Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ja osobiście ponieważ muszę załatwiać wszystko na odległość poświęciłem nieco czasu i pogrzebałem w necie, podzwoniłem po bankach i dokopałem się do osób zajmujących się wyłącznie kredytami hipotecznymi w oddziałach we Wrocku więc grzecznie prosiłem o kontakt drogą mailową bo inaczej nie da rady i w większości sytuacji udało mi się uzyskać symulację i wstępną ofertę na moje zapytanie.

Jedynie co mnie wpienia to że w niektórych bankach kontaktujesz się z infolinią i wtedy oddzwaniają bądź wypełniasz formularz na stronie (ciężko znaleźć nr tel do poszczególnych oddziałów). U mnie problem polegał na tym że oni nie mogli oddzwonić za granicę, więc zaangażowałem moją mamę do tego. W jednym banku odmówili symulacji ponieważ zażądali rozmawiać ze mną, więc mama powiedziała im żeby spadali na drzewo :rolleyes:, a ci co byli okej zaprosili ją na rozmowy. fakt że tylko dwa wydrukowały symulację i warunki a pozostałe nie bo zasłaniali się jakimiś przepisami, ale jakby nie patrzeć oferty zdobyte przez moją mamę i otrzymane od banków na maila pozwoliły mi jakoś powoli ruszyć do przodu. W przeciwnym razie musiałbym walić do Polszy na jakiś tydzień urlopu żeby to pozałatwiać.

 

A co do doradcy to myślę że i tak skorzystam bo liczę że odciąży mnie on nieco od spraw papierkowych. Zresztą tak samo zrobiłem z wszelkimi pozwoleniami na budowę itp. Kosztowało mnie to ekstra ale, parę miesięcy później otrzymałem cały pakiet dokumencików dot budowy i tyle.

 

1. Za doradcę płaci bank - jedyne niebezpieczeństwo, to że będzie próbował wcisnąć Ci bank, który najwięcej jemu płaci,

2. Muszę pozbawic Cię złudzeń - nie zaoszczędzisz czasu z doradcą przy papierkach, jedyne co może, to kompetentnie przygotować listę dokumentów i podpowiedzieć, gdzie, co się załatwia i ile czasu może zająć. Naciskaj na to, bo później okazuje się, że jeszcze taki papierek, a taki, a czas leci

3. Koniecznie zwróć uwagę na spread - potrafią się różnić o 2,5% , a to nic innego jak czysta prowizja dla banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoki poziom wód gruntowych wystepuje na Twojej działce? jak masz wkoło sucho to po ci mi bitumiczne świństwo do domu wkładać?

pochwal sie ekipą od wylewek - za miesiąc mnie czeka ta robota.

 

U mnie wylewki robil p. Cyran - 691 251 166 (tez polecany tutaj na forum - chyba robil u kilku osob)

Pan ten ma plusy i minusy:

+ jako jeden z nielicznych nie mial problemow z polozeniem papy - inni potencjalni wykonawcy sie smiali - a takich nie lubie. Pape mialem kladziona osobno wczesniej. Po tynkach - kiedy juz caly najwiekszy syf mialem za soba - osobiscie nie wierze ze papa przetrwalaby ten etap. Po papie mialem robione CO i wode. Mam podlogowke i tez uzywalem wymienianego tutaj styropianu w rolkach z folia alu - super sprawa dla wykonawcy - trudno na czyms takim spaprac robote.

+ zalatwil sobie pojemniki na wode 1000l - co bylo dla mnie istotne, dzieki czemu mialem 4 pojemniki i tylko raz wolalem beczkowoz

+ zgodzil sie zrobic w dwoch etapach - najpierw dol, po 2 tygodniach gore - bylo to dla mnie wazne - bo mialem mnostwo rzeczy (welne kupiona na dach) i nie bylem w stanie tego w 1dzien przeniesc

- troche plywaly mu terminy, drugie wejscie sie opoznilo o okolo tydzien - ale dla mnie to nie bylo krytyczne

Generalnie polecam.

 

Co do tego dlaczego dalem pape - przekonala mnie jedna sprawa - jak sobie podnioslem folie/pape izolujaca fundament od scian to - przynajmniej u mnie - ewidentnie bylo widac ze suche to miejsce nie jest. I wg mnie nie ma tutaj nic do rzeczy czy ma sie wysoko wody gruntowe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a jak to jest że oferta kredytu złożona przez doradcę z jednego banku jest lepsza niż ta którą mi zaproponował przedstawiciel tegoż banku.

