Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wody zejdzie nam ok 2m3 na dzień. Kombinowanie dowożenia w metrowych baniakach to dla mnie wyższa logistyka ;) MPWiK mi zrzuci do szamba [nowego, nieużywanego ;)] 6m3 na raz i mam spokój na 3 dni. Może nieco drożej, ale nikogo nie muszę się prosić, zamawiam i mam... na wylewki może już będzie wodociąg - choć wody chyba schodzi nieporównywalnie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Strażaka nawet znam jednego i to całkiem przystojnego ale fakt wodę mam choć oczywiście rozliczę się z właścicielami co to od nich pożyczam :), hydrant to koło mnie będzie zaraz obok bramy jak go sobie wybuduję razem z ponad 90m odcinkiem wodociągu do swojego domku. Problem był z prądem a właściwie tylko z trójfazówką, ale już po ptokach bo agregat jest i działa. Oby tylko jak najszybciej go oddać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zamawialiście okna?

 

ja mam ich trochę i jedna firma wyceniła mi na 40 000 drewniane..... duuuuuuuzo :) a plastiki na 22 000...

macie jakieś sprawdzone firmy

dużo tzn. ile i jakie wielkości?

ja swoje okna drewniane robiłem w firmie Hohensee - http://www.hohensee.pl - jestem zadowolony, wyglądają ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Balbino :)

Witam w imieniu innych laików! My z mężem dopiero kupujemy działkę i też myślimy coraz bardziej o projekcie indywidualnym. Czy mogłabyś się podzielić (ew. na priva) namiarami na swojego architekta - jesli oczywiście jest godny polecenia?

 

Pozdrawiam serdeczeni!

 

Jestesmy na etapie projektowania, we wrzesniu plany ma zrobić konstruktor i inni instalatorzy. Jak tylko projekt bedzie skończony i będziemy zadowoleni chetnie podzielę się namiarami na architekta. Na tym etapie nie mogę jednoznacznie ocenić pracy Pani architekt. Jednak Pani jest miła, cierpliwa, kontaktowa i stara sie brać pod uwagę wszystkie nasze propozycje, doradza . Odezwę się jak juz bedę mieć projekt w postaci finalnej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestesmy na etapie projektowania, we wrzesniu plany ma zrobić konstruktor i inni instalatorzy. Jak tylko projekt bedzie skończony i będziemy zadowoleni chetnie podzielę się namiarami na architekta. Na tym etapie nie mogę jednoznacznie ocenić pracy Pani architekt. Jednak Pani jest miła, cierpliwa, kontaktowa i stara sie brać pod uwagę wszystkie nasze propozycje, doradza . Odezwę się jak juz bedę mieć projekt w postaci finalnej:)

jesli za Wasz projekt weźmie sie konstruktor to znaczy, ze wersja architektoniczna została zatwierdzona. Bo nie bardzo wiem co masz na mysli, ze konstruktor zrobi plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli za Wasz projekt weźmie sie konstruktor to znaczy, ze wersja architektoniczna została zatwierdzona. Bo nie bardzo wiem co masz na mysli, ze konstruktor zrobi plany?

 

Do wrzesnia architektka ma wykonać wszyskie poprawki, przekrój i plany elewacji. Jak zatwierdzimy, ze wszystko jest O.K. za projekt weźmie się konstruktor z którym Pani architekt współpracuje - tak nam przedstawiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wrzesnia architektka ma wykonać wszyskie poprawki, przekrój i plany elewacji. Jak zatwierdzimy, ze wszystko jest O.K. za projekt weźmie się konstruktor z którym Pani architekt współpracuje - tak nam przedstawiła sprawę.

czyli we wrzesniu mozesz juz napisac do Tataraka czy jestes zadowolona czy nie - projekt konstrukcyjny w zalezności od skomplikowania domu i dachu moze trwac i 3miesiące, chyba ,ze przerabiacie gotowca pod swoje oczekiwania. Media, jesli nie macie warunków przyłączy też moga trochę potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli we wrzesniu mozesz juz napisac do Tataraka czy jestes zadowolona czy nie - projekt konstrukcyjny w zalezności od skomplikowania domu i dachu moze trwac i 3miesiące, chyba ,ze przerabiacie gotowca pod swoje oczekiwania. Media, jesli nie macie warunków przyłączy też moga trochę potrwać.

