Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Lakusz gratuluję! To mogą być jakieś mandaty? Pogięło ich chyba.

 

Można się zdziwić - np. w Oławie trzeba zapłacić 500 zł (szukają, szukają aż znajdą i się przyczepią - dobrze, że nieważne ile znajdą to stawka jest jedna - jak się "stawiasz" to urzędnik tłumaczy, że łaskawie daje tylko 500, bo za każde odstępstwo czy błąd powinni liczyć po 500).

 

Widać do czego są potrzebne pozwolenia na budowę - ot kolejny parapodatek na utrzymanie bandy darmozjadów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Takie szybkie pytanie.

Muszę zamówić deskę doczołową. Montaż dachówki zaczynamy w przyszłym tygodniu, a dekarz uparł się, że musi mieć ją jak najszybciej.

 

W związku z tym, mam kilka pytań do Was:

- gdzie najlepiej zakupić taką deskę?

- czy muszę ją jakoś impregnować? Jeżeli tak, to jak to zrobić, by móc ją później bez problemu pomalować?

- a może przybić ją trzeba już pomalowaną i polakierowaną? Jeżeli tak, to czy wiecie gdzie można to zrobić najrozsądniej, zważywszy na warunki pogodowe?

 

Z góry jak zwykle, wielkie dzięki!

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie szybkie pytanie.

Muszę zamówić deskę doczołową. Montaż dachówki zaczynamy w przyszłym tygodniu, a dekarz uparł się, że musi mieć ją jak najszybciej.

 

W związku z tym, mam kilka pytań do Was:

- gdzie najlepiej zakupić taką deskę?

- czy muszę ją jakoś impregnować? Jeżeli tak, to jak to zrobić, by móc ją później bez problemu pomalować?

- a może przybić ją trzeba już pomalowaną i polakierowaną? Jeżeli tak, to czy wiecie gdzie można to zrobić najrozsądniej, zważywszy na warunki pogodowe?

 

Z góry jak zwykle, wielkie dzięki!

Arek

My cała więźbe braliśmy z tartaku w Skałce. Myśle ze zrobili ci to od ręki, Nasza deska jest zaimpregnowana tak jak więźba i obita blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, mam kilka pytań do Was:

- gdzie najlepiej zakupić taką deskę?

- czy muszę ją jakoś impregnować? Jeżeli tak, to jak to zrobić, by móc ją później bez problemu pomalować?

- a może przybić ją trzeba już pomalowaną i polakierowaną? Jeżeli tak, to czy wiecie gdzie można to zrobić najrozsądniej, zważywszy na warunki pogodowe?

 

Najlepiej kupić u przedstawiciela tartaku np. we Wrocławiu na Miłoszyckiej:

http://www.firma.egospodarka.pl/firmy/wroclaw/Sklad-Drewna,8175212.html

lub w dowolnym tartaku.

 

Pomaluj przed montażem, bo później jest dużo trudniej - możesz od razu pomalować impregnatem na kolor - np. ja mam podbitkę malowaną 2 krotnie Altaxin - em kolor Pinia - najrozsądniej zrobić to u sąsiada w ogrzewanym garażu ;-) , albo spytaj w tym składzie - może sprzedadzą Ci pomalowaną (skoro chwalą się, że impregnują to chyba mają gdzie to robić także zimą).

 

Jolu - już oni potrafią coś znaleźć - np. jakiś brak zgłoszenia do nich chęci podłączenia wody, rura lub kabel poprowadzone niezgodnie z projektem (to było u mnie, a u znajomych z Oławy znaleźli jeszcze inne rzeczy).

 

Na koniec swój 1 000 post dedykuję wspaniałej Grupie Wrocławskiej od której zaczęło się moje "forumowanie" i wszystkim którzy mi pomogli w "inwestycji życia" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arejaski :)

 

Wczoraj przeprowadzałem operację czyszczenia i impregnowania fug we wszystkich płytkach na podłodze w domu.

