Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, jak poradziliscie sobie ze zrobienie kosztorysu do banku.

Potrzebuje od SSO.

Okna to nie problem, wylewki, tynki zew i wew tez da sie wyliczyc,

ale instalacje, lazienki i reszta wykonczenia.

Ile trzeba przyjac za zrobienie na gotowo 1m2 wylewki, tynku wew i zew przy ociepleniu styro 12 cm ?

Jakis pomysl jak to ogarnac ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no ja dopasowywałem kosztorys do wysokości kredytu i traktowałem jako zło konieczne. Ale miałem trochę skomplikowaną sytuację, bo z góry wiedziałem, że będę musiał zwiększyć kredyt, tyle że na ową chwilę możliwości nie było.

Raczej skup się na tym, byś rozliczył kolejne transze. W moim banku nie muszę mieć faktur, jedynie dokumentację zdjęciową. Lepiej jeśli przyjmiesz pewną rezerwę, bo jeśli zmienisz zdanie i zamontujesz droższe sprzęty nie wystarczy Ci kasy z poszczególnych transz na rozliczenie etapów inwestycji.

Co do instalacji i tynków najłatwiej będzie, jak podeślesz projekt do jakiejś firmy z prośbą o wycenę np.: ja w ten sposób wyceniałem PC, wod-kan, ogrzewanie podłogowe.

Co do łazienek zrobiłem sobie excela z powierzchnią kafli, zabudowy GK, ilością umywalek, lamp, baterii, bidetów i innych akcesoriów W ten sposób można szybko dostosować założenia co do cen materiałów i możliwości. Do tego dla bezpieczeństwa dajesz 25% rezerwy i powinno wystarczyć.

Robociznę szacunkowo wyceniałem wg cen na stronach internetowych firm wykończeniowych. Możesz wziąć np tą: zupełnie ich nie znam, ale mają przejrzysty cennik, więc szybciej Ci pójdzie.

 

 

http://www.mal-gips.pl/cennik.php

 

 

Może trochę z to moją metodą zachodu, ale potem zaprocentuje to w dalszej fazie budowy.

Jest jeszcze opcja kosztorysu- ja zamówiłem taki u kosztorysanta- mam wycenione wszystko oprócz instalacji wod kan i elektrycznej. Jak do tej pory (a mam SSO) idę zgodnie z nimi (a nawet trochę poniżej). Z perspektywy, sądzę, że to świetne rozwiązanie, bo pilnowanie kosztów to prawie najważniejsza kwestia na budowie. Gdybym miał zlecić go jeszcze raz, zrobiłbym to w pełnej wersji, mój znajomy kosztorysant nie znał się jednak na instalacjach:(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kowaldo

 

Czy mógłbyś mi podać namiar na swojego kosztorysanta, bo noszę się z zamiarem zrobienia kosztorysu (robiliśmy projekt indywidualny u znajomego architekta, bez kosztorysu), próbowałam sama coś sobie liczyć, ale przydałby mi się taki porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MaLina_Wro,

ja mojego nie polecam z uwagi na brak możliwości wykonania wyceny instalacji i elektryki- dlatego ja musze siedzieć i dziergać z ofertami :) Mój projekt również robił znajomy architekt, zwykle architekci współpracują z kosztorysantami na potrzeby kalkulacji większych inwestycji. Podpytaj więc swojego, jeśli nic nie znajdziesz rzuć temat na forum, na pewno ktoś rozsądny Ci doradzi, w ostateczności wykopię i dam Ci namiar na mojego.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no ja dopasowywałem kosztorys do wysokości kredytu i traktowałem jako zło konieczne. Ale miałem trochę skomplikowaną sytuację, bo z góry wiedziałem, że będę musiał zwiększyć kredyt, tyle że na ową chwilę możliwości nie było.