Może doradca nie przedstawił jeszcze szczególików dorzuconych do raty miesięcznej ale jak na razie to wygląda jakoś dziwnie. Zadałem nawet wprost pytanie przedstawicielowi banku dlaczego tak jest, jak na razie czekam na odpowiedź :rolleyes:

 

Z drugiej strony powiedzcie mi please - zwykłemu laikowi - na co mam zwracać uwagę w umowie kredytowej, warunkach - ogólnie w ofercie?

z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

droga grupa

ponawiam pytanie o jakis producentow ogrodzen /w rozsadnej cenie/

a moze ja sie czepiam i nie znam na cenach?

moja ostatnia wycena

okolo 13.000 za 6 slupkow i niska podmurowke z klinkiera /ich material /czy to duzo ?-ja uwazam ze tak

do tego przesla ,brama ,furtka okolo 11000-12000 i suma sumarow mamy okolo 24000-25000 za ogordzenie

ja uwazam ze to duzo a moze sie myle?

jakies pomysly na tansze rozwiazanie ogrodzenia

sprawa pilna

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuję namiar na kostkę granitową.

wiem , ze którys z Forumowiczów wrocławskich nia handlował ale nie zachowałam namiaru w starym forum a temat wrocił.

gdzie można takową dostać w dobrej cenie ? potrzebuję tego sporo

 

bemark klinkier jest drogi pewnie stąd ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai,

a gdzie kupowałeś ten styro z folią? drogie to ustrojstwo - mam ofertę za 25zł/m2 gr.3cm ale licze ile tego potrzebuje to mi włosy dęba stają.

Sami przynieśli. Właśnie sprawdziłem - 18.96 /m2 (3 lata temu). Cała lista użytych materiałów liczy blisko 300 pozycji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 13.000 za 6 slupkow i niska podmurowke z klinkiera /ich material /czy to duzo ?-ja uwazam ze tak

do tego przesla ,brama ,furtka okolo 11000-12000 i suma sumarow mamy okolo 24000-25000 za ogordzenie

ja uwazam ze to duzo a moze sie myle?

Trochę drogo. Orientacyjnie: klinkier Roben NF-17 na 7 słupków 100x38cm wraz z "czapkami" . Cegły (dziurawki) było (trochę zostało) 702 szt., 522 szt. kształtki 112 i 290 szt. połówkowej. Łącznie 3712 zł.

Beton na fundamenty: ok. 800zł

Wykonanie fundamentów (w tym koparka) - chyba 1000zł.

Murowanie słupków i czapek - 3700zł.

 

Bramo-furtka 4.5m u teściów, imitująca stary wzór - kawałki blachy z wytłaczanymi kółkami (pewnie jakiś PRL-owski odpad wówczas, a teraz wycinane pewnie laserem) - 2500zł.

 

Jak mi wyceni - inny fachowiec - to dam znać. Moja będzie prosta, ale ocynk ogniowy + malowanie proszkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne - tynkowanie to jedne z najbardziej brudzących prac na budowie.

A jeśli ekipa po sobie dobrze posprzata to chwała takiej ekipie.

 

A jak ekipa nie dostanie ostatniej transzy, to zawsze posprząta... ;) Tynkarze zrobili mi taki burd...l że hej, zaraz za nimi w kolejce ustawił sie elektryk i hydraulik. Oczywiście każdy na każdego zganiał :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo. Orientacyjnie: klinkier Roben NF-17 na 7 słupków 100x38cm wraz z "czapkami" . Cegły (dziurawki) było (trochę zostało) 702 szt., 522 szt. kształtki 112 i 290 szt. połówkowej. Łącznie 3712 zł.

Beton na fundamenty: ok. 800zł

Wykonanie fundamentów (w tym koparka) - chyba 1000zł.

Murowanie słupków i czapek - 3700zł.

 

Bramo-furtka 4.5m u teściów, imitująca stary wzór - kawałki blachy z wytłaczanymi kółkami (pewnie jakiś PRL-owski odpad wówczas, a teraz wycinane pewnie laserem) - 2500zł.

 

Jak mi wyceni - inny fachowiec - to dam znać. Moja będzie prosta, ale ocynk ogniowy + malowanie proszkowe.

 

Witam

 

takie ceny podobaja mi sie

zupelnie inaczej to brzmi

cena betonu mnie zaskoczyla

u mnie wyliczyli 5 kubikow po 280zl B20 czyli 1400 na fundament

nam tez wyceniali jedni ocynk plus malowanie proszkowe

druga firma jakis dobry podklad i proszkowe malowanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena betonu mnie zaskoczyla

u mnie wyliczyli 5 kubikow po 280zl B20 czyli 1400 na fundament

nam tez wyceniali jedni ocynk plus malowanie proszkowe

Ja mam tylko 7 słupków. Nie mam podmurówki. Ile m3 wyszło - nie wiem. Rachunek za beton mam na "wykonanie fundamentów" dokładnie na 823.90.

