Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jaki tam słaby dzień, jak wymiotła jak widzę, z połowę projektów na tym forum :lol: Myślę jednak, że nie przebije "naszej" projektantki pani Krystyny S. (polecanej przez archon w ich folderach z projektami) Kto chce silnych przeżyć, niekoniecznie spieszy się z budową i tak w ogóle nudzi się za bardzo, gorąco polecam. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wiecie co tak sobie myślę że może jakoś jej do gustu przypadłam abo lubi ciężkie tematy bo nam się naprawdę współpraca układała i jeśli ktoś to spowalniał to urząd i mpwik, na same WZ zekałam 5 mies. A do p. kamili dzwoniłam o każdej porze i z każdym problemem, nigdy nie usłyszałam ze nie wie, nie może czy nie ma czasu więc nie mam się do czego przyczepiać a to że składałam dwa razy pozwolenie nie miało związku jej pracą tylko dali mi takie uzupełnienia które wymagały czasu i interwencji w mpwik i w gminie, zmian w WZ.

no ale nie dyskutuję

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jola z Melisy napisała:

Jaki tam słaby dzień, jak wymiotła jak widzę, z połowę projektów na tym forum Myślę jednak, że nie przebije "naszej" projektantki pani Krystyny S. (polecanej przez archon w ich folderach z projektami) Kto chce silnych przeżyć, niekoniecznie spieszy się z budową i tak w ogóle nudzi się za bardzo, gorąco polecam.

 

Dokładnie takie same przejścia mieliśmy z Panią Krystyną S. Totalna katastrofa. Na wszystko ma czas, ciągle jej się coś zapodziewa, do Starostwa musiała bezustannie jakieś poprawki do dokumentów dostarczać. Pozwolenie mieliśmy dostać od ręki bo podobno kogoś tam zna ..... musieliśmy wycofać wniosek o pozwolenie i złożyć go jeszcze raz po uzupełnieniu bo mogliśmy dostać odmowę wydania pozwolenia na budowę. Ale dla Pani Krystyny to luzik :evil:

Też zasugerowaliśmy się tym że współpracowała z Archonem, była autoryzowanym przedstawicielem. Na szczęście BYŁA :D bo zniknęła już z ich strony.

- nie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od razu sie przywitamy jako nowy uzytkownik tego forum.

 

Na wiosne planuje rozpoczac budowe projektu "Klasyka" w podwroclawskim miescie Siechnice. Moi drodzy pytanie do Was - aktualnie probuje sie uporac z wnioskiem o techniczne warunki przylacza do EnergiPro i nie ukrywam, ze przydalaby mi sie wasza pomoc.

 

To co wiem do tej pory to ze zabezpieczenie przed licznikowe dla produ 3-fazowego chce miec 25A - wiec moc przylacza powinna byc wieksza od 16.1 kW. W domu bedzie ogrzewanie dostarczane przez MPC, kuchnia elektryczna, pralka, zmywarka, czajniki itp itd.... jakas tokarka w garazu.

 

Kompletnie zielony jestem w temacie wartosci (zabezpieczenie + moc) dla pradu 1-fazowego oraz jakie wartosci wpisac na czas budowy - jakie parametry beda rozsadne - zeby na budowie wszystko dzialalo, a nie trzeba bylo palcic za zbedne kW.....

 

Wiec jezeli ktos mialby swoj wniosek i moglby podeslac mi kopie bede bardzo wdzieczny

 

pozdrawiam

Tomek :p

 

P.S. zapomnialem dodac szukajka mi nie pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRABI co do P. Kamili mam dokładnie takie same odczucia, raczej nie polecałbym jej nikomu o słabych nerwach. Nie wiem czy sukcesem jest, to że trzeba dwa razy składać wniosek na PnB , my też tak mieliśmy.

 

OGŁOSZENIE (wiem,że to raczej na pchli targ, ale tam możecie już nie zaglądać)

Znajomy emigruje i ma do sprzedania komplet wypoczynkowy JUPITER 3+2+1. Kupiony w X 2009 (oryginalne rachunki)

Wygląda tak, tylko kolor ma miodowy.

http://www.allegro.pl/item927132785.html

 

Cena: 2800.

