Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Powtórzę prośbę...czy ma ktroś na zbyciu dosłownie 3 "płaty" styroduru? Potrzebuję na cito

I jeszcze jedno...może ktoś wymyśli coś sensownego. Dopiero wczoraj zauważyliśmy, że mamy za wysoki otwór na drzwi zewn. w projekcie przewidziane są z górnym świetlikiem. Chcemy drzwi standardowe no i teraz jest proble...w jaki sposób obniżyć otwór, o 25cm. Dom mamy z porotermu 44...może ktoś ma jakiś pomysł. Za tydzień wchodzą tynki więc mamy mało czasu.

 

Ja też tak miałem i zrobiłem prawie tak jak pisze wojgoc. Kupiłem nadproża porothermowe, wkułem po kilka cm po każdej stronie i obsadziłem na zaprawie. Na to w przestrzeń pomiędzy nadprożami na zaprawie przycięte pustaki.

 

Polecam - tanio i solidnie

 

Przy okazji polecam drzwi zewnętrzne Art-Tom - drewniane. Dla grupy jest obniżona cena. Jakość obsługi i sam wyrób bez zastrzeżeń.

http://www.drzwizewnetrzne.com

Osoba kontaktowa: Tomasz Świtajło - właściciel, z którym ustalałem specjalne warunki dla grupy.

 

Pozdrav[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę prośbę...czy ma ktroś na zbyciu dosłownie 3 "płaty" styroduru? Potrzebuję na cito

I jeszcze jedno...może ktoś wymyśli coś sensownego. Dopiero wczoraj zauważyliśmy, że mamy za wysoki otwór na drzwi zewn. w projekcie przewidziane są z górnym świetlikiem. Chcemy drzwi standardowe no i teraz jest proble...w jaki sposób obniżyć otwór, o 25cm. Dom mamy z porotermu 44...może ktoś ma jakiś pomysł. Za tydzień wchodzą tynki więc mamy mało czasu.

 

mozesz spróbować lekkimi materiałami typu działówka keramzytu uzupełniona styropianem - 10cm działówka + 22 cm styropianu+ 10 cm działówka. Masz pewność, że nie będzie ciężkie, a z drugiej strony będzie ciepłe. trzeba jedynie pomyśleć o solidnej podporze ( na niej będą osadzane drzwi) - może wkuć się w poro i dać nadproże na płask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę prośbę...czy ma ktroś na zbyciu dosłownie 3 "płaty" styroduru? Potrzebuję na cito

I jeszcze jedno...może ktoś wymyśli coś sensownego. Dopiero wczoraj zauważyliśmy, że mamy za wysoki otwór na drzwi zewn. w projekcie przewidziane są z górnym świetlikiem. Chcemy drzwi standardowe no i teraz jest proble...w jaki sposób obniżyć otwór, o 25cm. Dom mamy z porotermu 44...może ktoś ma jakiś pomysł. Za tydzień wchodzą tynki więc mamy mało czasu.

 

Ja też tak miałem i zrobiłem prawie tak jak pisze wojgoc. Kupiłem nadproża porothermowe, wkułem po kilka cm po każdej stronie i obsadziłem na zaprawie. Na to w przestrzeń pomiędzy nadprożami na zaprawie przycięte pustaki.

 

Polecam - tanio i solidnie

 

Przy okazji polecam drzwi zewnętrzne Art-Tom - drewniane. Dla grupy jest obniżona cena. Jakość obsługi i sam wyrób bez zastrzeżeń.

http://www.drzwizewnetrzne.com

Osoba kontaktowa: Tomasz Świtajło - właściciel, z którym ustalałem specjalne warunki dla grupy.

 

Pozdrav[/url]

 

Serdeczne dzięki wszystki za rady :lol:

Co do drzwi to też biorę z firmy Art-Tom. Mam upatrzone 2 modele. Na jaki rabat mogę liczyć od ceny wyjściowej?

 

Frankai Dzięki za namiar na parkieciarza. Widziałam się z nim na targach. Bierzemy od niego wszystkie parkiety no i oczywiście montaż. Ceny mamy już ustalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś z Was jest może szczęśliwym (?) użytkownikiem okien firmy Empol na profilach Schuco (najlepiej Si82)? Byłbym wdzięczny za opinie na temat samych okien, jak i firm monterskich - których przedstawicieli unikać, a którym mozna zlecić montaż typowych okien?

 

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam okien od nich, ale zbieram teraz wyceny. Przez ostatnie dnie siedziałam w necie i o Empolu niestety same złe opinie znalazłam, masakra. Koleżanka moja jak szukała okien, była w empolu i już na wstępie im podziękowała za obsługę.

