Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Drodzy Forumowicze :D :D

Nie było mnie tu juz bardzo dawno, ale tak to czasem bywa...

 

Czytam, ze Wasze budowy rosną jak na drożdżach, Jola z Melisy mysli juz o drugim domu... no ładnie... chyba sporo przegapiłam :wink: :D

 

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

 

Gorąco pozdrawiam w tą istnie zimowo-sniegowa aurę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

Hej

 

Co do odbioru to z tego co się orientuję składasz papierki i jeżeli w ciągu 21 dni nie ma żadnego sprzeciwu to domek odebrany.

 

Co do kolejności to chyba tylko połączenie - gaz + kominiarze musi mieć odpowiednią kolejność.

 

A z papierków mam:

- odbiór wody

- odbiór elektryki + pomiary

- certyfikat energetyczny

- geodeta

- kominiarz

to chyba główne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - dzięki kolejny raz za stolarzy do schodów. Chłopaki starają się, choć widać, że roboty mają sporo.

Niebawem strzele kilka fot w dzienniku, bo wyszło super, mimo, że nie skończone jeszcze;)

 

Suspenser / Daro_K

 

Mogę prosić namiary na tych stolarzy od schodów, skoro jesteście tacy zadowoleni?

 

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi w sprawie odbiorów :D

Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie: papierek dla banku o odbiorze budynku to dostaję z gminy po tych 21 dniach (jesli nie było żadnych problemów) czy musze jeszcze wczesniej coś pozgłaszać, np. w KW i dopiero mam jakiś dokument o odbiorze dla banku?

Prosze o pomoc :D i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zapytać o to jakie odbiory są potrzebne do odbioru budynku? i z tego co tu czytam to zrozumiałam, że ich kolejność nie może byc do końca przypadkowa? czyli jaka? podpowiedzcie mi proszę :oops: :roll:

 

Do końca marca musimy juz miec papier w ręku, więc czas najwyższy szybko sie za to zabrac 8)

A i jeszcze powiedzcie mi prosze ile czeka się od momentu złożenia tych poszczegolnych zaświadczeń o odbiorach do wystawienia końcowego papierka??? Czy 65 dni czy mniej?

Hej

 

Co do odbioru to z tego co się orientuję składasz papierki i jeżeli w ciągu 21 dni nie ma żadnego sprzeciwu to domek odebrany.

 

Co do kolejności to chyba tylko połączenie - gaz + kominiarze musi mieć odpowiednią kolejność.

 

A z papierków mam:

- odbiór wody

- odbiór elektryki + pomiary

- certyfikat energetyczny

- geodeta

- kominiarz

to chyba główne sprawy.

Do tego:

- jak jest gaz: protokół odbioru przyłącza z gazowni, (taki króciutki odcinek w samej szafce od zaworu - to ma gazownia) i protokół odbioru instalacji wewnętrznej budynku (czyli tego do tak naprawde jest w rozumieniu wiekszości przyłączem zewnętrznym :roll: ) - to wykonawca powinien dać;

- jeżeli droga jest ze zjazdem z drogi gminnej - protokół z gminy o odbiorze zjazdu (żeby to załatwić musiałam najpierw papiery o zajęcie pasa drogowego załatwiać - decyzja i opłatę wnieść :roll: )

- elektryka: jeżeli ktoś składał papiery w Energia Pro do 30.06.2009 - ma protokół odbioru, jezeli po tej dacie - trzeba złożyć u nich w 1egz. wypełniony wniosek (jest na ich stronie - fragment wypełnia wykonawca elektryki), a do PINB dołączyć pomiary elektryczne i właśnie ten wniosek - kopię wniosku z poświadczeniem, że złożono w EP. Zmieniły się przepisy - wczesniej składało się tylko protokół odbioru przez Energia Pro a teraz tylko wniosek +pomiary.

- ścieki- Oświadczenie kierbuda wykonaniu prawidłowym i szczelności szamba, u mnie mimo, że było pozwolenie na budowę oczyszczalni z projektem - też oświadczenie, że wykonano prawidłowo :roll: .

- do tego jakieś statysytki - u nas kierownik to zrobił.

 

Polecam - pozbierać w takim porzadku jak oni chcą, porobic kopie wszystkiego i pójdzie dobrze :-).

 

Tak jak wcześniej pisałam - samo złożenie wniosku jeżeli interesuje to bank przy kredycie - może nie wystarczyć. Będą oczekiwać dokumentu, iż PINB nie wyraża sprzeciwu do odbioru domu. We Wrocku - urząd daje pieczątkę po 21 dniach na wniosku - trzeba saodzielnie sie zgłosić, w Trzebnicy wystawiają papierek, że nie wnoszą sprzeciwu.

 

Zgłoszenie do KW jest niezależne - w Twoim interesie, ale Urzędu nie interesuje. Papierek dadzą.

Bank może prosić o pokazanie wniosku do KW i potem wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaśku - a geodeta zrobił Wam już dokumentację powykonawczą? Bo to najdłużej trwa.

Jedna uwaga do geodety - niech wyrysuje wam dom i tarasy dokładnie tak jak w projekcie zagospodarowania terenu!!!!

Zmiana tarasu jest zmiana istotną! Niezależnie czy na "-" czy "+" - wymaga zmiany pozwolenia na budowę!Więc jeżel ktoś zmienił wymiary tarasu - niech lepiej zadba o dobre stosunki z geodetą :-).

