Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

SUSPENSER, z całym szacunkiem, guzik cokolwiek wykonują. Brałem od nich styro, niby oni tynkowali mi w środku, jak zadzwoniłem po paru tygodniach, że zapraszam panów na poprawki, to było tylko "my tylko sprzedajemy materiał i kontaktujemy z ekipami". Jak się nie zmieniło, to proszę brać poprawkę na "ich" ekipy oraz jakiekolwiek gwarancje!

 

Cieszę się, że napisałeś jakie masz doświadczenia z ich wykonawstwem, bo ja tylko wiedziałem, że tym się zajmują z ich opisów oraz informacji jednego klienta, który budował dom licząc od dzisiaj około 4 lata temu (u niego było ok, ale kto wie na którą z "ich" ekip trafił).

 

Skoro są tylko pośrednikiem wynajmującym ekipy to faktycznie lepiej szukać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej CHŁOPAKI, - dzięki za zainteresowanie.

SUSPENSER- 15 ZŁ za samo tynkowanie? ocieplenie już mamy.

Sprawdzałam na stronie Mega 1000 i tynk silikonowy ( 2 mm) na około 260 m2 wynosiłby około 2700 zł + transport ( nie wiem ile tego wychodzi i czy się zmieści do osobówki). Robocizna w przybliżeniu 3900 + grunt = wszystko w przybliżeniu za całość 7 tyś.

A tak na marginesie, to pytałam Pana w zimie o te tynki , to podał cenę 12 zł za 1 m2 :(, a teraz już 15 zł.:bash:

Chyba mu przypomnę ;);)

 

PS

A jak liczą okna przy tynkowaniu, tak jak tynki wewnętrzne - nie odliczają?

 

Za "moich czasów" - hehe fajnie to brzmi ;-) ocieplenie + tynk kosztowało od 50 zł/m2 wzwyż (35 styro+15 tynk) - nie wiem ile dzisiaj za to biorą - odnalazłem namiar na moich tynkarzy/ociepleniowców i wysyłam Ci na priv.

 

Tynk wejdzie do kombi, ale raczej na 2 razy, bo waga spora.

 

Ja mam silikonowy kornik 2,5 mm (ziarno na zamówienie) i marmolit (tynk mozaikowy), i materiały są ok.

 

Mówili, że biorą gotowe bazy od producenta i sami mieszają kolory - poszedłem jednak na strych i obejrzałem wiadro po tynku - jego producentem jest firma TermoBravo:

http://www.termobravo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są tylko pośrednikiem wynajmującym ekipy to faktycznie lepiej szukać samemu.

 

Nawet tyle nie robią :) Oficjalnie wykręcali się od jakiegokolwiek związku z ekipą. Telefon do (już byłej) ekipy w końcu dostałem, poprawki zrobili, sam się jeszcze natarłem przed malowaniem i niesmak pozostał. Materiał mieli w dobrej cenie, ekipę rzeczywiście lepiej znaleźć z polecenia. U mnie tynkowali baumitem i byli z tego bardzo niezadowoleni, twierdzili że ciężko się go zaciera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tyle nie robią :) Oficjalnie wykręcali się od jakiegokolwiek związku z ekipą. Telefon do (już byłej) ekipy w końcu dostałem, poprawki zrobili, sam się jeszcze natarłem przed malowaniem i niesmak pozostał. Materiał mieli w dobrej cenie, ekipę rzeczywiście lepiej znaleźć z polecenia. U mnie tynkowali baumitem i byli z tego bardzo niezadowoleni, twierdzili że ciężko się go zaciera :)

 

Potwierdzam - miałem tę samą ekipę co TMK. Mega wypięła się na mnie pryszczatym tyłkiem, a ekipa uległa samorozwiązaniu i mieli mnie również dość głęboko.

Brałem jeszcze wełnę przez Megę - cena ok, ale realizacja przez jakąś hurtownię ze Śląska. Miałem krótkie spięcie w sprawie transportu.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie skończyli elewacje. Kładli tynk 1,5 mm i jak by był drobniejszy to bym pewnie taki położyła. Moja ekipa zawalona robotą ,spytam jak u nich z terminami, aktualnie robią u sąsiada.Robią ocieplenia i tynki. Zorba a z jakiej części wrocka jesteś?

