Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ponawiam prośbę o namiary na murarza (y) na ściany działowe oraz namiary na tynki maszynowe gipsowe. pozdrawiam

 

Jeśli budujesz się w Wilkszynie to polecam dwie okoliczne ekipy:

- ścianki działowe: Bogdan Kujawski 504790562

- tynki maszynowe: Piotr Jacożyński 502546769

 

Jestem bardzo zadowolony z pracy tych panów. Elokwentni, myślący i dokładni. Obaj preferują pracę na zachodzie Wrocławia. Zdecydowanie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam

jestem tu nowa, tzn podczytuję juz od jakiegos czasu , ale pierwszy raz piszę. W tym roku ruszylismy z budową naszego malutkiego (ok 120m) ale własnego 'miejsca na ziemi' ok. 20 km pod wroclawiem, od tego czasu podczytuję forum, zwłaszcza to lokalne.Dotąd szło gładko, ale wczoraj pojawily sie pierwsze problemy - etap wznoszenia ścian, problem: otwory drzwiowe. Dla drzwi głównych dziura w murze to 230/120cm a dla bocznych 100/200cm - wg architekta są to drzwi 'typowe', ale drzwi z katalogów np. Porty nie pasują.. Szukam osob które są na podobnym etapie i mogą wymienic sie doswiadczeniami - czy lepiej (w sensie taniej) od razu poprawić te otwory zanim przyjdzie strop, czy robic drzwi na zamówienie, jaka różnica to w cenie? I jeszcze jedno pytanie: czy jesli chodzi o okna PVC wogole funkcjonuje pojęcie 'Typowe' ?

Pozdrawiam wszystkich i zyczę powodzenia

Ps. czy we wrocławskiej grupie są osoby które zaczęły w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla drzwi głównych dziura w murze to 230/120cm a dla bocznych 100/200cm - wg architekta są to drzwi 'typowe', ale drzwi z katalogów np. Porty nie pasują.. Szukam osob które są na podobnym etapie i mogą wymienic sie doswiadczeniami - czy lepiej (w sensie taniej) od razu poprawić te otwory zanim przyjdzie strop, czy robic drzwi na zamówienie, jaka różnica to w cenie? I jeszcze jedno pytanie: czy jesli chodzi o okna PVC wogole funkcjonuje pojęcie 'Typowe'

Jeżeli nie masz jakiś specjalnych wymogów estetyczno-funkcjonalnych, to otwór rób typowy. Stolarz zawsze da radę zrobić, a nie będziesz ograniczona. Gotowe będą tańsze. Montaż 200-300zł i musi robić autoryzowany serwis, żeby potem gwarancja była ważna.

"Typowe" to w zasadzie pojęcie względne jeżeli chodzi o wyjściowe. Ja mam z Lupola i dla jednych drzwi był potrzebny taki otwór, a dla innych o 2 cm, szerszy. Zresztą u nich to nie był wielki problem, bo i tak zdjęli wymiar i zrobili jak mi pasowało. Zwróć jeszcze uwagę jak chcesz mocować. Ja sobie zażyczyłem w ociepleniu muru trójwarstwowego. Było trochę kucia od wewnątrz, ale wygląda ekstra. Aha - okna i wewnętrzne mam robione przez stolarza, a wejściowe podobały mi się gotowe.

 

Poprawka nadproża, to kwestia 50zł. Możesz zrobić ją teraz czy później, ale lepiej przed tynkami ;)

 

Co do plastików nie wypowiem się - mam drewniane na wymiar. Są na forum wątki liczące po kilkadziesiąt stron o samych oknach. Tam poszukaj odpowiedzi lub dopytaj specjalistów z tych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Czyli najlepiej juz na tym etapie zdecydować się na konkretny model drzwi i dopasować otwór.. zatem zmykam do salonu obejrzeć i dopytać sprzedawcę (kojarzę duży salon na Gwieździstej, zresztą Pan z tego salonu chyba się tu na forum udziela). Jak na razie jestem w szoku, ze tyle rzeczy trzeba przemyśleć na tak wczesnym etapie budowy. Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej juz na tym etapie zdecydować się na konkretny model drzwi i dopasować otwór.. zatem zmykam do salonu obejrzeć i dopytać sprzedawcę (kojarzę duży salon na Gwieździstej, zresztą Pan z tego salonu chyba się tu na forum udziela).

Warto, ale nie trzeba ;) Najważniejsze rzeczy do decyzji o drzwiach wejściowych:

- kierunek otwierania drzwi,

- sposób mocowania,

- antywłamaniowość - czy musi być, a jeżeli tak, to jaki stopień. Uwaga - drzwi otwierane od zewnątrz muszą mieć specjalne zawiasy,

- przybliżony rozmiar. W szczególności kwestie ewentualnych naświetli. Ja miałem o tyle fajnie, że mam ścianę trójwarstwową i nadproże wylałem w kształtkach "U". Miałem więc możliwość prostego skucia przy wstawianiu drzwi. Otwierają się do wewnątrz, więc około 25cm skrzydła zostaje w otworze i ze skrzydła "90" w wiatrołapie sterczy 65cm. Projektanci proponowali otwieranie na zewnątrz, ale to "zmiata" gości z podestu i wymaga dokładnego odśnieżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben

 

 