 

Ja występowałam o zmianę pozwolenia na budowę w zakresie zmian w projekcie zagospodarowania terenu :roll: :evil: (zmniejszyłam i zmieniłam układ tarasu) po przeczytaniu wątku chyba Tediiego, o jego boju z PINB w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser - dzięki kolejny raz za stolarzy do schodów. Chłopaki starają się, choć widać, że roboty mają sporo.

Niebawem strzele kilka fot w dzienniku, bo wyszło super, mimo, że nie skończone jeszcze;)

 

Nie ma sprawy - przypilnuj tylko, żeby wszystko do końca zrobili jak trzeba, bo potem może być ciężko ściągnąć ich na poprawki (u mnie poluzowała się jedna kotwa i musiałem poczekać kilka dni pomimo, że zakład mają 500 m dalej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli droga jest ze zjazdem z drogi gminnej - protokół z gminy o odbiorze zjazdu (żeby to załatwić musiałam najpierw papiery o zajęcie pasa drogowego załatwiać - decyzja i opłatę wnieść

 

Czy faktycznie musisz wykonać zjazd, czy chodzi tylko o wniesienie opłaty?

Jak wygląda odbiór w gminie Wisznia mała takiego zjazdu ?

Ile trwa załatwienie tego punktu ?

Ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz

Powiem tak: nikt nie sprawdzał :-) stanu faktycznego na działce :-).

Miałam od razu wydane pozwolenie na budowę wraz z wykonaniem zjazdu z drogi gminnej (projekt dołączony do dokumentów). Dlatego musiałam formalnościom uczynić zadość :wink: .

Też tak masz?

W gminie rozmawiaj z panem Hubą (a może Chubą :-)) z działu infrastruktury- załatwiliśmy wszystko w ciągu tygodnia: wniosek, po kilku dniach miałam decyzję i protokół odbioru- wszystko wg daty wykonania wpisanej we wniosku, od razu zapłaciłam w kasie (58zł- u mnie tak naprawdę zajmowane było pobocze gruntowe - 1 dzień na wykonanie i dlatego stawka była niska) i już.

Poszło bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jeszcze raz bardzo dziekuję za odzew :D

Dabell jesteś jak zwykle nieoceniona :D

Troche mnie nastraszylaś tymi geodetami i DOKŁADNYM wyrysowaniem.

Drogi gminnej na szczęcie nie mamy.

Bedziemy sie starali nic głupiego nie zrobic i czegoś nieprzeoczyc, ale kto wie... :wink:

Zdaje sie, że jak pisze XX, najlepiej będzie zadzwonić do źródła i zapytać czego dokładnie w mojej gminie sobie życzą i jaki papierek będzie wydany dla banku.

Bardzo dziękuje i pozdrawiam serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz

Powiem tak: nikt nie sprawdzał :-) stanu faktycznego na działce :-).

Miałam od razu wydane pozwolenie na budowę wraz z wykonaniem zjazdu z drogi gminnej (projekt dołączony do dokumentów). Dlatego musiałam formalnościom uczynić zadość :wink: .

Też tak masz?

W gminie rozmawiaj z panem Hubą (a może Chubą :-)) z działu infrastruktury- załatwiliśmy wszystko w ciągu tygodnia: wniosek, po kilku dniach miałam decyzję i protokół odbioru- wszystko wg daty wykonania wpisanej we wniosku, od razu zapłaciłam w kasie (58zł- u mnie tak naprawdę zajmowane było pobocze gruntowe - 1 dzień na wykonanie i dlatego stawka była niska) i już.

Poszło bardzo sprawnie i bezproblemowo.

 

Ja mam chyba zjazd na powiatową nawet, ciekaw jestem czy też tak łatwo pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim :)

 

Ja tu jestem niby nowa, chociaż stara. Zgubiłam stare hasło, powiadomienie o nowym system wysyła na dawno nieistniejące konto... Nieistotne.

 

 

Przedtem się remontowaliśmy, teraz mamy ciche plany budowy nowego domku. I od czego zaczynamy? Ja - od forum Muratora.

 

Spad: Myśmy oprócz opisu zanieśli do US fotografie domu w momencie zakupu. Przekonało to władze, że cena nieruchomości nie była zaniżona :)

 

Pozdrawiam!

 

Tatarak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ja mam chyba zjazd na powiatową nawet, ciekaw jestem czy też tak łatwo pójdzie.

 

Hmm, ja też mam zjazd niestety na drogę powiatową. Musisz miec pozwolenie na wybudowanie podjazdu na ich kawałku, do tego projekt, a potem pozwolenie na budowę. Masakra biurokratyczna.

 

Ja już mam pozwolenie z powiatu wrocławskiego, załatwiłam to przez pośrednika, ale oczywiście więcej mnie to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czas średni, ale akurat nas z drzwimi pili.

 

Chcemy kupić drzwi Madryty z Porty w Bel-polu na Bielanach. Juz tam jedne kupowaliśmy i jesteśmy zadowoleni. Tym razem biorę bez montażu, żeby sobie vacik póżniej odliczyc :)

Może sa jacyś chętni na większe zamówienie co by zniżkę wywalczyć ?? MOżemy poczekać do początku stycznia, jakby sie ktoś zastanawiał. w razie zainteresowania proszę o info na priva.

 

Pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...