Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich :welcome:,

Podczytuję to grupowe forum od kilku miesięcy (pewnie jak każdy przed rozpoczęciem wasnej budowy), a teraz kiedy jesteśmy na starcie, chętnie do Was dołączę. Budujemy się na południe od Wrocławia (trasa na Strzelin). Projekt to HERMES 2 (2-G, lustro) z wrocławskiej pracowni Domena. Wszystkie papiery są załatwione PnB prawomocne, na dniach podpisujemy kredyt, więc nie pozostaje nic, tylko zaczynać. O ile przez formalności przeszliśmy całkiem bezboleśnie i błyskawicznie, to zdaje się, że teraz dopiero zacznie się zarywanie nocy, bo o budowlance mamy mgliste pojęcie. Ale na własne życzenie :)

Postaram się najpierw szukać tematów na forum, a potem pytać, a jak już całkiem skapituluję, to czasem pozawracam Wam głowę. A teraz znikam nadrabiać ostatnie kilka stron.

 

Witam nowicjusza,

ja ostatnio nadrobiłam wiedzę z budowy dachów- nam pierwszy dach siadł. jestem po spotkaniach z prawdziwymi cieślami. W razie czego służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się abym w jakikolwiek sposób uraziła P.Sebastiana - po prostu w ciągu kilku dni treść Jego wpisu powtarzała kilkakrotnie w paru wątkach, co widocznie umknęło Twojej osobie.

Nie jestesmy debialmi, którym trzeba sie co chwilę przypominać a większość z nas przez pewien czas nieobecna na forum czyta iles tam tych stron wstecz, więc i tak przeczyta zaproszenie firmy Impro.

A to przepraszam ... :) umknęło mi. Przyznam że ostatnio czytam wyrywkowo bo u nas zastój tymczasowy. I raczej za debila się nie uważam (hm... no może czasem) i niech Bóg broni żadnego forumowicza, ale czasem chciałabym by namiary na wszystkich potrzebnych mi w danej chwili fachowców i materiały pojawiały się na co drugiej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowicjusza,

ja ostatnio nadrobiłam wiedzę z budowy dachów- nam pierwszy dach siadł. jestem po spotkaniach z prawdziwymi cieślami. W razie czego służę radą.

 

Ania, pokaz jakies zdjecia tej wiezby, ku przestrodze dla innych nowicjuszy. Moze masz juz jakas ekspertyze i cos blizej nam opowiesz, co zostalo spaprane?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wprawdzie niezbyt często piszę, ale za to czytam namiętnie :) Mam mały dylemat i moze Wy pomożecie..chciałabym zamontować we wrześniu schody oraz drzwi wewnętrzne Porta i tak sobie myślę czy jesli to cobie postoi przez zime w nieogrzewanym budynku to np się nie powypacza lub coś innego niefajnego się nie stanie ze schodami lub drzwiami....Czy ktoś tak zostawiał na sezon zimowy pomontowane i ma jkąś orientację czy wszystko powinno byc ok czy raczej odpuścić sobie ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :welcome:,

Hej :)

 

O ile przez formalności przeszliśmy całkiem bezboleśnie i błyskawicznie, to zdaje się, że teraz dopiero zacznie się zarywanie nocy, bo o budowlance mamy mgliste pojęcie. Ale na własne życzenie :)

To dokładnie jak my 1,5 roku temu :) a dziś już mieszkamy. Trzymam kciuki.

 

 

A co do odkurzacza to znalazłam do wypożyczenia na Gazowej w Cramo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichAsiek wiem, że na Skwierzyńskiej jest firma Modrzew oni robią drzwi. Widziałam ich wyrób u klientki robi wrażeniei cenowo są przystępni. Będę u tego Pana zamawiać parapety... fajną cenę dał. A tak wogóle to my spróbujemy sami zrobić drzwi wewn. (ja chcę lakierowane). Zawiasy wpuszczane już mam tylko na zamek magnetyczny czekam. Pochwalę się jak wyszły.

