczyć stawki robocizny za podłogówkę za metr, wyższe o 30% od najwyższych stawek, jakie znalazłem w Warszawie? Jak mogę tłumaczyć złożenie oferty przez instalatora przy założeniu, że w ciemno zapłacę ok. 150 / 200 pln za prostą wycenę?

 

Możecie kogoś polecić? Fakt, dopiero zaczynamy budowę, ale już za chwilę będziemy musieli się ogrzać, a czas wbrew pozorom, na wybranie oferty instalatora, biegnie nieubłaganie...

Pzdr.

Arek i Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arejaski, kupować samemu. Np. przez allegro. U nas róznica w cenie samego kotła pomiedzy ofertą instalatora a znalezioną w internecie na ten sam produkt, była ok 3 tyś. O reszcie jak rurki do podłogówki i grzejniki itp. nie wspomnę. Kupowałam przez allegro u ABC grzanie czy jakoś tak. Mieli wtedy najlepsze ceny.

Mam natomiast pytanko do Grupy, gdzie i za ile kupowaliście materaiał na podbudowę podjazdu pod kostkę betonową . Chodzi mi kamień łamany (chyab tak to się nazywa). Poratujecie jakimś sensownym namiarem plisss....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arejaski, kupować samemu.

Mój instalator ma hurtownię. Cena którą mi zaproponował za kocioł była OK (teraz nie podam już konkretnych kwot). Grzejnilki kupowałem sam z uwagi na model, a cena nawet jemu wydała się dobra.

Samemu zwykle będzie taniej, ale oczywiście uda się zakupić tylko głowne elementy. Pokazał mi wydruk wszystkich elemencików, które złożyły się na instalację. Sprawdziłem dokładnie tylko te o większej kwocie. Było tam wszystkiego 300 pozycji :o Przeleciałem się oczywiście po liście, żeby nie było sytuacji iż 200 pozycji "groszowych", dopisano mi. Nic takiego jednak nie znalazłem.

 

Ja zwykle stawiam sprawę jasno: lubię mieć kontrolę nad grubymi wydatkami i te materiały dostarczam sam. Ponieważ Wykonawca liczy na określoną marżę, to czasem opuszcza na robociźnie jak dorobi na materiale. Wolę jednak jasną sytuację - ma liczyć robociznę i przedstawić ofertę na ten "gruby" materiał. Póki co - oprócz kotła - chyba zawsze ja kupowałem.

 

Mam natomiast pytanko do Grupy, gdzie i za ile kupowaliście materaiał na podbudowę podjazdu pod kostkę betonową . Chodzi mi kamień łamany (chyab tak to się nazywa).

To chyba się nazywa "kliniec". Wiele razy różne osoby o nim pisały. Także tutaj. Wrzuć w Google po site, bo namiaru nie mam, ale znajdziesz kto pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wyglądała u Was kwestia malowania - zlecaliście to ekipie, czy malowaliście sami?

 

Ile warstw i jakie proponujecie? Znalazłem na forum informację zarówno o:

1. grunt - biała - kolor - kolor

2. jak i grunt - kolor - kolor i jeśli trzeba kolor.

 

Czy jest różnica jeśli chodzi o malowanie tynków gipsowych z gładzią i bez?

 

I ostatnie pytanie - jak radzicie pomalować kominek (to jest obudowę kominka ze specjalnej płyty g-k)? Specjalną farbą czy zwykłą?

 

Sporo pytań ;).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...