Raczej skup się na tym, byś rozliczył kolejne transze. W moim banku nie muszę mieć faktur, jedynie dokumentację zdjęciową. Lepiej jeśli przyjmiesz pewną rezerwę, bo jeśli zmienisz zdanie i zamontujesz droższe sprzęty nie wystarczy Ci kasy z poszczególnych transz na rozliczenie etapów inwestycji.

Co do instalacji i tynków najłatwiej będzie, jak podeślesz projekt do jakiejś firmy z prośbą o wycenę np.: ja w ten sposób wyceniałem PC, wod-kan, ogrzewanie podłogowe.

Co do łazienek zrobiłem sobie excela z powierzchnią kafli, zabudowy GK, ilością umywalek, lamp, baterii, bidetów i innych akcesoriów W ten sposób można szybko dostosować założenia co do cen materiałów i możliwości. Do tego dla bezpieczeństwa dajesz 25% rezerwy i powinno wystarczyć.

Robociznę szacunkowo wyceniałem wg cen na stronach internetowych firm wykończeniowych. Możesz wziąć np tą: zupełnie ich nie znam, ale mają przejrzysty cennik, więc szybciej Ci pójdzie.

 

 

http://www.mal-gips.pl/cennik.php

 

 

Może trochę z to moją metodą zachodu, ale potem zaprocentuje to w dalszej fazie budowy.

Jest jeszcze opcja kosztorysu- ja zamówiłem taki u kosztorysanta- mam wycenione wszystko oprócz instalacji wod kan i elektrycznej. Jak do tej pory (a mam SSO) idę zgodnie z nimi (a nawet trochę poniżej). Z perspektywy, sądzę, że to świetne rozwiązanie, bo pilnowanie kosztów to prawie najważniejsza kwestia na budowie. Gdybym miał zlecić go jeszcze raz, zrobiłbym to w pełnej wersji, mój znajomy kosztorysant nie znał się jednak na instalacjach:(

pozdr

Dzieki kowaldo za podpowiedz.

Z tymi lazienkami super pomysl.

Instalacje co i wod kan faktycznie dam do jakiejs firmy do wyceny. Elektryke bede robil w wiekszosci sam, ale musi zrobic sie cieplej bo mi kreda do scian przymarznie, ze o zamarznietej zonie nie wspomne...

Do tego co mi wyjdzie mialem zamiar doliczyc 20%

Jeszcze raz jak by ktos mial jakas cene z m2 tynkow wew i wylewek to byl bym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się cieszyć, czy się smucić. Czemu smucić - grzejnik w największym pokoju na piętrze, będzie miał odstęp po 5cm od podłogi i sufitu G-K. Strasznie mało wyszło, a grzejniki zamawiałem przed podłogami i kartonami. Wymiana na nowy i odsprzedanie tego nie wchodzi w grę. Nowy 220cm kosztuje ponad 2000zł !!! Ja płaciłem za tego 240cm - 1174 zł !!! Wzrost ceny ponad 2 razy !!! Biorąc pod uwagę, że miałbym problemy sprzedać tak wysoki grzejnik nawet za pół ceny - nie ryzykuję.

 

A czemu się cieszyć? Bałem się, że moje 10-12 cm ocieplenia w murze 3W będzie mało. Chcąc wykorzystać kocioł kondensacyjny, starałem się dać grzejniki zgodnie z projektem c.o. Zapotrzebowanie wyszło w nim na ten pokój 1155W. Grzejnik 240cm o mocy 1 586W (70/55) po korekcie do temperatury 55/45 wyszedł mi 988W, czyli już o 20% za mały !!! Tymczasem w największe mrozy miałem ustawione na piecu 40 stopni i wszędzie było ciepło, a grzała... sama podłogówka i drabinki w łazienkach !!! Muszę sprawdzić zużycie gazu, ale już sam fakt, że nawet w największe mrozy, będę "korzystał" ze sjawiska kondensacji, bardzo mnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu się cieszyć? Bałem się, że moje 10-12 cm ocieplenia w murze 3W będzie mało. Chcąc wykorzystać kocioł kondensacyjny, starałem się dać grzejniki zgodnie z projektem c.o. Zapotrzebowanie wyszło w nim na ten pokój 1155W. Grzejnik 240cm o mocy 1 586W (70/55) po korekcie do temperatury 55/45 wyszedł mi 988W, czyli już o 20% za mały !!! Tymczasem w największe mrozy miałem ustawione na piecu 40 stopni i wszędzie było ciepło, a grzała... sama podłogówka i drabinki w łazienkach !!! Muszę sprawdzić zużycie gazu, ale już sam fakt, że nawet w największe mrozy, będę "korzystał" ze sjawiska kondensacji, bardzo mnie cieszy :)

