Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Znając PZU z ubezpieczeń komunikacyjnych (drogo i fatalna obsługa) zastanawiam się nad zmianą np. na Filar (rodzice mają tam ubezpieczone mieszkanie i są bardzo zadowoleni).

 

Czy ktoś ubiegał się już o zwrot niesłusznie pobranej przez bank podwyższonej opłaty z racji podwyższonego ryzyko po wpisaniu banku do Hipoteki - szczegóły tutaj:

http://kupfranki.pl/ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiem że przywieźli mi towar z Długołęki. A niech by nawet z sąsiedniej wioski, malo mnie to obchodzi. Dla mnie ważna była cena. :wink: Zresztą, najpierw kostkę obejrzałam w Betardzie i dopiero jak stwierdziłam, że mi pasuje, negocjowalam ceny z kilkoma dostawcami. Ci byli nie do przebicia. Chociaż wiem, że pchali samochód z Wieruszowa, bo zmawiałam u nich też palisady i te nie są z Betardu tylko od nich. Ale jak pisałam nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Ważne jest to, że wszytko było "na czas, na miejsce i na pewno". A od poniedziałku wchodzi ekipa od Damro i układaja kosteczke. Jeszcze raz dzieki Jola za namiar.

Cieszę się że zaczynają już u Ciebie,uwierz,będziesz zadowolona,fajne chłopaki i pracowite,robią szybko,dokładnie i przede wszystkim czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Też mam millenium, ale tańszego ubezpieczenia z cesją na bank nie znajdziesz, bo to jest grupówka !

 

A co do ubezpieczenia dla siebie Ruchomości domowych to jestem w trakcie analizy, biorę pod uwagę Avive, PZU, Compensę (bardzo ciekawe warunki), Generali - jeszcze badam rynek ;)

 

Jest mały haczyk z ubezpieczeniami, o którym większość agentów nie mówi, tzn. jak masz ubezpieczone coś (poza życiem) to możesz dostać odszkodowanie tylko z jednej polisy. A więc jak ubezpieczysz mury w dwóch firmach w jedej z cesją na bank, a w drugiej dla siebie, to w przypadku gdy będziesz miał dostać odszkodowanie i tak dostaniesz je tylko z jednej polisy, mimo że składki zapłaciłeś dwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo droga,

 

wracam powoli z niebytu forumowego (czytałem tylko na bieżąco).

 

Poinstalowało się co nieco więc paliwo do kotła potrzebne.

 

Pytam zetem - kto ma źródło pelletu drzewnego? Wiem, że pepe* miał ale chyba nie może namierzyć telefonów.

 

Może kto ma dobrego dostawcę.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały haczyk z ubezpieczeniami, o którym większość agentów nie mówi, tzn. jak masz ubezpieczone coś (poza życiem) to możesz dostać odszkodowanie tylko z jednej polisy. A więc jak ubezpieczysz mury w dwóch firmach w jedej z cesją na bank, a w drugiej dla siebie, to w przypadku gdy będziesz miał dostać odszkodowanie i tak dostaniesz je tylko z jednej polisy, mimo że składki zapłaciłeś dwie!

Nie kolego. Uściślijmy więc - wypłata z ubezpieczenia (przynajmniej zgodnie z naszym prawem) jest odszkodowaniem, a odszkodowanie jest wyrównaniem strat. To nie jest zakład wzajemny, gdzie zakładasz się z ubezpieczycielem, czy Ci się chałupa spali (Ty wygrywasz ;) określoną kwotę ) czy nie (ubezpieczyciel wygrywa składkę). Tak więc zgodznie z prawem (a nie regulaminiem ubezpieczyciela) należy Ci się ODSZKOWANIE czyli WYRÓWNANIE STRAT. Masz prawo jednak do wypłaty z dwóch źródeł !!! Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Otóż jeżeli ubezpieczyłeś dom na 200 tys. w jednej ubezpieczalni, a na 500 tys. w drugiej i spali Ci się, a straty ocenione zostaną na 300 tys., wówczas wystarczyłoby skorzystać z drugiej. Załóżmy jednak, że oni mają skomplikowane procedury, a Tobie się spieszy. Idziesz więc co pierwszej i żądasz wypłacenia tych 200 tys. Potem idziesz do drugiej i przedstawiając polisę oraz wypłatę z pierwszej, domagasz się wypłaty pozostałych 100 tys. Oczywiście jeżeli spali się cały, a był warty więcej niż 700 tys. Wypłacą Ci obie. Jest tylko jedno ale, którego nie wiem: czy można ubezpieczyć dom na kwotę poniżej jego pełnej wartości. Trzeba dokładnie wczytać się czy nie ma zastrzeżeń, kiedy wypłacają jako pierwsi a kiedy, jako drudzy - odszkodowanie uzupełniające. Jeżeli z jakichś powodów wykupujesz drugie ubezpieczenie, a w pierwszym nie masz zastrzeżenia, że tylko uzupełniają, to możesz spróbować wynegocjować lepszą stawkę, za wpisanie, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku niezaspokojenia roszczeń z innych polis.

