Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

,mam pytanie jakie kominy budowaliście tzw.system czy może z cegły tradycyjny z wkładami,chyba się zakręce od tych informacji

Ja wybudowałem tradycyjne z cegły ( nad dachem z klinkieru), szczerze mówiąc to nigdy sie nad tym nie zastanawiałem jaki ma byc ten komin. Pewnego dnia majster powiedział, że potrzebuje tyle i tyle cegły, ja ją przywiozłem a on wymurował :D Podejrzewam, że ma to o wiele ważniejsze znaczenie przy ogrzewaniu, gazowym, olejowym - ja komin bedę wykorzystywał tylko do kominka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondyna ja u siebie mam mieszane.Gdybym miał wybierać dzisiaj wybrał bym tylko systemowe.Murarz wymurował mim komin do kominka z cegły który był nieszczelny.Całe szczęście że miałem stan surowy jak to stwierdziłem(rozpaliłem klisze fotograficzną na dole zatykając wylot komina)Widać jak na dłoni w którym miejscu komin dymi.Domurowałem do istniejącego nowy komin do kominka(schiedel)a stary wykorzystam jako wentylacyjny.Ucz się na błedach najlepiej cudzych.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołka ? Specjalnie dla Ciebie w stopce mam zielona morrrdę http://dobrzykowice.w.interia.pl/chytry.GIF, którą możesz sobie do woli wklejać ;)

 

jam nie yemiołka.....ale toż to nie ta morda :-(

 

 

Jak nie tą , to którą chodzi ??

 

po pierwsze ma być zielona to absolutnie podstawa, i tamta miała wyszczerzone ząbki ale była nieruchoma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wiosenny wtorek Najlepszych z Najlepszych :D

Uprzejmie donoszę że jeszcze żyję. Szampana wczoraj nie było :-?

Kupienie "mojej" działki to jednak nie taka prosta sprawa.

 

Chyba to wszystko mnie przerasta :oops:

Ile siwych włosów wart jest własny trawnik ????

 

A może jak już z działką są problemy to potem będzie łatwiej ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w wiosenny wtorek Najlepszych z Najlepszych :D

Uprzejmie donoszę że jeszcze żyję. Szampana wczoraj nie było :-?

Kupienie "mojej" działki to jednak nie taka prosta sprawa.

 

Chyba to wszystko mnie przerasta :oops:

Ile siwych włosów wart jest własny trawnik ????

 

A może jak już z działką są problemy to potem będzie łatwiej ?????

 

Kupiłaś działkę?

A jakie to sa problemy? Czyżby coś z księga wieczystą, czy ze służebnością drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yemiołka ? Specjalnie dla Ciebie w stopce mam zielona morrrdę http://dobrzykowice.w.interia.pl/chytry.GIF, którą możesz sobie do woli wklejać ;)

 

jam nie yemiołka.....ale toż to nie ta morda :-(

 

 

Jak nie tą , to którą chodzi ??

 

po pierwsze ma być zielona to absolutnie podstawa, i tamta miała wyszczerzone ząbki ale była nieruchoma.....

nooo właśnie, ale lepsze te niż żadne...

Zara, najwyżej sobie kupisz farbę kryjącą, nie bacz na siwiznę i walcz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są z księgą wieczystą a raczej z wynikają z nienormalnej sytuacji małżeńskiej sprzedających (dobrze że oboje chcą sprzedać).

Jutro będę miała pismo przewodnie z banku to będę mądrzejsza.

Wczoraj spędziliśmy 2 godz. u notariusza na darmo. Jestem coraz bardziej skołowana bo co innego mówi bank (będzie czysta hipoteka) ,a co innego notariusz(nie będzie czysta).

Nikt nie mówił że będzie łatwo ale czy tak od razu muszę głupieć?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pisałaś że masz wybudować wodociąg.Mam podobny problem, do wodociągu mam 160m.i wspólnie muszę go wybudować wraz z sąsiadami.Czy próbowałaś w gminie załatwić żeby to oni zbudowali.Wykonawca chcę ok 9 tyś za zbudowanie tego wodociągu.Jest nas 6 osób to wychodzi 1.5 tyś na osobę.Oprócz tego mam stare warunki przyłączeniewe 5 lat.Napisz jak sprawa przedstawia się u Ciebie.Zostało mi pare miesięcy do wprowadzenia(żona kupuje już sprzęt AGD)a wody ciągle brak.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK pisałaś że masz wybudować wodociąg..

Wiech, zapomnij , że gmina w Czernicy zafunduje Ci wodociąg :D. My w 8 osób o to walczyliśmy aż w końcu sami połozyliśmy 450 m wraz z przyłączami. Wyszło to ok 2200 zł na łebka (materiał + robocizna) plus koszty projektu (600 zł na łebka). O jakim wykonawcy mówisz ? Może o Panu Jakubku ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice dzięki za pocieszenie co do gminy.Wykonawca nazywa się Dobrzański jest jak się nie myle z Jelcza i wykonuje przyłącza.Bierze ok 60 zł za mb wodociągu .Ja mam stare warunki przyłączeniowe na rurę 90mm,teraz jest 110mm ze względu na hydrant ppoż. który też musimy zbudować.Cena obejmuje wszystko łącznie z geodetą ,san-epid.Pytałem się konserwatora z kamieńca ile on by wzioł ale cena była wyższa.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice dzięki za pocieszenie co do gminy.Wykonawca nazywa się Dobrzański .

 

Skontaktuj się z moim wykonawcą, byłem z niego zadowolony i chyba (nie jestem pewien, juz nie pamiętam) brał zdecydowanie mniej za 1 metr:

Edward Jakubek kom. 0603981600 tel.dom.3189835. Mieszka w Nadolicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiech dzięki za informację,ale system schedla czy jak mu tam kosztuje krocie,a jak wacik jeszcze będzie 22% to porażka,potrzebuje komin do kominka i na przyszłosć moze na gaz plus wentylacyjne to jakieś 6000-7000,a myślałam ,że da się taniej?myślałam o kominie z cegły plus wkład dokominka ceramiczny a do gazu rure to jest tak jak buduje blondyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondyna nie musisz Schiedla .Możesz komin systemowy z Bolesławca lub Kom Went z Karmelkowej są znacznie tańsze.Musisz wiedzieć jaka średnica będzie przy kominku i taki dobrać komin.Policzyć całość za kominy ,łącznie z robocizną wychodzi podobnie jak murowane.Jeżeli piec będzie kondensacyjny musisz dobrać odpowiedni komin żebyś nie płaciła podwójnie.Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to będę do piątku pózniej nie będzie mnie 10 dni przy komputerze (urlop na budowie).Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...