Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

juz wiem - mała Zosia.

sorki za nie doczytanie.

W USA bywa zabawnie. Pomijając już fakt, że mają imiona, co do których trudno domyślić się płci, to mają też - co najmniej 2 - które są używane dla obu płci. Są to - o ile nie pokręciłem - Alex i Tracy. Znajomy miał to drugie i dopiero po trzeciej wymianie prawa jazdy czyli po 9 latach (tak jest w MI), zorientował się, że ma w nim litrkę "F" od Female :D

Nasz trudny język, czasem się przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

trabi-wrc też dołączamy się do gratulacji !

U nas ostatecznie dwa otwory do poprawki - po ekspresowych konsultacjach w salonach nadproże obniżamy do 218 (zeby pasowały modele z LUPOLu). Dzięki wszystkim za odzew. Jako ze większość z Was jest juz przynajmniej na półmetku budowlanych zmagań - mam nadzieję 'czerpać z Waszych doświadczeń' :) Na naszym etapie pozostaje teraz problem z 'załatwieniem' ziemi do obsypania fundamentów po ich ociepleniu (szkoda nam na to zdjętego humusu). Chciałabym sie jeszcze poradzić w następującej kwestii: czy materiały do wykańczania wnętrz typu gresy, kafle, armatura warto kupic w sezonie zimowym (czy jest wtedy taniej?) dodam, ze mamy optymistyczny plan wprowadzic sie w grudniu 2011 czyli wykańczanie wypadłoby pewnie w następne wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym etapie pozostaje teraz problem z 'załatwieniem' ziemi do obsypania fundamentów po ich ociepleniu (szkoda nam na to zdjętego humusu). Chciałabym sie jeszcze poradzić w następującej kwestii: czy materiały do wykańczania wnętrz typu gresy, kafle, armatura warto kupic w sezonie zimowym (czy jest wtedy taniej?)

1. A jaki masz grunt i poziom wody? Ja mam glinę i działka wyglądała masakrycznie po deszczach. Zrobiłem opaskę na poziomie ławy, a takową warto obsypać żwirem czy kamyszkiem.

2. Nie zauważyłem zmian cen na materiały wykończeniowe. Tanieją - lub jeszcze nie drożeją - materiały zewnętrzne: bloczki, cegła, kostka. Kasa lepiej niech procentuje i szukaj może wyprzedaży. Materiały warto kupować - jeżeli ma się gdzie bezpiecznie magazynować - miesiąc przed przyjściem fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - na koniec najważniejsze - od tygodnia jest z nami mała Zosia - tym samym wszystkie sypialnie mają już lokatorów ;-)

 

Pozdrav

 

Gratuluję ! Przydział rozdzielony teraz trzeba zamieszkać :)

 

Przy drzwiach wejściowych polecam Art-Tom i kontakt z p. Tomaszam Świtajło - dla Grupy ustaliłem spore upusty zależnie od modelu i wyposażenia. Nasze drzwi od niemal roku spisują się nienagannie.

Potwierdzam. Nasze drzwi z Art-Tom-u mają 2 m-ce i też spisują się nienagannie a z rabatu grupowego skorzystałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trabi gratulacje.

 

U mnie również od paru miesięcy funkcjonują drzwi z art-tomu. Zastrzeżeń do nich na razie brak. Płytki, gres na cały dom (oprócz garażu i kotłowni) brałam w Max -Flizie. Polecam ich również.

 

Obniżałam nadproże przez doklejke płyt ale na szczęście schowało się wszystko pod opaską ościeżnicy.

 

 

XX namiary na wideodomofony znalazłam dwa. Samych wideodomofonów jest mnóstwo w necie, ale ja chciałabym zobaczyć je na własne oczy przed zakupem i montażem. Problem w tym że nie mają oni modeli żeby obejrzeć tylko sprowadzają na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ostatnio kupowal sezonowane drewno kominkowe i moze sie podzielic namiarem

To chyba towar niespotykany. Ja sobie sezonuję samodzielnie (2 lata) i za pomocą wuja od którego wydębiłem 5-letnią (!!!) dębinę. Kominkarz podpowiadał mi jeszcze, żeby wejść w kontakt z leśniczymi - czasem mają zapasy ze swoich 20m3/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sie jeszcze poradzić w następującej kwestii: czy materiały do wykańczania wnętrz typu gresy, kafle, armatura warto kupic w sezonie zimowym (czy jest wtedy taniej?)

nie ma takiej tendencji - pod koniec roku raczej ceny ida w góre bo wszem wiadomo, ze ludzie kupuja aby móc zrobic jeszcze odliczenia i odzyskac pare groszy z US. w tym roku bedzie jeszcze inaczej, bo od 01.2011 rosnie Vat i pewnie w sklepach wzrosna ceny aby później w styczniu zrobic promocję i obnizyć do takiego poziomu aby zmiany Vat-u przeciętny Kowalski nie zauważył.

jesli kupowac to teraz, ale wg mnie to w Waszym przypadku to o wiele za wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia22 a ja z kolei szukam videofonu ktory by obslugiwal zarowno brame przesuwna jak i furtke i cos nie trafiam.

Ja bym tam nie szukał pod kątem drugiego przycisku, tylko brał pod uwagę wygląd i parametry, a do bramy dał obok. Ja dałem przycisk do bramy przy wyjściu z domu, gdyż zwykle tam zachodzi konieczność otwarcia bramy. Żona wybrała pod kątem wyświetlacza - ma być duży, a reszta minimalna i żadnych błyskotek. Nazwy już nie pamiętam, ale występuje w Castoramie pod jedną, a w necie pod inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz grunt i poziom wody? Ja mam glinę i działka wyglądała masakrycznie po deszczach. Zrobiłem opaskę na poziomie ławy, a takową warto obsypać żwirem czy kamyszkiem.

(ps. jak zrobić zeby wyświetliło się 'Napisał ....'?)

U nas pod warstwą piaseczek prawie jak z piaskowni, po deszczach wszystko pięknie wsiąka, za to wody gruntowe dosc wysoko , bo srednio na 1,7m a bywa ze i na 1,2. Ja sie martwie zeby przy obsypywaniu fundamentów nie nawieźć przypadkiem jakiegos ilastego nieprzepuszczalnego gruntu, zeby nie zepsuc własciwosci gruntu. niestety ziemie 'do wzięcia' , które oglądaliśmy to przeważnie gliny + odpady. Więc wygląda na to ze trzeba będzie ziemię kupic, ale zastanawiam się jeszcze nad samym piaskiem lub ewentualnie gruzem i dopiero na wierzch ziemia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...