Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie musze poprosic Was o namiary na geodetów!

Okazuje sie, ze z moim juz sobie nie pogadam, bo jest za granica :-?

Bardzo prosze, bo sprawa niestety zaczela sie robic pilna :cry: Bardzo prosze na priv lub jak Wam wygodniej :D

A jeszcze mam pytanie jak długo trwa załatawianie kwestii geodety? To znaczy długo sie umawialiscie i czekaliscie potem na papierki?

Pozdrawiam serdecznie i z gory OGROMNIE DZIEKUJE za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arejaski ja robiłam wycene w zeszłym roku w marcu w lakbudzie tak dla orientacji bo nie wiedziałam jakie okna wybrac a e ciotka ma od nich drewniane Gebauer to poszłam.

Dostałam wycene i przeklejam z mojego dziennika co i jak.

 

okna PVC Jezierski - elita thermo, złoty dąb, szpros wewnątrzszybowy 8mm, okucia winkhaus - brutto z montażem i rabatem 20 246 zł dodatkowo - pogrubione ścianki, ciepła ramka, klamka secustic, łuk antywyważeniowy, profil 5-komorowy, listwa podparapetowa

 

okna drewniane Urzędowski (to nie z Lakbudu) - meranti, szprosy jw, okucie G-U jet t solo, szyba climaplus u=1,1 - brutto z montażem i rabatem - 27 043 zł (w tym klamki i osłonki na okucia 883 zł)

 

okna drewniane Gebauer - sosna, szprosy jw, okucia roto nt, szyba u=1,0 - brutto z montażem i rabatem 28 364 zł

 

okna drewniane Gebauer - meranti, szprosy jw, okucia jw, szyba jw - brutto z montażem i rabatem 31 736 zł

 

Trochę mnie to przeraziło, no i nie wem jak to wygląda teraz cenowo. Okien mam w sumie 12 + drzwi balkonowe wąskie x2 + drzwi balkonowe szerokie x1 + drzwi tarasowe szerokie x1.

 

Michasiek podaję ci namiar na mojego geodetę Jerzy Szymański 606 890 400, nie czekałam długo na mapkę, przyjechał sobie sam na działkę, papiery odbierałam z biura na Podwalu (koło konsulatu niemieckiego) bo tak było najszybciej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie musze poprosic Was o namiary na geodetów!

Okazuje sie, ze z moim juz sobie nie pogadam, bo jest za granica :-?

Bardzo prosze, bo sprawa niestety zaczela sie robic pilna :cry: Bardzo prosze na priv lub jak Wam wygodniej :D

A jeszcze mam pytanie jak długo trwa załatawianie kwestii geodety? To znaczy długo sie umawialiscie i czekaliscie potem na papierki?

Pozdrawiam serdecznie i z gory OGROMNIE DZIEKUJE za info :D

 

poszło na priva, wszystko ok 7-10 dni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś namiar na taniego i układnego rzeczoznawcę od nieruchomości ?

 

bo kończy mi się ubezpieczenie niskiego wkładu a obecny kurs franka powoduje że mój wkład własny spłacony liczony we frankach wynosi ok 5%, natomiast liczony w PLN wynosi -18% (tak minus)

fakt że wartość domu wybudowanego jest większa niż budowanego jest oczywista, jednak trzeba to udowodnić za pomocą rzeczoznawcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę kto we wrocku w rozsądnej cenie robi projekt działki t.j chodzi mi o kształt ścieżek podjazdu trawnika td. co by finezję i polot miał :)

 

Polecam siebie

 

Zaprojektuję ogród w rozsądnej cenie z finezją i polotem :)

 

HAHA HIHI

- dobre, tutaj polecić Cie może ktoś kto jest zleceniodawcą;)

 

np:

Ja polecem Agatę, robiła u mnie - namiary wyślę na prv;)

 

Malina - ale powodzenia i bez urazy.

 

 

Ja też poporoszę namiary na Panią Agatę i innych tanich oczywiście projektanow ogrodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poporoszę namiary na Panią Agatę i innych tanich oczywiście projektanow ogrodów

 

Dla odmiany poproszę o "wędkę" zamiast rybki. Gdzie i co poczytać nt projektowania ogrodów? Znalazłem jakiś program, dosyć prymitywny i wolałbym zwykłą książkę czy jakąś sprawdzona stronkę, kartkę, kredki etc :) Możecie coś polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś sklep w którym mógłbym kupić fronty meblowe ażurowe albo diagonalne? Z surowej sosny.

