Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam serdecznie, mało się odzywam i ostatnio też mało czytam oczywiście z braku czasu :oops:

Możecie mnie poratować namiarami na "dachowców" ? Zostało mi do ułożenia część więźby i cała dachówka. Moi wykonawcy sp...li na północny wschód :cry: i sprawa dachu mimo późnej jesieni stała się gorąca i pilna.

Za wszelkie namiary będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Daro_K - mam podobne odczucia - od roku używam Nikol 320 - w bloku od lat spałem przy uchylonym oknie, a teraz mam zero zaduchu, średnią wilgotność (na poziomie 50%) i nie tracę ciepła przez wentylację - przy pomiarach odzysk wyszedł powyżej 90% :D

 

Niedawno na podstawie parametrów podanych przez pracownika IPCHW oszacowałem na podstawie zużycia paliwa średnią moc pieca ogrzewającego mój dom i wyszło przy temperaturach z zeszłego tygodnia 2,6 kW :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję namiary na brukarza

p.Karol 607 342 147

możecie powołac się na Darka z Mrozowa.

Ja również, zdecydownie polecam ekipę pana Karola. Właśnie u nas skończyli. Jestem bardzo zadowolona. Wszyszło super, cena przystępna, tempo błyskawiczne i jeszcze posprzątali wszystko po sobie. Damro, jeszcze raz bardzo Ci dziekuję za namiar. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K - mam podobne odczucia - od roku używam Nikol 320 - w bloku od lat spałem przy uchylonym oknie, a teraz mam zero zaduchu, średnią wilgotność (na poziomie 50%) i nie tracę ciepła przez wentylację - przy pomiarach odzysk wyszedł powyżej 90% :D

 

Niedawno na podstawie parametrów podanych przez pracownika IPCHW oszacowałem na podstawie zużycia paliwa średnią moc pieca ogrzewającego mój dom i wyszło przy temperaturach z zeszłego tygodnia 2,6 kW :o

 

Będę kosultował z Tobą pewne ustawienia - jesteś po badanich empirycznych, więc 2 kroki przede mną ;)

Chcę wstawić wszędzie czujniki temperatury - na każdym wejściu i wyjściu reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś to intersowało - sprzedaję resztę płyty Rain Forest Green (link) Cena poniżej ceny zakupu. Robociznę załatwię za rozsądne pieniądze. Transport do Wrocka gratis.

 

Przypomnę jeszcze jak to wygląda u mnie (zdjęcia klikalne):

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN8009/567174388_YBDbz-M.jpg

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN8013/567174862_PYmKZ-M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai przeglądnęłam fotki z Twojej budowy - wszystko perfekcyjne :lol:

Nawet płytki w karo koło kibelka idealnie się dopasowały :wink:

Jak Ty to robisz? Zaprojektowałeś sobie ułożenie płytek w momencie wybierania projektu, czy jaka cholera? :lol:

Nie ale spędzam dużo czasu na tym, żeby wszystko pasowało. Ta ścianka z umywalką i wanna wychodząca w kierunku środka łazienki, to była koncepcja projektantów. Było ich kilka jak pewnie zauważyłaś ;) W każdym razie to gdzie stanęła wynikało już z moich pomiarów, rozrysowania i przymiarek. Brałem żonę na budowę i ustawiałem z czego się dało, gdzie będzie ścianka, blat, wanna. Rysowałem kredą na podłodze, wycinałem "model" wanny z folii, itp. Wszystko poparte pomiarami szerokości ciągów komunikacyjnych i wysokości nad głową. Wykonawcy twierdzili, że jestem pierwszym ich klientem, który wie co do centymetra co i gdzie ma być. Jak tylko pojawiały się nieprzewidziane sprawy - zwykle po 10 minutach byłem na budowie.

Nie martw się jednak - nie wszystko jest dopieszczone i dopilnowane. Pola w podłogówce są beznadziejnie rozłożone. Pisałem o tym zanim się aktwowałaś. Teraz z kolei spędziłem pół godziny czyszcząc umywalkę na parterze. Parkieciarze doprowadzili ją do takiego stanu, że nic tylko zastrzelić. http://autokacik.pl/images/graemlins/klnie.gif Ja nie zapaskudziłbym tak nawet w jakimś hotelu, czy innym obcym miejscu. A niektórzy jak widać potrafią nasyfić u swojego klienta, które ma ganz nówkę łazienkę, która kosztowała sporo szmalu. http://autokacik.pl/images/graemlins/pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mamy zamiar zrobić, niestety tylko rurek nie podniesiemy, ale zasmarujemy jakimś zajzajerem :)

 

Megana, tylko nie zastosuj badziewia stosowanego tylko na zewnątrz tak jak jeden z pod wrocławskich deweloperów, i ludzie potem chorowali ! to był chyba izolbet, lub coś podobnego - generalnie mimo wyroku sądowego deweloper nie poczuwał się w obowiązku naprawić wadę wszystkim - wymianiał izolację tylko temu co się sądził :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai przeglądnęłam fotki z Twojej budowy - wszystko perfekcyjne :lol:

Nawet płytki w karo koło kibelka idealnie się dopasowały :wink:

Jak Ty to robisz? Zaprojektowałeś sobie ułożenie płytek w momencie wybierania projektu, czy jaka cholera? :lol:

 

Aga to nic nadzwyczajnego jak łazienkę projektuje architekt wnętrz.

Ja od gresu pogoniłem 2 wykonawców bo oni uważali że "co ja tam się znam" na układaniu płytek, oni układają po swojemu i żaden architekt nie będzie im rysował jak mają układać płytki :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dawno mnie nie było, nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta. W skrócie - kupilismy domek poniemiecki, rozwalilismy i wybudowalismy na nowo, mieszkamy od ponad roku, na ogół jest super, no ale...

