Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

[

:evil: to dlaczego tego nie widać ? poprosze o zmianę również w Twym podpisie :wink:

a odswieżyłaś sobie widok ? 8) Jeżeli nie to pokazuje Ci się stary plik z cashe, które jest na Twoim dysku ....

 

toż ileż to można odświeżać?? :wink: ..i dalej nie widzę :-( ...komputerek nie jest moją mocną stroną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pan wykonawca jest za ławą 60 cm żeby było solidniej, to samo mówią w hurtowni. Ale sama nie wiem, jak buduje z bloczków 24 cm + ocieplenie to po co mi ława 60 cm - koszty :-?

Jak wy zrobiliście?

Czy na zapas na wszelki wypadek dać szerszą o 30% ławę?

Już sama nie wiem.

 

na pewno będzie drożej ale róznica nie powinna być duża - łatwo jest to wyliczyć. Szerokość ławy nie ma nic wspólnego z szerokością fundamentu. To prawda im szerszy tym bardziej stabilny to tak jak z obcasem, szpilka wbija się w gunt o wiele głębiej niż zwykły obcas :D

 

Dobrzykowice - dzięki :D za porównanie z tą szpilką.

Jestem prostą kobietą i tak trzeba do mnie mówić żebym zrozumiała :D

 

Ściana będzie pewnie standardowo z bloczków betonowych - chyba 38 cm ? :roll:

 

Ale na fundamenty to popłyniemy, już to widzę ...

 

Żeby wystarczyło na wykończenie domu, bo jak tak będzie ze wszystkim to skończymy w domku bez okien, bez mieszkania, ze sławojką w ogródku ... Odpukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wykonawca ma rację,żeby ławę zrobić 60cm.Ława powinna być szersza od ścian fundamentowych,tym bardziej że będzie płycej posadowiona.Po skończeniu ścian fundamentowych,przed zasypaniem,radzę wykonać drenaż opaskowy,i ewentualnie jeżeli planujesz uziemienie otokowe.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś planuje wykonać instalacje odgromową najlepiej wykonać ją na etapie fundamentów.Wykorzystać zbrojenie ławy fundamentowej do uziomu budynku.We wcześniejszym poście powinno być (uziom fundamentowy)przejęzyczenie.Jeżeli nie zrobi się na etapie fundamentów zostanie tylko uziom otokowy(bednarka wkoło domu)lub pionowy czyli sonda .Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko za szybko szło, za gładko i za ładnie, zaczynają się pierwsze schody, ale o nich napiszę jak pokonam, mam nadzieję że jutro albo pojutrze.

Trzymajcie za nas bo będziemy dziś walczyć - oczywiście nie ja z mężem - ja z mężem versus ktoś, ale nie powiem na razie kto. Ale trzymajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech, jak robisz instalację odgromową to też przeciwprzepięciową?

 

:oops: Pytam, bo nie wiem ...

instalacja przeciwprzepieciowa ? Nigdy o takiej nie słyszałem :) CHodzi chyba o zabezpieczenie przeciwprzepięciowe ? Zresztą, napisz dokładniej o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko za szybko szło, za gładko i za ładnie, zaczynają się pierwsze schody, ale o nich napiszę jak pokonam, mam nadzieję że jutro albo pojutrze.

Trzymajcie za nas bo będziemy dziś walczyć - oczywiście nie ja z mężem - ja z mężem versus ktoś, ale nie powiem na razie kto. Ale trzymajcie.

 

trzymamy, trzymamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ja u siebie nie założyłem instalacji odgromowej (teraz żałuje ).Owszem mogę jeszcze założyć ale sam nie wiem co zrobić.Brak mi kasy w tej chwili żeby to zrobić.Z tego co ja się orientuje to pełna instalacja przeciążeniwa jest dość droga przynajmniej dla mnie.Same włączniki są drogie koszt takiego wyłącznika to ok 1.5 tyś zł plus punktowe wyłączniki przeciążeniowe.Robiłem natomiast drenaż opaskowy.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

:evil: to dlaczego tego nie widać ? poprosze o zmianę również w Twym podpisie :wink:

a odswieżyłaś sobie widok ? 8) Jeżeli nie to pokazuje Ci się stary plik z cashe, które jest na Twoim dysku ....

 

toż ileż to można odświeżać?? :wink: ..i dalej nie widzę :-( ...komputerek nie jest moją mocną stroną :lol:

 

no dobra...widzę :lol: wykasowałam wszystkie tymczasowe pliki internetowe i wreszcie zadziałało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...