Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli szukacie taniej hurtowni z artykułami hydraulicznymi we Wrocławiu to polecam P.Plast na Robotniczej 72 ( następny zjazd od centrum za Centrozłomem ).

 

Kupiłem tam kiedyś wkłady piankowe 10" do centralnego filtra wody po 3,21 zł/szt oraz sznurkowe po 3,66 zł/szt (do wody z hydroforu, którą poza podlewaniem myję latem auto).

Ostatnio z wodociągu u mnie leci taki syf, że nowy wkład zapaprał się w ciągu tygodnia (normalnie wymieniam co około 2-3 miesiące, więc kupuję od razu po kilka szt co wystarcza na rok).

 

Widziałem, że mają spory asortyment rur, armatury, a nawet kolektory próżniowe (solary).

 

Witaj Jolu

 

bylismy ,widzialismy

bardzo ladnie

dzikujemy

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 11-13 ton, to ile mniej więcej m3? Bo tak będzie łatwiej przeliczyć ile tego potrzeba. I dopiero potem się załamać :D

 

zalamac to sie mozna

u mnie jesienia przywiezli 150 t /wtedy placilam 20 -25 zl za tone / teraz juz nie maja ziemi wiec szukam nowego zrodla

u mnie potrzeba jeszcze okolo 100 t jak cos znajde to dam znac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zbliżam się do stawiania więźby. Czasu w zasadzie mam niewiele a "obudziłem" się ze świadomością, że wciąż nie mam zamówionego na nią drewna. Czy możecie polecić mi konkurencyjne cenowo tartaki w okolicy? Oczywiście nie kosztem jakości ;-)

 

Jakbyś tak jeszcze napisał, o jaką okolicę Ci chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisywałem już jakiś czas, bo tak jakoś inne priorytety. Mam ostatnio "home office". Siedzę sobie na budowie i pracuję 3 z 5 na tydzień. Patrzę fachowcom na ręce tylko jest problem by się skupić. Pokładłem wszystkie kabelki do bramy i słupków, a było tego sporo. Zasilanie centralki napędu a z niej na czujki, siłowniki i lampkę. Domofon i elektrozaczep. Kablówka i telekomunikacja. Doprowadzenie prądu do skrzynki z zasilaczem do LED a potem wyprowadzenie na 6 pozostałych słupków. Muszę sprawdzić ile zakopałem kabelków, ale będzie tego ze 150m!!! Niestety przy okazji dowiedziałem się, że główny kabel zasilający i zasilenie do bramy jest zrobione zwykłym kablem a nie YKY :( Niestety nie dało się już nic zrobić, bo niby prowadzony był w rurce, ale nie bardzo się chciał ruszać. Nie chciałem ryzykować zerwania podczepionego kabla, bo mógłbym już potem nie móc nic wciągnąć.

Mebelki do kuchni będą na koniec kwietnia. Trzeba zakupić AGD a kasy już brakuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień koniecznie

Się kurde nie da. Gość którego wynająłem do położenia kabli do słupków (sam nie mam czasu na wykopki, a poza tym jestem za drogi dla siebie ;) ) jest elektrykiem z długą praktyką, aczkolwiek wyłącznie jako pracownik. Szarpnął i się poddał, a generalnie robi wszystko co chcę i nie marudzi. Jedyne co mógłbym jeszcze zrobić, to urżnąć kabel do centrali na wejściu do budynku i dać jakąś puszkę hermetyczną. Z zasilającym (4 czy 5x6mm2 ) jeszcze większy problem, bo wchodzi do skrzynki na ulicy i pewnie trzeba by wołać ZE. Smoku - a orientujesz się ile taki kabel w podwójnej izolacji wytrzyma w ziemi? Tak w realu, a nie w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was miał doświadczenie z firmą Wimarol Okna z Wrocławia lub ma jakieś opinie na jej temat?

 

Przyłączam się do pytania. Jak na razie dostałem stamtąd całkiem niezłą wycenę, a obsługująca mnie Pani Joanna wydała się bardzo kompetentna.

Ale już się przekonałem, że lepiej nie oceniać firmy po kilku przyjemnych rozmowach, ale po robocie :)

 

Jarett

 

To niech architekt wrysuje ją w jednym z narożników od strony drogi. Docelowo geodeta nanosi przyłącza na mapę powykonawczo.

 

Aha, czyli na tym etapie nie musi być to idealnie ustawione co do centymetra..

zresztą podobną wersję usłyszałem już dzisiaj - tzn. że na 95% skrzynka będzie na rogu, na styku mojej i sąsiada działki (wspólna dla nas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai

Nie rozumiem, jak przewód zasilający bramę może wchodzić do ZK w ulicy...do zasilania bramy wystarczy YKY 3x1,5mm2, lepiej 3x2,5mm2

Nie wiem jak długo wytrzyma biały przewód, 10 ? 15 lat ? jeśli jest w "twardym" peszlu znacznie dłużej.

Do ZK idzie tylko zasilający 4 lub 5x6mm2. 3x1.5 (a może 2.5 - nie przyglądałem się) idzie do centralki na słupku.

Nie pamiętam kiedy było robione przyłącze, ale zdjęcia instalacji są z 2003 roku, więc już 7 lat leży i nie wyglądał mi na "zmęczonego". W rurę - i to wzmocnioną - włożyłem tylko kable idące pod planowanym wjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...