 

Jasne, my juz z architektką współpracujemy dwa miesiące. To jest projekt od podstaw -najpierw duzo rozmawialiśmy ......jaką chcemy mieć bryłę, później architekt odwiedzila z nami działkę i okolice, zrobiła zdjecia domów..........dyskutowalismy o elewacji, warunkach zabudowy, na co nas stać.........Pani wykonała kilka rysunkow w formie propozycji..... Jednak z czystym sumieniem polecę ją jak będę miała w ręku projekt i będę zadowolona. Myślę (no mam nadzieję), że wszyscy na tym forum polecają fachowców z których są w 100% zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje dobrych dekarzy to polecam gorąco ekipę, która właśnie skończyła robić u mnie dach. Sumienni, dokładni, kulturalni - czystą przyjemnością było patrzeć na ich pracę. Namiary dla zainteresowanych na priv.

 

Claris, ja poprosze.

Szukam kogos do wykonczenia kominow blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romar ja mam kierownika, który nie tylko przybija pieczątki ale robi odbiór każdej zakończonej pracy za którą mamy zapłacić. Jest praktycznie na telefon i nie ma u niego problemu z przyjazdem. Fakt nie jest tani za prowadzenie naszej budowy bierze 6tys ale płacisz w ratach

Ostatnio był temat schodów, a więc moje już są i są PIĘKNE. Schodziarz Margan z Godzieszowy godny polecenia. Cena też super.

U nas wylewki robił Jarek Królczyk 603 200 120 pełen profesjonalizm, rozsądna cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, my juz z architektką współpracujemy dwa miesiące. To jest projekt od podstaw -najpierw duzo rozmawialiśmy ......jaką chcemy mieć bryłę, później architekt odwiedzila z nami działkę i okolice, zrobiła zdjecia domów..........dyskutowalismy o elewacji, warunkach zabudowy, na co nas stać.........Pani wykonała kilka rysunkow w formie propozycji..... Jednak z czystym sumieniem polecę ją jak będę miała w ręku projekt i będę zadowolona. Myślę (no mam nadzieję), że wszyscy na tym forum polecają fachowców z których są w 100% zadowoleni.

Balbino, dziękuję za wiadomość na priva. Po przeczytaniu tego postu mam pozytywne wrażenie, ale czekam na Twoją ostateczną opinię. Szczególnie, że ciągle grzebiemy się w formalnościach zakupowych działki :)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje dobrych dekarzy to polecam gorąco ekipę, która właśnie skończyła robić u mnie dach. Sumienni, dokładni, kulturalni - czystą przyjemnością było patrzeć na ich pracę. Namiary dla zainteresowanych na priv.

 

Claris, to ja też poproszę tych dekarzy! Żeby Ci za rok nie zawracać głowy poszukiwaniem namiarów, zapiszę sobie już teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romar ja mam kierownika, który nie tylko przybija pieczątki ale robi odbiór każdej zakończonej pracy za którą mamy zapłacić. Jest praktycznie na telefon i nie ma u niego problemu z przyjazdem. Fakt nie jest tani za prowadzenie naszej budowy bierze 6tys ale płacisz w ratach

Ostatnio był temat schodów, a więc moje już są i są PIĘKNE. Schodziarz Margan z Godzieszowy godny polecenia. Cena też super.

U nas wylewki robił Jarek Królczyk 603 200 120 pełen profesjonalizm, rozsądna cena

 

Moniaq, mogę prosić też o namiary na tego kierownika budowy?

 

A w ogóle to na jakim etapie kończy się z nim współpracę? Czy KB sprawdza też wszystkie instalacje? na przykład robi odbiór ogrzewania podłogowego,itp? I czy cena waha się w zależności od wielkości domu lub jakichś innych parametrów. Czy zależy tylko od tego, czy KB jest figurantem od pieczątek czy faktycznie dogląda budowy?

 

Jakie macie na ten temat doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...