Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Dzien Dobry wszystkim :)

Jakie teraz ceny chodzą za kafelkarzy -

chodzi mi o łazienkę i o ułożenie dużej powierzchni na płasko z cokolikem (korytarze salon kuchnia)

 

I jesli macie jakichś sprawdzonych wykonawców to będę wdzieczny za namiar

Po moim ostatnim panu ksywa "zaliczka" z internetu to się już boję dzwonić :)

 

Podobno teraz 30-35 zł za m2 - choć schody wejściowe drożej - ja mam na razie wycenę 50 zł/mb stopni + 40 zł/m2 płaszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

UWAGA OSZUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plakac mi sie chce i juz nie wiem co robic:(

Zamowilismy material przez Krzysztofa Bycio z firmy ALLBUD ,podpisalismy umowy,ktore maly wszystko zabezpieczyc.Facet nie odbiera zadnych telefonow ,albo wylancza go na cale dnie ,tlumaczac sie pozniej droga mailowa,albo SMS em ,ze to kontrola ,to cos innego ,ze jeszcze nie ma kopletnego towaru a z magazynu nie wydadza czesci i tak caly czas.Juz 4 razy ustalal termin dostawy i do zadnego sie nie dostosowal.Material mial byc juz przed Swietami i dalej nic.Nie ma odwagi zadzwonic tylko sms y i maile ,w ktorych kreci jak opetany.Poza tym informacje o tym ze towaru nie bedzie wysyla po godzinie w ktorej miala byc dostawa,i ma kompletnie gdzies ze ktos zarywa dzien ,jedzie 80km na darmo .Facet jest OSZUSTEM!!!!!!!!!!!!!! i juz sie nie boje tego slowa uzyc Dzisiaj zakladam sprawe w Sadzie ,ale czy to cos da?????????:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA OSZUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Plakac mi sie chce i juz nie wiem co robic:(

Zamowilismy material przez Krzysztofa Bycio z firmy ALLBUD ,podpisalismy umowy,ktore maly wszystko zabezpieczyc.Facet nie odbiera zadnych telefonow ,albo wylancza go na cale dnie ,tlumaczac sie pozniej droga mailowa,albo SMS em ,ze to kontrola ,to cos innego ,ze jeszcze nie ma kopletnego towaru a z magazynu nie wydadza czesci i tak caly czas.Juz 4 razy ustalal termin dostawy i do zadnego sie nie dostosowal.Material mial byc juz przed Swietami i dalej nic.Nie ma odwagi zadzwonic tylko sms y i maile ,w ktorych kreci jak opetany.Poza tym informacje o tym ze towaru nie bedzie wysyla po godzinie w ktorej miala byc dostawa,i ma kompletnie gdzies ze ktos zarywa dzien ,jedzie 80km na darmo .Facet jest OSZUSTEM!!!!!!!!!!!!!! i juz sie nie boje tego slowa uzyc Dzisiaj zakladam sprawe w Sadzie ,ale czy to cos da?????????:(:(:(:(

 

Odwiedź Pana Krzysia w domu, w godzinach wieczornych, prozmawiaj z nim, prozmawiaj z sąsiadami. Masz do tego pełne prawo ponieważ z tego co widzę, to ma działalnosć gosp. więc nie naruszysz jego "miru domowego" Poza tym spokojnie, rzeczowo, ale stanowczo. Czasami jak się pokaże determinację, to problemy znikają.

A przedł złożeniem wniosku wyślij wezwanie przedsądowe do realizacji umowy. Jeśli Pan nie ma towaru i nie ma kasy swobodnie sprawę możesz złożyci doniesienie na policję (i tym zagrozić także w wezwaniu). Na szarpanie w sądzie bedzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź Pana Krzysia w domu, w godzinach wieczornych, prozmawiaj z nim, prozmawiaj z sąsiadami. Masz do tego pełne prawo ponieważ z tego co widzę, to ma działalnosć gosp. więc nie naruszysz jego "miru domowego" Poza tym spokojnie, rzeczowo, ale stanowczo. Czasami jak się pokaże determinację, to problemy znikają.

A przedł złożeniem wniosku wyślij wezwanie przedsądowe do realizacji umowy. Jeśli Pan nie ma towaru i nie ma kasy swobodnie sprawę możesz złożyci doniesienie na policję (i tym zagrozić także w wezwaniu). Na szarpanie w sądzie bedzie jeszcze czas.

 

Dzieki za zainteresowanie.

Nie wiem tylko ,jaki to bedzie wygladalo w praktyce ,czy on moze nie odbierac awiza i czy sa jakies konsekwencje za nieodbieranie poczty z policji .Boje sie ,ze bedzie to trwalo niewiadomo ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złoz doniesienie do prokuratury o oszustwie, wyłudzeniu kasy - wtedy policja nie bedzie nic wysylac tylko odwiedzi Pana w domu. Niezaleznie od zwiadomienia prokuratury, nim złożysz sprawe do Sadu musisz wyslac Panu wezwanie listem poleconym do wydania zamówionego towaru zgodnie z podpisana umowa z wyznaczonym terminem tej dostawy np. w ciagu 3 dni od otrzymania wezwania. po tym terminie musisz wyslac drugie wezwanie ostateczne przedsadowe z żadaniem czego oczekujesz - dostawy towaru, zwrotu gotówki wraz z odsetkami - z terminem jaki chcesz liczac od dnia otrzymania wezwania. Dopiero wtedy mozesz złozyc pozew do Sadu, który nie zostanie odrzucony i czekać co dalej. jednoczesnie zglos Pana do KRD - nie zaszkodzi jak sie pojawi na liscie dłuzników, Sama mozesz Pana sprawdzic w KRD podajac NIP tego Pana. Jesli nie masz w uowie zapisu o wys. odsetek to w pierwszym wezwaniu wyznacz panu odsetki za kazdy dzien zwloki w wys. umownej 20% w skali roku - wyzsze Sad moze uznac za lichwe i przyznac ustawowe.