 

Prosił mnie o wystawienie na allegro, ale jak zobaczyłem cenę, to stwierdziłem, że w pierwszej kolejności "uderzę" na forum.

Komplet jest we Wrocławiu ul. Jugosłowiańska, zdjęcia mogę przesłać na maila.

 

a masz jakies zdjecie? moze moim rodzicowm by sie spodobał, wiem ze szukaja czegos :wink:

 

kolor wygląda tak,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/571243f66af08304.html

 

cała reszta jak na stronce:

http://www.allegro.pl/item927132785.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od razu sie przywitamy jako nowy uzytkownik tego forum.

 

Na wiosne planuje rozpoczac budowe projektu "Klasyka" w podwroclawskim miescie Siechnice. Moi drodzy pytanie do Was - aktualnie probuje sie uporac z wnioskiem o techniczne warunki przylacza do EnergiPro i nie ukrywam, ze przydalaby mi sie wasza pomoc.

 

To co wiem do tej pory to ze zabezpieczenie przed licznikowe dla produ 3-fazowego chce miec 25A - wiec moc przylacza powinna byc wieksza od 16.1 kW. W domu bedzie ogrzewanie dostarczane przez MPC, kuchnia elektryczna, pralka, zmywarka, czajniki itp itd.... jakas tokarka w garazu.

 

Kompletnie zielony jestem w temacie wartosci (zabezpieczenie + moc) dla pradu 1-fazowego oraz jakie wartosci wpisac na czas budowy - jakie parametry beda rozsadne - zeby na budowie wszystko dzialalo, a nie trzeba bylo palcic za zbedne kW.....

 

Wiec jezeli ktos mialby swoj wniosek i moglby podeslac mi kopie bede bardzo wdzieczny

 

pozdrawiam

Tomek :p

 

P.S. zapomnialem dodac szukajka mi nie pomogla.

 

Takie zabezpieczenie odpowiada mocy minimum 13 kW a ponieważ płaci się za moc zamówioną , nie warto podawać większej , bo i tak zabezpieczenia się nie zmienią aż nie zechcesz mocy z następnego przedziału (tabela powinna być w umowie o przyłączenie zwykle dołączanej do warunków przyłączeniowych)

Jeśli chodzi o zasilanie placu budowy proponuję również zamówić 13 kW, opłata minimalna, a nie będzie problemu z rozruchem np. agregatu tynkarskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabezpieczenie odpowiada mocy minimum 13 kW a ponieważ płaci się za moc zamówioną , nie warto podawać większej , bo i tak zabezpieczenia się nie zmienią aż nie zechcesz mocy z następnego przedziału (tabela powinna być w umowie o przyłączenie zwykle dołączanej do warunków przyłączeniowych)

Jeśli chodzi o zasilanie placu budowy proponuję również zamówić 13 kW, opłata minimalna, a nie będzie problemu z rozruchem np. agregatu tynkarskiego .

 

Smok - te wartosc podalem z wniosku do energiPro wroclawskiej - na drugiej stronie tego wniosku maja tabelke przy jakiej maksymalnej mocy przylacza jakie daja zabezpieczenie - Ale jezeli ktos moze potwierdzic ze pomimo wpisania do wniosku ~> 13kW, to moze nie ma sensu sugerowac sie ta tabelka.

 

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mocy od 13,0 - 16,1 kW jest przewidziane zabezpieczenie 25 A, więc nie ma sensu zamawiać większej mocy niż 13 kW, bo i tak nie zmieni się zabezpieczenie, a zapłacimy więcej. Jeśli zażyczymy sobie ponad 16,1 kW, zmieni się zabezpieczenie na 32 A.

Oczywiście mówimy o zasilaniu trójfazowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mocy od 13,0 - 16,1 kW jest przewidziane zabezpieczenie 25 A, więc nie ma sensu zamawiać większej mocy niż 13 kW, bo i tak nie zmieni się zabezpieczenie, a zapłacimy więcej. Jeśli zażyczymy sobie ponad 16,1 kW, zmieni się zabezpieczenie na 32 A.