Co do schodów to miałam 4 wyceny...zaczynam od najlepszej czyt. najtańszej

Firma Drewnobud. Wiesław Margan-Godzieszowa

Tartak Dobroszyce

Schody bialic

i nie wiem co mnie podkusiło wysłałam do Włodarczyka...cena ścięła mnie z nóg

Każdą z tych firm znajdziesz w internecie

 

Za schody serdecznie dziekuje, ale mamy juz od jakiegos czasu piekne schody z Tartaku Dobroszyce własnie;)

Jesteśmy z nich ogromnie zadowoleni:))) (cenowo równiez rewelacja:)

 

Natomiast co do drzwi wewntrznych, bo bardzo chętnie skorzystam z namiaru i skontaktuję sie z tą firm. Chociaż udało sie nam znaleźć fajnego stolarza z poza Wrocławia i jak na razie jestem pozytywnie nastawiona. Ale ceny trzeba koniecznie porównać;)

Bardzo dziekuje i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wprawdzie niezbyt często piszę, ale za to czytam namiętnie :) Mam mały dylemat i moze Wy pomożecie..chciałabym zamontować we wrześniu schody oraz drzwi wewnętrzne Porta i tak sobie myślę czy jesli to cobie postoi przez zime w nieogrzewanym budynku to np się nie powypacza lub coś innego niefajnego się nie stanie ze schodami lub drzwiami....Czy ktoś tak zostawiał na sezon zimowy pomontowane i ma jkąś orientację czy wszystko powinno byc ok czy raczej odpuścić sobie ...

Pozdrawiam

Może sie nie znam, ale rozumiem, że jak chcecie juz montowac schody i drzwi to macie rozprowadzoną instalację w środku domu. I czy przypadkiem z uwagi na rury itp. nie powinno sie chociaz trochę ogrzewać budynku w zimie, zeby nic nie popękało???

Nie słyszałam, zeby ktoś na etapie montażu schodów lub/i drzwi zostawiał dom na cała zime nie grzany, więc trudno mi cos sprawdzonego poradzić, ale może są bardziej doświadczeni:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczegóły dotyczące mojego dachu poniżej

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164895-dach-nam-siada-prosz%C4%99-o-porad%C4%99

 

mamy ekspertyzę, która określiła :

1) projekt dachu niedopracowany, za duża rozpiętość domu do dachu o takim małym przekroju krokwi i brak wsparcia kalenicy na słupach bądź płatwi pośrednich

2) wykonawca się nie popisał myśleniem:

a) złe połączenia jętek z krokwiami - tylko na jedną śrubę

b) pozostawił luzy na murłatach tj. śruby nie były podokręcane

c) złe przymocowanie kalenicy,

do tego drzewo nie klasy c30 a takie jest ciężko dostępne

Poza tym wykończenie dachu typu łaty, kontrłaty , opierzenia pod kominem, folia cała podziurawiona.

Tak zrobiła nam firma , którą kiedyś tu polecałam, bo myślałam że są dobrzy.

 

Ale na szczęście trafiłam w końcu na dobrego konstruktora i wykonawcę i za 2 tygodnie będę miała ładny dach (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zamontować we wrześniu schody oraz drzwi wewnętrzne Porta i tak sobie myślę czy jesli to cobie postoi przez zime w nieogrzewanym budynku to np się nie powypacza lub coś innego niefajnego się nie stanie ze schodami lub drzwiami....

Może, ale po kolei:

1. Najbardziej wrażliwe na barak ogrzewania będą karton-gipsy i parkiet.

2. Kluczową sprawą jest w zasadzie nie ogrzewanie a wilgotność, którą wentylacja i ogrzewanie obniżają. Gość przykleił parkiet, zamknął budowę i... parkiet wstał.

