Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Albo taka siatka z kabli grzejnych, naciagasz ja na snieg na dachu... wtapia sie, rozpuszcza snieg az dojdzie do dachowek... i potem na nastepna polac.

Tylko że to niewiele się różni od zwykłego zwalania śniegu - trzeba mieć wysięgnik lub wejść jakoś na dach, a poza tym - działasz tylko jak jest śnieg. W moim pomyśle składasz oferty tym, którym na to stać i instalujesz ze spokojem na wiosnę, kiedy jeszcze pamiętają co było. Wielu połknie haczyk: taka instalacja rozwiąże kompleksowo problemu w kolejnych zimach, a anomalii pogodowych jest coraz więcej. Tylko kwestia ile to kosztuje, bo z pewnością będzie droższe niż 6zł/m2 dachu, a tyle kosztuje odśnieżanie. Jeżeli uda się poniżej 30zł/m2 - moim zdaniem zbyt będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu połknie haczyk: taka instalacja rozwiąże kompleksowo problemu w kolejnych zimach, a anomalii pogodowych jest coraz więcej. Tylko kwestia ile to kosztuje, bo z pewnością będzie droższe niż 6zł/m2 dachu, a tyle kosztuje odśnieżanie. Jeżeli uda się poniżej 30zł/m2 - moim zdaniem zbyt będzie.

 

W temacie śniegu - gdzieś tu na forum czytałem o ciekawym patencie. Dostępny dla osób mających szamba na działce. Rura wyprowadzona pod chodnik/podjazd wraz z małą siecią mniejszych rurek i wpięta na samej górze zbiornika. Wszystko oczywiście szczelne i zaślepione. Wg autora temperatura wystarczająca do ciągłego odmrażania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haku - ja też widziałem jak niefajnie się powyginały na niektórych dachach - u mnie chciałem zakładać przy budowie dachu specjalne dachówki rozpruwacze śniegu, ale jakoś nic z tego nie wyszło (jednak to chyba dużo lepsze rozwiązanie).

Jadąc dzisiaj i "podziwiając" zimowe czapki domów, zastanawiałem się, czy nie ma obecnie miejsca na zrobienie interesu. Jest panika - jest rynek. Są wszak kable do rozmrażania śniegu na dachu czy lodu w rynnach. Może w porównaniu z kosztem wielokrotnego odśnieżana, taka instalacja byłaby opłacalna? Może przynajmniej podgrzewane płotki dachowe? Może solary (elektryczne), zintegrowane z taką instalacją/płotkami?

 

widzę Frankai że dryg do biznesu masz, ale realnie patrząc to zakładając że dach jest poprawnie zaprojektowany i wykonany, twoje rozwiązanie ma ma racji bytu - szczególnie w naszej szerokości, być może gdzieś w górach gdzie więcej śniegu bywa... tylko tam też odpowiednio powinno się projektować dachy :)

 

Ja myślę że do zrzucania takiego śniegu można użyć wody z węża ogrodowego, nie trzeba mieć drabiny, odpowiednie ciśnienie i cały śnieg ładnie się zsunie, lub spłynie :)

 

A twój pomysł prędzej widziałbym taką instalację na dachach płaskich w halach gdzie taki śnieg stanowi realne zagrożenie dla konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - jeśli nie ograniczasz się do Skody nieśmiało polecę Hondę Jazz diesel, tylko nie wiem czy są automaty. Jak dla mnie super - kompatybilne, zrywne i oszczędne.

Stylistycznie bardzo mi się podobała jak weszła. Potem jednak coś przeczytałem zniechęcającego, ale już nie pomnę czego to dotyczyło. Coś mi świta, że z silnikami tam było nieciekawie. Że niby przestarzałe, czy że słabe. Oczywiście mogło się zmienić. Może też być drobny problem z serwisem. W POS chyba nie ma, więc pewnie najbliższy PK. No ale - będę się tym przejmował jak "problem" się pojawi ;)

 

Lakusz - patrząc na jak wielu domach zalega chyba trochę zbyt gruba warstwa śniegu, dochodzę do wniosku, że w tym roku natura zrobiła psikusa teoretykom ;) Były jednak przypadki w okolicy, gdzie z kamienicy zsunął się śnieg i kobieta trafiła do szpitala, a jej auto do blacharza i szklarza. Takich warunków nie było od dawna, ale kto wie czy się nie powtórzą, więc...? Znajdą się tacy, co zainwestują w spokojny sen, a większość będzie liczyła, że jednak się nie powtórzy, a jakby co to znajdą na gwałt "kosza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przez najblizszych pare lat nie byc takich zim... a moga byc wieksze, ciesze sie ze moge poogladac wiezbe przy takim obciezeniu sniegu itd...