Oczywiście mówimy o zasilaniu trójfazowym ;)

 

Wielkie dzieki za pomoc i za mail'a :D - w przyszlym tygodniu ide do Energetyki zobaczymy co powiedza...

 

BTW-> Czy ktos wie ile we wroclawiu czeka sie na te techniczne warunki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że trzeba ocieplać wełną + specjalne tynki itd - jak wybierałem to sporo o tym czytałem - i z moich wiadomości wygląda to tak, że teoretycznie silka jest materiałem oddychającym przez co następne warstwy powinny być także oddychające - więc scenariusz opisany przez TMK'a jest idealny. Ale jak poszukasz sobie dokładnych wyliczeń - to się okazuje, że to oddychanie przez ściany to chyba nie jest nawet kilka procent całości wymiany powietrza/wilgoci którą musisz zapewnić - i całość musi zrobić wentylacja a nie ściany.

 

Osoby z którymi rozmawiałem nt silikatów przed własną budową raczej zgodnie zachęcały do skorzystania z całego systemu. Nie byli to wykonawcy, ani sprzedawcy - zwykli użytkownicy którzy budowali lub już mieszkali w swych domach. Nie wiem na ile jest w tym wiary w marketing silki, oczywiście masz rację że gro oddychania jest w wentylacji. Coś co nazywamy mikroklimatem jest ciężko mierzalne, teoretycznie silka ma na to wpływ. Czy styro na niej coś zmieni? nie wiem, jest dużo wątk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może z czystym sumieniem polecić swojego stolarza od schodów ? Chodzi o obłożenie betonowych .

Za niedługo wkleję zdjęcia moich drzwi. Były drogie, ale warto było. Jedne z drzwi są zrobione wraz z szafą, oraz obłożeniem ściany obok. Tam gość robił częściowo pianką, a częściowo dwuskładnikowym klejem. Twierdzi, że ten klej trzyma tak, że prędzej tynk od ściany się oderwie niż ten klej od tynku. Wymagającym klientom przykleja schody na ten klej, bo coś tam. Nie pamiętam dokładnie o co dokładnie chodziło, ale cena rośnie chyba o jakieś 25zł/stopień, a rozlicza jest dokładnie na podstawie zużycia. Tubka kleju to 26zł. Wyciskarka - 120zł, ale ponoć do kartonu (24 szt.) dawana jest jako gratis. Chyba się skuszę do przyklejania listew przypodłogowych. Ponoć 1 tubka starcza na 10mb.

Jakby co - szukaj STOL-ADAM Pleszew (Lenartowice).

 

Tak przy okazji. Montaż drzwi i szafy do była niezła jazda. Przyjachali 9:30, wyjechali... 22:00!!! Sześciu ludzi + szef. 8 drzwi zwykłych, 1 przesuwne, 1 w ramach zabudowy ściany z szafą, 1 szafa. Jak wnieśli drzwi i sprzęt to się niezły tłok zrobił. Każde drzwi to 10 kawałków: ościeżnica w 3 częściach + 6 listew + szkrzydło. Jak przypomnę sobie drzwi 2 innych stolarzy, to nie żałuję, że wziąłem tego.

 

MI kończą robotę ludzie od Suspenser, robią dobrze ale trzeba pilnować - czyli standard;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może z czystym sumieniem polecić swojego stolarza od schodów ? Chodzi o obłożenie betonowych .

Za niedługo wkleję zdjęcia moich drzwi. Były drogie, ale warto było. Jedne z drzwi są zrobione wraz z szafą, oraz obłożeniem ściany obok. Tam gość robił częściowo pianką, a częściowo dwuskładnikowym klejem. Twierdzi, że ten klej trzyma tak, że prędzej tynk od ściany się oderwie niż ten klej od tynku. Wymagającym klientom przykleja schody na ten klej, bo coś tam. Nie pamiętam dokładnie o co dokładnie chodziło, ale cena rośnie chyba o jakieś 25zł/stopień, a rozlicza jest dokładnie na podstawie zużycia. Tubka kleju to 26zł. Wyciskarka - 120zł, ale ponoć do kartonu (24 szt.) dawana jest jako gratis. Chyba się skuszę do przyklejania listew przypodłogowych. Ponoć 1 tubka starcza na 10mb.

