Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No to miałaś może gorzej niż ja. U mnie dach przewracał drugiej zimy (większy śnieg i wiatry), ścianki kolankowe. Popełniono kupę błędów, głównie projektowych i konstruktor z architektem po dobroci zapłacili za pierwotną poprawkę - 1500zł. Potem jeszcze dla własnego spokoju i dorobiłem dodatkowe wzmocnienia. Szlag człowieka trafia kiedy widzi jak jego wymarzone gniazdko rozwala się przez kretynów (u mnie konstruktor).

 

u nas projektant już 3 tydzień myśli nad projektem i dalej nic. Nasz konstruktor przeliczał projekt i za nic nie wychodzi na przyjęte przez nich obliczenia.

 

Ekipa natomiast nie sugerowała nam żadnych zmian, a my całkowicie zdaliśmy się na nich, bo to nasz znajomy.

Nasz największy błąd t niezweryfikowanie przez nas ekip ciesielskich, bo wtedy któraś ekipa zapaliłaby w naszych mózgach czerwone światełko, że dach trzeba skonsultować z konstruktorem itp.

Ale na błędach człowiek się uczy.

 

Frankai, a U Was w jaki sposób naprawiliście daszek - ściągaliście dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai, a U Was w jaki sposób naprawiliście daszek - ściągaliście dachówkę?

Podnoszony był cały dach - z dachówką! 10 cm w górę i podkładane były płatwie. Dodatkowa poprawka polegała na rozebraniu części ścianek kolankowych i wybetonowaniu słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszony był cały dach - z dachówką! 10 cm w górę i podkładane były płatwie. Dodatkowa poprawka polegała na rozebraniu części ścianek kolankowych i wybetonowaniu słupków.

 

to samo u nas, będą dodawane płatwie i słupy podpierajace kalenicę. Dachówkę ściągnęliśmy, bo baliśmy się o ściankę kolankową, ale ta na szczęście jest dobrze zazbrojona. Po ściągnięciu dachówki okazało się, że wszystko jest spie......e począwszy od łat a na opierzeniach skończywszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę. Poradźcie proszę i poratujcie. W ostatniej chwili wycofała mi sie ekipa od regipsów i ocieplenia poddasza, a ja zostałem bez rezerwowych. Pilnie poszukuję fachowców w tej dziedzinie. Wrzućcie proszę namiary na misiów, których polecilibyście na takie roboty. Może byc ekipa od całości wykończeń. Z góry dziękuję

 

Napisz gdzie budujesz dom, bo to bardzo istotne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje stolarza do wykonania d rzwi wewnetrznych .mebli kuchennych szafek lazienkowych

 

U mnie to były 3 osobne tematy i 3 firmy.

 

Drzwi wewn. faktycznie Impro lub jeśli chcesz drewniane to porządny stolarz (tunele na mury 30 cm są w sklepach nieraz droższe od drzwi, a stolarz bierze za nie duuużo taniej).

U mnie wszystkie wewnętrzne robili miejscowi stolarze, ale ostatnio się nie wyrabiają, rozstali się i mają 2 osobne firmy, więc póki co nie chcę ich polecać.

 

Meble kuchenne i szfki łazienkowe - tu musi być firma, która się w tym specjalizuje, bo ja nie spotkałem stolarza, który projektu i wizualizację wykonania a do tego ma duże doświadczenie w temacie bo specjalizuje się w kuchniach i robi ich dziesiątki rocznie - chyba, że takiego znajdziesz.

Ja polecam mojego wykonawcę: http://meblemix.com.pl/index.php/kontakt

 

Meble łazienkowe kupiłem gotowe, bo nam odpowiadały rozmiarowo, estetycznie i cenowo (kupiłem w cermax w Jelczu):

http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=112&dzial1=112&nr_dz_gl=2&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble kuchenne i szfki łazienkowe - tu musi być firma, która się w tym specjalizuje, bo ja nie spotkałem stolarza, który projektu i wizualizację wykonania a do tego ma duże doświadczenie w temacie bo specjalizuje się w kuchniach i robi ich dziesiątki rocznie - chyba, że takiego znajdziesz.

