Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Cześć :)

My krzyki

W tamtym roku bardzo sprawnie nam poszło . słyszałem że idzie tym sprawniej im lepiej są przygotowane dokumenty.

O jak to miło słyszeć :D

Dostałam informację od pani z US przy skąłdaniu wniosku, że za około trzy m-ce mogę spodziewać się telefonu :) Na mój gust to nasze dokumenty były dobrze przygotowane :)

 

 

Co do ciśnienia w rurkach to nikt nie wie ?

Dla przypomnienia spadło nam ciśnienie w rurkach (woda) o 0,1 a w podłogówce o 0,2 prawidłowo to jest ? znaczy się w przyjętych normach ? Hydraulik mówi że tak ale .... no sami wiecie wolę potwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Co do ciśnienia w rurkach to nikt nie wie ?

Dla przypomnienia spadło nam ciśnienie w rurkach (woda) o 0,1 a w podłogówce o 0,2 prawidłowo to jest ? znaczy się w przyjętych normach ? Hydraulik mówi że tak ale .... no sami wiecie wolę potwierdzić :)

 

spytaj na wymianie doświadczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, Smok, Frankai - dzięki za odpowiedzi :-)

 

Nie wiem jeszcze do końca czym wyciąć tynk - chyba najpierw kupię długą puszkę, zrobię ołówkiem obrys na desce i wytnę w niej otwór wyrzynarką.

Potem wytnę wyrzynarką dziurę w tynku i styro przykładając szablon z deski.

Otwór pogłębię cienkim, gorącym nożem o 2-3 cm głębiej niż wchodzi puszka.

 

Potem zamontuję puszkę używając pianki.

 

Czy to dobry plan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciśnienia w rurkach to nikt nie wie ?

Dla przypomnienia spadło nam ciśnienie w rurkach (woda) o 0,1 a w podłogówce o 0,2 prawidłowo to jest ? znaczy się w przyjętych normach ? Hydraulik mówi że tak ale .... no sami wiecie wolę potwierdzić :)

Jeśli Ci spada nawet po troszeczkę ale cały czas to znaczy ze może być gdzieś jakiś minimalny wyciek takie wręcz "pocenie" ja miałem takie dwa praktycznie nie do znaleźienia - 3 tygodnie mi zeszło

Natomiast jeśli ciśnienie Ci się waha czyli najpierw spada a potem np wzrasta to dobrze, może tak być przy różnicy temprarury np dzień noc .

Mam zamontowane osobne manometry na wejsciu goracej i powrocie zimnej, świetnie widać jak zmienia się ciśnienie względem temperatury i wody i otoczenia - czyli nic innego jak rozszerzalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w tym tygodniu dzrzwi u stolarza spoza dolnego ślaśka, robione na zamówienie - powiem coś więcej jak zamontują (połowa czerwca)

 

Po wizycie w Budusie (gdzie kiedyś obowiązywały rabaty na grupę wrocławską) stwierdziłęm że wszyscy już powariowali.

Za drzwi JEDNE Cala z montażem powiedzieli że chcą 7900 netto - zero rabatu cena katalogowa + vat + montaz

Parsknąłem śmiechem trzasnąłem drzwiami i poszedłem ;)

 

Też bym tak zrobił. Kieydś u nich były duże upusty sam zaliczyłem ponad 25% - wystarczyło jedno hasełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze do końca czym wyciąć tynk - chyba najpierw kupię długą puszkę, zrobię ołówkiem obrys na desce i wytnę w niej otwór wyrzynarką.

Potem wytnę wyrzynarką dziurę w tynku i styro przykładając szablon z deski.

Otwór pogłębię cienkim, gorącym nożem o 2-3 cm głębiej niż wchodzi puszka.

Chce Ci się tak kombinować? Nie jestem pewien jak mocno się trzyma tynk na styropianie, ale obawiam się, że przy użyciu wyrzynarki, może Ci się otwór zbyt rozharatać. Otwór do puszku nie musi być idealnie okrągły. Każdy przycisk zakrywa więcej niż samą puszkę. Nie przejmuj się więc drobnymi nierównościami, a zastanów się jak uniknąć dużych odprysków. Ja skombinowałbym sobie albo bardzo cienki przecinaczek albo śrubokręt stolarski. Być może nawet jakieś długo też by mogło być. Ważne żeby było to coś wąskiego 1-2cm. Do tego lekki młoteczek - 250-500g. Na środku puszki sprawdziłbym jak się ten tynk zachowuje wycinając najmniejszy kwadracik jaki się da. Jeżeli łupie się bez problemu - odrysowałbym ołówkiem puszkę i dłubał otwór ciut mniejszy (tak dla bezpieczeństwa). Dopiero po wydłubaniu tynku brałbym się za styro, Jeżeli dłubanie nie szłoby zbyt dobrze, to wziąłbym małe wiertło z widią i jechał dziury w odstępie 0,5-1cm po obwodzie puszki i potem docinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce Ci się tak kombinować? Nie jestem pewien jak mocno się trzyma tynk na styropianie, ale obawiam się, że przy użyciu wyrzynarki, może Ci się otwór zbyt rozharatać. Otwór do puszku nie musi być idealnie okrągły. Każdy przycisk zakrywa więcej niż samą puszkę. Nie przejmuj się więc drobnymi nierównościami, a zastanów się jak uniknąć dużych odprysków. Ja skombinowałbym sobie albo bardzo cienki przecinaczek albo śrubokręt stolarski. Być może nawet jakieś długo też by mogło być. Ważne żeby było to coś wąskiego 1-2cm. Do tego lekki młoteczek - 250-500g. Na środku puszki sprawdziłbym jak się ten tynk zachowuje wycinając najmniejszy kwadracik jaki się da. Jeżeli łupie się bez problemu - odrysowałbym ołówkiem puszkę i dłubał otwór ciut mniejszy (tak dla bezpieczeństwa). Dopiero po wydłubaniu tynku brałbym się za styro, Jeżeli dłubanie nie szłoby zbyt dobrze, to wziąłbym małe wiertło z widią i jechał dziury w odstępie 0,5-1cm po obwodzie puszki i potem docinał.

