Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

 

ja trochę z innej beczki :)

 

może ktoś poleci, zna, podeśle namiar, podsunie pomysł ...

 

Chciałabym polakierować na wysoki połysk drzwi wew., takie zwykłe - Porta, pytałam w dwóch lakierniach i cena mnie zabiła :( 200- 260 za m2 ... (dwustronne, podwójne lakierowanie + futryny)

 

Nie wiem czy ktoś tez wpadł na taki pomysł lakierowania drzwi, ale myślałam że jest to tańsze i będzie fajnie wyglądać ... drzwi już kupiłam a białe nijak nie pasują do wnętrza, trzeba je polakierować ...

 

Liczę na Wasze wsparcie :)

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja chciałem Berkera kwadrat, bo mam w mieszkaniu, ale ceny mnie zabiły. Ostatecznie jest Kontakt Simon - Classic od p. Łukasza z Instelu.

 

Serdecznie polecam - bardzo dobre ceny!

 

Pozdrav

 

Dzięki za info - rozważam własnie Beckera kwadrat, bo podoba się mojej Żonie. Mi mniej z racji ...

 

Ja dalej stoje przed dylematem która firmę wybrać 8)

Elektryk zrobił nam dzis śliczne zestwienie wszystkich punktów i w trzeba chyba zrobic wycene, bo moze ona cos wyjaśni.

 

Z Simona bardzo spodobała nam sie seria Simon 82 (z uwagi na kolorowe ramki), ale cos obawiam sie, ze przez te kolorki pewnie cena bedzie kosmiczna. Czy ktos z Was ma moze takiego Simona (lub inna serie ale tez kolorowa) i orientuje sie o ile drozsze sa takie "kolorowe" serie?

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wiosnę chem wystartować z budowa domu Tokio http://www.lipinscy.pl/pl/project/details?id=400&mySubmit=Submit

Czy ktoś może mi pomóc w ocenie kosztów budowy stanu surowego oraz kosztów podpiwniczenia, dom będę budować w Ozorzycach koło Wrocławia. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ekipy proszę o kontakt.

Pozdrawiam[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci powiedzcie ile wam wyszlo z CE (parametry , nie cena)

 

U nas EP - 28,08 kWh/m2rok, EK 113,41 kWh/rok.

 

:o Jak to zrobiliście - macie pompę ciepła, solary i ogniwa elektryczne na dachu ???

 

Banalnie proste, wystarczy grzać tylko kominkiem, a do cwu mieć solary lub też kominek z płaszczem wodnym.

Jedyny mankament to że przy takim zapotrzebowaniu na EK i paleniu drewnem trzeba mieć duuuużo drewna i siły na jego rąbanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci powiedzcie ile wam wyszlo z CE (parametry , nie cena)

 

U nas EP - 28,08 kWh/m2rok, EK 113,41 kWh/rok.

 

:o Jak to zrobiliście - macie pompę ciepła, solary i ogniwa elektryczne na dachu ???

 

Banalnie proste, wystarczy grzać tylko kominkiem, a do cwu mieć solary lub też kominek z płaszczem wodnym.

Jedyny mankament to że przy takim zapotrzebowaniu na EK i paleniu drewnem trzeba mieć duuuużo drewna i siły na jego rąbanie.

 

Też tak na początku myślałem, ale EP = EK x 0,3 (dla drewna), więc EP = 113,41 x 0,3 = 34,02 a nie 28,08.

 

Najlepiej niech wypowie się trabi jak to u niego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci powiedzcie ile wam wyszlo z CE (parametry , nie cena)

 

U nas EP - 28,08 kWh/m2rok, EK 113,41 kWh/rok.

 

:o Jak to zrobiliście - macie pompę ciepła, solary i ogniwa elektryczne na dachu ???

 

Banalnie proste, wystarczy grzać tylko kominkiem, a do cwu mieć solary lub też kominek z płaszczem wodnym.

Jedyny mankament to że przy takim zapotrzebowaniu na EK i paleniu drewnem trzeba mieć duuuużo drewna i siły na jego rąbanie.

 

Też tak na początku myślałem, ale EP = EK x 0,3 (dla drewna), więc EP = 113,41 x 0,3 = 34,02 a nie 28,08.

 

Najlepiej niech wypowie się trabi jak to u niego wyszło.

 

jasne że najlepiej jak wypowie się właściciel wyników

ale to nie jest tak wpros, ja mam wszystko na prąd i mam EK=75 * 3 =225 a u mnie EP = 206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy ktos z Was ma moze takiego Simona (lub inna serie ale tez kolorowa) i orientuje sie o ile drozsze sa takie "kolorowe" serie?

 

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=Simon+82

 

W hurtowni z 5-10% taniej.

 

No popatrz, własnie zostałam cudownie uzdrowiona z pomysłu kupowania czegoś takiego :wink: :lol:

 

O rany, ale masakra! I to jest koszt samej ramki.

 

W takim razie do zastanowienia zostają:

Simon -jakis "zwykły"

Ospel - mają ładną serię Gazela metalizowaną (tzn. dla mnie ładną)

Ospel - Impresja

albo Berker kwadrat (trzeba to będzie porównawczo wycenić, zeby miec obraz całości) :wink:

 

TMK bardzo dziękuje za to, ze mnie uswiadomiles :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana to dla Ciebie :D

http://megalazienki.pl/img/produkt/6151/750x500,AT10L.jpg

jak widzisz nie jest to kabina prysznicowa jak pisałam tylko drzwi do prysznica z podłoga w kaflach :oops:

Kupilismy w megalazienki.pl (mozna sobie samemu odebrac we W-wiu jesli ktos ma ochote) :wink:

Pozdrawiam gorąco w te śliczną śniezycę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrew23

witam,

czy ktoś zna może fachowca albo firmę, która przy użyciu kamery termowizyjnej jest w stanie zinwentaryzować przebieg rur CO w podłodze?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek namiary.

A może ktoś zna sposób na zbadanie przebiegu rur CO w podłodze? Niestety brakuje mi części dokumentacji fotograficznej a chcę się przebić w jednym miejscu przez strop żeby zrobić rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy ktos z Was ma moze takiego Simona (lub inna serie ale tez kolorowa) i orientuje sie o ile drozsze sa takie "kolorowe" serie?

 

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=Simon+82

 

W hurtowni z 5-10% taniej.

 

No popatrz, własnie zostałam cudownie uzdrowiona z pomysłu kupowania czegoś takiego :wink: :lol:

 

O rany, ale masakra! I to jest koszt samej ramki.

 

W takim razie do zastanowienia zostają:

Simon -jakis "zwykły"

Ospel - mają ładną serię Gazela metalizowaną (tzn. dla mnie ładną)

Ospel - Impresja

albo Berker kwadrat (trzeba to będzie porównawczo wycenić, zeby miec obraz całości) :wink:

 

TMK bardzo dziękuje za to, ze mnie uswiadomiles :wink:

Pozdrawiam :D

 

Ja mam pstryczki i gniazdka kupione w OBI (kolorowe DUWI produkowane przez Karlik - link: http://www.karlik.pl/trend_kolory.php3 ) oraz w Mrówce w Jelczu (ładne drewnopodobne włączniki ze srebrnymi ramkami - na stronie nie widzę takiej wersji, ale kształt się zgadza - link: http://ospel.pl/?k=1&s_id=45 ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...