Mój stolarz najpierw mi robił drzwi, a potem kuchnie i meble do pokoju. Ponoć - wg innego stolarza - specjalizował się w kuchniach. Zresztą sam mi opowiadał, że dopiero po uruchomieniu własnego tartaku zabrał się za drzwi, bo ma tańszy materiał. Drzwi oceniam chyba najlepiej z tego co zrobił. Szafka do łazienki wygląda fajnie. Zobaczymy za jakiś czas, czy się coś z nią nie stanie. Jej bok jest gięty (zdjęcie jak powieszą, czyli pewnie za 2 tyg.).

Wydaje mi się, że dopóki nie mówimy o rzeźbieniu w drewnie, czy giętych nogach, to każdy kuchniarz powinien dać radę z meblami do pokoju, a odwrotnie może być ewentualnie problem i raczej widziałbym go w kwestii montażu AGD. Blum ma tak przygotowane instrukcje montażu, że każdy kto ma prawą i lewą rękę da sobie radę. Na forum był wątek, w którym gość namawiał, żeby kuchnię... zrobić sobie samemu. Opisane było dokładnie jak się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo !

Miałam kłopoty z komputerem a co za tym idzie utraciłam zapisane dane -namiary na fachowców, które częściowo dostałam również od Was.

Szukam ekipy do ocieplenia zewnętrznego styropianem wraz z zamocowaniem rynien oraz do zrobienia podbitki. W sumie szukam ekipy , która zrobi inne drobne prace ogólnobudowlane. Buduje się na północ od Wrocławia.

Z góry dziękuję za wszelkie namiary. !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum był wątek, w którym gość namawiał, żeby kuchnię... zrobić sobie samemu. Opisane było dokładnie jak się zabrać.

Bo to w zasadzie nic trudnego. Jak nie ma się dwóch lewych rąk a dysponuje się czasem i zestawem narzędzi, to można samemu złożyć. Za przykład może posłużyć mój teściu, który całą swoją kuchnie zabudował sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo !

Miałam kłopoty z komputerem a co za tym idzie utraciłam zapisane dane -namiary na fachowców, które częściowo dostałam również od Was.

Szukam ekipy do ocieplenia zewnętrznego styropianem wraz z zamocowaniem rynien oraz do zrobienia podbitki. W sumie szukam ekipy , która zrobi inne drobne prace ogólnobudowlane. Buduje się na północ od Wrocławia.

Z góry dziękuję za wszelkie namiary. !!

 

Wyslalem na priv tel. do ekipy z polnocy od docieplen

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to w zasadzie nic trudnego. Jak nie ma się dwóch lewych rąk a dysponuje się czasem i zestawem narzędzi, to można samemu złożyć. Za przykład może posłużyć mój teściu, który całą swoją kuchnie zabudował sam.

 

w UKeju możesz kupić całą kuchnię we flatpackach (jak w IKEI) i samemu sobie złożyć lub też zapłacić ekipie, ale jeśli mowa o struganiu frontów samemu i cięciu wszystkich elementów to jednak jakaś wiedza w tym zakresie nieco by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UKeju możesz kupić całą kuchnię we flatpackach (jak w IKEI) i samemu sobie złożyć lub też zapłacić ekipie, ale jeśli mowa o struganiu frontów samemu i cięciu wszystkich elementów to jednak jakaś wiedza w tym zakresie nieco by się przydała.

Ale nikt tu nie karzę rżnąć niczego. No chyba że po skończeniu ... ];->

Chodzi o to, że zadaniem młodego Adama Słodowego, jest zaprojektować i wymierzyć. Potem udaje się do firmy oferującej płyty i oni mu wszystko wycinają i co ważniejsze OKLEJAJĄ brzegi. Potem wraca się z czymś takim i odpowiednimi zawiasami/szufladami/cargami do domu, skręca i wiesza. Wymaga to jednak większej wprawy niż meble z IKEA, ale można SAMEMU zrobić meble pod wymiar pomieszczenia, a nie pomieszczenie pod wymiar mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest tak jak piszecie, ale wiem po sobie, że nie wymyśliłbym sam takich sprytnych rozwiązań jak fachowiec z doświadczeniem - on po prostu wie (nauczył się na błędach) co się sprawdzi w praktyce a co nie i za to warto zapłacić.