w razie pytań pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złoz doniesienie do prokuratury o oszustwie, wyłudzeniu kasy - wtedy policja nie bedzie nic wysylac tylko odwiedzi Pana w domu. Niezaleznie od zwiadomienia prokuratury, nim złożysz sprawe do Sadu musisz wyslac Panu wezwanie listem poleconym do wydania zamówionego towaru zgodnie z podpisana umowa z wyznaczonym terminem tej dostawy np. w ciagu 3 dni od otrzymania wezwania. po tym terminie musisz wyslac drugie wezwanie ostateczne przedsadowe z żadaniem czego oczekujesz - dostawy towaru, zwrotu gotówki wraz z odsetkami - z terminem jaki chcesz liczac od dnia otrzymania wezwania. Dopiero wtedy mozesz złozyc pozew do Sadu, który nie zostanie odrzucony i czekać co dalej. jednoczesnie zglos Pana do KRD - nie zaszkodzi jak sie pojawi na liscie dłuzników, Sama mozesz Pana sprawdzic w KRD podajac NIP tego Pana. Jesli nie masz w uowie zapisu o wys. odsetek to w pierwszym wezwaniu wyznacz panu odsetki za kazdy dzien zwloki w wys. umownej 20% w skali roku - wyzsze Sad moze uznac za lichwe i przyznac ustawowe.

w razie pytań pisz.

 

Dziekuje za podpowiedz i zrobie tak jak piszesz ,bo juz nic innego nie zostalo .Facet nie odbiera telefonow ,albo calkiem go wylancza i nie mam mozliwosci z nim porozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj tylko, ze na odbiór listu gość ma 14 dni od otrzymania awizo, wię musisz uzbroic sie w cierpliowść - wczesniej jak 2miesiace powu nie złozysz.

nie wiem w jaki sposób spotkałes tego Pana i omowiles szczegóły umowy, ale moze dobrym rozwiazaniem jest aby ktos z innego nr-u zadzwonił do Pana i umówił sie z Panem na spotkanie w miejscu publicznym lub w domu i dac panu mały wycisk lub uzyc innych mozliwości przekonujacych Pana lub dac panu papier do podpisania iz uznaje umowe za niezrealizowana i wyraza zgode na zwrot kasy w terminie do 3dni wraz z odsetkami za kazdy dzien zwłoki w wys. 10% za kazdy dzień.

Twój numer gostek juz zna i dlatego nie odbiera a jak sie pojawi jakis kolejny nowy "leszcz" do naciagniecia z pewnoscia nie odmówi.

'leszcza" nie bierz sobie do serca - sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu złozyłbym już dziś zawiadomienie do prokuratury, bo jak odda Ci kase to zawsze możesz je wycofać - składaj na wyłudzenie i swiadome zawarcie umowy przez Wykonawcę, której nie wykona. Poza tym majac w reku zawiadomienie łatwiej odda Ci również kase za Twoje dodatkowe stresy - dojazdy, czas, telefony, nerwy - pójdź do lekarza, ze jestes w depresji w wyniku całej tej sytuacji. W pismie wspomnij, ze nie wpłaccenie zaproponowanej przez Ciebie kwoty w wyznaczonym terminie bedzie skutkowac krokami prawnymi jakie zostaniesz zmuszona podjąc co zwiekszy jego koszty o koszty sadowe i ewentualnego zastepstwa procesowego jak weźmiesz prawnika - choć załóz od razu, ze ta sprawa będzie dla prawnika tylko wrzodem.

gwoli scisłości nie jestem prawnikiem, ale zyciowe doswiadczenie z ludźmi z tej branży (z pewnością nie pozytywne) nauczylo mnie, że o swój interes zadbasz najlepiej sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawnik interesuje sie toba jak do Niego wchodzisz i przestaje sie interesowac jak wychodzisz - chyba, ze masz sprawe o kilka mln zł to wtedy bez wazeliny w tylną część ciała gotow jest wejść i jeszcze pocalować.

to jest tak jak z budowlańcami - jak na poczatku zaczynasz zadawac pytania to słyszysz tekst - naczytał sie Muratora i wymądrza się, ale jak potem cos sie sp...oli, to wtedy mówi, czemu sie nie mówilo na początku - nie miałes tak u siebie? i tak samo z prawnikiem - jak wygra to jego sukces, jak przegra to twoja wina, ze czegos nie dopilnowaleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za sobą "tylko" remont, ale uważam, że to co spartolone, to nasza wina, że nie przypilnowaliśmy lepiej, zdając się na ludzi - często już osobiście sprawdzonych. bo kto ma miękkie serce, musi mieć twardą d...

 

a co do prawników, to mnie adwokatka prowadziła sprawę o odszkodowanie za błąd lekarski i byłam z niej bardzo zadowolona. po kolejnych rozprawach informowała mnie, na czym stoimy, co wnioskowała itd. wywalczyła mi ładną sumkę, mimo że nie miało to wpływu na jej wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...