Z tego co zrozumiałem mojego fachowca, to są dwa ocynki. Jakiś zwykły i ogniowy. Ten drugi droższy i musi wozić... pod Wrocław. Przy "8" jest taki reklama przed którąś miejscowością na trasie Oleśnica-Wrocław - zielony smok. Jakoś mam większe zaufanie do ocynku niż dobrego podkładu ;) Mój płot też dam do ognia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam pytanie o ocieplenie poddasza czy ktoś z was zlecał to firmie jeśli tak to jakiej i jakie są ceny za samą wełnę z folią?

 

Ja z tego co pamiętam płaciłem za ocieplenie 15 zł + 35 zł za rigipsy (chodzi o odizolowanie poddasza użytkowego od strychu).

Dzisiaj widzę, że cena ocieplenia, sznurka i folii to 10 zł/m2.

 

Dodatkowo ocieplałem skosy strychu i tam dałem resztki membrany dachowej, ale to prosta praca i w ciągu jednego popołudnia w 2 osoby zrobiliśmy całość (60 m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chudziak na poziomie 0, pod nim mase ubitego piachu. mam też badania gruntu, z których wynika, ze wszadzenie czegokolwiek bitumicznego do srodka jest zbedne. Poza tym mam dzieciaki alergiki i dlatego nie będę dawał żadnej papy do środka

 

Ja mam podobnie i zastosowałem folię, którą sami układaliśmy i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

droga grupa

ponawiam pytanie o jakis producentow ogrodzen /w rozsadnej cenie/

a moze ja sie czepiam i nie znam na cenach?

moja ostatnia wycena

okolo 13.000 za 6 slupkow i niska podmurowke z klinkiera /ich material /czy to duzo ?-ja uwazam ze tak

do tego przesla ,brama ,furtka okolo 11000-12000 i suma sumarow mamy okolo 24000-25000 za ogordzenie

ja uwazam ze to duzo a moze sie myle?

jakies pomysly na tansze rozwiazanie ogrodzenia

sprawa pilna

pozdrawiam

 

Skoro masz 6 słupków tzn. że jest brama, furtka i 3 przęsła - za to chcą 11-12 tys ?

 

To bardzo drogie przęsła - w bramex też tyle chcieli ?

 

Ja mam tańsze rozwiązanie, bo koszty i czas montażu klinkieru mnie zniechęciły - mam ogrodzenie betonowe pomalowane na stworzone przez moją żonę kolory (biała farba + pigmenty) z ozdobnymi kulkami + brama z napędem i furtka - obie "kute" - całość kosztowała około 5 tys (montaż zajmuje 2 x pół dnia 2 osobom - ale tu pomógł szwagier, więc nie znam kosztów rynkowych).

 

Jak chcesz zobaczyć takie "na żywo" napisz na priv,

 

Sprawuje się to bardzo dobrze i nam się podoba - jedynie do bramy i furtki mam zastrzeżenia po czasie.

Były malowane dobrym podkładem, a potem zanurzeniowo farbą i ... po 2 latach w kilku miejscach zaczęły przy spawach pojawiać się rdzawe zacieki, więc Frankai ma rację nie ufając "dobrym podkładom" - nie ma to jak ocynk ogniowy - wybierając ponownie właśnie taki bym wybrał jako "bardzo dobry podkład" ;-)

 

PS jeśli planujecie napędy do bram wymagajcie montażu na nitonakrętkach zamiast spawania (w razie pytań piszcie na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupowałeś ten styro z folią? drogie to ustrojstwo - mam ofertę za 25zł/m2 gr.3cm ale licze ile tego potrzebuje to mi włosy dęba stają.

 

Mam podlogowke i tez uzywalem wymienianego tutaj styropianu w rolkach z folia alu - super sprawa dla wykonawcy - trudno na czyms takim spaprac robote.

 

ja kupiłam zwyklą folie aluminiowa z folnetu za 2 zł za metr br poprostu a kasę przeznaczę na lepszy piec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał wyceniane wykonanie ogrodzenia z kształtek klinkierowych takich:

http://www.allegro.pl/item1089463037_ogrodzenie_a_la_klinkier_slupki_montaz.html

 

Jeśli tak to ile za mb chcieli wykonawcy (a może to się jakoś inaczej liczy) ?

 

Mam pytanko, czy widziałeś już to ogrodzenie w realu? Czy warto w taką imitację klinkieru zainwestować, czy już lepiej zrujnować się na klinkierowe - nie biorę pod uwagę kosztów, bo te oczywiście klinkier by zdyskwalifikowały.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie o architekta wnętrz, nie planowaliśmy z takich usług korzystać ale wydaje się, że w kilku miejscach dobra rada by się przydała - wszystko zależy jak takie usługi cenowo wypadają ...

Jakiś czas temu takie pytanie już chyba padało - ale nie zapisałem - a to wyszukiwanie mnie dobija.

 

Możecie kogoś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...