 

Ps. tynk silikon kreisel

 

Czyli zapracowani, a już myślałem, że Piotrek nie przyjeżdża dokończyć obróbkę drzwi bo dostał całą kasę. ;-) Czuję się uspokojony. Asia - utrzymali Ci cenę sprzed roku?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia czyli nie jesteś zainteresowana?

cóż to za cuda tam masz przewidziane bardzo jestem ciekawa...

 

bardzo ale to bardzo ładne roślinki widziałam też na bielanach.....

 

ja muszę mieć płot z czegoś jak najbardziej bezobsługowego a jakoś beton mi się nie widział.Moi przyszli sąsiedzi wybudowali dom prawie w moim salonie;) więc muszę wyszarpać trochę intymności...

 

 

Daro_K pisałeś o nawodnieniu - jaki system planujesz?

 

XX - raczej rain bird, - robię eatpami, najpierw przewody potem systemy i zraszacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX -ja po zakupach w Iwie, dostałam 10% rabatu oraz dowoź roślin gratis.Mają atrakcyjną cenę na Conicę - wysokość 100-120cm kosztuję tylko 18 zł. Reszta cenowo zbliżona do innych szkółek. Jeśli chcesz Szmaragd na płot - to na Stabłowicach "Koszyk" ma za 12zł 80cm thuje.

Ja szukam jeszcze- zielony jałowiec Nana Grasiels, kosodrzewinę Mops,Teddy . Płot nie obsadziłam - bo bije się z myślami co? Thuje wyglądają cmentarnie, reszta wolno rośnie. Nie mam projektu, wybieram rośliny- które przyjmą się na mojej ziemi. Na szczęście mam kwaśną i wszystko powinno się przyjąć co lubię. Posadziłam jesienią olbrzymią magnolię Negro i nie osłonięta zimą wydała piękne kwiaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX -ja po zakupach w Iwie, dostałam 10% rabatu oraz dowoź roślin gratis.Mają atrakcyjną cenę na Conicę - wysokość 100-120cm kosztuję tylko 18 zł. Reszta cenowo zbliżona do innych szkółek. Jeśli chcesz Szmaragd na płot - to na Stabłowicach "Koszyk" ma za 12zł 80cm thuje.

Ja szukam jeszcze- zielony jałowiec Nana Grasiels, kosodrzewinę Mops,Teddy . Płot nie obsadziłam - bo bije się z myślami co? Thuje wyglądają cmentarnie, reszta wolno rośnie. Nie mam projektu, wybieram rośliny- które przyjmą się na mojej ziemi. Na szczęście mam kwaśną i wszystko powinno się przyjąć co lubię. Posadziłam jesienią olbrzymią magnolię Negro i nie osłonięta zimą wydała piękne kwiaty.

 

My tez zaczelismy sie rozgladac za roslinkami i kiedys przypadkiem trafilismy na ogrooooooomna szkółke !! Znajduje sie ona przy drodze Domaslaw - Zorawina ok. 3 km od Domaslawia, otwarta w zeszlym roku. Jadac od Domaslawia po prawj stronie, nie da sie przegapic. Bylismy zrobic rekonesans - nie moge odniesc sie do cen, bo sie nie znam ale wybor naprawde bardzo duzy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trabi pare dni temu wspominali że muszą podjechać do Ciebie obrobić drzwi. Może przypomnij sie im. Pogoda teraz do d.... i nie mogą robić tynków. Będzie się im łatwiej wyrwać tym bardziej że siedzą jeszcze u mnie na wsi ,czyli prawie przez płot po sąsiedzku. Ceny poszły w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot nie obsadziłam - bo bije się z myślami co? Thuje wyglądają cmentarnie, reszta wolno rośnie. Nie mam projektu, wybieram rośliny- które przyjmą się na mojej ziemi. Na szczęście mam kwaśną i wszystko powinno się przyjąć co lubię. Posadziłam jesienią olbrzymią magnolię Negro i nie osłonięta zimą wydała piękne kwiaty.