 

Tak na marginesie - nie czytałem warunków, ale spodziewam się, że są tam zastrzeżenia, że przy wypłacie cedujemy na ubezpieczyciela dochodzenia praw od stron trzecich, np. elektryk źle wykonał instalację co spowodowało pożar - wypłacą nam odszkodowanie a sami potem ściągną je z elektryka (jego OC lub jego majątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.

 

witam

mnie interesuje wlansie kostka libet/mozna prosic o :oops: namiar do hurtowni

bede dzwonila do twojego wykonawcy moze uda mi sie ustalic z nim jakis termin

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie przed położeniem ostatniej warstwy lakieru. Na wątku o parkietach egzotycznych poruszyłem parę kwestii związanych z pewnymi niedociągnięciami, które można zauważyć. Nie wiem czy się czepiać czy nie ;)

 

Generalnie - jestem zachwycony moją abiuraną na piętrze. Jest cudna. Przypomnę, że kupowałem po 35 zł/m2. Położenie takich klepeczek co prawda niweluje dużą część zysków, bo jakieś 30zł/m2 jest drożej ale efekt jest wart dużo więcej :D

 

Merbau:

http://images49.fotosik.pl/224/f684a2bc0259800fm.jpg

Abiurana:

http://images35.fotosik.pl/79/9ee251b1329edb8fm.jpg http://images38.fotosik.pl/220/2502eb17710391cam.jpg

http://images50.fotosik.pl/224/8ee6cd9ef64d7d37m.jpg http://images46.fotosik.pl/223/64c9993cee99136fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - Hyyyy podłogi ślicznie wyglądają :) :) :)

 

Mam pytanie do forumowiczów którzy są po kładzeniu podbitki.

Mam namiary na podbitki plastikowe i zastanawiamy się , czy byłby to dobry wybór.

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

http://www.allegro.pl/item784597410_panele_pcv_siding_podbitka_dachowa_podsufitka_brcz.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania z innej beczki - gdzie macie ubezpieczone swoje domy oraz opłacone obowiązkowe ubezpieczenia na życie związane z kredytem ?

 

Czy robiliście jakieś rozpoznanie ofert ?

 

W moim przypadku do kredytu w Millennium mam ubezpieczenia w PZU.

 

Znając PZU z ubezpieczeń komunikacyjnych (drogo i fatalna obsługa) zastanawiam się nad zmianą np. na Filar (rodzice mają tam ubezpieczone mieszkanie i są bardzo zadowoleni).

 

Czy ktoś ubiegał się już o zwrot niesłusznie pobranej przez bank podwyższonej opłaty z racji podwyższonego ryzyko po wpisaniu banku do Hipoteki - szczegóły tutaj:

http://kupfranki.pl/ ???

 

Moja teściowa wysmarowała pismo do Polbanku zauważając taką praktykę i przeliczyli jej ponownie oprocentowanie i zwrócili nadpłatę. Powoływała sie na umowę, ustawę i straszyła UOKiK-iem.

 

Co do ubezpieczeń (raczej ogólna uwaga) warto przyjrzeć się tzw. franszyzie, szczególnie w wypadku domu - wybita szyba, płot, zamki (zawiasy) w drzwiach - jako szkoda mogą mieć za niską wartość do wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

To chyba pytanie z mniemanologii stosowanej. Polecam więc zadać je profesorowi Janowi Tadeuszowi Stanisławskiemu ;) Tak jak w oknach - są tacy co wolą drewno, a są tacy co wolą plastiki.

