Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Moniaq a musisz mieć kabine na wymiar?

My mamy drzwi szklane do prysznica zamiawiane razem z szybka boczną mocowaną na stałe. I był tam możliwy spory zakres regulacji. Drzwi były firmowe i nie musiały być robione na wymiar co zaoszczedziło dośc dużo róznych atrakcji i wyższej ceny;)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, no właśnie u nas podobno jest glina, mówisz, że aż 5 lat trzeba na osiadanie? Ło matko... Z tym SSO na pewno nie damy rady w tym sezonie, ale wciąż mam nadzieję, żechociaż fundamenty postawimy...

Głowy nie dam, ale tak mi się po niej tłucze. W każdym razie nie będzie to mniej niż 2 lata od postawienia BUDYNKU. Lanie samych fundamentów jest szeroko praktykowane. Z kolei murator gdzieś twierdził, że nieogrzewany dom (a tym bardziej fundamenty chyba), podatne są na wysadzanie. Sprawdź jaka jest głębokość przemarzania w Twojej okolicy i nie daj się przekabacić fachowcom, że "po co tak glęboko. Zawsze robiliśmy XX i domy stoją". Bo u ojca takie mądrości ludowe się nie sprawdziły - nie chcieli zbroić fundamentów i twierdzili, że nigdy woda nie podchodziła tak wysoko. No i raz, że budynek zapracował tak, że pojawiły się pęknięcia w posadzce i na piętrze, a dwa że wody było 40cm (jakoś tak w 1987), a poza tym kilkukrotnie wybijała tymi pęknięciami.

W każdym razie u mnie pojawiły się pewne pęknięcia na tynku, który był położony po 3 latach. Obstawiam, że to skutek osiadania.

 

Przy okazji - z losem czasem nie należy walczyć, nawet jak opóźnia budowę. U mnie opóźnienie ujawniło wadę dachu. Po dwóch latach przyszedł większy śnieg i dach zaczął się rozjeżdżać. Udało się poprawić. Gdybym już mieszkał, mógłbym nie widzieć pęknięć, że nie wspomnę o szalonych kosztach naprawy w takim przypadku. To tak a propos, gdyby się nie udało zrealizować planów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem działkę to nie :) ale dziś na lokalnym forum dostałem info które zasiało we mnie ziarno niepewności :)

abstrahując od rzek to i tak wody gruntowe mam równo z gruntem a z jednej strony domu kałużę do kolan

 

 

no i zasłyszane na grupie worcławskiej:

- jaka jest kolejność zalewania polderów?

- 1. trestno, 2. oławka, 3. wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starosta kazał przygotować się do ewakuacji a burmistrz zapewnia że cyt. "nie ma zagrożenia powodzią dla terenów zabudowanych naszej gminy"

Czym innym jest przygotowanie się, a czym innym samo zalanie. Zresztą między słowami jednego i drugiego może nie być sprzeczności. Przecież może pozalewać drogi i media (prąd, gaz), co jest powodem do ewakuacji mieszkańców. Jeżeli tamtych terenów nie zalało w 1997, pewnie nie zaleje i teraz.

Kiedy wieszczono tą większą powódź? Co to miał się nie tylko wilk, ale lew napić wody. Na wrzesień 2009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Kozanów (jedno z wielkich osiedli), Kościuszki, wrocławski Dworzec Główny itp.

Trzymam kciuki, żeby kompletnie nikogo nie zalało.

Jeżeli chodzi o określanie terenów pod zabudowę, to we Wrocławiu popełniono parę potwornych błędów. Teraz ma wejść w życie zmiana prawa budowlanego, że można się budować wszędzie. Jestem "za a nawet przeciw", ale wyjaśnię to jak woda opadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...