 

Oczywiście kuchnię u szwagra (dom identyczny jak mój) damy radę już zrobić sami (wzór jest u mnie) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest tak jak piszecie, ale wiem po sobie, że nie wymyśliłbym sam takich sprytnych rozwiązań jak fachowiec z doświadczeniem - on po prostu wie (nauczył się na błędach) co się sprawdzi w praktyce a co nie i za to warto zapłacić.

Są pewne kruczki, których tak jak piszesz - człowiek nie ma szansy znać. Z drugiej strony - czy takie kruczki są warte aż tyle? Ja nie mam czasu, ale często żałuję, bo pewne rzeczy zrobiłbym i lepiej, i taniej.

 

Zdarzyło mi się niejednokrotnie, zwrócić uwagę gościowi, że to co proponuje jest błędne :D Zdarzało się też znaleźć lepsze rozwiązanie. Wiadomo - co 2 głowy to nie jedna. Zawsze też jest kwestia trójkąta: cena-jakość-czas. Zarówno w biznesie, jak i w domu ;-) Możemy zrobić:

a) tanio i dobrze (w tym przypadku dopieszczając kuchnię sami, ale zejdzie nam "ruski rok")

b) tanio i szybko, ale jakość będzie nie najwyższa

c) dobrze i szybko, ale zapłacimy "jak za zboże".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna tę hurtownię?

Chemi-Kas.

Zawidowice,koło Oleśnicy.

Podobno mają ceny konkurencyjne.

 

Korzystałem... niestety 3 razy i 3 razy nie byłem zadowolony i już więcej nie będę korzystał.

Uważajcie na materiały uszkodzone!!! zamawiałem kiedyś regipsy + profile to nie dosyć że mnie skasowali więcej niż ceny na allegro do tego powiedzieli, że transport będzie gratis a okazało się, że trzreba zapłacić to jeszcze okazało się że regipsy były uszkodzone praktycznie wszystkie - mieli farta bo odberała to moja żona.

Innym razem przywieźli ekogroszek- przez telefon mówili, że będzie "oryginalnie pakowany w kopalni w białe zgrzewane worki - przywieźli i okazało się, że kilka na górze palety jest zgrzewanych a pod spodem szyte, w których było pełno miału i do tego strasznie mokre!! zadzwoniłem - obiecali, że przyjadą i zabiorąi oddadząkasę - do tej pory ich nie widać.

Podsumowując - dałem się nabrać kilka razy na "konkurencyjne ceny" i już nigdy więcej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy:)i Koleżanki również:)

Niewiedziałam gdzie umiścic tego "posta" ,a ponieważ jestem z Wrocławia,postanowiłam zrobic to tu:)

Chciałabym doradzic się Was:

 

Zamierzam budowac dom (Z91 pracowni z500), jestem na początku drogi-czekam na mapkę do celów projektowych,później będę starac się o warunki przyłączy ener i wod-kan etc.

Aha zapomniałam dodac iż nie placem budowy nie będzie Wrocław a pobliska wioseczka Golędzinów:D

Kochani z racji tego iż będziemy się "kredytowac",najprawdopodobniej zaczniemy budowę na wiosnę 2011,wcześniej nie zdobedziemy PnB.

 

I tu moje pytanie:

Czy uważacie że jestem w stanie wybudowac dom wraz z zamieszkaniem do końca 2011r?

Chciałabym również dodac że chcielibyśmy jak najwięcej zaoszczędzic, i co się da zrobic systemem gospodarczym, w miere możliwosci oczywiscie,gdyż mąż nieposiadł wszystkich fachów budowlanych:)

 

Poradźcie na czym można najwięcej zaoszczędzic???,począwszy od początku budowy(fundamentów)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...