Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai gratulacje z okazji ZMIANY zawodowej i oczywiscie postepów budowlanych :D

No i pokazuj te fotki, bo u Ciebie jest co ogladac :wink:

Czlowiek motywacji nabierze i moze tempo sie nam poprawi :wink: :D

 

A dziękuję bardzo :) Mam nadzieję, że zmiana będzie na lepsze. Jeszcze jestem w tym wieku, kiedy nie mogę zgodzić się na wegetację. Wzrost zarobków musi być nie mniejszy niż wzrost przeciętnego wynagrodzenia, a ono samo powinno być na poziomie średniej dla danego stanowiska. Mimo że mieszkam na prowincji. No chyba że będę pracował na miejscu i 8h.

Co do poprawy konkiunktury - w moim poprzednim dziele, zatrudnienie wzrosło r/r o 1/3 tyle szykuje się projektów. Co prawda towarzyszył temu zalew podań o pracę. Wzrost więc nie jest równomiernie rozłożony, skoro tylu inżynierów jest do wzięcia.

 

Fotki po weekendzie. Jutro kończą malarze, potem sprzątamy i w środę wstawią drzwi. Fotki będą po sprzątaniu lub po drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej :D

zobra76 a gdzie Ty sie budujesz? Tak mniej wiecej w jakim rejonie?

Ja mam swojego sprawdzonego goscia od docieplania-moge go smialo polecic,ale nie wiem jak on z terminami. Na kiedy potrzebujesz? Na już?

Pozdrawiam :D

 

MichAsiek,

Ja sie buduje w południowej części Wrocławia - jeśli możesz wyślij mi proszę namiary. Na razie miałem wykonawców z różnych miejsc - i nie mieli problemów z przyjeżdżaniem - oprócz geodetów, którym się nie chciało jechać z jednego końca miasta na drugie.... To o czymś świadczy.

 

Z góry dzięki - muszę skonfrontować te wyceny, które obecnie dostałem - bo na razie wydają mi się kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki to ok. 26zł z materiałem, Wylewki ok. 13 zł sama robocizna. Kosztu materiału nie pamietam, ale chyba też przeszacowłeś.

Cos mi sie wydaje ze bede musial poczekac do marca i po prostu obdzwonic paru fachowcow, bo fatycznie wychodzi duza roznic w cenie. Jak by cos, to interesuje mnie poludniowy zachod od wrocławia.

 

A najlepsze jest to ze na jesien oddalismy do skladu to co nam zostalo po scianach i dachu... tylko zapomnielismy zostawic paru pustakow na skonczenie scianek dzialowych ;) Musze przyznac ze bardzo fajny uklad, moc kupic wiecej i potem po prostu oddac, nawet 1 dachowke. Przejde sie do sasiada, moze jemu cos zostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wystawię negatywną rekomendację gościowi od kuchni i mebli. Od ponad miesiąca się nie odzywa. Czyżby drugi przykład budowlanej jaskry analnej? :roll: Pierwszy był gość od wykończeniówki.

Przygotowuję opis i daję do wyceny do 3 innych stolarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeżeli ktoś planuje jakieś zabawy z ozdobnymi tynkami czy innymi maziajami. O ile w farbach tylko raz zmieniliśmy zdanie, o tyle z w tych tynkach to na 3 miejsca - 2 pomyłki. Przestrzegam więc i napiszę na co zwrócić uwagę.

1. Oikos Kreos - ściana w łazience. Dobraliśmy kolor wg próbnika, nie biorąc pod uwagę, że ten złoto-beżowy (Ottocento AN 863 o ile pamiętam) kolor położony na całej ścianie, będzie dużo bardziej intensywny. Poza tym w próbniku było to położone na gładko (na ścianie jest drapany w poziomie), co zmienia odbiór. Wyszło masakryczne złoto. Jeżeli ktoś chce - odstąpię litra za śmieszne pieniądze. Zmieniliśmy kolor na prawie biały i jest idealnie :) 1 litr tego prawie białego kosztuje 170zł :roll: Nie pamiętam ceny za podkład.