U mnie otwór na wejściu miał 210 i facet od drzwi twierdził że mógłby być z 2 cm wyższy.Do drzwi wew. to jak dobrze pamiętam dobrze zostawić też ok.210. U mnie rozpiętość otworów osculowała od 200 do 212 ( takich fajnych miałam fachowców) . Nie ma problemu jak robisz drzwi na wymiar wtedy stolarz równa wszystkie drzwi do tych niższych tak aby wszystkie ościeżnice w danym pomieszczeniu były na jednej wysokości. Generalnie lepiej zrobić ciut wyższy otwór. Zawsze go można obniżyć przez doklejenie paska lub dwóch z rigipsa. Jak zaniski zmiana nie jest taka prosta. To zabawa przy nadprożu i nie zawsze jest możliwa. Teraz szukam takich najtańszych drzwi do pomieszczenia obok garażu. Samo skrzzydło drzwiowe ma 205cm ( takie z casto). To wysokość 200cm dla całych drzwi razem z ościeżnicą to trochę za mało. Dopytaj jeszcze w sklepach z drzwiami o wymiary. Nie będziesz miała niespodzianek jak ja i pilnuj fachowców!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, bardzo proszę o namiary na kogoś od świadectw energetycznych ( nie drogiego :))

Nie mogę znaleźć na forum - szukałam :(

Południe Wrocławia - jeśli ważna lokalizacja.

Weroniko, gratuluję podjętej decyzji :)

Mogę się podzielić namiarami na ekipę, która nam budowała -

Bogdan Zych - 600588140

Powodzenia

Meganko dziękuję za namiary:)Napewno zadzwonię.

Czy mogłabys mi tylko powiedziec o ile wczesniej powinnam umawiac się na fundamenty?M-c,2,3,6...Co prawda jestem na początku drogi z formalnościami,ale nadmiar wiedzy nie zaszkodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam osob które są na podobnym etapie i mogą wymienic sie doswiadczeniami - czy lepiej (w sensie taniej) od razu poprawić te otwory zanim przyjdzie strop, czy robic drzwi na zamówienie, jaka różnica to w cenie?

 

z racji wzrostu musiałem sie zaopatrzyć w troszkę wyższe i jeśli chodzi o cene,to przy odchyłce od standardu (207x80/90) + 10% do ceny za zmianę każdego z wymiarów.

Asia22 - spokojnie ja mam rozstrzał od 228 do 201, ale na obecnym etapie wszystko wyrównane do 216 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drzwi wew. to jak dobrze pamiętam dobrze zostawić też ok.210.

210 to minimum przy ustalonym poziomie. Czasem zapomina się, żeby jednak podest był ciut niżej.

Powoli mi się pamięć odświeża - rozbieżności w przygotowaniu otworu pod drzwi wejściowe są m.in. z uwagi na typ progu - czy stawiane na gotowej posadzce, czy wpuszczane. Na szerokość zależały od typu ościeżnicy. Skrzydła były równe, a ościeżnice (w zależności od sposoby montażu), były różnej szerokości.

 

U mnie rozpiętość otworów osculowała od 200 do 212 ( takich fajnych miałam fachowców) . Nie ma problemu jak robisz drzwi na wymiar wtedy stolarz równa wszystkie drzwi do tych niższych tak aby wszystkie ościeżnice w danym pomieszczeniu były na jednej wysokości. Generalnie lepiej zrobić ciut wyższy otwór. Zawsze go można obniżyć przez doklejenie paska lub dwóch z rigipsa. Jak zaniski zmiana nie jest taka prosta. To zabawa przy nadprożu i nie zawsze jest możliwa.

Standardem dla wewnętrznych jest 208cm. Do 2 cm przykryje opaska. Odradzałbym nadbudowywanie karton-gipsem. Nie dość, że takie łączenia same pękają, to trzaskanie drzwiami im pomoże. Jeszcze bardziej odradzam zaniżanie drzwi. Wygląda to kiepsko, a wyższe osoby czują dyskomfort przy przechodzeniu. Wyższe od standardu drzwi prezentują się okazale, ale trzeba - tak jak napisał Spad - dopłacać 5-10%. Maksymalna wysokość drzwi to zwykle 2.25m. Rzadko kto produkuje wyższe.

Obniżanie, podwyższanie, przesuwanie - robiłem różne cuda. Zawsze się dało i kosztowało - wg szacunków - 50zł. Wykuwali, zbroili, podszalowali. Wszystko się da, byle tylko chcieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

z drzwiami a właściwie ich wysokością jak się niedawno okazało też miałem problem. Mistrzowie mi osadzili nadproża 2-3 cm za nisko. O ile w nadprożach typu L te-o-re-tycz-nie można by podkuć to mam też nadproża z belek stropowych, z których nie bardzo jest co skuwać. Przyjdzie przy 2-3 drzwiach dopłacić za przycięcie.

 

Przy drzwiach wejściowych polecam Art-Tom i kontakt z p. Tomaszam Świtajło - dla Grupy ustaliłem spore upusty zależnie od modelu i wyposażenia. Nasze drzwi od niemal roku spisują się nienagannie.

 

A propos wykańczania to po ostatniej serii doświadczeń potwierdzam wcześniejsze polecenie dla kominkarza Andrzeja Piórkowskiego 880980597 i polecam zakupy w Max Flizie u p. Seweryna 796246566. W obu przypadkach można się powołać na Grupę Wrocławską forum.

 

Aha - na koniec najważniejsze - od tygodnia jest z nami mała Zosia - tym samym wszystkie sypialnie mają już lokatorów ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos wykańczania to po ostatniej serii doświadczeń potwierdzam wcześniejsze polecenie dla kominkarza Andrzeja Piórkowskiego 880980597

jaki kominek robileś/ - z plaszczem wodnym cy bez? jakies fotki mże?

gratulacje z tytułu braku wolnych miejsc do spania - jaka płec zajeła ostatnią wolna sypialnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...