 

Wzięła z firmy finestra.bau też na profilu schuco i taniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś z Was jest może szczęśliwym (?) użytkownikiem okien firmy Empol na profilach Schuco (najlepiej Si82)? Byłbym wdzięczny za opinie na temat samych okien, jak i firm monterskich - których przedstawicieli unikać, a którym mozna zlecić montaż typowych okien?

 

pozdrawiam

Adam

 

Z tego co pamiętam to Ellaj ma okna z Empolu.

Ja też robiłam u nich wycenę i wyszło sporo. W definicji okna zamówiłam w Budwarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę prośbę...czy ma ktroś na zbyciu dosłownie 3 "płaty" styroduru? Potrzebuję na cito

I jeszcze jedno...może ktoś wymyśli coś sensownego. Dopiero wczoraj zauważyliśmy, że mamy za wysoki otwór na drzwi zewn. w projekcie przewidziane są z górnym świetlikiem. Chcemy drzwi standardowe no i teraz jest proble...w jaki sposób obniżyć otwór, o 25cm. Dom mamy z porotermu 44...może ktoś ma jakiś pomysł. Za tydzień wchodzą tynki więc mamy mało czasu.

 

Ja też tak miałem i zrobiłem prawie tak jak pisze wojgoc. Kupiłem nadproża porothermowe, wkułem po kilka cm po każdej stronie i obsadziłem na zaprawie. Na to w przestrzeń pomiędzy nadprożami na zaprawie przycięte pustaki.

 

Polecam - tanio i solidnie

 

Przy okazji polecam drzwi zewnętrzne Art-Tom - drewniane. Dla grupy jest obniżona cena. Jakość obsługi i sam wyrób bez zastrzeżeń.

http://www.drzwizewnetrzne.com

Osoba kontaktowa: Tomasz Świtajło - właściciel, z którym ustalałem specjalne warunki dla grupy.

 

Pozdrav[/url]

 

Serdeczne dzięki wszystki za rady :lol:

Co do drzwi to też biorę z firmy Art-Tom. Mam upatrzone 2 modele. Na jaki rabat mogę liczyć od ceny wyjściowej?

 

Frankai Dzięki za namiar na parkieciarza. Widziałam się z nim na targach. Bierzemy od niego wszystkie parkiety no i oczywiście montaż. Ceny mamy już ustalone.

 

Nie umawiałem się na jakiś rabat o określonej wysokości, ale sama oceń:

drzwi Dz12/68 dębowe - cena cennikowa 4100

zamki w systemie jednego klucza 200

klamka 171 PLN

blokada antywyważeniowa (nie wiem ile)

montaż - ok. 200 PLN

Całość cennikowo ok. 4700, po negocjacjach komplet za 4000.

Dzwoniąc do p. Tomka Świtajły 602754195 powołaj się na Michała z forum i na "Grupę Wrocławską".

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam okien od nich, ale zbieram teraz wyceny. Przez ostatnie dnie siedziałam w necie i o Empolu niestety same złe opinie znalazłam, masakra. Koleżanka moja jak szukała okien, była w empolu i już na wstępie im podziękowała za obsługę.

Kiepskie opinie też czytałem, stąd moje pytanie o ewentualnych zadowolonych (w tym zadowolonych z montażu, bo to też znaczny % sukcesu). Jeśli chodzi o obsługę, to byłem na Gorlickiej i nie mogę narzekać na jej (znaczy się, obsługi, a nie ul. Gorlickiej) poziom, ale mam dylemat, czy tę firmę trakować poważnie.

Z ewentualnych ostrzeżeń - sąsiad przestrzegał mnie wczoraj przed firmą oferującą okna Oknoplastu w okolicah pl. Bema. Z okien jest w miarę zadowolony, ale o obiecane regulacje wstawionych okien się nie doprosił.

 

A może ktoś kupował Jezierskiego na Brucknera lub MS na Nowodworskiej i ma jakieś opinie o ich montażu i obsłudze POsprzedażnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś z Was jest może szczęśliwym (?) użytkownikiem okien firmy Empol na profilach Schuco (najlepiej Si82)? Byłbym wdzięczny za opinie na temat samych okien, jak i firm monterskich - których przedstawicieli unikać, a którym mozna zlecić montaż typowych okien?

 

pozdrawiam

Adam

 

My mamy okna z empolu, ale na profilu CT 70. Nie kupowałem ich bezpośrednio, ale przez firmę ROMIS z Dzierżoniowa (Piotr Mihilewicz) miałem tylko jeden kłopot z oknem tarasowym, który został szybko załatwiony. Oprócz tego brałem od nich bramę Normstahl.