 

Wypracowałem sobie taką technikę:

 

1) odkurzenie podłóg

2) umycie mopem

3) odczekanie aż wyschną

4) naniesienie środka czyszczącego do fug strzykawką 10 ml (na kilku fugach w strefie do 0,5 metra od ściany)

5) czyszczenie szczoteczką (3x5 cm)

6) ścieranie gąbczastą ściereczką

7) powtarzanie pkt 4-6 od stref przy ścianach po środek na reszcie kafli

8) odczekanie aż fugi wyschną

9) naniesienie impregnatu (Delfin) strzykawką 2 ml

10) odczekanie aż wyschną

 

Strzykawkami szło zdecydowanie szybciej i wygodniej niż pędzelkiem i było mniejsze zużycie środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser, do czyszczenia fug (podobno brudza się bez względu na impregnacje) znakomicie nadają się "magiczne gąbki". Po przetarciu brudne fugi wyglądają jak nowe. Wypróbowałam.

 

Dzięki Jolu za informację - teraz już domyślam się czym wycierają auta do sucha w myjniach ręcznych (dotąd myślałem, że to ircha, ale po przeczytaniu opisów w Allegro zmieniłem zdanie).

 

Niestety fugi brudzić się muszą, bo są poniżej poziomu płytek i zawsze tam będzie się zbierał brud.

 

Czy gdzieś we Wrocławiu można kupić te "magiczne gąbki", czy tylko w Allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz gratuluję! To mogą być jakieś mandaty? Pogięło ich chyba.

 

Można się zdziwić - np. w Oławie trzeba zapłacić 500 zł (szukają, szukają aż znajdą i się przyczepią - dobrze, że nieważne ile znajdą to stawka jest jedna - jak się "stawiasz" to urzędnik tłumaczy, że łaskawie daje tylko 500, bo za każde odstępstwo czy błąd powinni liczyć po 500).

 

Widać do czego są potrzebne pozwolenia na budowę - ot kolejny parapodatek na utrzymanie bandy darmozjadów :evil:

 

Ale za co formalnie sa te mandaty? bo jeżeli za odstępstwa istotne (One są jasno określone w Prawie Budowlanym) to i tak dobrze że tylko mandat, a nie każą przerabiać, tylko kto przyznaje się do takich rzeczy ? No chyba że ktoś w projekcie miał dom 10m*10m, a wybudował 15m*15m i podniósł ściankę kol. o 1,5m ;)

A jeżeli odstępstwa są nie istotne to za to mandatu nie można dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakusz gratuluję! To mogą być jakieś mandaty? Pogięło ich chyba.

 

Można się zdziwić - np. w Oławie trzeba zapłacić 500 zł (szukają, szukają aż znajdą i się przyczepią - dobrze, że nieważne ile znajdą to stawka jest jedna - jak się "stawiasz" to urzędnik tłumaczy, że łaskawie daje tylko 500, bo za każde odstępstwo czy błąd powinni liczyć po 500).

 

Widać do czego są potrzebne pozwolenia na budowę - ot kolejny parapodatek na utrzymanie bandy darmozjadów :evil:

 

Ale za co formalnie sa te mandaty? bo jeżeli za odstępstwa istotne (One są jasno określone w Prawie Budowlanym) to i tak dobrze że tylko mandat, a nie każą przerabiać, tylko kto przyznaje się do takich rzeczy ? No chyba że ktoś w projekcie miał dom 10m*10m, a wybudował 15m*15m i podniósł ściankę kol. o 1,5m ;)

A jeżeli odstępstwa są nie istotne to za to mandatu nie można dać.

 

U mnie był brak zgłoszenia w nadzorze budowlanym chęci rozpoczęcia robót (podłączanie wody i kanalizy) - pamiętam, że zgłaszałem to w tym pie ... urzędzie piętro niżej i na koniec jeszcze pytałem czy coś z tym dalej trzeba zrobić - oczywiście powiedzieli, że nie :evil:

 

Z tej sytuacji nie było wyjścia (poza cofnięciem się w czasie i zgłoszeniem).

 

Poza tym spieszyło mi się z odbiorem, bo końcowy termin narzucony przez bank był tuż tuż więc praktycznie nie miałem czasu na jakiekolwiek działanie.

 

Jolu - dzięki - wybiorę się po nie do Rosmana :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drodzy Forumowicze!

Chciałbym Was zapytać jaką firmę budowlaną polecacie z Wrocławia i okolic, tzn chodzi o budowę domku od zera

 

Pozdrawiam!

To zalezy w jakim rejonie chcesz sie budowac, przynajmniej moi fachowcy nie biora daleko robot, zeby nie tracic kupe czasu na dojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...