3. Co powinniście zrobić:

a) zapewnić na okres lata i wczesnej jesieni dużą przewiewność budowy- zostawić jakieś otwory niezamknięte (nie zakładać kratek, uchylone okna, dziury pod przyszłe nawiewniki, itp.

b) zapewnić minimalne grzanie na okres zimy. Powiedzmy 10 stopni jak na dworze -10. Pewnie chwilowe spadki do 5 stopni przy -20 na dworze nie zaszkodzą. U mnie dosuszałem parkiet w jednym pomieszczeniu i to wystarczało na ogrzanie domu. W zależności od temperatury regulowałem grzejnik - był wyłącznik czasowy i dwa klawisze mała/pełna moc. Pewnie jakbym ufał czujnikowi temperatury grzejnika, mogłem grzać bez wyłącznika, ale że nie było nadzoru, to wolałem, żeby mi się tam nic nie sfajczyło.

c) jeżeli w domu jest dużo wilgoci a z ogrzewaniem problem - zrezygnować z elementów G-K i drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ekspertyzę, która określiła :

No to miałaś może gorzej niż ja. U mnie dach przewracał drugiej zimy (większy śnieg i wiatry), ścianki kolankowe. Popełniono kupę błędów, głównie projektowych i konstruktor z architektem po dobroci zapłacili za pierwotną poprawkę - 1500zł. Potem jeszcze dla własnego spokoju i dorobiłem dodatkowe wzmocnienia. Szlag człowieka trafia kiedy widzi jak jego wymarzone gniazdko rozwala się przez kretynów (u mnie konstruktor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szczegóły dotyczące mojego dachu poniżej

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164895-dach-nam-siada-prosz%C4%99-o-porad%C4%99

 

mamy ekspertyzę, która określiła :

1) projekt dachu niedopracowany, za duża rozpiętość domu do dachu o takim małym przekroju krokwi i brak wsparcia kalenicy na słupach bądź płatwi pośrednich

2) wykonawca się nie popisał myśleniem:

a) złe połączenia jętek z krokwiami - tylko na jedną śrubę

b) pozostawił luzy na murłatach tj. śruby nie były podokręcane

c) złe przymocowanie kalenicy,

do tego drzewo nie klasy c30 a takie jest ciężko dostępne

Poza tym wykończenie dachu typu łaty, kontrłaty , opierzenia pod kominem, folia cała podziurawiona.

Tak zrobiła nam firma , którą kiedyś tu polecałam, bo myślałam że są dobrzy.

 

Ale na szczęście trafiłam w końcu na dobrego konstruktora i wykonawcę i za 2 tygodnie będę miała ładny dach (chyba).

czytajac Twoją historię z dachem doszedłem do wniosku, ze wykonawca po prostu robił wszystko zgodnie z projektem tak jak mu kazał kierbud i Wy - inwestorzy. Nawet jesli miał watpliwości to chyba skutecznie mu wybiliscie przeróbki.

drewna w klasie C30 nie swiadczysz na rynku.

luzy na murłatach to wynik wysychania drewna - u mnie w ciągu 2 lat 3 razy dokrecałem śruby i dopiero teraz trzymają.

Jaką folię zakładałaś?

czy w projekcie jest zaznaczony sposób łączenia jetek z krokwiami?

generalnie Ci współczuję choc odnoszę wrażenie, że po części sami przyczyniliście się do problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę. Poradźcie proszę i poratujcie. W ostatniej chwili wycofała mi sie ekipa od regipsów i ocieplenia poddasza, a ja zostałem bez rezerwowych. Pilnie poszukuję fachowców w tej dziedzinie. Wrzućcie proszę namiary na misiów, których polecilibyście na takie roboty. Może byc ekipa od całości wykończeń. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupa

 

Poszukuje stolarza do wykonania d rzwi wewnetrznych .mebli kuchennych szafek lazienkowych

Czy ktos z Was korzystal z uslug firmy Impro Centrum Drzwi i Okien /mysle o drzwiach wewnetrznych/

 

ze swej strony moge polecic brukarza /namiary dostalam od Joli z Melisy jestesmy zadowoleni

Jolu dziekuje, pozdrawiam i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...