Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do wyłączników przepięciowych który jest montowany w tablicy bezpiecznikowej tuż za wyłącznikiem głównym to koszt wynosi od 1tyś do 4 tyś zł za taki wyłącznik w zależności od klasy i wymienności części.Pozdrawiam Wiech.

 

Wiem - bo zapytałam pana Męża. Mąż siedzi trochę w temacie i już go podpuszczam żeby zabrał się za koncepcję rozwiązań elektryczno-automatycznych w naszym domu.

Instalację odgromową raczej chcemy mieć, a jedno zdaje sie pociąga za sobą drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - ja nie ufam jakoś jednowarstwowej ścianie - odkąd zobaczyłem ~1,5 roczny domek z jednej warstwy gazobetonu (36cm chyba) bez ocieplenia i wychodzącym grzybem na ścianach w jednym miejscu a z ewidentnym przemarzaniem w innych to trochę mnie to zastanowiło... (na pewno wykonawstwo mieli skopane ale mimo wszystko...)

Ja na razie mierzę w dwuwarstową ścianę -keramzyt+wełna - drożej ale jakoś pewniej się będę czuł. Netto - fundament->bloczki betonowe+izolacje+ocieplanie+mury+Teriva (keramzyt)+wyntylacje i kominy=netto ~32000 (ale to dopiero pierwsza oferta)

Tylko do tego jeszcze ława+ziemia pod podłogę+ocieplenie podłogi+drenaż przy fundamentach+ na pewno coś jeszcze

a na dach chyba wyłożę Brasa ale to już decyduje żona. Na razie czekam na ostatnie decyzje odnośnie przyłączy i wtedy zagospodarowanie działki, wyłączenie z prod. rolnej i pozwolenie - czyli jakieś 3 miesiące.., :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiks bardzo mi się podoba Twój dom.Lubię domy o takiej bryle.Ja również wybierałem z żoną z ponad tysiąca projektów .Byłem ograniczony szerokością działki mam 20 m,a chciałem mieć garaż w bryle domu.Buduję 4lata i mam na ukończeniu.Mam tylko pytanie jak planujesz rozwiązać wentylację w domu.Chodzi mi o garaż i kuchenkę elektr. lub gazową.Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiks,

na pewno zagospodarowanie i reszta papierów nie potrwa trzy miesiące. Ja adaptuję (tzn architekt) dwa tygodnie i jeszcze jakiś tydzień, pozwolenie też powinno być szybko, słyszałam że nawet tydzień. Wyłączenie z produkcji rolnej - po co, jeśli masz decyzję o warunkach zabudowy? U nas bedzie tylko konieczność wniosku o zwolnienie z opłat za wyłączenie z produkcji rolnej, ale to można już chyba w trakcie budowy, nie jest to potrzebne do pozwolenia na budowę. :roll:

No właśnie - zaczynam się zastanawiać nad celowością wyłączenia z roli całości działki - czy ktoś z Was robił tak może że wyłączony z produkcji był tylko ten kawałek na którym stoi dom, nie cała działka - chodzi o inne stawki podaktu od gruntu rolnego i budowlanego? Czy tak można i warto zrobić?

 

Aha - radiks - czy bierzesz keramzyty TERMAT czy inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję

- kandydata na inspektora nadzoru;

- firmy budowlanej, od 0 do ssz; firma VAT;

- budowa domu w pd ok . W-wia; lato 2004;

- wymagam referencji.

 

Jeśli możecie kogoś polecić, proszę o info na priv.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo,

wygląda na to, że podłoga musi poczekać - pan cykliniarz ma wolne terminy jesienią... :cry: :)

Może ktoś się zmiłuje i przyśle namiar na cykliniarza, który nie boi się starych, nierównych dech...

Z gazety wolałbym nie brać.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie namiary

 

A więc: W GÓRY MIŁY BRACIE, TAM PRZYGODA CZEKA NA CIĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej BK, ja też gratuluję! Teraz to już z górki :D :D :D Ja czekam na pozwolenie, usunąłem humus i teraz codziennie po pracy mieszam zaprawę w taczce i zalewam słupki ogrodzeniowe. Familyja już się ze mnie śmieje, bo pierwszy słupek stanął... w grudniu... a ja się do teraz bawię. Ale wszysko HAND MADE i jestem z tego dumny :D :D

 

Dobrzykowice, właśnie miałem się Ciebie podpytać o tego inspektora, bo szukam dobrego. Ale mówisz, że Twój do bani był. Mam jednego upatrzonego w Oławie ale 2000 chce, trochę sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Miwol,

Ja mam namiar na kierownika - wprawdzie jeszcze nie buduję, ale człowiek jest polecanym wieloletnim znajomym mojej dobrej koleżanki i jej męża - budowlańca. Człowiek jest na przymusowej wcześniejszej emeryturze, ale jest jeszcze dość młody, ponoć bardzo fachowy, drobiazgowy i czepia się szczegółów :D . Pan jest z Oławy, jak będzie jeździć do mnie do Gajkowa, myślę że po drodze byłoby mu też do ciebie.

 

A można słupki ogrodzeniowe bez pozwolenia stawiać?

Ja myślałam że na ogrodzenie też ma być pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...