Moim zdaniem różnica w podbitce jest taka, że przy problemach z nią odpowiada w przypadku drewna wykonawca, a w przypadku PCV - producent (materiał).

 

Ja mam drewnianą podbitkę i bardzo mi się podoba. Nie ma co sie jednak oszukiwać - dużo kosztowała (drewno, lakier, robocizna i ... nerwy, bo największy cygan ją robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam kostkę z Drewbet-u,firma mieści się koło Częstechowy,dostałam 20% upustu,transport gratis,mało tego domawiałam 2 razy po 2 palety,również przywieźli mi gratis,jak ktoś zainteresowany koską Libet to sąsiad dostał 25% rabatu od ceny katalogowej i również transport gratis,brał ze Źródeł za Leśnicą.

 

witam

mnie interesuje wlansie kostka libet/mozna prosic o :oops: namiar do hurtowni

bede dzwonila do twojego wykonawcy moze uda mi sie ustalic z nim jakis termin

pozdrawiam

Źródła

ul.Leśna1

(71)3178594

663930954

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś u siebie kładł z podobnego materiału podbitkę, czy lepiej drewno?

 

EDIT: Właśnie "odkryłem" pewną właściwość mojej galerii - mogę wkleić "klikalne" zdjęcie w przyzwoitym rozmiarze. Fotosik daje tylko kod do klikalnej miniaturki.

 

No więc drewo wygląda tak:http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/ZFront9109/454188811_F85mi-S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - pisałeś o jakimś cudaku od kawsówki, dzisiaj widziałem "na osiedlu" daszki słupków ogrodzenia z kwaskówki i wyglądały fajnie. możesz "sprzedać" namiar?

 

Cudakiem to jestem ja 8) :lol: Co chwila coś wykombinowuję, a mój wykonawca musi mi to zrobić. Firma INOX. Jest to firma rodzinna. Szef - Radosław Paterek - jest moim zdaniem bardzo nietypową osobą. Wygląda bardzo młodo, jest spokojny, cichy, a interesem jakoś kręci :) Zwykle przychodzę do niego z rysunkami, siadamy i dyskutujemy jak coś rozwiązać. W tym tygodniu wybieram się znowu. W końcu muszę tą lampę wykombinować 8) Jak wyjdzie to może zacznę projektować i sprzedawać lampy podobnym do mnie dziwakom, ale o większej kasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji - pociągnę temat bramy garażowej. U nas będzie dość duża, bo szeroka na 4m, a wysoka na 2,25. Zebraliśmy oferty kilku firm, ale tylko w jednej zaproponowano nam, aby przy tych wymiarach wziąć większy silnik. Takie firmy jak Hormann czy Wiśniowski w standardzie mają napędy o mocy 600N. Nam podobno przydałoby się 1000N. To prawda? Jest sens inwestować w ten silniejszy napęd?

 

Ja mam podobny problem. Mam miec brame 510x225 i np dla Hormana jest to wymiar specjalny - i wiekszosc przedstawicieli proponuje mi supramatic ktory ma 800N a tylko jeden powiedzial ze przy tym rozmiarze musi byc wersja 1200N - i nie wiem komu wierzyc. Niby te silniejsze napedy sa do bram zbiorczych - czyli czesciej otwieranych niz kilka razy dziennie - ale nie wiem czy przy takim ciezarze to sie on po prostu nie zajedzie.

Ktos ma jakies doswiadczenia?

 

Ponawiam temat, bo czas składać zamówienie. Ktoś z Was się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do bram garażowych również tym tematem się w tej chwili interesujemy.

Mamy podwójny garaż z bramą o wym. (4.5 x 2.25) m. Byliśmy w kilku przedstawicielstwach znanym marek, jednak wszędzie nam sugerowano aby napęd do naszej bramy był CONAJMNIEJ 1000N, bez względu na ilość cykli (otwórz/zamknij) dziennie.

Należy pamietać, że w zimę i mroźne dni siła rozruchu będzie na granicznych wartościach i warto mieć "nieco" zapasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...