Okna wygrały cenowo w porównaniu z Drutexem Iglo na które była dobra cena.

Bramy i napędu (Beninca) taniej nie znalazłem.

Od czasu okien minęło już półtora roku, ale zadzwonić można.

 

Pozdrav

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi-wroc no to spory rabat. Ja będę we własnym zakresie kupować klamkę, a reszta też będzie od nich no i oczywiście montaż. Ja rozmiawiałam z szefem bo mogę do niego przyjechać z mężem tylko w sobotę. Nie ma dla niego problemu.

 

Pan Tomek to właśnie jeden z właścicieli. Wiem, że mieszka na terenie firmy, więc może właśnie z nim rozmawiałaś. To w takim razie powołaj się na moje z nim ustalenia dot. upustów dla forum i po sprawie.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

A jeśli nie deska barlinecka to jaka inna podłoga (nie kafle) na podłogówkę?

 

Może finishparkiet ?

sami planujemy za czas jakiś taką podłogę, widzieliśmy u znajomych i są bardzo zadowoleni.

http://www.prawdziwyparkiet.pl

 

Lakusz, jeśli się zdecydujecie to daj znać. Mam stolarza, który to sprzedaje i układa i mam u niego dobre ceny. Może się przyda.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was jest może szczęśliwym (?) użytkownikiem okien firmy Empol na profilach Schuco (najlepiej Si82)? Byłbym wdzięczny za opinie na temat samych okien, jak i firm monterskich - których przedstawicieli unikać, a którym mozna zlecić montaż typowych okien?
Hej

 

Ja mam okna z Empolu ale jeszcze na aluplaście. Uczucia mam mieszane. Brałem u nich wszystko:

- okna

- rolety + moskitiery

- bramę garażową roletową.

 

Spostrzeżenia - okna ok - wszystko działa od ponad dwóch lat.

Rolety - ok - same rolety bez zastrzeżeń, ale zastrzeżenia do montażu i/lub wykonania. Mam rolety nakładane na mur. I niestety prowadnice nie dotykają ram okiennych więc mam szpary. Póki co wypełnione trochę pianką, ale muszę coś z tym zrobić bo szpeci.

Moskitiery - początkowo się lekko zacinały, teraz są ok. Teraz widziałem że mają nowy typ moskitier z lepszym mocowaniem przy rozłożeniu.

 

Zamawiałem na Gorlickiej. Kontakt miły ale jak coś więcej potrzeba to trzeba dzwonić, dzwonić, dzwonić bo mają masę klientów i potrafią zapomnieć o sprawie.

 

Jak coś się działo z oknami, coś trzeba było podregulować - technik przyjeżdżał.

 

Pozdr,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje wymiane okien w domu jedno rodziinym. Zdecydowałem się chyba na okna Jezierski. Wg strony internetowej producenta we Wrocławiu są dwa sklepy gdzie te okna moge kupic.

 

miejscowość: Wroclaw

nazwa: Salon Firmowy

ulica: ul. Brucknera 25-43

telefon: +48 71 325 20 93

e-mail: [email protected]

 

miejscowość: Wroclaw

nazwa: Salon Firmowy

ulica: ul. Robotnicza 8

telefon: +48 71 359 07 17

e-mail: [email protected]

 

Czy ktoś brał może od nich okna? Jak z ekipami co u nic pracują. Znają się na rzeczy?

 

A może ktoś kupował Jezierskiego na Brucknera lub MS na Nowodworskiej i ma jakieś opinie o ich montażu i obsłudze POsprzedażnej?

 

Ja mam okna i rolety z Lakbudu - właśnie Jezierskiego. Okna wybrałem po długiej lekturze forum, gdzie z plastików polecano właśnie Jezierskiego - mi udało się załapać na promocję na pakiet 3 szybowy (k=0,7).

 

Ze współpracy z firmą jestem zadowolony - a co ważne także obsługa posprzedażna i serwis są bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę prośbę...czy ma ktroś na zbyciu dosłownie 3 "płaty" styroduru? Potrzebuję na cito

I jeszcze jedno...może ktoś wymyśli coś sensownego. Dopiero wczoraj zauważyliśmy, że mamy za wysoki otwór na drzwi zewn. w projekcie przewidziane są z górnym świetlikiem. Chcemy drzwi standardowe no i teraz jest proble...w jaki sposób obniżyć otwór, o 25cm. Dom mamy z porotermu 44...może ktoś ma jakiś pomysł. Za tydzień wchodzą tynki więc mamy mało czasu.

 

Wstaw kawał styropianu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...