Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

jakie bramy segmentowe lub roletowe polecacie/macie u siebie - gdzie kupić tanią, ale nie bylejaką ?

 

Ja mam Horrmann segmentową, ocieploną - naprawdę daje radę zwłaszcza, że od jej strony zwykle wieje - w garażu mam 14 stopni (grzejnik ustawiony na 12 w ogóle się nie włącza), bo póki co nie domykam drzwi łączących z nim dom - kotki mają w garażu kuwety i resztę infrastruktury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jakie bramy segmentowe lub roletowe polecacie/macie u siebie - gdzie kupić tanią, ale nie bylejaką ?

Kupiliśmy w Obi segmentową z napędem za 1999,- Z napisów i notek w instrukcji wynika, że to Hormann typ EPU 40

Jeszcze nie wiemy czy to dobry wybór - na razie zamyka się i otwiera :). Planujemy ja docieplić 2-3 cm styropianu - wygląda na to, że się da. Dostępna w jednym kolorze (ciemny brąz ?) - foto w dzienniku.

Pozdrawiam

Michał

 

Widzę, że to świetna cena - jaki do niej jest napęd ?

 

Lepiej ją chyba docieplić czymś twardszym jak np. styrodur :wink:

 

Gdy będziecie ją montować zwróćcie uwagę, żeby po zamknięciu dolegała do uszczelek (u mnie po montażu przez ekipę wiało szparami dokąd tego nie zauważyłem i sam nie wyregulowałem kółek - 1 klucz i 5 minut pracy) - ech ci nasi "fachowcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - wiecie co - dopiero co się wprowadziłem do nowego domku, padam na pysk przy ostatnich rzeczach a mimo to kiełkuje mi w głowie budowa drugiego domku.... to chyba uzależnienie .... już chciałbym zacząć przygotowywać projekt i robić wstępne wyceny ....

 

My zamieszkaliśmy w drugim :D Ale kto wie....wprawa już jest :D

 

Mój jest dopicowany przeze mnie, wiele zmian, więc nigdzie się stąd nie ruszam.

 

Hehe podobnie jak u mnie - tyle, że ja im więcej zmieniam tym więcej mam nowych pomysłów co można było wcześniej lepiej zrobić - aż mnie nosi, żeby zacząć budować kolejny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że to świetna cena - jaki do niej jest napęd ?

 

Lepiej ją chyba docieplić czymś twardszym jak np. styrodur :wink:

 

Witaj :)

zastrzeliłeś mnie pytaniem :) Sprawdzę w sobotę, czy jest coś napisane kto zmajstrował ustrojstwo :) Dzięki za podpowiedź czym ocieplić, sprawdzę i wykorzystam :) :)

 

Jeśli masz ochotę, to zapraszam na budowę na wizję lokalną :wink: damy Ci pobawić się pilotem :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ochotę, to zapraszam na budowę na wizję lokalną :wink: damy Ci pobawić się pilotem :) :)

 

Porównując przesłane na priv dane z moim napędem to raczej nie jest Promatic 2, ale ma te same patenty.

 

Ja już bramę mam, ale wizją lokalną mogą być zainteresowani ci, którzy dopiero planują kupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Kiełczowa ? Widziałem tak wykończenie krokwi przy podbitce jakby jakimiś PCV lub czymś podobnym w formie łusek. Nie zrobiłem zdjęcia szkoda ale mi się podobało. Nie wiem co to jest ?

 

http://www.ambit.gda.pl/Pokrycia-Dachowe/Euronit/Plytka-dachowkowa-Struktonit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ktoś mnie wyprzedził z postem :)

 

A przy okazji - pociągnę temat bramy garażowej. U nas będzie dość duża, bo szeroka na 4m, a wysoka na 2,25. Zebraliśmy oferty kilku firm, ale tylko w jednej zaproponowano nam, aby przy tych wymiarach wziąć większy silnik. Takie firmy jak Hormann czy Wiśniowski w standardzie mają napędy o mocy 600N. Nam podobno przydałoby się 1000N. To prawda? Jest sens inwestować w ten silniejszy napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ktoś mnie wyprzedził z postem :)

 

A przy okazji - pociągnę temat bramy garażowej. U nas będzie dość duża, bo szeroka na 4m, a wysoka na 2,25. Zebraliśmy oferty kilku firm, ale tylko w jednej zaproponowano nam, aby przy tych wymiarach wziąć większy silnik. Takie firmy jak Hormann czy Wiśniowski w standardzie mają napędy o mocy 600N. Nam podobno przydałoby się 1000N. To prawda? Jest sens inwestować w ten silniejszy napęd?

