Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

To może poczepię się pod temat. Gdzie można dostać w dobrej cenie kontakty, gniazdka.

 

Coś konkretnego? np na Simon Basic najlepszą cenę miałem w hurtowniach Mors, na Ospela w hurtowni w Elka w Wałbrzychu itd. Standardowo hurtownie pokazują się na allegro, tylko nie klikaj w aukcje :) Zrób zestawienie i dogadaj rabaty oraz transport poza serwisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w ten sposób warto zrobić bardzo dokładne zestawienie, bo nie da się wymienić, ani oddać towaru.

Oczywiście, ale trzeba brać jeszcze pod uwagę, że i tak się nie uda ;)

Człowiek zamieszka i okaże się, że:

1. Zapomnieliśmy, że w tym miejscu będzie radiobudzik i lampka nocna, więc potrzebne gniazdko podwójne.

2. Gniazdko podwójne jest za wysokie i nie mieści się (właśnie okazało się u mnie, że rama od łóżka zachodzi nad gniazdko).

3. Wyłącznik miał być seryjny, bo jednak warto lampę świecić 1/4 i 3/4.

4. W miejsce wyłącznika da się wyłącznik z czujnikiem ruchu lub zamontuje się czujnik ruchu a zamiast pojedynczego czy schodowego da się seryjny łącząc w celu uzyskania efektu On/Auto/Off.

5. Rolety mają krańcówki, ale trzeba je regulować i lepiej jednak, żeby przyciski były monostabilne niż bistabilne.

6. Sprzętów obok telewizora jest tyle, że brakuje gniazdek (nota bene pytanie czy nie warto dać listwy przeciwzakłóceniowej, aczkolwiek jej skuteczność względem wyładowań jest i tak wątpliwa).

itp. itd.

 

Jaki wniosek? Robiąc listę, należy zastanowić się, które elementy nie są absolutnie do ruszenia, a które mogę się zmienić, lub nie zależy nam na estetyce.

Przykładowo: w kuchni mam m.in. gniazdko pojedyncze za lodówką i wyłącznik schodowy do lampy. Schodowy chcę zastąpić pojedynczym, a lampa ma wbudowany czujnik ruchu. W spiżarni pojedynczy wyłącznik. Teoretycznie lista powinna wyglądać tak: 2 x pojedynczy wyłącznik, 2 x pojedyncze gniazdko (za lodówkę i do drugiej puszki po wyłączniku). Ja zamówię jednak (zakładam, że jestem skąpy i ma nic nie zostać): 2 x schodowy i gniazdko podwójne. Schodowy, a nawet krzyżowy, mogą pełnić funkcję pojedynczego. Jeżeli będą jednak 3 wyłączniki - mogę dokupić dowolny (czytaj tańszy i kupowany w sklepie, jak hurtownik się "wypnie" na takie małe zamówienie), bo wejście do spiżarni mam z kotłowni i estetyka nie jest ważna. Gniazdko podwójne z uwagi, że za lodówką nie widać, a jak gdzieś w pokoju mi jednak będzie potrzebne, to tam je założę. Jeżeli będą jednak potrzebna 2 gniazdka, to za lodówkę znowu kupię obojętniejakie. W miejsce wyłącznika zaś dam jakieś pojedyncze z pokoju, z miejsca najmniej widocznego. Może to trochę zawiłe, ale jak ktoś umie kombinować, to zrozumie co miałem na myśli :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko Czy ktos zna meble Kaya z Wroclawia ( wejscie od Legnickiej chyba ul boleslawiecka) My zamowilismy dalismy zaliczke a teraz czytam na necie opinie i jest im malo a te ktore sa to w wiekszosci negatywne i pisane przez te same osoby

Mam nadzieje ze jednak sa jacys zadowoleni Moze ktos na watku mial z nimi "do czynienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić pracownię, która robiła nam projekty łazienek [a będzie robiła jeszcze inne pomieszczenia] - wizualki łazienek mam w dzienniku, jeśli chcesz zobaczyć.

http://todo.home.pl

 

Dzięki Claris. Muszę porozmawiać z żonką i pewnie zaatakujemy te namiary. Oglądałem wizualizacje - całkiem fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na gwałt poszukuję ekipy do zakończenia elewacji. Mam zrobiony styropian i zatopioną siatkę, potrzebuję zrobić drugi raz klejem i tynk silikonowy. Około 350 m2.

 

Byłbym wdzięczny za namiary na sprawną ekipę, budowa we Wrocławiu.

 

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie się pochwalić informacją gdzie i za ile zamawialiście jakiś kontener [i jak duży] na odpady pobudowlane? Działka zaczyna przypominać śmietnik i trza byłoby się tego trochę pozbyć...

ja brałem z firmy w Sw. Katarzynie, ale namiaru nie mam - oglaszają się w Gazecie Wrocłwskiej- w listopadzie płaciłem 300zł bez rachunku za kontener 7m3.

Wrzuciłem tam wszystko co sie dało łącznie z podrzuconymi przez miłych sasiadów oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam, że podejmę się szlifowania łączeń płyt G-K u siebie na poddaszu. W zwiazku z tym, że mam blade pojęcie o szlifowaniu gipsu możecie mi poradzić co zrobić żeby szło szybko i dobrze ?

Na razie zaopatrzyłam się w kombinezonik i maseczki p/pyłowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam, że podejmę się szlifowania łączeń płyt G-K u siebie na poddaszu. W zwiazku z tym, że mam blade pojęcie o szlifowaniu gipsu

Może trochę wrednie i głupio się zapytam, zamiast odpowiedzieć, ale liczysz się z tym, że nie będzie idealnie i może Ci popękać? Widziałem pracę różnych fachowców i widzę kolosalne różnice, mimo że każdy był "specjalistą" od tego typu prac. Trzeba mieć rączkę, żeby było gładko i trzeba mieć wiedzę i wyczucie, żeby nie popękało. Pomijam już to, że zajmie Ci to 2-3 razy dłużej, ale jak rozumiem - masz czas i lubisz wyzwania :) Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw LG w spokoju ;) :D :lol2:

Po pierwsze - nie zmieniam pracy. Nawet nie pytam za ile i co do roboty. Po drugie - czy tylko LG chce kogoś zatrudnić we Wrocku? Po trzecie - potrzeby LG raczej nie pasują do mojego życiorysu. Po czwarte - gdyby to byli oni, to pewnie bym ich zabił śmiechem na spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam, że podejmę się szlifowania łączeń płyt G-K u siebie na poddaszu. W zwiazku z tym, że mam blade pojęcie o szlifowaniu gipsu możecie mi poradzić co zrobić żeby szło szybko i dobrze ?

Na razie zaopatrzyłam się w kombinezonik i maseczki p/pyłowe :)

Może trochę wrednie i głupio się zapytam, zamiast odpowiedzieć, ale liczysz się z tym, że nie będzie idealnie i może Ci popękać? Widziałem pracę różnych fachowców i widzę kolosalne różnice, mimo że każdy był "specjalistą" od tego typu prac. Trzeba mieć rączkę, żeby było gładko i trzeba mieć wiedzę i wyczucie, żeby nie popękało. Pomijam już to, że zajmie Ci to 2-3 razy dłużej, ale jak rozumiem - masz czas i lubisz wyzwania :) Trzymam kciuki :)

Jak na razie to liczę kasę a to jest praca którą mogę wykonać sama.

Rączkę to ja mam teraz ale pewnie po szlifowaniu będę miała grabę :)

Mam 1/2 czasu, mało $ a wyzwania lubię :)

Na razie podchodzę optymistycznie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...