Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam się do pytania. Jak na razie dostałem stamtąd całkiem niezłą wycenę, a obsługująca mnie Pani Joanna wydała się bardzo kompetentna.

Ale już się przekonałem, że lepiej nie oceniać firmy po kilku przyjemnych rozmowach, ale po robocie :)

 

 

 

Aha, czyli na tym etapie nie musi być to idealnie ustawione co do centymetra..

zresztą podobną wersję usłyszałem już dzisiaj - tzn. że na 95% skrzynka będzie na rogu, na styku mojej i sąsiada działki (wspólna dla nas).

 

My mamy okna i rolety z Wimarol i jesresmy zadowoleni drzwi balkonowe reklamowalismy ale z realizacja reklamacji nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Jak na razie dostałem stamtąd całkiem niezłą wycenę, a obsługująca mnie Pani Joanna wydała się bardzo kompetentna.

Ale już się przekonałem, że lepiej nie oceniać firmy po kilku przyjemnych rozmowach, ale po robocie :)

Rozważałem Empol i Wimarol (Si82, P2/P4/dwukomorowe). Przy P4 ceny były podobne (nieco niższa Empolu), przy P2 zdecydowanie taniej w Empolu (Wimarol podał, że w promocji szyby P4 w cenie P2). Do tego akurat w czasie, gdy musiałem podjąć decyzję p. Joanna była na urlopie, a zastępujący ją (ponoć) szef nie bywał uchwytny. Wybrałem zatem ostatecznie Empol, a czy była to dobra decyzja, to czas pokaże. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do picia nie polecam, bo taka "wykastrowana" woda z tego co piszą jest wręcz szkodliwa - dlatego za osmozą podłącza się mineralizatory.

Teraz w komplecie dostaje się ten mineralizator ;) Urządzenia z tego co widziałem mają dwa wyjścia - czyste H2O i podmineralizowane.

 

O koszty tak się nie boję, bo ma być prezent od teściów. Sami mają i używają od dawna. Więc i wnuczce chcą sprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam kwestię kosztu położenia płytek na schodach wejściowych do domu.

 

Mam wyceny na poziomie 1 500 zł za 30 mb [15m2] (3-4 dni pracy 1 fachowca) i wg mnie to przesada - może znacie solidnego fachowca w okolicy Jelcza który ma rozsądniejsze ceny ?

Może fachowcy, którzy robili mi kafelki w środku się podejmą. Sami szykowali mi wylewkę tarasu pod przyszłe kafelki, więc pewnie się podejmą. W środku sprawili się dość fajnie - kafelki klejone na OSB przy dość drgającej podłodze przy wirowaniu pralki sprawują się póki co bez zastrzeżeń.

Więc może się podejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może fachowcy, którzy robili mi kafelki w środku się podejmą. Sami szykowali mi wylewkę tarasu pod przyszłe kafelki, więc pewnie się podejmą. W środku sprawili się dość fajnie - kafelki klejone na OSB przy dość drgającej podłodze przy wirowaniu pralki sprawują się póki co bez zastrzeżeń.

Więc może się podejmą.

 

No i kolega SUSPENSER nie wyczyścił jeszcze swojej skrzynki ;)

W takim razie namiary na forum. P. Krzysztof 693877225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałam okna to przy pytaniu o P4 skwitowano mnie: "jesli mieszka Pani na froncie wojennym to może warto w przeciwnym wypadku wyrzucona kasa." Może opinie się zmieniły

Szyby P2/P4 dają mniejsze (P2) lub większe (P4) szanse na zatrzymanie przygodnego amatora cudzej własności. Czas potrzebny na sforsowanie takiej szyby to dodatkowe kilka minut na reakcję (swoją czy agencji ochrony). My uznaliśmy, że za odrobinę większy komfort psychiczny możemy dopłacić, mimo iż na froncie nie mieszkamy :) Ale każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby P2/P4 dają mniejsze (P2) lub większe (P4) szanse na zatrzymanie przygodnego amatora cudzej własności. Czas potrzebny na sforsowanie takiej szyby to dodatkowe kilka minut na reakcję (swoją czy agencji ochrony).

Pod warunkiem, że... okucia i montaż są na odpowiednim poziomie ;) Co z szyb P4 jak okucia ustąpią przed śrubokrętem?

Ja podszedłem do sprawy w ten sposób, że nie tak łatwo będzie stłuc szybę i dałem P2. Wiedziałem, że stolarz mimo opowieści i tak nie zamontuje okuć antywłamaniowych stosowanych przy szybach klasy P4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Wszystkim:)

A co Ty secam robiłeś na nogach o tak wczesnej porze???;)

Pracowałem - nadganiam pracę :) zeby był czas dłubac na budowie

 

O rany jak sie teraz wstawia zdjęcia??? Gdzie jest to "img"? Ale jestem beton w tym nowym forum;)

Pozdrawiam:)

 

Wstawia się niby prościej :D właśnie tak

 

http://www.albumik.pl/albumy/secam/dzieci/5730475212303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:) Zauważyłam po chwili, ale jak chcę napisac posta przez "Odpowiedz" to tam zupełnie NIC nie ma.

Jak postepy budowlane? Gdzie moge obejrzec jakies zdjęcia Twoich włości;)?

Ucałowania dla całej Rodzinki:):)

 

Jakies zdjecia są w tym nowym dzienniku - stopka pod zdjeciem shreka ;)

A Wy dokąd dobrneliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...