Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hejka

 

Szukuje mi się zrobienie podbitki. W związku z tym mam dwie sprawy:

- czy ktoś z Was ma podbitkę z elementów plastikowych? Tak się nad nimi zastanawiam, bo obawiam się konieczności odmalowywania drewnianych za kilka lat. A tak to sobie przynajmniej lekko wyblakną tak jak zrobią to rynny i wszystko będzie pasować.

- macie jakieś sprawdzone namiary na podbitkarzy (najlepiej ze wschodnich rubierzy Wrocławia).

 

I jak teraz cenowo wychodzi ta zabawa? Nie mam tego dużo i dach prosty dwuspadowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tak się nad nimi zastanawiam, bo obawiam się konieczności odmalowywania drewnianych za kilka lat. A tak to sobie przynajmniej lekko wyblakną tak jak zrobią to rynny i wszystko będzie pasować.

U mnie pomalowane są tą samą farbą i tą samą technologią (podkład, 2 x lakier pistoletem) co okna. Jak myślisz - co mi się prędzej zniszczy:

a) podbitka przybita pod dachem,

b) odbitka wykusza (w pionie),

c) okapnik na furtkach okiennych?

Okna mam już piąty czy szósty rok i śladu na nich nie ma !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podbitki - też szukamy.

Tydzień temu mieliśmy ekipę na pomiarach - nawet cena za wykonanie była OK (ok. 30 zł/m2 ale myślę że dużo zależy od skomplikowania. U nas duże powierzchnie, proste, bez utrudnień). Proponowali podbitkę "fińską" chyba z Twardogóry po około 16 zł/m2 ale później się okazało, że jest tylko droższa (po 20zł/m2). Zgodziliśmy się na tą droższą ale coś dojechać od tygodnia nie mogą - już nam się znudziło wydzwanianie za nimi. Chyba kupimy podbitkę i sami ją położymy.

W sobotę miałem na budowie jakiegoś domokrążce - proponował cenę 23 zł/m2 ale nie wzbudzał zaufania - już miałem pytać gdzie "znaleźli" tą podbitkę.;-)

Może macie jakieś źródełko "dobrze i tanio" ;-)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana, ja jednak wzięłam tę z Siedlca Trzebnickiego. Kosztowała po 26 zł za mkw, ale jest bardzo gruba (prawie jak podłogówka).

 

Grubość podbitki, to też osobny temat do dyskusji. Fajnie byłoby kupić taką w granicach 20 zł za m2, ale czy to realne?

Tego nie wiem, będziemy się rozglądać :)

Małgoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomalowane są tą samą farbą i tą samą technologią (podkład, 2 x lakier pistoletem) co okna. Jak myślisz - co mi się prędzej zniszczy:

a) podbitka przybita pod dachem,

b) odbitka wykusza (w pionie),

c) okapnik na furtkach okiennych?

Okna mam już piąty czy szósty rok i śladu na nich nie ma !!!

może i racja, że podbitka raczej nie jest wystawiona na takie warunki atmosferyczne jak okna, więc o konieczność ponownego malowania nie trzeba się martwić

 

Ale za tą skłania mnie jeszcze aspekt finansowy. Gamrat'a można kupić za jakieś 25-28zł/m2. Nie ma konieczności malowania. Elementy mają nawet 4m długości. Więc montaż powinien być szybszy a przez co tańszy. Nie ma dodatkowych kosztów związanych z malowaniem.

 

Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i racja, że podbitka raczej nie jest wystawiona na takie warunki atmosferyczne jak okna, więc o konieczność ponownego malowania nie trzeba się martwić

 

Ale za tą skłania mnie jeszcze aspekt finansowy. Gamrat'a można kupić za jakieś 25-28zł/m2. Nie ma konieczności malowania. Elementy mają nawet 4m długości. Więc montaż powinien być szybszy a przez co tańszy. Nie ma dodatkowych kosztów związanych z malowaniem.

 

Ale może się mylę.

Masz rację - cena będzie niższa. Za samo malowanie zapłaciłem 1600zł na początek, a potem pewnie ze 400zł za dodatkowe. Drewno... nie pamiętam, ale coś między 1 a 2 tys. Ja jednak wybierałem wg tego co mi się podoba i nie da się ukryć, że jakoś tradycyjne materiały do mnie mocniej przemawiają. Okna mam z drewna, więc głupio by było mieć podbitkę z plastiku. Chociaż rynny mam z plastiku ;) Drewnianych chyba nie ma ;) :D Z miedzi zaś potem zaśniedzieją, że nie wspomnę o kosmicznym koszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupo, wiem że wcześniej już ktoś pytał, ale jakoś chyba przeoczyłem odpowiedź więc zapytam jeszcze raz.

solidnego kierownika potrzebuję.

 

dajcie please jakieś namiary.

Co prawda mam jednego, ale wg mnie to średni on jest.

 

z góry dzięki za info

 

 

zapomniałem dodać że będę się budował na południu wrocka, a dokładniej w Radwanivach, więc jeszcze raz poproszę o namiary godnych zaufania kierbudów z moich rejonów.

 

z góry dziękować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przepraszam , że może tak z zaskoczenia a i pytanie, które chce zadać pewnie się przewijało nie raz tutaj... Ale potrzebuje na szybko solidnego wykonawcy do wykończenia domu. Obecny nie dość że ostro mnie nacina twierdząc wręcz że jego praca to dzieło to kompletnie partaczy !! Spieprzył sufity podwieszane , kafelki no trochę rzeczy jest ... Proszę was ci którzy już sobie miło mieszkacie w swoich domach i może mieliście podobne przejścia ... POMÓŻCIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przepraszam , że może tak z zaskoczenia a i pytanie, które chce zadać pewnie się przewijało nie raz tutaj... Ale potrzebuje na szybko solidnego wykonawcy do wykończenia domu. Obecny nie dość że ostro mnie nacina twierdząc wręcz że jego praca to dzieło to kompletnie partaczy !! Spieprzył sufity podwieszane , kafelki no trochę rzeczy jest ... Proszę was ci którzy już sobie miło mieszkacie w swoich domach i może mieliście podobne przejścia ... POMÓŻCIE

 

Gdy napiszesz gdzie budujesz dom to szybciej dostaniesz odpowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...