 

W salonie na dole oraz na górze w sypialni pod oknem ciagnie zimno, wąż wprawdzie tweirdzi, ze nie czuje ale JA czuję. chciałbym sie upewnić i zrobic zdjęcie akmera termowizyjną. Dom jeszcze nie jest otynkowany (ocieplony owszem jest) więc nadal jest szansa na poprawki ewentualne jakby coś wyszło.

 

I tu wielka prośba - czy macie może namiary na kogoś kto robi takie zjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiecie gdzie można kupić dosyć duże, około 30 centymetrowe numery na elewację domu? Chodzi mi o coś ładnego i trwałego - w Casto i Obi są niestety tylko mniejsze i jakoś mi nie pasują.

 

Pzdr,

Adam

wczoraj szukałam skrzynki na listy i tutaj widziałam numery, ale nie wiem dokladnie jakie wysokie http://www.pekra.pl

równiez Blomus ma ładne ...i drogie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mnie też dawno nie było. Wykańczamy się i pewnie rozumiecie co się wtedy dzieje z czasem. Mam do Was pytanie. Może ktoś z Was , z waszych znajomych albo znajomi znajomych mieli podobny dylemat.

Mam taras podniesiony dość wysoko. Aby go wzmocnić muszę go podsypać. Z jednej strony (od sąsiada) tworzy się stroma skarpa. Będzie na niej zrobiona kaskada, aby to wszystko trzymało się kupy i z czasem zasadzone roślinki by korzenie związały ziemię. Według przepisu tarasy, schody,podjazdy, rampy powinny znajdować się minimum 1,5m od granicy z sąsiadem. U tu mój dylemat czy brzeg skarpy- kaskady wlicza się do tej odległości czy mam brać pod uwagę brzeg tarasu ( jest on ok. 3,2m od granicy). Jak uważacie?

 

asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U tu mój dylemat czy brzeg skarpy- kaskady wlicza się do tej odległości czy mam brać pod uwagę brzeg tarasu ( jest on ok. 3,2m od granicy). Jak uważacie?

Moim zdaniem brzeg się nie wlicza. To tylko ziemia, a nie część budowli.

Pytanie tylko czy nawiezienie ziemi, nie będzie powodowało konfliktu z innymi przepisami. Otóż jeżeli podwyższasz teren o 0.5m, to musisz mieć pozwolenie. Pytanie znowu - jak rozumieć 0.5m. Myślę, że do skarpy, która ma wiedzmy 1-3m długości i przy płocie oryginalny poziom, nikt się nie będzie przyczepiał. No chyba że masz kłótliwego sąsiada, który stwierdzi, że go zalewa przez Twoją skarpę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiad jak sam się budował to był do rany przyłóż a teraz od roku już mieszka i zaczyna wymyślać. Między płotem o brzegiem skarpy planuje równy poziom terenu z dwóch powodów - móc swobodnie chodzić - i żeby sąsiadowi nie wlewała się ziemia do ogrodu przy obfitych deszczach. Po ostatnich kontaktach z sąsiadem nie chce robić nic co nie byłoby zgodne z prawem. Nie wiem ile mam zostawic równego terenu do granicy. Ze względów praktycznych i ze względu na skarpe byłby najlepiej żeby szła jak najłagodniej ale wtedy zmiejsza się równy pas. Przy zachowaniu min.1.5m robi sie stromy pagórek a mogłoby zostac jakiś 1m . On straszy mnie tym 1,5 m odległości ale nie wiem czy w przypadku stromej rabaty przepis ten dotyczy.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kiełczowian, którzy już badali temat lub do innych, którzy się znają...

 

Czytam uchwałę Rady Gminy Długołęka o miejscowym planie zagospodarowania i nie widzę w niej wspomnienia o wymaganych kątach nachylenia dachu (stoi tylko, że muszą być dwu-lub wielospadowe i okap nie wyżej niż 8m). Czy to znaczy, że jest w tym względzie pełna dowolność (oprócz płaskich rzecz jasna) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uchwałę Rady Gminy Długołęka o miejscowym planie zagospodarowania i nie widzę w niej wspomnienia o wymaganych kątach nachylenia dachu (stoi tylko, że muszą być dwu-lub wielospadowe i okap nie wyżej niż 8m). Czy to znaczy, że jest w tym względzie pełna dowolność (oprócz płaskich rzecz jasna) ?

A podają definicję dachu dwuspadowego? Czy dach o spadku po 1% na obie strony to jest już dach dwuspadowy? ;) Rozumiem, że chciałbyś mieć dach płaski.

To takie wykorzystywanie nieścisłości. Z drugiej strony - bardzo mi się podobają stare poniemieckie dzielnice, w których nie zrobiono rewolucji i domki są niczym pod sznurek. Ma to jednak jakichś charakter w przeciwieństwie do PRL-owskich odiedlki kostkowych czy blokowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiecie gdzie można kupić dosyć duże, około 30 centymetrowe numery na elewację domu? Chodzi mi o coś ładnego i trwałego - w Casto i Obi są niestety tylko mniejsze i jakoś mi nie pasują.

 

Z kwasówki może być? Laserowe cięcie 10zł/mb. Do tego trzeba by przyspawać jakieś mocowanie, więc będzie przebawienie i wybrzuszenie, które trzeba będzie polerować. Biorąc pod uwagę, że na dworze nie ogląda się tego przez lupę, to nie powinno być problemów jeżeli się dobierze grubą blachę. M2 blachy (nie pamiętam jakiej grubej to 100zł). Zrób szablon i zapytaj INOX za ile Ci zrobią. Pan Radek podejmuje się różnych wyzwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...