Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A na jakiejś zasadzie działa Panorama Firm, bo wiem że nie wszystkich pytają a i tak do listy dodają. Co prawda gdzieś najmniejszą czcionką, ale robią to chyba zgodnie z prawem.

Ale chyba najlepiej i najbezpieczniej byłoby faktycznie pisemnie zwracać się do właścicieli firm o taką zgodę.

Nie pamiętam szczegółów, bu uodo czytałem wyłącznie pod kątem tego co mi było potrzebne - procedur wykonywania kopii zapasowych i zabezpieczenia danych. To co napiszę teraz nie będzie się odnosiło wprost do ustawy. Generalnie masz dwa rodzaje danych - ogólnodostępne i prywatne. Czym innym są dane firmy, do których każdy może dotrzeć, bo są w odpowiednich rejestrach/ewidencjach, a czym innym dane osób prywatnych. Gromadząc i przetwarzając te drugie, musisz spełnić wszystkie warunki ustawy. Pytanie jakie są obowiązki zarządzającego bazą, która zawiera dane ogólnodostępne. Wnikając głębiej - zakładając, że gość ma działalność i każdy może dotrzeć do jego danych rejestrowych, to już komórka którą się posługuje, może nie figurować w żadnym ogólnodostępnym spisie i kicha. Bez jego zgody nie można nie tylko opublikować, ale nawet przetwarzać. Mój post był może lekko gaszący zapał, ale generalnie jestem za :) Po prostu trzeba czasem przemyśleć kilka kwestii.

 

Co do ocen... Działało kiedyś u moim mieście forum. W pewnym momencie pojawiły się posty ujawniające przekręty. Komuś to było niewygodne i zmuszono admina, do ich usunięcia czy dementowania informacji. Skończyło się na likwidacji forum. Jeżeli któremuś wykonawcy nie spodoba się co ktoś pisze, to zaatakują admina, postraszą sądem, itp. Jakiś pomysł jak przed tym zabezpieczyć? Lista nicków u kogo dany fachowiec pracował? Wystawianie przy tym wyłącznie pozytywów, a reszta przez priva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł jak przed tym zabezpieczyć? Lista nicków u kogo dany fachowiec pracował? Wystawianie przy tym wyłącznie pozytywów, a reszta przez priva?

 

Strona na serwerze na kajmanach i logowanie przez proxy?

Poważnie - mam również podobne wątpliwości jak Ty oraz Natala. Pomijając kwestię naszego popierz...go prawa broniącego partaczy, bardziej obawiam się dobrej reklamy dla firm, które już na to nie zasługują. Kto czyta wrocławską od paru lat, pamięta wiele przypadków kiedy dana ekipa "zeszła na psy" - i w tym momencie powinienem przeprosić psy za porównanie... Osobiście chciałbym aby strona z "wrocławskimi misiami" została wykasowana. Jak ktoś szuka dobrej ekipy i jeszcze nie zepsutej, tutaj dostanie zawsze namiar. Artystów od autoreklamy także można szybko od selekcjonować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona na serwerze na kajmanach i logowanie przez proxy?:)

To chyba dobry pomysł. Znaczy się, żeby pisać mógł albo admin albo admin+starzy grupowicze. Login do czytania przydzielałoby się jak ktoś już troszkę się wykaże ;) W ten sposób misie byłyby odcięte od sprawdzania, czy ktoś ich chwali czy na nich narzeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt dla wszystkich albo wogóle. Przy zablokowanej stronie nikomu nie będzie chciało się tam zaglądać. Serfowanie przez anomizera nie jest trudne, wystarczy nawet taki pakiecik

http://www.dobreprogramy.pl/OperaTor-czyli-anonimowosc-z-Opera-na-pokladzie,Aktualnosc,8626.html

Dzięki za linka - może się przydać, ale... nie bardzo na temat. On umożliwia tylko zacieranie za sobą śladów. Nie umożliwia wchodzenia na stronki bez logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka - może się przydać, ale... nie bardzo na temat. On umożliwia tylko zacieranie za sobą śladów. Nie umożliwia wchodzenia na stronki bez logowania.