Muszę zrobić sobie drzwiczki do zabudowy wnęki która będzie spiżarką. Generalnie potrzebuje wysokie te drzwiczki ze 240cm.

 

Widziałem coś takiego w LM ale najwyższe mieli 201cm poza tym tylko ażurowe a chciałbym zobaczyć jak prezentują się diagonalne. Poza tym na pewno są sklepy gdzie jest taniej niż w markecie budowlanym ewentualnie fajniejsze wykonanie.

 

Poza tym szukam też surowych elementów do schodów tralki poręcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie jak długo trwa załatawianie kwestii geodety? To znaczy długo sie umawialiscie i czekaliscie potem na papierki?

 

W tej chwili z geodetą będzie problem z powodu pogody (mróz i śnieg). Ja się ze swoim umawiałem pod koniec grudnia i jak gadałem z nim w styczniu (i jeszcze nie było śniegu) to powiedział ze musimy poczekać aż mróz zelżeje (było -3). To teraz nawet do niego nie dzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie jak długo trwa załatawianie kwestii geodety? To znaczy długo sie umawialiscie i czekaliscie potem na papierki?

 

W tej chwili z geodetą będzie problem z powodu pogody (mróz i śnieg). Ja się ze swoim umawiałem pod koniec grudnia i jak gadałem z nim w styczniu (i jeszcze nie było śniegu) to powiedział ze musimy poczekać aż mróz zelżeje (było -3). To teraz nawet do niego nie dzwonię.

 

To co Ci geodeci jedzą, bo przecież zarabiać muszą na życie. Czyżby tak nas kroili, że przez zimę nie muszą pracować??? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po przerwie,

wszystkiego dobrego w NR, byleby się przepowiednie nie sprawdzały, bo po takim styczniu oznaczałoby,że cały 2010 niedospany będę chodził.

 

dzięki za info o US, jakimś dziwnym trafem mam kilka fotek stanu działki z 2006 (nie wiem po co ;P)

 

z newsów cenowych podobno od końca ubiegłego tyg. zmieniły się ceny styropianu u wszystkich producentów. ale jeszcze w kilku miejscach można zamówić w starej. sprawdziłem w 3 miejscach, wszędzie mówli to samo. podwyżka około 10%

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie jak długo trwa załatawianie kwestii geodety? To znaczy długo sie umawialiscie i czekaliscie potem na papierki?

 

W tej chwili z geodetą będzie problem z powodu pogody (mróz i śnieg). Ja się ze swoim umawiałem pod koniec grudnia i jak gadałem z nim w styczniu (i jeszcze nie było śniegu) to powiedział ze musimy poczekać aż mróz zelżeje (było -3). To teraz nawet do niego nie dzwonię.

 

geodeta P. Mirosław 602 343 566, sprawny, ale nie wiem czy ciepłolubny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia ciepłolubności...

 

Załóżmy że geodeta ma zrobić obmiar powykonawczy (czy jak się to tam nazywa)... Załóżmy, że osnowa,reper czy inne dziadostwo jest przykryte 1cm warstwą ziemi (może tak się przypadkiem zdarzyć), załóżmy ponadto że jest styczeń i jest 15stopni mrozu i spadło pół metra śniegu (teraz mamy globalne ocieplenie ale moja babcia opowiadała, że dawniej bywały takie zimy).

 

Żeby wykonać prawidłowo obmiar trzeba odnaleźć osnowę w terenie... Ja tam staram się geodetę zrozumieć, że nie lata po polu z młotem pneumatycznym albo dynamitem żeby znaleźć te swoje repery czy kamienie graniczne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście jak zwykle nieocenieni!!!

Bardzo dziekuje WSZYSTKIM za odzew i namiary na geodetów :D :D

Sprawa pilna, ale niestety obawiam sie, ze pierwek moze miec racje :-? Takiej zmarznietej ziemi i sniegu geodata moze "nie przeskoczyc". Ale nic nie szkodzi popytac :wink:

Poza tym przy okazji trzeba wybrac tego, ktory bedzie chcial z nami gadac :wink:

PS. Ale mroz, prawda? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...