 

A nie pomyśleliście o zwykłym rozwiertaku (otwornicy) do drewna , takliej byle jakiej za 20 zł marketu - spokojnie przetnie tynk na styropianie bez uszczerbku tynku

http://irma.pl/photos/article/otwornica%20tornado%20profi%205cz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie ja od razu myślałem o wiertle koronowym (ale musiałbym je kupić - to do drewna obawiam się, że będzie mocno haratać, więc musiałbym kupić droższe np. do betonu) :-)

 

Wierciłem w tym tynku i wbrew pozorom jest dość twardy, więc obawiam się, że przebijanie przecinakiem czy wkrętakiem będzie mozolne i niedokładne - stąd mój pomysł z wyrzynarką, którą powinno pójść dużo szybciej i dokładniej, a mam ją do dyspozycji.

 

Frankai - trafne spostrzeżenie z tym wyłupywaniem przez wyrzynarkę - sprawdzę najpierw na środku bez szablonu z drewna i zobaczę jak idzie.

 

Jutro kupię puszkę i jeśli będę miał czas zadziałam i dam znać jak poszło.

 

Aktualnie mam kilka gniazdek natynkowych przyklejonych do tynku klejem termokurczliwym i uszczelnionych silikonem - trzymają się jak trzeba i nie musiałem uszkadzać tynku ani styro - są jednak w mało widocznych miejscach.

 

Acha - jakbyście szukali płytek na schody o kolorze pasującym do stolarki w kolorze złoty dąb to po długich poszukiwaniach znalazłem Paradyż Aquarius Brown - jest w dobrej cenie (w Cermax w Jelczu po 47.11 zł/m2), ma antypoślizgowość R11 i żonie też się podoba ;-)

Zamiast płytek krańcowych z kapinosami dam mosiężne listwy krańcowe zaokrąglone (kształt jak mały kapinos).

 

Teraz robię casting na wykonawcę - Trociu dzięki za namiar - na razie tylko rozmawiałem telefonicznie, ale już widzę, że to konkretny fachowiec a nie ściemniacz - zobaczę jeszcze co powie gdy przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie ja od razu myślałem o wiertle koronowym (ale musiałbym je kupić - to do drewna obawiam się, że będzie mocno haratać, więc musiałbym kupić droższe np. do betonu) :-)

 

Kwestia obrotów, przy dużych nie będzie szarpać. Bez wielkich kombinacji nożem do tapet także wytniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia obrotów, przy dużych nie będzie szarpać. Bez wielkich kombinacji nożem do tapet także wytniesz :)

 

mam kolejny dylemat moze grupa pomoze

jaka najlepiej polozyc fuge na tarasie/ odslonietym /

jedni panowie radza mi fuge elastyczna typu sopro/

inni tylko i wylacznie fuge epoksydowa i badz tu madra kobieta

 

druga prosba

jakies namiary na stolarza potrzebuje zamowic szafy i drzwi

 

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy może ktoś z szanownych Forumowiczów używa przydomowej oczyszczalni biologicznej? A może ktoś załatwiał formalności w Wiszni małej lub/i Trzebnicy? Od czego zacząć? jaka jest szansa odprowadzania oczyszczonej wody do przydrożnego rowu? (operat wodnoprawny, pozwolenie wodnoprawne?) Czy jest z tym sporo załatwiania? A jakiej firmy oczyszczalnie macie? Wiem, że POLIPLAST produkuje takie, ale czy są dobre? Bardzo prosze o komentarze i Waszą radę.

Mozliwe odpowiedzi na priv, mogę nawet podjechać i spokojnie pogadać....

Będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

wumar/Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oczyszczalnię biologiczną Roth z docelowym zrzutem do studni chłonnej. Na razie nie mam spostrzeżeń co do użytkowania, bo nie ma studni (no i nie mieszkamy). Formalności były w sumie nie upierdliwe, pod warunkiem, że w planie dopuszcza się POŚ.

 

Pozdrav

 

(to mój pierwszy post na nowym forum - ciekawe czy wskoczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiałbym się, co się stanie z siatką zatopioną w tynku? Czy wiertarka nie pociągnie włókien i przez to rozwali kawałka ocieplenia?

 

Tynku nie mam, wycinałem nożem (siatka z klejem na ścianie) nic się nie stało. Wcześniej montowałem m.in. rynny i oświetlenie zewn. (wiertarka), tragedii nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ponawiam p[ytanie

jaka fuge kladliscie na taras/odsloniety/

elastyczna np sopro czy epoksydowa

dziekuje za odpowiedz

 

Na taras epoksydowa zbędna,chyba,że zależy Ci na szczelności co w przypadku tarasu zewnętrznego może budzić wątpliwości w podwójnej/potrójnej izolacji.

Sopro robi przyzwoite fugi...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...