Jakby co - szukaj STOL-ADAM Pleszew (Lenartowice).

 

Tak przy okazji. Montaż drzwi i szafy do była niezła jazda. Przyjachali 9:30, wyjechali... 22:00!!! Sześciu ludzi + szef. 8 drzwi zwykłych, 1 przesuwne, 1 w ramach zabudowy ściany z szafą, 1 szafa. Jak wnieśli drzwi i sprzęt to się niezły tłok zrobił. Każde drzwi to 10 kawałków: ościeżnica w 3 częściach + 6 listew + szkrzydło. Jak przypomnę sobie drzwi 2 innych stolarzy, to nie żałuję, że wziąłem tego.

 

MI kończą robotę ludzie od Suspenser, robią dobrze ale trzeba pilnować - czyli standard;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie na wiosnę zaczynam budowę domku

jako, że kobietą jestem, a mąż w budowie pomóc nie będzie mógł więc porywam się na ten czyn sama

 

mam zatem kilka pytań - być może dla części z was idiotycznych, ale....

 

- ile czasu wcześniej zamawialiście elektryków, hydraulików itp itd?

tj kilka dni wczesniej czy kilka tygodni - moze jeden sezon wcześniej ?

 

- czytałam na forum coś o białej liście i liście jakiś misiów - heheh - nigdzie tego znalezc nie mogę - to jakaś lista formalna czy nieformalna? sekretna? - chętnie zajrzałabym na nią...

 

- czy weterani mogliby podać namiary na osoby spawdzone - począwszy od fundamentów po hmmm okna?/dachy?

 

- jest gdzieś w skrócie zrobiona jakaś lista hurtowni/ludzisk z którymi warto współpracować?

 

pytania wyglądają na wygonickie hmmm? a mnie poprostu strach ogarnął po przeczytaniu wątków wroclawskich

 

 

TAk!, najlepiej jakby weterani zrobili dzieło zbiorowe i wydali w 1000 egzemplarzach...

Nie ma opcji byś dostała, to czego szukasz w jednej pigułce. To co mi odpowiada nie musi odpowiadać Tobie. Czytaj dzienniki, szukaj odpowiedników i wtedy pytaj. Poza tym ceny kiedy np. ja zaczynałem to kosmos w porównaniu z obecnym stanem (np. bloczek Ytonga 36cm w 2007 roku =15zł!!!). U mnie w dzienniku masz wszystkie namiary.

A na końcu zaproś na ognicho :wink: 8) lub grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie grupowiczow

 

Czytam sobie wpisy z zeszlego roku dotyczace sposobow ogrzewania i doboru piecow. Zakladaliscie ze nie ma w Polsce wielkich zim a tu prosze - w tym roku chyba troche zima zaskoczyla.

Ciekawa jestem w zwiazku z tym jak wygladaja srednio Wasze koszty.

Moj dom ma 200m2 i mysle o ogrzewaniu gazowym i moze kominku z plaszczem. Co mozecie poradzic? Kominek troche zniecheca iloscia pracy- dokladanie czyszczenie no i skladowanie drewna ale przy tem -25 moze powinnam sie przemeczyc zeby nie pojsc z torbami zdajac sie tylko na gazowke.

 

Pozdrowionka :)

 

Ja rocznie 5tys PLN za 220m2. Mam gaz z butli i dobrze docieplony dom. Rekuperację uruchomiłem w tym roku więc nie mam jeszcze danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wylewek i zachciało mi się ogrzewania podłogowego na całym parterze. Wszędzie kafelki tylko na środku salonu 12m2 deski warstwowej...moje pytanie czy ktoś z Was tak ma...czy w salonie potrzebny mi jest dodatkowo kaloryfer (miałam przewidziany tylko w salonie podłogowy)

i jak sobie chwalicie podłogówkę pod deską?