 

Może zamiast żywotnika, cyprysik Lawsona 'Alumigold', bądź 'Alumi'- o dosyć silnym wzroście lub coś z liściastych - pęcherznica kalinolistna 'Diabolo' o purpurowych liściach, 'Luteus' o żółtych (dorastają do 3m wys.). Można też obsadzić płot winobluszczem, nie jest zimozielony, ale przepięknie się przebarwia jesienią, a przyrosty osiągają nawet 2 metry rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego skoro nasz (nie)rząd dał im koncesje tak tanio jak nikt inny na świecie - aż przedstawiciele tych firm sami się dziwili, że tak tanio je dostali :-/

Wiercenie gazu łupkowego jest strasznie drogie. Charakterystyka wydajności porównując ją z tradycyjnymi złożami - mało ciekawa. W dodatku konieczność wypłukiwania gazu z tych niedużych komór, powoduje dodatkowe uciążliwości. Moim zdaniem błąd popełniono w określaniu udziału w zyskach - oczywiście jeżeli prawdą jest to co pisano - 1% gdy na świecie stosuje się np 15%. Za mało jednak wiem by polemizować.

 

 

Chętnie z Tobą podyskutuję o tych kwestiach skoro jesteś w branży - może na priv lub w osobnym wątku ?

Jestem już w wieku, w którym świat nie jest ani czarny, ani biały. Jest wiele odcieni szarości. Poza tym sposób w jaki się nam przedstawia dany pogląd jest daleki od obiektywności, bo nie ma jednej prawdy. Są różne aspekty, że wymienię parę: koszt przygotowania i zakończenia, koszt wytwarzania, uciążliwość dla środowiska, zdolność regulacyjna, możliwość automatyzacji, koszty alternatywne, itd. Na jednej konferencji gość pokazuje, że atomówka to co prawda duży koszt przy budowie, ale potem tak niskie koszty eksploatacji, że bije wszystko inne. Na kolejnej właśnie inny udowadniał, że buduje się ją 20 lat, eksploatuje 60, więc inwestycja jest na 80 lat, a po drodze będzie wiele rewolucji (obecnie duży spadek cen ogniw galwanicznych). Cena węgla 700zł, żyta 250zł, a zdolność opałowa niewiele niższa, więc rolnicy palą żyto. Idą dalej po "bio" - W Połańcu buduje się kocioł na biomasę (z tego co wiem już z pracy - będzie uruchamiany w 2011). Gość pokazał ile biomasy trzeba dostarczyć, jaki areał do tego potrzebny, oraz ile z tego obszaru by wytworzono energii w przypadku zainwestowanie w biogazownie. Tylko idiota by kontynuował budowę tego kotła, a... pewnie będą. Itp., itd.

Nie mam wiedzy i czasu by dyskutować, nie ma też jedynie słusznego rozwiązania. Żadnych dotacji czy preferencji i niech energetyka sama próbuje zarobić na siebie.

A te wszystkie śmieszne emisje... No cóż - ostatni wybuch już je "załatwił" na 100 lat :( A ponoć znacznie większa Katla zawsze po nim wybucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - dzięki za obszerną wypowiedź na temat przyszłości co do Polskiej energetyki :-) tylko nie do końca rozumiem co to ma do kominka z płaszczem wodnym.

No właśnie chodziło o te koszty. Kominek z płaszczem jest droższy niż bez. Automatyka - skomplikowana. Zastosowanie do podłogówki - ryzykowne lub jeszcze bardziej rozbudowana automatyka. Ja nie robiłem nawet szczegółowej analizy, bo nie było sensu. Po prostu dałem 3 rury do pomieszczenia za ścianą i dwóch na piętrze (bezpośrednio nad kominkiem). Z pomieszczeń do których doprowadza się DGP, została mi tylko 1 sypialnia bez doprowadzenia rurą. Wykucie trzech dziur, 4mb rury, obrobienie tego g-k, kosztowało mnie pewnie ekstra 500-1000zł. Kominek z płaszczem i zabezpieczeniami - strzelam - dodatkowe 6 000 zł. Kiedy zwróci się taka RÓŻNICA w cenie gaz/drewno? Gdzie będą te wszystkie zawory i inne elementy? (ja mam kominek na ścianie między pokojami).

Jak dla mnie kominek z płaszczem ma sens tylko wtedy jeżeli ktoś planuje użycie kominka jako podstawowego źródła ciepła, zwłaszcza do grzania wody, bo ogrzewanie domu lepiej zrobić przez DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nadziemna to zdaje się musi być trzy metry od wszystkiego (sąsiada, drogi, domu)? A podziemna może być gdzie mi pasuje? To by było karygodne zaniedbanie ze strony stosownych organów nadzorczych :D

Obawiam się, że butla z gazem ma większe odległości. Nie będę jednak straszył. Myślę, że na stronkach dostawcy gazu, będą szczegółowe wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...