2. Multidekor 1010 (srebrny) - to taka farba do maziajów. Widzieliśmy ją w na dużej ścianie w salonie samochodowym w Kaliszu. Świetny efekt. Położona na ciemnym capucciono w wiatrołapie - masakra. Po pierwsze - zero efektu. Po drugie załamania światła - wydaje się, że w pewnych miejscach jest grubo, w innych widać jakby za cienko i prześwituje tło, tu odbłyski światła, gdzie indziej ciemno. Rezygnujemy i położymy Kreos jak w łazience. Aha - pierwszy raz fachowiec nałożył po swojemu - rozstrzelone kreski. Taki wzór to kompletna porażka naszym zdaniem niezależnie od miejsca. Drapany (szorstką gąbką chyba) - wygląda super, o czym poniżej.

3. Multidekor 1010 na ścianie ze schodami - świetnie. Położony na szarym trójkącie (będzie zdjęcie). Zupełnie inne miejsce i zupełnie inny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, a jakimi farbami malowałeś?

 

Ja z eksperymentów próbowałam farbę strukturalną Primacol - piasek pustyni. Chciałam uniknąć robienia gładzi na niezbyt efektownym tynku. Sama farba ok., ale wymaga zabezpieczenia, żeby się nie kruszyła. Wybrałam srebrny werniks i tu porażka. Dopóki mokry nie widac mazjajów, a później, jakby buro-brudny z plamami. Teraz trzeba gładzić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby na ściany - Tikkurilla. Te maziaje to tak jak pisałem - Oikos. Kreos to tynk strukturalny. Multidekor to taka farba - maź.

 

Od 3 miesięcy dopraszam się, żeby gość od schodów przyjechał i dokręcił je, bo malarze muszą zaszpachlować miejsce przykręcenia. Przyjechał, zakopał się tam gdzie odsypałem i ja oraz fachowcy parkują i ... pojechał sobie :evil: Przenigdy nie dawajcie fachowcom 100% kasy, nawet jak będą robili porządnie. Kolejny przykład jak ktoś ma w d... inwestora jak dostanie kasę. Ja byłem na tyle głupi, bo z racji opóźnień po mojej stronie, balustrada u niego już długo leży. Cofam rekomendację dla gościa od konstrukcji schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOM Z SILKI WOKÓŁ WROCŁAWIAu]Czy ktoś z Was ma dom zbudowany z SILKI?[/u]

 

Interesuje mnie ten materiał, ciekaw też jestem, jak mieszka się w domu z SILKI ? Jak jest z ogrzewaniem domu? Czy nie jest to zbyt "chłodny" materiał? Ściany winny być z "18" czy "24" ? Ocieplone styropianem czy wełną? Jaka grubość styropianu?

Jesli istniałaby mozliwośc, to chętnie podjechałbym i spokojnie byśmy porozmawiali....Proszę o kontakt na PRIV.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOM Z SILKI WOKÓŁ WROCŁAWIA]Czy ktoś z Was ma dom zbudowany z SILKI?

 

Interesuje mnie ten materiał, ciekaw też jestem, jak mieszka się w domu z SILKI ? Jak jest z ogrzewaniem domu? Czy nie jest to zbyt "chłodny" materiał? Ściany winny być z "18" czy "24" ? Ocieplone styropianem czy wełną? Jaka grubość styropianu?

 

Marku, nie mam domu z silki. Jednak był to pierwszy materiał, z którego chciałem zbudować swój dom. Kolega ma z silki 24 i od strony praktycznej jest to bardzo dobry materiał. U mnie niestety poległy plany z powodu kosztów, do silki wymagana jest wełna na elewacji, odpowiedni tynk i farba etc. Koniec końców zrobiłem klasycznie z ceramiki 24cm + styro (za duża różnica w cenie). Silikaty są twarde, ciężkie, równe - masz zapewnioną wytrzymałość ścian (np bezproblemowe wieszanie wszelakich szafek), dźwiękochłonne i .... następny dom chętnie zbudowałbym z nich :) Albo 1-3 litrowy ze wszystkimi jego wadami i zaletami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...