 

Jak już pisałem - nie mieszkając (zmniejszone zużycie ciepła na wentylację), nawet w największe mrozy, podłogówka ogrzała CAŁY dom!!! W dodatku na powrocie miałem raptem 43 stopnie. Jeżeli miałabyś kominek a podłogówka jest dobrze zaprojektowana, to powiem, że nie baw się w grzejniki. Ja zrezygnowałem z jednego - w jadalni (uzupełniający). Do salonu - połączony z jadalnią - już wcześniej zakupiłem.

Pod deską nie mam, ale jeżeli chcesz mieć, to pamiętaj by dać odpowiednią i nie liczyć, że da tyle ciepła, co płytka.

 

Ja tez mam na dole podlogowke i jeden grzejnik - przy wykyszu gdzie jest duzo przeszklen. Jezeli nie jestes pewna czy podlogowka da rade pusc wyjscie do grzejnika i zamuruj w scianie - to prawie nic nie kosztuje, a zawsze jezeli okaze sie ze jest taka potrzeba mozna bez problemu podkuc troche sciany i wstawic grzejnik.

Na podlogowce bedzie 100% kafli - moim zdaniem tu juz nie ma kompromisu i trzeba uzywac tego co najlepiej przewodzi cieplo.

 

Pozdrawiam

 

Mam podłogówkę na parterze z wysopą z drewna (12mm panel drewniany z wenge). Mam też wykusz i to właśne w nim mam na wszelki wypadek jeden grzejnik. Lepiej zrobić zapas, by potem z farelką nie ganiać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powoli będzie się zaczynał sezon prac zewnętrznych więc może ktoś będzie zainteresowany:

Mam do sprzedania sporo dachówek BRAAS CELTYCKA BRĄZOWA LUMINO, które zostały mi na budowie:

560 sztuk dachówki podstawowej (14 'zgrzewek po 40 szt)

25 sztuk dachówki szczytowej prawej

Dachówka w stanie idealnym (dachówki podstawowe są ciągle oryginalnie zafoliowane).

Mogę sprzedać w bardzo dobrej cenie, więc jeśli ktoś robi dach z tej dachówki to może trochę kasy zaoszczędzić. Nie dysponuję żadnym transportem ani załadunkiem (ew. mogę za niewielkie pieniądze umówić jakiegoś widlaka, żeby palety włożył na pake).

Najchętniej sprzedam całość za jednym razem. Dachówki można obejrzeć/kupić w Wilkszynie.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Sprzedam też okazyjnie jedną rolkę siatki leśnej (50 metrów). Świetnie nadaje się do ogrodzenia kawałka budowy. Siatka jest nowa i nigdy nie rozwijana - stan idealny. Siatka do odbioru w Wilkszynie - szczegóły na priv.

 

Siatka ma wysokość 160 cm, dwadzieścia drutów poziomych i druty pionowe co 15 cm (jedna z najgęstszych). Typ siatki to 160/20/15L.

 

 

Leć z tym na KUP TANIO, przynajmniej Twój wpis ne zginie tak szybko jak tu, gdzie wiele tematów się toczy. (link w mojej stopce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRABI co do P. Kamili mam dokładnie takie same odczucia, raczej nie polecałbym jej nikomu o słabych nerwach. Nie wiem czy sukcesem jest, to że trzeba dwa razy składać wniosek na PnB , my też tak mieliśmy.

 

To i ja wtrące swoje trzy grosze

nie polecam współpracy nikomu ujmę to tak: takiej nieodpowiedzialności w pracy nie widziałam u nikogo innego

pani jest na liście misiów i tego nie potrafię pojąć nawet meilowałam żeby ją wykreślić ale widocznie jest z tych nie do ruszenia

 

LISTA MISIÓW - jest nieaktualna i bierzcie na nią poprawkę!!!

Nie ma uaktualnień, bo autor nie jest już tak aktywny jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...