Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

miwol - w stopce dobrzykowice są namiary na różnych przetestowanych wykonawców...jest tam równiez mój kierownik budowy....nie odzywałam sie wcześniej bo pytałeś o inspektora ...a to przeciez 2 różne sprawy...ale po przeczytaniu Twojego ostatniego postu to już nie wiem kogo szukasz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Moi Drodzy

Większośc szczęśliwców planuje w długą majówkę budowanie ( ci co mogą), albo słodkie lenistwo (ci co już wybudowali) . Ja jeszcze nie mogę ani tego ,ani owego ..........

Właśnie do piecyka wsadziłam serniczek- do czytania forum z kawką będzie akurat 8) :lol:

Będzie kompromis pomiędzy przyjemnym i pożytecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - co do wentylacji to się jeszcze zastanawiam - chciałbym zrobić rekuperator ale obawiam się, że kasy braknie :( i jeszcze można by się pobawić z rozprowadzeniem ogrzewania z kominka (to trudniejsze, bo gdzie jest kominek każdy widzi, ale wykonalne) ale obawiam się, że...kasy braknie :( więc prawdopodobnie będzie stare dobre grawitacyjne (wyciąg nad kuchenką, piec CUW z zamkniętą komorą spalania) a w garażu to zawsze można wybić mały otworek i wstawić kratkę - moi rodzice mają to tak rozwiązane i się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trochę kręcę. Sytuacja wyglada tak: znalazłem ekipę ale to wykonawcy tylko, potrzebny jest kierownik z uprawnieniami, który będzie "bywał" na budowie i wpisywał się do dziennika. Czy ten Twój, Ivonesca, jest "godzien" polecenia?

miwol - na tej liście znaleźli się tylko ludziki warte polecenia :-) i potwierdzam, że ten mój kierownik jest OK.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - co do wentylacji to się jeszcze zastanawiam - chciałbym zrobić rekuperator ale obawiam się, że kasy braknie :( i jeszcze można by się pobawić z rozprowadzeniem ogrzewania z kominka (to trudniejsze, bo gdzie jest kominek każdy widzi, ale wykonalne) ale obawiam się, że...kasy braknie :( więc prawdopodobnie będzie stare dobre grawitacyjne (wyciąg nad kuchenką, piec CUW z zamkniętą komorą spalania) a w garażu to zawsze można wybić mały otworek i wstawić kratkę - moi rodzice mają to tak rozwiązane i się sprawdza.

 

No własnie zastanawiam się - czy jak robisz rekuperator to przypadkiem nie oszczędzasz na kominach? Bo budujesz ich mniej? I suma sumarum wychodzi na to samo?

Myślę że dobrze będzie, jak pojawisz się na Majówce w Wilkszynie, to wtedy będziemy razem molestować o rekuperatory Maćka (mąż Aki), bo on jest dobrze zorientowany. Mam nadzieję że się Aka nie pogniewa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mnie czeka ciasto z rabarbarem :p

Chyba że Pawełek się z nim uwinie :(

 

i ciasto z rabarbarem....pychota.....chyba będę musiała jutro w kuchni też coś wykombinowac...taka ochota mnie wzięła :wink:

polanka - część żeńska ;-) - a czy ten przepis na ciasteczka słonecznikowe to ja w końcu od Ciebie wzięłam czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, i jak myślicie co się robi o tej porze, no jasne.... pracuje. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności pozdrowienia was, może zrobić wam poranną kawkę? :) . A oprócz pracy oczywiście prowadzę rozpoznanie pod kątem projektu, mój typ na dzisiaj to D09 http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=25

był inny ale.... działka się skurczyła :D ;pewnie ze strachu przed inwestorem?? pozdrawiam jeszcze raz i miłego dłuuuuuugiego weekendu

Z robotniczym pozdrowieniem....

ps. czy ktoś w okolicy budował/uje d09??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad7,

d09 jest bardzo fajny - prosty i wygląda na tani w budowie. Minus - brak garażu. Dla mnie brak jeszcze jednego pokoju (gabinetu/gościnnego) - zależy jaką masz rodzinę i czy potrzebujesz mieć pokój do pracy w domu. Ale na pewno warto taki pokój mieć, np do korzystania z komputera - ja musiałam zaanektować stół jadalny w kuchni na laptopa i papiery - niestety taki kącik w domu jest potrzebny.

W Projektach na pewno znajdziesz kogoś w okolicy kto buduje ten domek, a może pani z punktu sprzedającego projektu Muratora we Wrocławiu da ci telefon do kogoś takiego.

Może któryś z projektów Archipelagu - Irma, Ola, Blanka?

Miłego świętowania

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Grupie Wrocławskiej :D .

Jeszcze nie miałam okazji się przywitać. Jesteśmy z Wrocławia. Zakupiliśmy działkę w Chrząstawie Małej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Moja ze względu na okolice, męża z powodu bliskości stawów ( w których podobno są ryby...). Prawie wybraliśmy projekt ( a przynajmniej tak nam się wydaje ). Jest to Camisano z pracowni Archigraph ( http://www.archigraph.pl ). Co prawda w domu leży już przerobiony i gotowy do budowy projekt D08, ale zawartość kieszeni zmieniła naszą koncepcję. Nie wiem, może będziemy żałować naszej decyzji, bo D08 jest dla mnie idealny. Zobaczymy. W każdym razie chcemy się wybudować w 2004 roku. Jeśli macie jakieś "pewne" i sprawdzone ekipy bądź hurtownie z mat. budowlanymi, proszę piszcie. Co myślicie o naszej zmianie projektu? Wszystkie uwagi na prawdę cenne.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyglądaliśmy się temu domkowi. Jest bardzo sympatyczny, ale w naszym przypadku brak garażu wyeliminował go na dzień dobry... Troszkę za mała kuchnia. No i czego już nigdy nie chcę przerabiać po mieszkaniu w blokowisku...:prostokątne i nie zaduże sypialnie. Ogólnie parę przeróbek i jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Grupie Wrocławskiej :D .

Jeszcze nie miałam okazji się przywitać. Jesteśmy z Wrocławia. Zakupiliśmy działkę w Chrząstawie Małej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Moja ze względu na okolice, męża z powodu bliskości stawów ( w których podobno są ryby...) ...

Witaj (-cie) !

W Chrząstawach robi się gęsto od znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Długo mnie tu cos nie było, w miedzyczasie zamówiłam drewno na więźbe, zsynchronizowałam ekipy, a teraz czekam jeszcze na spotkanie z inspektorem coby zasiegnac rad specjalisty... Ufff...

A za chwile jade na działke przerywac chwasty, bo mi zywopłot zagłuszają. :D

 

Dobrze Was tu wszystkich widzec! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...