Ale wiem na pewno ze na naszej prywatnej 100 metrowej drodze bedzie musial zjawiac sie plug, bo lopata nie damy rady utorowac przejzdu, cale szczescie bedzie tam tez mieszkal sasiad... wiec co dwie glowy to nie jedna..

 

anjamen - patrzac na ten twoj awatarek jedna noga czuje juz wiosne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuję kierownika budowy. Znalazłam dwa namiary - na Białej Liście Dolnośląskiej i na stronie Misiów. Czy ktoś może jeszcze polecić kogoś? Budowa w okolicach Oleśnicy.

 

Poszło na priv...

 

A tak BTW, pod koniec marca powinniśmy rozpocząć prace instalacyjne, tj. prąd, wod.-kan., rekuperacja, ogrzewanie...

 

W związku z tym, czy możecie kogoś polecić? Bardzo zależy mi na fachowcach, którzy zanim rzucą ceną per punkt, popatrzą w projekt, poznają naszą wizję i... potraktują to zlecenie jako wyzwanie :-)

 

Szukamy:

 

- elektryka

- hydraulika

- wentylatornika (od rekuperatora)

- ogrzewnika

 

A może znacie kogoś, kto łączy te wszystkie funkcje? To byłoby w sumie idealne, bo ja bym się skupił na zakupie materiałów, a on na robociźnie...

 

Dzięki!

 

A i stemple dalej mam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy:

 

- elektryka

- hydraulika

- wentylatornika (od rekuperatora)

- ogrzewnika

 

A może znacie kogoś, kto łączy te wszystkie funkcje? To byłoby w sumie idealne, bo ja bym się skupił na zakupie materiałów, a on na robociźnie...

 

Dzięki!

 

A i stemple dalej mam ;-)

Ja mam namiar na elektryka z ktorym jestem dogadany na "pomoc" przy instalacji, pytanie tylko czy nie bylo by mu zadaleko.

Jak bedziesz juz mial kandydatow to prosze o info cenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy:

- elektryka

- hydraulika

- wentylatornika (od rekuperatora)

- ogrzewnika

A może znacie kogoś, kto łączy te wszystkie funkcje? To byłoby w sumie idealne, bo ja bym się skupił na zakupie materiałów, a on na robociźnie...

Dzięki!

A i stemple dalej mam ;-)

 

Połączyć elektryke z kanalizacją, tego to nie słyszałem ;) hydraulikę i co to tak...

 

a od wentylacji polecam SAKVEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arejaski, Lakusz - ja miałam to szczęście że miałam elektro-hydraulikę-ogrzewanie razem :-) - nawet nie wiesz jaki to był komfort :-) - to u polecanego przeze mnie p. Sławka Szynki ( http://www.slawco.pl ).Teraz już elektro nie robią, ale podsyłaja sprawdzonych ludzi (u mnie robili odbiory).

Rekuperatory.pl - robiły rekuperator :-) - i zrobili to naprawde dobrze (działa juz ponad 2 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu połknie haczyk: taka instalacja rozwiąże kompleksowo problemu w kolejnych zimach, a anomalii pogodowych jest coraz więcej. Tylko kwestia ile to kosztuje, bo z pewnością będzie droższe niż 6zł/m2 dachu, a tyle kosztuje odśnieżanie. Jeżeli uda się poniżej 30zł/m2 - moim zdaniem zbyt będzie.

 

W temacie śniegu - gdzieś tu na forum czytałem o ciekawym patencie. Dostępny dla osób mających szamba na działce. Rura wyprowadzona pod chodnik/podjazd wraz z małą siecią mniejszych rurek i wpięta na samej górze zbiornika. Wszystko oczywiście szczelne i zaślepione. Wg autora temperatura wystarczająca do ciągłego odmrażania :)

 

Ale fajny pomysł - ciekawe czy by się sprawdził przy zwykłej kanalizacji - gdyby odprowadzić jakieś rurki z głównej studzienki kanalizacyjnej pod chodnik i podjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem tu nowa i zielona jak wiosenna trawka.

Jestem przed podpisaniem umowy z wykonawcą na dom. Pod koniec czerwca mam w Kiełczowie k/Wrocławia mieć dom w stanie surowym zamkniętym. W środku jedynie ścianki działowe w cenie. CZeka mnie ocieplanie poddasza, instalacje wylewki i pewnie cała masa robót o których nie mam pojęcia jeszcze. Potrzebuję namiaru na wszelkie sprawdzone ekipy, a może na kogoś kto zajął by się wszystkim do etapu pod klucz. Proszę o namiary na pw. Postaram się Was sukcesywnie doczytywać. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...