Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

do tych co mają reku,

 

powiedzcie mi please jak rozwiązaliście sprawę z kominami wentylacyjnymi. Budowaliście je pomimo posiadania reku, czy też zrezygnowaliście z nich? Ja ogólnie mam trzy (kominek i dwa wentylacyjne), ten od kominka to na bank postawię, ale nie wiem czy jest sens wywalać kasę na dwa pozostałe. Z drugiej jednak strony jak tak popatrzę na całokształt budynku to jakoś to głupio będzie wyglądało bez tych kominów.

Nie wiem, może jakąś atrapę na dachu postawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert07- "nie liczą się" chyba tylko posty na grupie. Ma to zapewne jakieś bardzo głębokie uzasadnienie... :(

Skoro się nie liczą tylko na grupie, to ma uzasadnienie. Chodzi o to, żeby osoby gadające o "d... Maryni", nie mogły twierdzić, że są zaawansowanymi forumowiczami z wiedzą budowlaną. Mi to jest obojętne, a pisuję już wyłącznie na grupie. Ba - znaczy się, że będzie mi ciągle stał ];->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to, że drewno powinno leżeć około 2 lat aby dobrze się paliło. Z mokrego wiele pożytku nie ma.

I przestańcie straszyć zimą! Jeszcze wykraczecie...

Powtarzałem to już 1000 razy, mogę 1001: wszystkie prognozy powyżej 3 dni, to wróżenie z fusów. W trakcie powodzi zapowiadano, że takie będzie całe lato. No i mieliśmy... suszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus to, że drewno powinno leżeć około 2 lat aby dobrze się paliło. Z mokrego wiele pożytku nie ma.

Nie 2 a 3. Nie że pożytku nie ma - bo ciepło będzie - a że strasznie można zasyfić komin, mogą się zapalić sadze i komin popękać, mogą się zabrudzić ściany/kominek, bo skroplin z sadzą są strasznie brudzące. Możecie nie wierzyć, ale po 4 pierwszych paleniach miał: mini kałużę na półeczce pod drzwiczkami (na szczęście dało się wyczyścić), wyciek z wyczystki na stryszku (mimo że do wkładu było 30cm kanału) i przelakierowane drzwiczki od wyczystki na brązowo. Ponoć jak ktoś nie ma wkładu, to fugi mu się tak potrafią wybić, że NICZYM się nie zamaluje i trzeba okładać G-K z odstępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX - nie wchodziłem 2 dni na forum i wraz z sąsiadem na wariata kupiłem drewno. Nawet nie wiem od kogo bo to on załatwiał. No to niestety tym razem odpadam ze spółdzielni.

 

Informuję wszystkich, którzy jeszcze nie instalowali bidetów, że do tej czynności należy zatrudnić ginekologa z wieloletnim doświadczeniem lub jak sugerował Michał od Megany mieć ręce pięciolatka złamane w dwóch miejscach ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzałem to już 1000 razy, mogę 1001: wszystkie prognozy powyżej 3 dni, to wróżenie z fusów. W trakcie powodzi zapowiadano, że takie będzie całe lato. No i mieliśmy... suszę.

 

A ty do czego pijesz? :D Ja o krakaniu, a Ty o 1000 razy (akurat...) :)

Z prognozy pogody korzystam z 24 godzinnej i sprawdza się w 98%, oczywiście nie z żadnych wp, onetów etc.

 

http://new.meteo.pl <-- polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję wszystkich, którzy jeszcze nie instalowali bidetów, że do tej czynności należy zatrudnić ginekologa z wieloletnim doświadczeniem lub jak sugerował Michał od Megany mieć ręce pięciolatka złamane w dwóch miejscach :wink:

 

Nie było tak źle :) Gorzej jak ceramika nie jest idealnie gładka i uszczelka słabo trzyma. Smarowałem silikonem na wszelki wypadek. Montaż korka automatycznego był jeszcze "ciekawszy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wasze podpowiedzi ale jak to zwykle bywa nasuwają się kolejne pytania. Chwilami wariuje od tego.

Jak najlepiej pomalować podbitkę? Czy raz pomalować impregnatem a drugi raz lakierobejcą? Czy dwa razy impregnat a potem lakierobejca.

Czy lakierobejcą maluje się po wyschnięciu impregnatu czy musi to trochę odczekać.Co sądzicie o drewnochronie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję wszystkich, którzy jeszcze nie instalowali bidetów, że do tej czynności należy zatrudnić ginekologa z wieloletnim doświadczeniem lub jak sugerował Michał od Megany mieć ręce pięciolatka złamane w dwóch miejscach :wink:

 

Trabi, niniejszym informuję, że umarłam ze śmiechu i będę Cię straszyć po nocach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...