 

W naszym zmiennym klimacie najczęściej daje się ciut przewymiarowane grzejniki, szczególnie jak nie ma podłogówki. Przy "grzanym betonie" z reguły można zmniejszyć moc i nie ma to wiele wspólnego z kondensacją. Liczy się stałocieplność czyli grzanie non stop co zapewnia podłogówka i dobra izolacja (bez mostków etc.). U siebie mam zwykły piec wszystkopalny, ściany 24+12, na kotle ustawione 45'C, czopuch praktycznie zimny, jeden zasyp (ok 17kg) wystarcza na 23-25 godzin i w domu cieplutko czyli 22'C + 140l wody :) Co najlepsze - koszt grzania +/- 10zł/doba i 15min zajęcia przy czyszczeniu dosypaniu opału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Mam poważny problem ze znalezieniem ekipy do ocieplenia poddaszy w rozsądnej cenie.

 

Mam do zrobienia:

- 190m2 (plus 8 okien) - wełna x2, folia, płyty g-k

- około 50m ścianki kolankowej - płyty g-k na placki

- 5 rur do obłożenia i 4 słupki drewniane

- ściankę na garderobę - około 5m2

- ściankę od wyłożenia styropianem i siatką - też około 5 m2

 

Przeszukałem forum i osoby które znalazłem albo nie odbierają telefonów, albo nie odpowiadają i nie oddzwaniają.

2 osoby które były chętne po oględzinach i pomiarach dały mi wyceny 13.5 tyś i 16,5tyś!!!! Przy wstępnej rozmowie miało być 45pln za metr ale jak widać cenią się za dodatki i nie chcą tych cen negocjować, a podobno jest/był kryzys ...

 

Czy uważacie, że to są normalne ceny?

 

Jest ktoś w stanie polecić swoją ekipę w rozsądnej cenie, z której był zadowolony?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz spec od ociepleń dachu/poddasza weźmie 45/m już po uwzględnieniu wszystkich udziwnień (a tych mało nie jest) i sporych negocjacjach. Niestety nie mogę go polecić bo dopiero zacznie za tydzień. Mam nadzieję, że po skończonej pracy spokojnie będę mogła go polecać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz spec od ociepleń dachu/poddasza weźmie 45/m już po uwzględnieniu wszystkich udziwnień (a tych mało nie jest) i sporych negocjacjach. Niestety nie mogę go polecić bo dopiero zacznie za tydzień. Mam nadzieję, że po skończonej pracy spokojnie będę mogła go polecać.

 

Ryska - sprawdzaj go na bieżąco czy robi dokładnie :) Później przyjedziemy na oględziny :)

Różnice w skrupulatności widać teraz doskonale po dachach, przyjrzyj się które maja śnieg na połaciach, a które nie (przy podobnych nachyleniach dachów). Ze wszelkie błędy płaci się później co zimę w cenie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai a pokaż to cudo;)

Sęk w tym, że to zwyczajny grzejnik z przetłoczeniami, ino że stoi.

 

Fotki jak znajdę czas. Ostatnio sporo się dzieje. Wiesz zresztą co ;)

Frankai gratulacje z okazji ZMIANY zawodowej i oczywiscie postepów budowlanych :D

No i pokazuj te fotki, bo u Ciebie jest co ogladac :wink:

Czlowiek motywacji nabierze i moze tempo sie nam poprawi :wink: :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...