 

Ja mam podobny problem. Mam miec brame 510x225 i np dla Hormana jest to wymiar specjalny - i wiekszosc przedstawicieli proponuje mi supramatic ktory ma 800N a tylko jeden powiedzial ze przy tym rozmiarze musi byc wersja 1200N - i nie wiem komu wierzyc. Niby te silniejsze napedy sa do bram zbiorczych - czyli czesciej otwieranych niz kilka razy dziennie - ale nie wiem czy przy takim ciezarze to sie on po prostu nie zajedzie.

Ktos ma jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak jako podkład pod kostkę. Zanlazłam super ofertę na kostkę. Jutro zamawiam i jak będzie wszystko ok, polecę namiar dalej. Moze komuś się przyda.

O, to ja czekam, bo Twoje Jola namiary często się sprawdzają :D O ile same kostki można znaleźć tanio na allegro, to transport zabija (mimo, że i tak mamy o niebo lepiej niż reszta polski). Ja np do siebie znalazłem na razie transport 24t (patelnia) za 750zł... A to raptem 100km :)

A jednak przez allegro okazalo się najtaniej. Kostkę mam stąd http://www.allegro.pl/item748043999_najtansza_kostka_brukowa_barwy_jesieni.html Mimo, że kostka z naszego wrocławskiego Betardu, firmie z pod Wieruszowa jakimś cudem opłaciło się sptrzedać mi ją taniej niż hurtowniom z Wrocka z Betardem na czele. :roll: Nawet z kosztami transportu wyszło korzystniej. Generalnie bardzo polecam firme Milex. Są solidni, słowni i bardzo elastyczni. Ja brałam Nostalit, ale maja w ofercie też inne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przez allegro okazalo się najtaniej. Kostkę mam stąd http://www.allegro.pl/item748043999_najtansza_kostka_brukowa_barwy_jesieni.html Mimo, że kostka z naszego wrocławskiego Betardu, firmie z pod Wieruszowa jakimś cudem opłaciło się sptrzedać mi ją taniej niż hurtowniom z Wrocka z Betardem na czele. :roll: Nawet z kosztami transportu wyszło korzystniej. Generalnie bardzo polecam firme Milex. Są solidni, słowni i bardzo elastyczni. Ja brałam Nostalit, ale maja w ofercie też inne. :wink:

Jolu - myślisz, że oni przywiozą Ci to z Wieruszowa? Pzywiozą prosto od producenta. A czemu taniej? Pewnie wynegocjowali większy upust, "bo mamy daleko, wysokie koszty transportu, nikt by nie kupił, jak dalibyście standardowy...". Producent pomyślał: "tak daleko nasza kostka nikt nie trafia, więc lepszy rydz niż nic. Zamiast 8% zysku, zadowólmy się 3%". No i masz taniej :) Kto wie czy Wieruszów wyśle swój transport. Może nawet wynajmą kogoś we Wrocku, żeby Ci przewiózł od producenta.

Producent nie sprzeda Ci taniej niż dystrybutor, bo on sprzeda Ci powiedzmy w cenie cennikowej, a dystrybutor może mieć rabat 30%, którym się dzieli z Tobą. To standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiem że przywieźli mi towar z Długołęki. A niech by nawet z sąsiedniej wioski, malo mnie to obchodzi. Dla mnie ważna była cena. :wink: Zresztą, najpierw kostkę obejrzałam w Betardzie i dopiero jak stwierdziłam, że mi pasuje, negocjowalam ceny z kilkoma dostawcami. Ci byli nie do przebicia. Chociaż wiem, że pchali samochód z Wieruszowa, bo zmawiałam u nich też palisady i te nie są z Betardu tylko od nich. Ale jak pisałam nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ważne jest to, że wszytko było "na czas, na miejsce i na pewno". A od poniedziałku wchodzi ekipa od Damro i układaja kosteczke. Jeszcze raz dzieki Jola za namiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pokażę. Od nas biorą tyle co od Damro po 30 za mkw. Jest to cena z palisadami przy schodach i obrzeżami. :wink: Już nie moge doczekać się tego podjazdu, bo dosownie brnę w bocie. Ma to zająć jakiś tydzień. Ponadto namiar od Lechosi na panią Kasię od żwiru pisaku itp. jak najbardziej się sprawdził.Bardzo polecam i dziekuję Lechosiu.

XX śliczna ta Twoja Martynka. Zazdraszczam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...