 

Frankai, ja Cie bardzo proszę :) Komu, jak komu, ale Tobie mam tłumaczyć? :) Przez tora rejestrujesz gdzieś w świecie stronkę, choćby jakąś z gotowym blogowym skryptem. Przez tora sam wchodzisz i dopisujesz co chcesz na niej. Z jakiegoś innego loginu podajesz tutaj na grupie adres i tyle ;) Chcesz prowadzić www? ;) Ja odpadam z braku czasu i motywacji do takiej listy. Partaczy którzy przewinęli się na mojej budowie (np pierwsza ekipa do stanu "zero") podam każdemu na prv w każdej chwili i mam w d.... czy im się to spodoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, ja Cie bardzo proszę :) Komu, jak komu, ale Tobie mam tłumaczyć? :)

A niby czemu mnie nie? Czy ja jakiś gorszy? :p

Jeżeli miałeś na myśli to, żeby nie namierzono piszącego i nie zaciągnięto go przed oblicze ślepej pani z wagą, to nie jestem przekonany co do tego pakietu. To że omija się rejestrowanie śladów (historia, cookies, pliki w tempie) na kompie z którego pisano, nie znaczy, że na kompie, który odbiera "paczki", nie zarejestrowano IP skąd się pisze. Oczywiście i na to znajdzie się jakiś soft, ale to nie jest raczej ten z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy przypadkiem nie zalało kogoś z naszej grupy? Może potrzebna jest pomoc?

A kto w ogóle mieszka na terenach zagrożonych? Kojarzy mi się, że matka naszej grupy - Agnicha1704. Budowała się w Oławie. Niestety w którymś momencie, z nieznanego mi powodu, przestała pisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola i Hojnorek

Jak zaczęłam w czwartek czytać nasze siechnickie forum, pyszczek mi się uśmiechnął jak zobaczyłam, że tam piszecie. Nie wiem skąd u mnie ta pewność :)

 

Kilka osób mówiło, że w 97 Św. Kaśka była podlana mniej więcej do torów kolejowych lub ciut za nie, także tu nie ma bata.

 

Pozdrawiam sąsiadów suchutko - nie dajcie się zwariować, bo będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i tego się trzymajmy będzie dobrze:)

ale nie można ludziom wmawiać że będzie lajtowo jak nasz Sternik, bo teraz się okazuje że ludzie bez zapasów jedzenia wody baterii i nie za bardzo wiedzą co robić= czy wogóle coś robić

jedni spacerują po wałach, jeżdżą robią foty albo grilla bo przecież wsio ok tak z 80%

drudzy przy workach albo dowożą żarełko i picie tak z 20%

a wystarczyło spokojnie powiedzieć co jest grane i jak ludziska mogą pomóc

 

ps duży plus dla radia wrocław są lepsi od sztabu kryzysowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

W Siechnicach po 97 r. na hasło "powódź" w pół dnia wszyscy mają wszystko wywiezione, wyniesione, rodzinę ewakuowaną i zapasy na dwa tygodnie :)

Tu się tak nakręcają, że z plotek można wnioskować Sodomę i Gomorę...

 

Ja z tej powodzi zapamiętam najdłużej stojących przy swoim aucie ludzi przed monopolowym. Na masce 0,7 l, rozbawione panienki u boku - ot -powódź :)

Była tak 2.30 i wracaliśmy z umacniania wałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zauważyłam Twój wpis na forum Siechnic. Powiem szczerze, że też martwiłam się o Twój śliczny drewniany domeczek. Na szczęście najgorsze za nami. Co tam, że mam nadal lodówkę i pralkę na rusztowaniu w salonie i po żarełko wchodzę po drabinie. Jutro ściągamy wszystko na dół i życie wraca do normy. Zresztą, będzie to pretekst by dokładnie wysprzątać cały dom. Ale powiem szczerze, że dawno nie miałam takiego cykora. I wcale nie dziwię się ludziom którzy przeżyli ten horror 13 lat temu, że byli w takiej panice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry pomysł. Znaczy się, żeby pisać mógł albo admin albo admin+starzy grupowicze. Login do czytania przydzielałoby się jak ktoś już troszkę się wykaże ;) W ten sposób misie byłyby odcięte od sprawdzania, czy ktoś ich chwali czy na nich narzeka ;)

 

Kurcze, przyznam szczerze że zabiliście mi trochę ćwieka, bo nie zdawałem sobie sprawy jak do tego zabrać się od strony prawnej. Najlepiej chyba to pójść po jakąś poradę prawną w tej kwestii, jak ustrzec się przed niepożądanym oskarżeniem przez jakiegoś misia :D

A może zrobić tylko wykaz firm z rankingiem poniżej (od 1 do 10) i kto brał udział w tym rankingu, a opinie ludzi można by przeczytać po zalogowaniu jak Frankai proponuje, albo na priva.

Z drugiej jednak strony to pewnie czy tak czy tak trzeba by pytać o zgodę firmy o umieszczenie jej na czymś takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...